Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАНЕЦ$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Романець Л.М. 
Вчителі загальноосвітніх шкіл УРСР післявоєнного періоду (1945 - друга половина 1950-х років): соціальний статус та повсякденне життя: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.М. Романець ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальний статус і повсякденне життя вчителів загальноосвітніх шкіл УРСР післявоєнного періоду (1945 - друга половина 1950-х рр.). Розкрито вплив і наслідки Великої Вітчизняної та Другої світової війни на зміни в складі вчительства, кадрове та матеріально-технічне забезпечення загальноосвітніх шкіл за умов повоєнної розрухи та залишкового принципу фінансування освіти. Розглянуто соціально-економічні аспекти повсякденності шкільного вчительства, умови праці та якість життя, їх вплив на соціальний статус і соціальне забезпечення педагогів. Простежено вплив ідеології на морально-психологічний стан шкільного вчительства, форми та методи партійно-державного тиску, репресивну політику щодо працівників освіти, антирелігійне виховання вчителів загальноосвітніх шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч33(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА373794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романець Н.І. 
Конструкції малого синтаксису в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.І. Романець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 c. — укp.

Проаналізовано роль малого синтаксису в організації та здійсненні процесу спілкування. Введено поняття синтаксичної конструкції для малого синтаксису, яке реалізується в широкому спектрі будь-яких граматично та семантично зв'язаних груп слів. Сурядні ряди інтерпретуються як синтаксичні конструкції через їх понятійну об'ємність. Висвітлено типологічну класифікацію конструкцій малого синтаксису, що інтерпретуються як самостійні синтаксичні одиниці, самодостатні за своїми структурними та функціональними параметрами, не регламентованими ні реченням як комунікативною одиницею, ні словом як одиницею номінативною. Визначено сферу функціонування конструкцій малого синтаксису в самостійній позиції, що виводить їх у ранг комунікативно значущих компонентів мовної реальності. Синтаксична конструкція виконує за певних умов комунікативну функцію та інколи виступає як переважний та єдиний засіб спілкування. Сфера функціонування різних типів синтаксичних конструкцій дуже широка і різноманітна - від назв закладів, вузів, комплексів до рекламних слоганів. Мобільність, об'ємність, змістовність синтаксичної конструкції забезпечують їй статус оперативної ланки малого синтаксису і висвітлюють її суттєву і незалежну роль в процесі комунікації, що обумовлює логічність виділення малого синтаксису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-22
Шифр НБУВ: РА320290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Романець О.В. 
М.Ф.Кащенко - вчений, педагог, організатор науки (1855 - 1935): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.В. Романець ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено історико-науковий аналіз творчої спадщини академіка, доктора медицини, зоології М.Ф. Кащенка. Відзначено внесок вченого у розвиток мікроскопічної техніки, ембріології, гістології, зоогеографії, практичної зоології, селекції рослин, еволюційного вчення. Вперше цілісно викладено наукові ідеї вченого в галузі екології та геронтології. Висвітлено подальший розвиток започаткованих вченим напрямків наукових досліджень. Показано значення науково-організаційної діяльності для становлення Української академії наук. Детально досліджено педагогічну спадщину М.Ф. Кащенка, а також розроблені ним методи просвітницької діяльності наукових товариств. Визначено його роль у розвитку музейної справи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.д(4УКР) Кащенко,М.Ф. +
Шифр НБУВ: РА324154

Географічні рубрики:

      
4.

Романець О.Ф. 
Міграції та їх вплив на динаміку населення і трудових ресурсів обласного регіону: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Ф. Романець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості міграційних рухів як чинника зміни населення та трудових ресурсів регіону. Простежено географічні передумови освоєння та заселення території, формування первісної мережі поселень. Охарактеризовано сучасну територіальну систему розселення, особливості демографічної ситуації та трудових ресурсів. Проаналізовано історико-економічні особливості міграційних процесів регіону. Наведено стислу характеристику сезонних та маятникових міграцій. Здійснено детальний аналіз стаціонарних міграцій усіх потоків населення. Визначено регіони активних і низьких міграційних рухів, досліджено їх причини. Детально проаналізовано покомпонентну структуру стаціонарних міграцій у розрізі внутрішньо- та міжрегіональних, міждержавних механічних рухів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)21 + У049(4УКР33)21 + У049(4УКР-4Тер)21
Шифр НБУВ: РА311505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Романець Т.П. 
Розробка пристроїв для захвату плоских деталей верху взуття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / Т.П. Романець ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено оригінальні конструкції захватних пристроїв для загрузки деталей верху взуття в технологічні машини. Запропоновано для виконання захвату, тобто поштучного відокремлення від стосу та подачі на подальшу технологічну операцію плоских деталей верху взуття, виготовлених з матеріалів, що мають низьку повітропроникність, використовувати захватні пристрої, робочими органами яких є пасивні вакуумні присоси. Розроблено фізичні та математичні моделі процесу взаємодії робочого органа захвату з деталлю. Створено конструкції технологічно гнучих захватних пристроїв для плоских деталей верху взуття, ефективність яких перевірено за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К550.22-5-02 + К550.22-5-02
Шифр НБУВ: РА337228
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського