Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (114)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=Руденко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Руденко М.П. 
Домашній експеримент в навчанні фізики учнів основної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.П. Руденко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Систематизовано й узагальнено критерії відбору домашніх експериментальних завдань з фізики. Розроблено систему таких завдань, які доповнюють та продовжують класні лабораторні роботи, для учнів 7 - 8 класів і методику її застосування. Встановлено, що запропонована система диференційованих домашніх завдань з фізики сприяє підвищенню рівня знань учнів, активізації їх пізнавальної діяльності та формуванню узагальненого експериментального вміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21.363,022
Шифр НБУВ: РА311320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Руденко М.М. 
Інформаційний чинник політики США і Росії в питанні міжнародного тероризму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Руденко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження актуальної проблеми залежності державних політичних структур та їх інформаційної політики від глобального поширення міжнародного тероризму наприкінці XX - на початку XXI ст. На прикладі Сполучених Штатів та Росії встановлено тенденцію схильності демократичних систем до авторитаризму, що проявляється у трасформуванні політичних структур та їх інформаційної політики під натиском міжнародного тероризму. Розроблено концептуальні та методологічні підходи щодо розв'язання даної проблеми, застосовано діалектико-системний метод аналізу систем інформаційної політики даних держав. Запропоновано моделі формування державної інформаційної політики з відповідними параметральними характеристиками. Для політичних структур України наведено рекомендації щодо участі у боротьбі з міжнародним тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф015.24 + Ф023
Шифр НБУВ: РА330798

Рубрики:

      
3.

Руденко М.І. 
Наративна структура художньої прози Миколи Хвильового: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.І. Руденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено розповідну структуру художньої прози М.Хвильового. На основі чотиричленної типології нараторів, запропонованої Ж.Женетом, виділено типи оповідачів, простежено специфіку їх функціонування у творах письменника. Зазначено, що модерністська та авангардна естетичні концепції втілилися у наративних утвореннях: поява фіктивного автора тексту; ускладнена розповідна структура, активізація інстанції читача, заглиблення у внутрішній світ персонажів. Художній світ подається у творах письменника як заздалегідь фікціональний, такий, що разом з наратором не претендує на вірогідність і автономність. Розглянуто естетичну концепцію людини через протиставлення окремих індивідів - представників меншини та маси. З'ясовано особливості функціонування невротичного та шизофреничного дискурсів у прозі письменника. Висвітлено характер екзистенціального дискурсу текстів М.Хвильового у літературно-мистецькому контексті доби. Варіанти функціонування "чужого слова" повністю підлягають авторському наміру, слугують виявленню прихованих смислів, що виникають на межі лінеарного та інтертекстового прочитань новелістики та повістей М.Хвильового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Хвильовий,М. 534 +
Шифр НБУВ: РА329839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Руденко М.М. 
Організаційно-правові аспекти представництва прокураторою інтересів громадянина або держави в адміністративному суді: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / М.М. Руденко ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено поняття та зміст даного представництва, його приводи та підстави, а також процесуальні форми. Визначено характерні особливості повноважень прокурора у разі здійснення представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді. Акцентовано увагу на питаннях організації роботи прокуратури з представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді. Розглянуто пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регламентує представництво прокурором інтересів громадянина або держави в адміністративному суді, а також практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 + Х891.9(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА369101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Руденко М.В. 
Педагогічна оцінка готовності офіцерів органів виховної роботи до управлінської діяльності в процесі навчання у вищих військових навчальних закладах післядипломної освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.В. Руденко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто історичні, теоретичні та практичні аспекти готовності офіцерів до управлінської діяльності, сучасну зарубіжну та вітчизняну практику діагностики управлінської діяльності. Розроблено методику групової експертної оцінки готовності офіцерів органів виховної роботи до даної діяльності, яка передбачає застосування відповідних методик оцінювання окремих показників морально-психологічного стану у військовому підрозділі, раціональності застосування методів роботи та ступеня виконання управлінських функцій конкретного офіцера даних органів військової частини. На підставі застосування даної методики запропоновано впровадити у практику вищих військових навчальних закладів післядипломної освіти діагностичний цикл оцінювання управлінської діяльності офіцерів органів виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)420.21 + Ц4,8(4УКР)391.3-5 +
Шифр НБУВ: РА323539

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Руденко М.Р. 
Розробка ресурсозберігаючої технології підготовки і спікання агломераційної шихти з високим вмістом тонкодисперсних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / М.Р. Руденко ; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. — Дніпродзержинськ, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено ресурсоощадну технологію підготовки та спікання агломераційних шихт з високою часткою залізовмісних відходів і тонкодисперсних матеріалів. Досліджено параметри руху матеріалу в поперечному перерізі барабана-огрудковувача та вперше розрахунково-аналітичним та експериментальним шляхом визначено оптимальні питомі динамічні навантаження на гранули. Доповнено теоретичні та практичні засади технології підготовки та спікання шихти, що вміщує високу частку відходів металургійного виробництва. Здійснено впровадження в агломераційне виробництво ВАТ "ДМКД" технології спікання шихт, що вміщують сталеплавильні шлами та шлаки. Вперше розроблено теоретичні засади технології запалювання за умови розподілу енергії запального горна на радіаційну та конвективну складові. Вперше розрахунково-експериментальним шляхом встановлено взаємозв'язок товщини колосників з активним перетином колосникової гратки за умов припустимого просвіту щілини. Розроблено та впроваджено на трьох агломашинах ВАТ "ДМКД" нову конструкцію колосника. За даними технологіями та конструкціями вироблено понад 19,9 млн. т агломерату та 7,7 млн. т чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-1 + К301.31-1
Шифр НБУВ: РА346115

Рубрики:

      
7.

Руденко М.В. 
Теоретичні проблеми представництва прокуратурою інтересів держави в арбітражних судах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.10 / М.В. Руденко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні проблеми представництва прокуратурою інтересів держави в арбітражних судах України, яке розглядається як комплексний (міждисциплінарний) процесуальний інститут, перспективний напрям наукових досліджень. Проаналізовано питання, пов'язані з з'ясуванням змісту та структури представницької функції прокуратури та її реалізації в арбітражному судочинстві на захист інтересів держави. Висвітлено особливості прокурорсько-представницьких правовідносин на окремих стадіях арбітражного процесу. Розглянуто проблемні питання прокурорського нагляду за законністю виконання рішень арбітражних судів. Охарактеризовано організаційні аспекти діяльності прокурорів з питань участі в арбітражному судочинстві. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства про прокуратуру, а також арбітражно-процесуального законодавства з питань участі прокурора в арбітражному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.401.14 + Х891.9(4УКР)623
Шифр НБУВ: РА313989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Руденко М. Ю. 
Арго, жаргон і сленг у європейському й американському мовознавстві: історія і сучасний стан дослідження / М. Ю. Руденко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснене спеціальне лінгвоісторіографічне дослідження загальнотеоретичних проблем арго, жаргону та сленгу в європейській та американській соціолінгвістиці. З цією метою проведено огляд праць лінгвоісторіографічного спрямування, присвячених вивченню теоретичних проблем соціальної діалектології упродовж XIX ст. – початку XXI ст.Відповідно до поставленої мети та завдань в дисертації застосовано актуалістичний метод. На основі аналізу зроблено висновок про важливість термінології соціальної діалектології для дослідження арго, жаргону, сленгу. Отримано підтвердження притаманності арго, жаргону сленгу низки важливих рис, властивостей, якостей. Результати дослідження свідчать, що європейськими й американськими лінгвістами в XIX ст. – на початку XXI ст. проведено значну роботу з дослідження соціальних діалектів, створено багато цінних фундаментальних теоретичних і лексикографічних праць, в яких висвітлено проблеми походження та функціонування арго, жаргону та сленгу. Проте на цей час дослідження вчених з тематики соціальних діалектів відстають від потреб сьогодення. Залишається низка дискусійних питань, на які дослідники не дали відповіді і які потребують вирішення.^UThe special linguistic historiographical research of general theoretical problems of argo, jargon and slang in European and American social linguistics is presented in the thesis. For this purpose the review of works of linguistic historiographical direction, devoted to the study of theoretical problems of social dialects during the XIX century – the beginning of the XXI century is done. Important theoretical problems, connected with the functioning of jargon-slang vocabulary in the system of modern (mainly Indo-European) languages are solved in the works of social linguists. Social studios contain important assertions according to the study of different aspects of functioning of argo, jargon and slang in human communities. The authors of the reviewed works are English, French, Spain, Italian, German, Danish, Romanian, Czech, Croatian, Slovak, Bulgarian, Polish, American, Russian, Belarusian, Ukrainian and linguists of other countries. In their studios, a wide spectrum of theoretical questions are reviewed; actual directions of research are clarified. According to the goal and tasks of investigation, actualistic method is used. On the basis of the analysis, the conclusion of the importance of social dialectology for the research of argo, jargon, slang is done. The confirmation of peculiarity of argo, jargon, slang some important features, properties, qualities is got.Scientific novelty of the thesis is that the attempt of special linguistic historiographical research of general theoretical problems of argo, jargon and slang is made first. It has caused the necessity of theoretical development of the item. The novelty of the work is that a significant amount of linguistic works is reviewed. The results of the research testify, that considerable work of study of social dialects are held by European and American linguists of the XIX – in the beginning of the XXI century, a lot of valuable fundamental theoretical and lexicographical problems of origin and functioning of argo, jargon and slang are shown. However, at this time, researches of the scientists of the subject of social dialects lag behind needs of the present. Some questions remain problematic and controversial, they need a solution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Руденко М. В. 
Розвиток цифровізації управління в сільськогосподарських підприємствах: теорія, методологія, практика. / М. В. Руденко. — Б.м., 2020 — укp.

У дослідженні обґрунтовано теоретико-методологічні засади та науково-практичні рекомендацій щодо цифровізації управління в сільськогосподарських підприємствах. Проведено морфологічний аналіз категорії «цифровізація» та розглянуто теоретичні підходи щодо особливостей цифровізації управління в сільськогосподарських підприємствах. Досліджено механізми цифровізації управління; узагальнено методологічний інструментарій управління цифровою трансформацією сільськогосподарських підприємств; розроблено методологічні підходи до оцінки впливу цифровізації на розвиток аграрного сектору економіки та діяльність сільськогосподарських підприємств. Проведено економетричний аналіз впливу цифровізації на розвиток аграрного виробництва.^UThe theoretical and methodological principles and scientific and practical recommendations for the digitalization of management in agricultural enterprises have been substantiated in the article. The morphological analysis of the category «digitalization» has been carried out and the theoretical approaches concerning features of digitalization of management in the agricultural enterprises have been considered. The main trends of digitalization have been characterized and their influence on the performance of management functions has been revealed, which allowed describing both additional advantages and challenges and threats of digitalization of management in agricultural enterprises.Improved classification of modern digital technologies used by agricultural enterprises, divided into five groups: space technology, sensors, and sensors, information and communication technologies, artificial intelligence, Internet technologies, which revealed the impact of certain groups of technologies on the digital transformation of agricultural production and management of agricultural enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Руденко М. А. 
Визначення параметрів електропривода з асинхронним двигуном і врахуванням ефекту витіснення струму / М. А. Руденко. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації розв'язано актуальне наукове завдання з ідентифікації електромагнітних параметрів асинхронних двигунів з урахуванням ефекту витіснення струму для налаштування систем керування електроприводами.Унаслідок різних причин асинхронні двигуни виходять з ладу й надходять у ремонт, де після проведення відповідних робіт проходять післяремонтні випробування, а вже після, як правило, повертаються в той же технологічний цикл. Однак параметри, і зокрема, електромагнітні параметри таких асинхронних двигунів здебільшого відрізняються від початкових, встановлених заводом-виробником. Недостовірна інформація про фактичні параметри асинхронних двигунів призводить до невірного налаштування систем керування електроприводами та пристроїв захисту, а, відповідно, знижує енергоефективність їх роботи та може привести до повторного виходу з ладу. На сьогодні всі регламентовані методи та методики післяремонтних випробувань дозволяють з достатньою точністю ідентифікувати параметри асинхронних двигунів для усталених режимів, що характеризується незмінністю електромагнітних параметрів двигунів у процесі роботи. Однак ця умова не враховує ряд особливостей при роботі асинхронних двигунів у перехідних режимах, зокрема, нелінійних характерів зміни опорів ротора у пускових режимах.Проаналізовано процес витіснення струму в роторі загальнопромислових асинхронних двигунів і пов'язане з цим явищем збільшення опору ротора. В результаті чого отримані поліноміальні вирази для нелінійних параметрів роторного контуру Т-подібної схеми заміщення, а саме активного опору та індуктивності шляхом апроксимації графіків їх зміни при пуску двигуна. Розроблено математичний апарат для одержання різних типів та видів полігармонічних сигналів із застосуванням зменшення періоду початкового сигналу на відповідні кути урізання та принципу осьової симетрії, що дозволяє отримати необхідний гармонічний склад для формування нелінійних ідентифікаційних рівнянь балансу миттєвих потужностей з використанням енергетичного методу.Доведена можливість і доцільність застосування накопичувачів енергії у вимірювально-діагностичних комплексах для післяремонтних випробувань асинхронних двигунів, що дозволяють отримати необхідні тестові сигнали струмів та напруг, що за значеннями є наближеними до пускових, навіть при загальмованому роторі та без ризику пробою ізоляції чи її руйнації та перегріву. Це дозволяє провести ідентифікацію ЕМП АД з використанням енергетичного методу в умовах, близьких до пуску двигуна, за яких ефект витіснення струму має найбільший вплив на зміну ЕМП ротора двигуна.Експериментально підтверджено, що на підставі отриманих поліноміальних залежностей активного опору та індуктивності ротора і за умови відпрацювання розробленого алгоритму роботи системи ідентифікації ЕМП АД можливо підвищити точність їх визначення при проведенні післяремонтних випробувань.^UThe dissertation is solved to date the actual scientific task of improving the accuracy of identification of electromagnetic parameters of induction motors in starting modes.The process of current displacement in the rotor of common induction motors is analyzed and the related with it phenomenon of increase of rotor resistance. As a result, polynomial expressions are obtained for the nonlinear parameters of the rotor circuit of a T-shaped equivalent circuit, namely active resistance and inductance, by approximating the graphs of their change when motor is starting.A mathematical apparatus for obtaining different types and kinds of pseudopolyharmonic signals has been developed with the use of reducing the initial signal period by the corresponding cutoff angles and the principle of axial symmetry, which allows to obtain the necessary harmonic composition for the formation of nonlinear identification equations of the instantaneous power balance using the energy method.Possibility and expediency of using energy storage devices in measuring and diagnostic complexes for post-repair tests of induction motors, which allow to obtain the necessary test signals of currents and voltages, which are close to the starting ones, even with a braked rotor and without the risk of isolation breakdown or its destruction and overheating is proved. This allows identify EMP of IM using the energy method in conditions close to the start of motor, in which the effect of displacement current has a greatest effect on the change of EMP of motor's rotor.It is experimentally confirmed that based on the obtained polynomial dependences of active resistance and rotor inductance, and provided working out of the developed algorithm of operation of the identification system of EMP of IM, it is possible to improve accuracy of their determination during post-repair tests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Руденко М. В. 
Управління економічною безпекою будівельних підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / М. В. Руденко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних та практичних засад управління економічною безпекою будівельних підприємств в Україні, її реалізація дозволить підвищити ефективність управління рівнем економічної безпеки будівельних підприємств в сучасних умовах господарювання.У першому розділі «Теоретичні основи забезпечення економічної безпеки будівельних підприємств» наведено наукові підходи до розуміння сутності, принципів, функцій та особливостей функціонування будівельних підприємств як суб’єктів управління власною економічною безпекою; визначено поняттєво-категорійний апарат, пов'язаний із системою економічної безпеки будівельних підприємств; обґрунтована концептуальна та організаційна модель управління економічною безпекою будівельного підприємства; сформована узагальнена схема процесу прийняття рішення про впровадження стратегії безпечного розвитку; розкрито значущість будівельних підприємств як елементу критичної інфраструктури національної економіки.Сформовано авторське визначення поняття «система економічної безпеки будівельного підприємства», в якому враховано особливості функціонування будівельних підприємств. Визначено, що управління економічною безпекою будівельних підприємств базується на основі здійснення моніторингу та діагностики рівня економічної безпеки з метою своєчасного виявлення, мінімізації та запобігання внутрішнім та зовнішнім загрозам. Підкреслена необхідність ідентифікації загроз та ризиків економічній безпеці будівельного підприємства, їх оцінка та ранжування. Запропонована схема конкурентної розвідки будівельного підприємства.На основі проведеного узагальнення існуючих підходів до визначення термінів «критична інфраструктура» та «об’єкти критичної інфраструктури» у наукових працях вітчизняних та закордонних авторів та нормативних документах України та інших країн запропоновано авторське визначення об’єктів критичної інфраструктури, розроблено класифікацію об’єктів критичної інфраструктури національної економіки за виділеними класифікаційними ознаками та виявлено «критичні точки» будівельного підприємства з точки зору вразливості його як об’єкта критичної інфраструктури.На основі проведеного аналізу виникнення надзвичайних ситуацій в Україні, у тому числі надзвичайних ситуацій техногенного характеру, запропоновано проведення профілактичних заходів як на рівні держави так і на рівні окремого будівельного підприємства з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та аварій в діяльності будівельного підприємства, як об’єкта критичної інфраструктури.У другому розділі «Методичні положення та інструментарій оцінювання рівня економічної безпеки будівельних підприємств» проведено аналіз сучасного стану та оцінка перспектив розвитку будівельних підприємств в Україні; проаналізовано та запропоновано методичний інструментарій дослідження загроз економічній безпеці будівельних підприємств; удосконалено методичний підхід до оцінки та прогнозування рівня економічної безпеки будівельних підприємств.Запропоновано удосконалення методичного підходу до оцінки та прогнозування рівня економічної безпеки будівельних підприємств, в рамках якого визначена функціональна залежність інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства від рівнів функціональних складових. Сформовані етапи дослідження стану економічної безпеки будівельного підприємства та запропонований алгоритм та математичний апарат для отримання кількісного та якісного значень інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства та визначених функціональних складових. Визначено, що основною метою управлінням економічною безпекою будівельного підприємства є забезпечення доходності його основного капіталу. Складено схему оцінка рівня економічної безпеки будівельного підприємства у контексті збалансованої системи показників. Сформовано алгоритм прогнозування рівня економічної безпеки будівельного підприємстваУ третьому розділі «Реалізація методичного підходу до управління процесом забезпечення економічної безпеки будівельних підприємств» розроблено методичний підхід до управління економічною безпекою будівельних підприємств та сформовано стратегії безпечного розвитку будівельних підприємств з урахуванням їх умов діяльності. При розробці методичного підходу до управління економічною безпекою будівельних підприємств запропоновано систему одиничних показників, формули для розрахунку їх кількісних значень та граничні значення, що дозволило отримати систему індикаторів для визначення кількісних значень функціональних складових та інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства. При формуванні системи індикаторів (одиничних показників) запропоновано привести всі результати розрахунків кількісних значень одиничних показників до єдиного виміру шляхом нормування. Якісні значення рівня функціональних складових та інтегрального показника рівня економічної безпеки будівельного підприємства запропоновано отримувати відповідно до теорії Харрінгтона.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical and practical principles of economic security management of construction companies in Ukraine, its implementation will increase the efficiency of managing the level of economic security of construction companies in modern economic conditions.The first section "Theoretical foundations of economic security of construction companies" presents scientific approaches to understanding the nature, principles, functions and features of the functioning of construction companies as subjects of management of their own economic security; the conceptual and categorical apparatus connected with the system of economic security of construction enterprises is determined; substantiated conceptual and organizational model of economic security management of a construction company; the generalized scheme of the decision- making process on the implementation of the strategy of safe development is formed; the significance of construction enterprises as an element of critical infrastructure of the national economy is revealed.The author's definition of the concept "system of economic security of the construction enterprise" in which features of functioning of the construction enterprises are considered is formed. It is determined that the management of economic security of construction companies is based on monitoring and diagnosing the level of economic security in order to timely identify, minimize and prevent internal and external threats. The need to identify threats and risks to the economic security of the construction company, their assessment and ranking is emphasized. The scheme of competitive intelligence of the construction enterprise is offered.Based on the generalization of existing approaches to the definition of the terms "critical infrastructure" and "critical infrastructure" in the scientific works of domestic and foreign authors and regulations of Ukraine and other countries proposed author's definition of critical infrastructure, developed a classification of critical infrastructure of the national economy according to the selected classification features and identified "critical points" of the construction company in terms of its vulnerability as an object of critical infrastructure.In the second section "Methodological provisions and tools for assessing the level of economic security of construction enterprises" analysis of the current state and assessment of prospects for the development of construction enterprises in Ukraine; the methodical tools of research of threats to economic safety of the construction enterprises are analyzed and offered; the methodical approach to the assessment and forecasting of the level of economic security of construction enterprises has been improved.The improvement of the methodological approach to the assessment and forecasting of the level of economic security of construction enterprises is proposed, within which the functional dependence of the integrated indicator of the level of economic security of a construction enterprise on the levels of functional components is determined. Stages of research of a condition of economic safety of the building enterprise are formed and the algorithm and the mathematical device for reception of quantitative and qualitative values of an integral indicator of level of economic safety of the building enterprise and certain functional components are offered. It is determined that the main purpose of managing the economic security of a construction company is to ensure the return on its fixed capital. The scheme of estimation of a level of economic safety of the building enterprise in the context of the balanced system of indicators is made. An algorithm for forecasting the level of economic security of a construction company has been formedIn the third section "Implementation of the methodological approach to managing the process of economic security of construction companies" developed a methodological approach to managing the economic security of construction companies and formed strategies for safe development of construction companies taking into account their operating conditions. When developing a methodological approach to managing the economic security of construction companies, a system of unit indicators, formulas for calculating their quantitative values and limit values was proposed, which allowed to obtain a system of indicators to determine quantitative values of functional components and integrated indicator of economic security. When forming a system of indicators (unit indicators), it is proposed to bring all the results of calculations of quantitative values of unit indicators to a single measurement by rationing. Qualitative values of the level of functional components and the integrated indicator of the level of economic security of the construction company are proposed to be obtained in accordance with Harrington's theory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського