Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Решетняк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Решетняк О.О. 
Відшкодування морального зносу технологічного обладнання підприємств машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Решетняк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено суть морального зносу технологічного обладнання, шляхи його відшкодування та усунення. Удосконалено існуючі класифікації морального зносу та відновлення основних виробничих фондів. Виявлено та систематизовано фактори, що впливають на рівень і швидкість накопичення морального зносу. Розроблено спосіб визначення строків корисного використання технологічного обладнання з урахуванням фізичного та морального зносу всіх родів за конкретних умов його використання. Запропоновано визначення морального зносу III роду як втрати суспільної корисності та ринкової вартості спеціального обладнання внаслідок зникнення потреби у продукції, що виготовляється за його допомогою. Розроблено метод визначення строків корисного використання об'єктів активної частини основних виробничих фондів. Наведено спосіб обчислення рівня фактичного зносу технологічного обладнання підприємств машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571.13 +
Шифр НБУВ: РА337506

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Решетняк О.А. 
Демодуляція широкосмугових сигналів з оцінкою параметрів нестаціонарного радіоканалу адаптивним фільтром Калмана: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.А. Решетняк ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 15 с. — укp.

Досліджено задачу оцінювання параметрів нестаціонарного радіоканалу адаптивним фільтром Калмана за пілот-сигналом. Задачу оцінювання параметрів каналу (коефіцієнта передачі, набігу фази та затримки сигналу) розв'язано для забезпечення оптимальної демодуляції широкосмугових сигналів у системах зв'язку з рухомими об'єктами, канали яких відносяться до класу нестаціонарних. Досліджено властивості фільтра Калмана та розроблено скалярний рекурентний алгоритм адаптивної фільтрації Калмана. Розроблений алгоритм має утричі меншу обчислювальну складність у порівнянні з відомими алгоритмами. Розроблено метод і схеми оцінювання параметрів нестаціонарного радіоканалу за допомогою адаптивного фільтра Калмана за пілот-сигналом: схему відновлення коливання та схему тактової синхронізації. Ефективність розроблених схем визначено в результаті комп'ютерного моделювання системи зв'язку з рухомими об'єктами стандарту UMTS, для цього створено відповідну математичну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА345915

Рубрики:

      
3.

Решетняк О.В. 
Лікування Candida-асоційованого стоматиту у жінок з урогенітальною патологією грибкового походження: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.22 / О.В. Решетняк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне клінічне, мікробіологічне й імунологічне обстеження 127-ми жінок віком від 21-го до 60-ти років, з яких 78 - з хронічною урогенітальною патологією (ХУГП). За результатами обстежень серед жінок з ХУГП у 72,9 % виявлено кандидоз слизової оболонки порожнини рота (СОПР) за хронічної гіперпластичної або атрофічної форми), у 27,1 % - кандидоносійство без клінічних проявів. Установлено, що у розвитку кандидозу СОПР у жінок з ХУГП має значення сукупна роль особливостей мікробіоценозу різних біотипів організму: ПР (щоки, язика, піхви, кишечнику, а також порушень загального та місцевого імунітету. Визначено значущість стоматологічного статусу жінок у розвитку рецидивів ХУГП. За результатами обстеження теоретично обгрунтовано диференційоване застосування на етапі первинного лікування та за умов підтримувальної терапії цих хворих, антимікробних (5-НОК, ністатину, гівалексу) й імунокоригувальних препаратів (імунофану, ербісолу, траумель-С) у комбінації з пробіотичними засобами (симбітер-2, симбітеру концентрований. На підставі результатів, одержаних завдяки проведенню клінічних, мікробіологічних та імунологічних досліджень, показано високу терапевтичну ефективність розроблених методів у найближчі та віддалені строки спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-5 + Р715.017-5 +
Шифр НБУВ: РА357106

Рубрики:

      
4.

Решетняк О.М. 
Напружений стан та структура іонно-плазмових конденсатів з гексагональною та кубічною решіткою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Решетняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено зв'язок між напруженим станом, процесом релаксації пружних спотворень решітки та формуванням текстури. Проаналізовано вплив середньої енергії частинок, що осаджуються, на рівень залишкових напружень у плівках. Уточнено уявлення про механізм формування залишкових напружень в іонно-плазмових конденсатах. Основні результати дослідження рекомендовано використовувати для оптимізації технології одержання плівок з заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.134,022 +
Шифр НБУВ: РА330752

Рубрики:

      
5.

Решетняк О.В. 
Порушення функціональної активності епіфіза та імунітету у хворих на звичайний псоріаз з урахуванням добових, сезонних біоритмів та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Решетняк ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Підтверджено патогенетичне значення порушень функціональної активності епіфіза та вперше вивчено рівень екскреції його основного гормону - мелатоніну з урахуванням добових і сезонних біоритмів у хворих на звичайний псоріаз (ЗП). Показано, що інверсія добового та сезонного ритмів у хворих на псоріаз в період загострення та в сезони, які передують рецидивам захворювання, відбувається за рахунок посиленої продукції мелатоніну вдень, що, можливо, є критичною точкою для розвитку патологічного процесу. Визначено зміни добових та сезонних коливань популяційного складу лімфоцитів периферичної крові в хворих на ЗП. Встановлено, що збільшення відносної кількості Т-, В-лімфоцитів з вузьким діапазоном коливань тимусзалежних лімфоцитів у хворих відбувається в другій половині дня та вночі. Значне зменшення вмісту Т- і В-лімфоцитів взимку відзначено в хворих на зимовий тип, влітку - в пацієнтів з літнім типом псоріазу. Зазначено, що існування асинхронності між ритмами функціональної активності епіфіза та імунної системи, установлене у разі ЗП, може бути причиною виникнення імунопатологічного процесу та хронологічного стану. Розроблено патогенетичний метод лікування хворих на ЗП ноотропними та імуностимулювальними препаратами. Запропоновано спосіб профілактики загострень псоріазу, створений на основі комплексу природних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА319676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Решетняк О.А. 
Реакція серцево-судинної системи спортсменів на фізичне навантаження залежно від рівня вмісту мікро і макроелементів в організмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Решетняк ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено електрокардіо- та реографічне обстеження 80-ти спортсменів і студентів, які не займаються спортом, методом рентгено-флуоресцентної флуоріметрії визначено вміст кадмію, кальцію та калію у волоссі. Дослідження елементного балансу показало, що вміст хімічних елементів в організмі спортсменів відповідає нормі, студенти, які не займаються спортом, мають дефіцит ессенціальних елементів. Виявлено певну залежність функціонального стану серцево-судинної системи від вмісту кадмію, кальцію та калію, яка найбільшим чином виражена під час фізичного навантаження. Встановлено в обох групах переважно кардіотропну дію кадмію протилежного характеру, більш виражену у спортсменів. Проаналізовано, що за умов дефіцитного вмісту ессенціальних кальцію та калію в організмі студентів, які не займаються спортом, залежність функціонального стану серцево-судинної системи від рівня цих елементів носить виражений характер як з боку показників діяльності серця, так і гемодинамічних параметрів головним чином по відношенню до рівня калію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732 + Е70*738.7 + Ч510.21 +
Шифр НБУВ: РА367147

Рубрики:

      
7.

Хаустов М. М. 
Управління життєвим циклом стартапів в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / М. М. Хаустов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено подальшому розвитку теоретико-методичного забезпечення та розробці практичних рекомендацій з управління життєвим циклом стартапів в Україні.Об’єкт дослідження – процес управління життєвим циклом стартапу як проєкту, так і компанії.Предмет дослідження – теоретичні аспекти та методичне забезпечення управління життєвим циклом стартапу шляхом ідентифікації його стадії та відповідності системи управління.Результати дослідження мають різний ступінь наукової новизни, основні положення якої полягають у такому:удосконалено:- сутність поняття «стартап» як інноваційного проєкту або компанії, що базуються на унікальній бізнес-ідеї та передбачають створення і масштабування інноваційного продукту, послуги, або бізнес-моделі в умовах обмежених ресурсів;- сутність поняття «життєвий цикл стартапу» як поетапного процесу зміни стадій створення та реалізації інноваційного проєкту, шляхом перетворення його на компанію, що дозволяє обґрунтувати відповідну систему управління з урахуванням стадії його розвитку; - сутність поняття «екосистема стартапу» як мережевого об’єднання організаційних структур різної форми власності, що забезпечують підтримку створення інноваційних стартап-проєктів на різних стадіях їх життєвого циклу з наступним масштабуванням;набули подальшого розвитку:- методичний підхід до моделювання впливу факторів на розвиток стартапів і економіки України та країн світу на основі когнітивного підходу, що дозволив довести суттєву роль стартапів у економічному зростанні країн світу, а також важливість дієвого інституційного забезпечення підтримки їх створення;- методичні положення з управління життєвим циклом стартапу, які ґрунтуються на розмежуванні двох етапів: створення (проєкт) і розвиток (компанія) інноваційного проєкту по стадіях, які ідентифікуються за допомогою якісних характеристик, інтегрального та часткових показників, що створює базис для прийняття обґрунтованих управлінських рішень;- модель життєвого циклу стартапу як проєкту, яка складається з таких стадій: 1 – початкова (формування команди, генерація бізнес-ідеї); 2 – посівна (створення MVP, побудова бізнес-моделі, створення прототипу); 3 – виконавча (створення бізнес-плану, розробка стратегії), 4 – завершальна (захист інтелектуальної власності, пошук фінансування), які ідентифікуються за допомогою специфічних ознак, притаманних кожній з них (перелік дій, інструменти проєктування, результати проєктування, управління проєктом, вимоги до команди, експертна підтримка), що забезпечує процес управління створенням інноваційного проєкту;- модель життєвого циклу стартапу як компаній, яка включає стадії народження, зростання, зрілості, відродження та занепаду, які ідентифікуються за допомогою кількісних інтегрального та часткових показників, що забезпечують процес управління реалізацією стартапу як інноваційного проєкту;- методичні рекомендації щодо забезпечення стійкого знаходження стартап-компанії на певній стадії життєвого циклу шляхом створення відповідної системи управління, яка характеризується такими функціями та їх складовими: організація (організаційна структура, розподіл влади, організаційна культура); функціонування (рівень зрілості бізнес-процесів, стиль управління, рівень формалізації відносин, ступінь концентрації прийняття рішень); розвиток (стратегія, план реалізації стратегії, система стратегування);- методичний підхід до формування екосистеми стартапів в Україні, що характеризується специфічним набором інститутів в країні, комплексне поєднання зусиль яких забезпечуватиме підтримку стартапів (на всіх стадіях його життєвого циклу) та сприятиме розвитку інноваційного підприємництва в країні.Практична цінність розробок підтверджується їх застосуванням у діяльності: Об'єднання промисловців і підприємців Харківської області – регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців, яким використовуються методичний підхід до створення екосистеми підтримки стартапів в регіонах України та рекомендації з удосконалення підтримки розвитку екосистеми розвитку стартапів в Україні та її регіонах при формуванні пропозицій органам державної влади з розвитку регіону, підтримки інноваційного підприємництва, а також у роботі підприємців-членів Об’єднання при розробці та розвитку нових проєктів, що засвідчує довідка № 439/1/2 від 21.08.2023 року; ТОВ «Компанія дорожніх інновацій», яким було використано розробки та пропозиції щодо моделей життєвого циклу стартапу як проєкту та компанії, а також методичні положення з управління життєвим циклом стартапів, що засвідчує довідка № 57/1 від 14.08.2023 року; ТОВ «РДТЕХ», яким було використано методичний підхід до моделювання впливу факторів на розвиток стартапів і економіки України, модель життєвого циклу стартапу як проєкту та як компанії та методичні положення з управління життєвим циклом стартапу, що засвідчує довідка № 117 від 07.08.2023 року.^UThe dissertation is devoted to the further development of theoretical and methodological support and the development of practical recommendations for managing the life cycle of startups in Ukraine.The object of research is the process of managing the life cycle of a startup, both a project and a company.The subject of the research is theoretical aspects and methodical management of the life cycle of a startup by identifying its stage and the appropriateness of the management system.The research results have varying degrees of scientific novelty, the main provisions of which are as follows:improved:- the essence of the concept of "startup" as an innovative project or company based on a unique business idea and providing for the creation and scaling of an innovative product, service, or business model in conditions of limited resources;- the essence of the concept of "life cycle of a startup" as a step-by-step process of changing the stages of creation and implementation of an innovative project, by turning it into a company, which allows you to substantiate the appropriate management system taking into account the stage of its development;- the essence of the concept of "startup ecosystem" as a network association of organizational structures of various forms of ownership that provide support for the creation of innovative startup projects at various stages of their life cycle with subsequent scaling;acquired further development:- a methodical approach to modelling the impact of factors on the development of startups and the economy of Ukraine and the world based on a cognitive approach, which made it possible to prove the essential role of startups in the economic growth of countries around the world, as well as the importance of effective institutional support for their creation;- methodical regulations on the management of the life cycle of a startup, which are based on the distinction of two stages: creation (project) and development (company) of an innovative project by stages, which are identified with the help of qualitative characteristics, integral and partial indicators, which creates a basis for making informed management decisions ;- a life cycle model of a startup as a project, which consists of the following stages: 1 – initial (team formation, business idea generation); 2 - seeding (creation of MVP, construction of a business model, creation of a prototype); 3 – executive (creation of a business plan, development of a strategy), 4 – final (protection of intellectual property, search for financing), which are identified with the help of specific features inherent in each of them (list of actions, design tools, design results, project management, requirements to the team, expert support), which ensures the process of managing the creation of an innovative project;- a model of the life cycle of a startup as a company, which includes the stages of birth, growth, maturity, revival and decline, which are identified with the help of quantitative integral and partial indicators that provide the process of managing the implementation of a startup as an innovative project;- methodological recommendations for ensuring the sustainable existence of a startup company at a certain stage of its life cycle by creating an appropriate management system characterized by the following functions and their components: organization (organizational structure, distribution of power, organizational culture); functioning (level of maturity of business processes, management style, level of formalization of relations, degree of decision-making concentration); development (strategy, strategy implementation plan, strategizing system);- a methodical approach to the formation of the startup ecosystem in Ukraine, characterized by a specific set of institutions in the country, a complex combination of efforts of which will provide support for startups (at all stages of its life cycle) and promote the development of innovative entrepreneurship in the country.The practical value of the developments is confirmed by their application in the activities of: the Association of Industrialists and Entrepreneurs of the Kharkiv Region - the regional branch of the Ukrainian Union of Industrialists and Entrepreneurs, which uses a methodical approach to creating an ecosystem of support for startups in the regions of Ukraine and recommendations for improving support for the development of the ecosystem for the development of startups in Ukraine and in its regions when formulating proposals to state authorities for the development of the region, supporting innovative entrepreneurship, as well as in the work of entrepreneurs-members of the Association in the development and development of new projects, as evidenced by certificate No. 439/1/2 dated 08/21/2023; "Road Innovation Company" LLC, which used the development and proposals regarding life cycle models of a startup as a project and a company.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського