Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (294)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=РЯБЦЕВ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Рябцев І. О. 
Відновлення та зміцнення методами наплавлення деталей, що експлуатуються в умовах зношування й різних видів циклічних навантажень: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.06 / І. О. Рябцев ; Нац. акад. наук України ; Ін-т електрозварювання ім. Є. О. Патона. — К., 2010. — 27 c. — укp.

На базі сучасних моделей в'язкопластичної неізотермічної течії, термокінетичних діаграм розпаду переохолодженого аустеніту наплавленого й основного металів з використанням числового методу скінченних елементів розроблено методику розрахунку залишкового напружено-деформованого та структурного стану циліндричних і плоских деталей за одно- та багатошарового наплавлення. Проведено експериментальне оцінювання впливу хімічного складу, структури наплавлених шарів і залишкових напружень, що виникають у разі одно- та багатошарового наплавлення різних матеріалів, на стійкість проти зношування та циклічних механічних або термічних навантажень. Розглянуто процеси, що відбуваються у разі наплавлення й експлуатації наплавлених деталей, а також їх вплив на структуру, напружено-деформований стан, експлуатаційні та міцносні властивості наплавлених деталей. На підставі проведених досліджень розроблено нові високоефективні наплавлені матеріали та технології наплавлення деталей, що експлуатуються за умов різних видів зношування та циклічних механічних або термомеханічних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.515
Шифр НБУВ: РА377830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Рябцев А.В. 
Кінетичні процеси в джерелі негативних іонів водню з відбитковим розрядом: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / А.В. Рябцев ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження джерела негативних іонів водню з відбитковим розрядом. Вперше розроблено теорію, яка найбільш повно враховує усі суттєві фізичні процеси, що відбуваються у такому джерелі. Вивчено вплив питомої потужності, що вводиться у розряд, і тиску в джерелі на його основні характеристики. Пояснено відмінності у швидкості зростання концентрації негативних іонів водню для різних розрядних струмів. На підставі вивчення часових залежностей концентрацій плазмових компонент зроблено висновок про можливість збільшення концентрації негативних іонів під час роботи джерела в імпульсно-періодичному режимі. Вперше одержано розподіл компонент у проміжку між розрядною колоною та анодом, який для негативних іонів має суттєво немонотонний характер, що обумовлює існування оптимального співвідношення між радіусами розрядної колони та аноду. Досліджено вплив цезію на процеси в джерелі негативних іонів водню. На підставі експериментальних даних і теоретичних розрахунків встановлено, що у разі додавання в розряд цезію основна частина негативних іонів утворюється не в об'ємі джерела, а на його поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022 +
Шифр НБУВ: РА342484

Рубрики:

      
3.

Рябцева Н.В. 
Концептуальні основи економічної адаптації особистості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Рябцева ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст процесу економічної адаптації особистості (головні елементи - адаптаційна діяльність, її умови, ресурси, обмеження, механізми), його багатофункціональну роль у суспільному відтворенні та динамічні індикатори. Обгрунтовано визначення адаптації особистості як економічної категорії, виявлено її форми, механізми та закономірності розвитку. Запропоновано класифікацію економічних ролей особистості за критерієм реалізації відносин власності. Виявлено специфіку механізму економічної адаптації особистості за умов трансформації відносин власності в Україні. Обгрунтовано необхідність впровадження державної адаптаційної політики, що поєднує традиційні, стабілізаційні та трансформаційні складові, забезпечує умови розвитку основ ринкового саморегулювання та громадянського регулювання для активізації процесів самоадаптації населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.2
Шифр НБУВ: РА318274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рябцев В.Г. 
Методи і засоби автоматизованого проектування діагностичного забезпечення цифрових систем, що конфігуруються на кристалі та мають убудовану пам'ять: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.12 / В.Г. Рябцев ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 33 с. — укp.

Уперше вдосконалено моделі об'єктів діагностування, що для мікропроцесорних компонентів представлені в теоретико-множинному вигляді, а для запам'ятовуючих пристроїв, які містять несправності - у формі спрямованих графів, що відображають стани комірок пам'яті. Розроблено нові моделі пристроїв діагностування цифрових систем, що конфігуруються на кристалі, мікросхем і модулів пам'яті, що забезпечують декомпозицію тестових векторів на рівнобіжні компоненти та відображення цих компонентів у просторі та часі на архітектуру мультипроцесорних систем. Наведено метод оцінки властивостей тестів діагностування запам'ятовуючих пристроїв, заснований на перетвореннях матриць суміжності графів станів мікросхем з константними несправностями та графів станів запам'ятовуючих комірок, що створюються у процесі виконання тестів. Уперше запропоновано метод об'єднання тестових векторів, що формуються алгоритмічним генератором і програмно-керованим формувачем детермінованих тестів з використанням апаратно-мікропрограмного способу ідентифікації координат векторів і фізичних контактів пристроїв, що діагностуються. Винайдено метод перетворень матриць інциденцій графів адресних переходів, який дає змогу розпаралелити мікрооперації, що виконуються окремими операційними процесорами пристрою діагностування. Удосконалено метод побудови контурів Ейлера. Розроблено метод автоматизованого формування програм тестів для мікросхем пам'яті заданої ємності шляхом заміни змінних, які мають функціональну залежність від ємності виробу, що діагностується. Наведено метод підвищення швидкодії пристроїв тестового діагностування (ПТД) та зниження споживаної потужності в режимі підготування програм тестів. Створено концепцію побудови ПТД виробів напівпровідникової пам'яті, які містять взаємодіючі керуючий та операційні процесори, що дає змогу підвищити частоту діагностування в k разів, де k - коефіцієнт розпаралелювання операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА329518

Рубрики:

      
5.

Рябцев А.В. 
Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.В. Рябцев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію синтезу оптимальної податкової стратегії підприємства на основі принципів системного підходу, реалізація якої зумовлює підвищення фінансової стійкості підприємства за умов нестабільного економічного середовища. Розроблено модель динаміки основних виробничих фондів підприємства, побудовану з використанням теорії різницевих рівнянь. Наведено модель податкового планування, яку побудовано на основі теорії диференціальних рівнянь з метою визначення їх суми в плановому періоді. Розроблено модель управління грошовими потоками підприємства з використанням методів імітаційного моделювання, що дає змогу визначити оптимальну структуру обігових коштів з метою зниження податкового наватаження підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рябцева І. М. 
Музичний простір Катеринославщини - Дніпропетровщини першої третини XX ст. в контексті становлення національного музичного професіоналізму: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / І. М. Рябцева ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше в українському музикознавстві досліджено музично-історичний процес на Катеринославщині - Дніпропетровщині в першій третині XX ст. як цілісного історико-культурного явища. Визначено співвідношення культурних комплексів двох провідних модусів у процесі розвитку музичного професіоналізму та культурно-мистецького життя регіону в першій третині XX ст. На основі аналізу виявлених архівних матеріалів охарактеризовано структуру й організацію начального процесу, провідні принципи навчальної, характер і типологія концертно-просвітницької діяльності музичного училища Катеринославського відділення Імператорського російського музичного товариства (1898 - 1917 рр.), приватних музичних навчальних закладів і Катеринославської консерваторії (1919 - 1921 рр.) - Музичного технікуму (1921 - 1925 рр.). Вперше констатовано вагомість національного музичного просвітництва, різноманітних форм освітньо-виховної та концертної діяльності аматорських і професійних музичних колективів і виконавців у процесі інтенсифікації націєтворчого поступу в регіоні. Вперше окреслено фази поступального розвитку музичного професіоналізму в контексті розгортання українського культурно-мистецького руху на Катеринославщині. В історію національної музичної культури повернуто забуті імена, реконструйовано творчі долі митців, які відіграли визначну роль у розвитку музичного життя не тільки регіону, а й музичного мистецтва XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ДНІ)61-69
Шифр НБУВ: РА380237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рябцев О.В. 
Перебіг та виходи гострого інфаркту міокарда з зубцем Q у хворих похилого віку та їхні зміни в сучасних умовах лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Рябцев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування хворих похилого віку на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) з зубцем Q за допомогою корекції найбільш розповсюджених у хворих ускладнень. Проаналізовано використання інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту пролонгованої дії спіраприлу в повній терапевтичній дозі 6 мг/добу в пацієнтів похилого віку без супутньої ниркової та печінкової недостатності. Висвітлено позитивну динаміку показників систолічної функції лівого шлуночка до 28-ї доби лікування з спіраприлом (зменшення кінцево-систолічного індексу на 24,1 % і збільшення фракції викиду на 27 %) за умови використання повної терапевтичної дози препарату у хворих з передньою локалізацією ГІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА342265

Рубрики:

      
8.

Рябцева Я.Г. 
Правовий статус арбітражного керуючого: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Я.Г. Рябцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено правовий статус арбітражного керуючого у судових процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації. Вивчено аспект виникнення та розвиток регламентації правового становища особливих учасників провадження у справах про банкрутство, аналогічних арбітражному керуючому, загальні положення й особливості правового статусу арбітражного керуючого у судових процедурах банкрутства. Значну увагу приділено загальній характеристиці інституту банкрутства, визначенню загальних вимог до арбітражного керуючого, порядку ліцензування діяльності та питанням його відповідальності, а також правовому регулюванню оплати послуг, вішкодування витрат і винагроди арбітражного керуючого. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання діяльності арбітражного керуючого, а також змін і доповнень до чинного законодавства України, зокрема до закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839.(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА346143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рябцев І.І. 
Розробка матеріалів, що містять фосфор, для електродугового наплавлення шарів з підвищеними триботехнічними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / І.І. Рябцев ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше встановлено, що легування фосфором дозволяє значною мірою поліпшити триботехнічні характеристики низьколегованого наплавленого металу 20ХГСП за умов тертя металевих деталей. Виявлено, що у разі більш високого вмісту фосфору по межах зерен утворюється велика кількість евтектик, що перешкоджають утворенню гарячих тріщин завдяки ефекту "заліковування" їх зародків. Відзначено, що ці евтектики є причиною утворення холодних тріщин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.51-3 +
Шифр НБУВ: РА341467

Рубрики:

      
10.

Соколовська Н. І. 
Комплексний механізм взаємодії органів публічної влади щодо енергетичної безпеки регіонів / Н. І. Соколовська. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційному дослідженні розроблено систему щорічного моніторингу індикаторів енергетичної безпеки регіонів та держави, яка спрямована на підвищення рівня енергетичної безпеки, систематизацію та взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування для її практичного впровадження.Із застосуванням методу експертних оцінок ( методу Дельфі ) визначено граничні значення запропонованих 18 показників енергетичної безпеки для здійснення прогнозних оцінок рівня енергетичної безпеки регіонів та держави. Що дало можливість за результатами проведеного дослідження розробити методологію моделювання з визначенням рівня використання потенціалу енергетичної безпеки, що є на регіональному та місцевому рівнях з використанням ієрархічного методу для проведення класифікації регіонів України. Проведено оцінку подібності між регіонами за рівнем використання потенціалу енергетичної безпеки, що є на регіональному та місцевому рівнях, визначено однорідні кластері. Створено умови кількісного наповнення та відповідно практичного застосування системи щорічного моніторингу індикаторів енергетичної безпеки регіонів та держави і оцінювання рівня необхідності удосконалення механізмів взаємодії центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в забезпеченні енергетичної безпеки регіонів.Визначено та рекомендовано використання методу аналізу ієрархій для кластеризації регіонів за рівнем використання потенціалу енергетичної безпеки, що є на регіональному та місцевому рівнях за правилом об'єднання – повного зв'язку і вибраним методом близькості – евклідова відстань.Встановлено, що подальше дослідження використання методу аналізу ієрархій для кластеризації регіонів з метою визначення рівнів енергетичної безпеки регіонів може застосовуватись в разі збільшення індикаторів енергетичної безпеки при більш детальному врахуванні особливостей енергозабезпечення як регіонів так і держави.Ключові слова: механізм державного управління, енергетична безпека, регіональний розвиток, комплексний, структура, класифікація, європейський досвід, регіон, мета, критерій, рівень, оцінка.^UBased on the results of the evaluation of the annual monitoring system of energy security indicators of the state and the region in Ukraine, a system of annual monitoring of energy security indicators of regions and the state has been developed. Using the method of expert assessments (Delphi method), the limit values of the proposed 18 energy security indicators for forecast assessments of the level of energy security of regions and the state were determined. According to the results of the study, it was possible to develop a modeling methodology to determine the level of use of energy security potential at the regional and local levels using a hierarchical method for classifying the regions of Ukraine. The similarity between the regions was assessed according to the level of use of energy security potential at the regional and local levels, homogeneous clusters were identified. Conditions for quantitative content and, accordingly, practical application of the system of annual monitoring of energy security indicators of regions and the state and assessment of the level of need to improve the mechanisms of interaction between central executive bodies and local governments in ensuring energy security of regions.The use of the method of hierarchy analysis for clustering regions by the level of use of energy security potential, which is available at the regional and local levels according to the rule of integration - full communication and the chosen method of proximity - Euclidean distance. It is established that further research on the use of the method of hierarchy analysis for clustering of regions to determine the levels of energy security of regions can be used in case of increasing energy security indicators with more detailed consideration of energy supply of both regions and the state.Keywords: mechanism of public administration, energy security, regional development, complex, structure, classification, European experience, region, purpose, criterion, level, assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського