Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАНЧЕНК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Романченко А. А. 
Авіаційна термінологія сучасної перської мови (характеристика, класифікація, створення та засоби поповнення): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / А. А. Романченко ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше в пострадянській та українській іраністиці проведено комплексний та всебічний аналіз авіаційної термінології сучасної перської мови (СПМ). Досліджено, описано та систематизовано шляхи термінотворення та термінотворчі процеси в авіаційній термінології СПМ, які сприяють їх подальшій уніфікації. Обгрунтовано положення про те, що домінуючі засоби галузевого термінотворення обумовлюються морфологічними та словотворчими особливостями та ресурсами мови, екстралінгвістичними чинниками, природою та специфікою розвитку конкретної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш152.131.11-34:О5 + О5 в3
Шифр НБУВ: РА376992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Романченко І.Г. 
Діяльність бібліотек по формуванню екологічної культури дітей (друга половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.Г. Романченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено та узагальнено досвід роботи бібліотек для дітей України з формування екологічної культури читачів у другій половині XX cт. Розроблено періодизацію даного виду бібліотечної діяльності та визначено основні напрями формування екологічної культури дітей. Проаналізовано існуючі форми бібліотечно-бібліографічної роботи дитячих бібліотек в Україні у галузі формування екологічної культури читачів-дітей з урахуванням особливостей їх розумового, психічного та вікового розвитку. Запропоновано класифікацію читачів-дітей, що цікавляться екологічною літературою. Визначено напрями задоволення їх інформаційних потреб в бібліотеках України. Здійснено історико-порівняльний аналіз розвитку формування екологічної культури у дітей в бібліотеках України та ближнього зарубіжжя. Розроблено перспективну модель діяльності бібліотек для дітей з формування екологічної культури читачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.819:Б1 +
Шифр НБУВ: РА344544

      
3.

Романченко В.М. 
Обгрунтування параметрів процесу і розробка механізму копіювання гичкозбиральної машини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.М. Романченко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності збирання цукрових буряків шляхом зниження втрат цукрової сировини у процесі роботи гичкозбиральних машин запропоновано способи зниження кількості пошкоджених і вибитих розташованих високо коренеплодів. З метою встановлення закономірностей взаємодії механізму копіювання гичкозбиральної машини з коренеплодами різних геометричних форм побудовано математичну модель стійкості коренеплодів у грунті, яка дозволяє визначати горизонтальну силу навантаження копіру для широкого діапазону зміни їх геометричних параметрів. Розроблено математичну модель залежності горизонтальної складової сили від зміни довжини верхньої тяги чотириполюсника механізму копіювання та висоти його підйому. Встановлено закономірності зміни навантаження на копірі за умови зниження його на коренеплоді під час виконання технологічного процесу. Технічні розробки впроваджено у серійне виробництво на ВАТ "Тернопільський комбайновий завод". Встановлено, що економічна ефективність від впровадження удосконаленого механізму складає 878,6 грн/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.152-1 +
Шифр НБУВ: РА357479

Рубрики:

      
4.

Романченко А.П. 
Прагмалінгвістичні параметри функціонально-семантичного поля компаративності в сучасній українській літературній мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.П. Романченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 16 с. — укp.

Здійснено опис різнорівневих засобів експлікації компаративності, встановлено специфіку вираження семантики поля через поняттєву категорію порівняння, визначено ядерні, периферійні та напівпериферійні конституенти субполів за підзонами та функціями. Виявлено та проаналізовано зони перетину функціонально-семантичного поля (ФСП) компаративності з іншими полями, з'ясовано прагмалінгвістичну поведінку мовця в компаративних ситуаціях, висвітлено комунікативні тактики адресанта та механізми, які забезпечують перлокутивний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-61 + Ш141.14-315.5 +
Шифр НБУВ: РА368362

Рубрики:

      
5.

Романченко О. В. 
Розширення технологічних можливостей вібраційного устаткування за рахунок створення умов обробки довгомірних деталей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / О. В. Романченко ; Черніг. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

У дослідженні визначено умови стійкого руху робочого середовища в U-образних контейнерах під час обробки довгомірних деталей навалом, що забезпечують рівномірну обробку, та сформульовано вимоги до системи приводів віброверстата. Одержано аналітичні залежності вертикальної та горизонтальної складових амплітуд коливань контейнера від його довжини, що дає можливість обгрунтовано визначати місце установки віброзбудників за довжиною контейнера. Обгрунтовано та розроблено метод контролю за просторовим рухом U-образного контейнера віброверстата, що дозволяє управляти процесом обробки довгомірних деталей навалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.13 + К581
Шифр НБУВ: РА381795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Романченко Ю.О. 
Управління економікою підприємств з виробництва і переробки соняшнику в умовах ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Романченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічну діяльність підприємств, які здійснюють виробництво та переробку соняшнику за ринкових умов. Узагальнено теоретичні аспекти управління. Проаналізовано економічну ефективність виробництва насіння, шляхи його реалізації та стан переробки. Запропоновано методичні підходи щодо управління розміщенням посівів соняшнику з використанням оптимізаційних методів з метою збільшення його виробництва без додаткових фінансових і трудових ресурсів. Узагальнено сезонні індекси закупівельних цін на соняшник і відпускних цін на олію та шрот для одержання їх єдиного значення через застосування медіани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.152.541.51 +
Шифр НБУВ: РА356804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Романченко О. М. 
Формування маркетингових комунікацій у зовнішньоекономічній діяльності машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Романченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено підходи щодо визначення поняття "маркетингові комунікації у зовнішньоекономічній діяльності підприємства". Проведено теоретичний аналіз засад процесу формування маркетингових комунікацій на підприємстві. Встановлено процес формування лояльності закордонних організованих споживачів продукції машинобудівного підприємства. Проведено аналіз та оцінку впливу маркетингових комунікацій диференційованої спрямованості на споживачів-індивідів - представників країн з різним рівнем доходу на душу населення. Визначено сутність та послідовність оцінки лояльності організованих споживачів. Розроблено методичний підхід щодо формування програми лояльності організованих споживачів підприємства. Обгрунтовано та розроблено методичні рекомендації щодо вибору маркетингових комунікацій для різних категорій споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11-211.1
Шифр НБУВ: РА373169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Романченко О.С. 
Формування моральних потреб особистості молодшого школяра: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.С. Романченко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 1999. — 18 с. — укp.

Досліджується процес формування моральних потреб особистості молодшого школяра. Виявлені та експериментально перевірені особливості та принципи організації педагогічного впливу, умови його ефективності. Розроблена та апробована технологія педагогічного забезпечення процесу формування моральних потреб особистості молодшого школяра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.331.1

Рубрики:

      
9.

Романченко Ю. А. 
ПОЛІГРАДІЄНТНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ СЕПАРАТОРИ З УДОСКОНАЛЕНИМИ СТРУКТУРАМИ ПЛАСТИНЧАСТИХ МАТРИЦЬ / Ю. А. Романченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального наукового завдання з визначення удосконалених структур пластинчастих матриць поліградієнтних електромагнітних сепараторів для вилучення феромагнітних частинок з дисперсних середовищ із використанням сукупності системних методів синтезу і аналізу для підвищення ефективності видалення феромагнітних домішок розміром до 1 мм.У роботі дістали подальшого розвитку структурно-системні дослідження функціонального класу магнітних сепараторів, що дозволило визначити межі існування, кількісний склад і генетичну структуру видів поліградієнтних магнітних сепараторів. Здійснений спрямований пошук нових структурних варіантів пластинчастої поліградієнтної матриці на основі трикутних породжувальних елементів шляхом моделювання процесів структуроутворення функціонального класу магнітних сепараторів. За результатами дослідження розроблено нові технічні рішення магнітних систем електромагнітного сепаратора, структури яких попередньо були синтезовані за допомогою методів генетичного моделювання та перетворень симетрії, що підтверджено відповідними патентами України.Проведені дослідження ступеня неоднорідності магнітного поля та оцінка спектру силового поля в площині робочих зон синтезованих структур, що дозволило визначити раціональні структурні варіанти матриць на основі параметру ефективної площі робочої зони. Запропоновано підхід до визначення граничної умови (векторного магнітного потенціалу) двовимірних розрахункових областей, який ґрунтується на дослідженні просторового розподілу магнітного поля в робочій зоні електромагнітного сепаратора.Запропонована удосконалена конструкція поліградієнтного електромагнітного сепаратора, в якій суміжні ряди паралельних феромагнітних пластин матриці встановлено із чергуванням трикутних виступів та впадин у протилежних напрямках, що забезпечує більш рівномірний розподіл локальних зон високої інтенсивності та підвищення неоднорідності магнітного поля в робочому об'ємі матриці. Встановлено, що при зміні форми трикутних пластин на трапецеїдальні при незмінному максимальному значенні напруженості магнітного поля у повітряному проміжку параметр ефективної площі робочої зони збільшується майже у 2 рази. Ключові слова: електромагнітний сепаратор, поліградієнтна матриця, робоча зона, геометричні критерії подібності, граничні умови, ефективна площа.^UThe dissertation is devoted to solving the actual scientific problem by determination of advanced structures of lamellar matrices of polygradient electromagnetic separators for the extraction of ferromagnetic particles from dispersed media using a combination of systemic methods of synthesis and analysis to increase the efficiency of removal of ferromagnetic impurities up to 1 mm. Structural-system researches of the functional class of magnetic separators received further development, which allowed to determine the boundaries of existence, the quantitative composition and genetic structure of types of polygradient magnetic separators. The inhomogeneity degree of the magnetic field and the spectrum of the force field in the plane of working areas of the synthesized structures were researched, which made it possible to determine rational structural variants of the matrices based on the effective area parameter of the working area. An improved design of a polygradient electromagnetic separator is proposed, which provides a more uniform distribution of local areass of high intensity and increased heterogeneity of the magnetic field in the working volume of the matrix. It has been established that when the shape of triangular plates changes to trapezoidal with a constant maximum magnetic field strength in the air gap, the effective area of the working area increases by almost 2 times.Key words: electromagnetic separator, polygradient matrix, working area, geometric criteria of similarity, boundary conditions, effective area.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Романченко А. М. 
Обґрунтування фізико-хімічних і детонаційних параметрів низькоенергетичних зарядів кар'єрного виготовлення / А. М. Романченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота складається з вступу, п'яти розділів, висновків, списку використаних літературних джерел з 134 найменувань. Повний обсяг дисертації становить 175 сторінок, з них: 26 рисунків, 23 таблиці, 6 додатків.Дисертаційна робота присвячена науковому обґрунтуванню рецептур та розробці способу місцевого виготовлення низькоенергетичних шпурових зарядів шляхом дослідження фізико-хімічних та вибухових характеристик гетерогенних систем на основі перхлорату калію та їх впливу на ефективність відбивання декоративного каменю зарядами низькоенергетичних ВР, виготовлених на місці проведення підривних робіт.На підставі якісного і кількісного аналізу газоутворення при вибуху, визначено, що токсичні гази типу NO2, CO і Cl2 присутні в незначній кількості, внаслідок чого розроблені суміші є безпечними для навколишнього середовища, а також працівників на кар'єрах.Крім того, розроблено спосіб виготовлення розроблюваних зарядів безпосередньо на прикар'єрному пункті. Це дозволяє виключити перевезення вибухових складів від підприємства-виробника спеціальним транспортом по території країни, що пов'язано з безпекою населення та зменшити кількість охоронюваних складських приміщень.Ключові слова: перхлорат калію, каталізатор, термічне розкладання, низькоенергетичні заряди, місцеве виготовлення, технологія.^UDissertation work consists of introduction, five sections, conclusions, list of used literary sources from 134 titles. The full volume of the dissertation is 175 pages, among them: 26 figures, 23 tables, 6 applications.The dissertation is dedicated to scientific substantiation of recipes and developing the local manufacturing of low-speed charges through the study of physical and chemical and explosive characteristics of heterogeneous systems based on potassium perchlorate and their impact on the decorative stone reflection efficiency with low-speed explosive charges made on-site blasting. On the basis of qualitative and quantitative analysis of explosion gases, it was determined that the toxic gases such as NO2, CO, and Cl2 are present in a minor amount, as a result of the developed mixtures are safe for the environment and workers in quarries.In addition, the method of developed charges making directly in the career is developed. This eliminates the explosives transportation from the manufacturer, special transport on the territory of the country, which relates to the safety of the population and reduce the amount of protected storage space.Keywords: potassium perchlorate, catalyst, thermal decomposition, low-energy charges, local manufacturing, technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Санін Ю. К. 
Методи та засоби впливу УФ випромінюванням для знезараження варроатозу бджіл / Ю. К. Санін. — Б.м., 2020 — укp.

Літературний аналіз показує, що сучасна технологія боротьби з варроатозом бджіл є не завжди ефективною та на додаток не екологичною. У зв'язку з цим виникає необхідність в розробці нових, більш доступних і менш витратних технологій боротьби.У дисертаційній роботі на основі теоретичних і експериментальних досліджень вирішене науково-прикладне завдання, яке направлене на підвищення ефективності біопотенциалу бджолосім'ї шляхом обгрунтування процесу знищення кліща Варроа деструктор та розробки льоткової приставки забезпеченої світлодіодними модулями УФ випромінювання при живленні від сонячних фотоелементів, в якій за рахунок дії УФ опромінювання забезпечується санація бджіл від варроатозу без порушення їх природного ритму життєдіяльності. Експериментальні дослідження показали, що для звільнення медоносної бджоли від кліща Варроа деструктор слід опромінювати її в тунелі льоткової приставки інстальованої поза розплідним гніздом з системою світлодіодних модулів УФ випромінювання з параметрами: частота 0,99‧1015 Гц (300 нм); потужність потоку УФ випромінювання (0,54 ± 0,05) Вт; експозиція (6 ± 1) с; температура навколишнього середовища (25 ± 1)°С. Виробничими випробуваннями розробленої льоткової приставки при боротьбі з варроатозом для бджолосім'ї встановлено, що ефективність застосування льоткової приставки становить 75,8 %, зростання медопродукції на 3 % і отримання додаткового річного економічного ефекту, за рахунок оздоровлення бджіл від варроатозу, становить більше 10 тис. гривень.^UIn the dissertation, the scientific and applied task is solved, which is aimed at increasing the efficiency of the biopotential of bees through the substantiation of the process of destruction of the Varrova mite and the development of a pilot console equipped with LED modules of UV radiation when powered from solar photocells, which provides for the rehabilitation of bees from arrotoza without disturbing their natural rhythm of life. To calculate the technological parameters of the irradiation process of the Varrova mite, mathematical dependences of the electrical and structural characteristics of the air console were first obtained. Complex substantiation of the parameters of the aviation console, which provide the harmful effect of UV radiation on the physiological functions of the Varrova tick, is fulfilled. The production tests of the developed airliner in the fight against warochotomy for bee colony found that the effectiveness of the use of the air sacs is 75.8%, the increase in the medoproduction by 3%, and the additional annual economic effect, due to the improvement of the bees from the varroastosis, is more than 10 thousand. UAH.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського