Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (115)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=СІЛІН$<.>+<.>A=РАДОМІР$<.>+<.>A=СВЯТОСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Сіліна Т.М. 
Вікові морфофункціональні особливості яєчників, матки і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Т.М. Сіліна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні закономірності структурної морфології та функції внутрішніх статевих органів жінки в юнацькому та зрілому віці. Розроблено морфофункціональні критерії їх вікових особливостей у нормі за умов гормональних порушень у жіночому організмі під впливом естрогенів у разі гіперестрогенізації та після однобічної оваріоектомії. З використанням мікроскопічних, гістологічних, гістохімічних й імуногістохімічних методів здійснено дослідження таких жінок в різні періоди юнацького та зрілого віку та виявлено виражені структурні трансформації в яєчниках, матці та маткових трубах. На підставі даних сучасних комплексних імуногістохімічних досліджень морфологічно обгрунтовано можливість прогнозування розвитку патологічних процесів у яєчниках і маткових трубах, а також виявлено особливості прояву у них структурних змін. Установлено, що наявна направлена кореляція змін структурної організації у яєчниках, маткових трубах і матці залежить від віку та гормонального статусу жінки. Розроблено теоретичні засади вікової морфології жіночих статевих органів у період репродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-29 +
Шифр НБУВ: РА337239

Рубрики:

      
2.

Сілін О.О. 
Електромагнітні поля випромінювачів у задачах НВЧ діелектрометрії поглинаючих середовищ та у біомедичних застосуваннях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.О. Сілін ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено ефективний метод вимірювання в надвисокочастотному (НВС) діапазоні комплексної діелектричної проникності середовищ з поглинанням та частотною дисперсією відкритим кінцем коаксіальної лінії. Одержано вираз для адмітансу коаксіального зонда, який дозволяє явно визначити внесок кожної моди вищого порядку, що збуджуються на його апертурі. З використанням методів числового моделювання досліджено похибки, які виникають через неповну відповідність математичної моделі реальній геометрії зонда та його розташуванню відносно середовища, що зондується. Здійснено оцінювання чутливості методу відкритого кінця коаксіальної лінії під час визначення в НВЧ діапазоні діелектричних сталих біологічних тканин і показано важливість правильного вибору розмірів зонда для конкретного типу тканини. Запропоновано й експериментально перевірено методику вимірювання діелектричної проникності рідких середовищ ізольованим коаксіальним зондом. Наведено результати експериментального тестування методу з застосуванням різних коаксіальних зондів та дані, одержані внаслідок вимірювань комплексної діелектричної проникності зразків м'язової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.37 + Р343.37
Шифр НБУВ: РА354549

Рубрики:

      
3.

Сілін Є.С. 
Наближення операторами Валле - Пуссена функцій, визначених на дійсній осі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Є.С. Сілін ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.492,0 +
Шифр НБУВ: РА342633

Рубрики:

      
4.

Сіліна Г.О. 
Педагогічні умови формування психосоціальної компоненти здоров'я молодших школярів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Г.О. Сіліна ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано ступінь психосоціальної компоненти здоров'я дітей молодшого шкільного віку та проаналізовано передумови її формування у сучасний період. Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-вольовий, діяльнісний), критерії та показники психосоціальної компоненти здоров'я молодших школярів, виявлено рівні її сформованості, а також досліджено педагогічні умови цього формування, а саме: удосконалення змісту форм і методів виховного процесу; розвиток компетентності й узгодження діяльності педагогічних працівників, батьківської громадськості з питань збереження, зміцнення та відновлення здоров'я дітей; використання можливостей діагностико-корекційної діяльності для ефективного формування психічного та соціального здоров'я молодших школярів. Розроблено методичні рекомендації для педагогів і батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Ч421.331.1 + Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА358358

Рубрики:
  

      
5.

Сіліна Н.К. 
Роль ендотеліальної дисфункції у розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.К. Сіліна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль ендотеліальної дисфункції у розвитку ускладень вагітності та встановлено доклінічні критерії прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ) та у вагітних з тяжкою прееклампсією або еклампсією під час попередньої вагітності. Визначено маркери ендотеліальної дисфункції, якими є ендотелін 1 (Ет-1), фактор Віллебрандта (ФВ), ендотелійзалежна вазодилятація (ЕЗВД)) у вагітних з високим ризиком виникнення преекламсії, визначено їх роль у розвитку даного ускладнення. На підставі вивчення результатів ультразвукового доплерометричного дослідження встановлено особливості матково-плацентарного-плодового кровообігу у вагітних з ПАГ і з прееклампсією в анамнезі (під час попередньої вагітності). З урахуванням одержаних даних розроблено критерії ранньої діагностики порушень фето-плацентарного кровообігу та прогнозування імовірності виникнення прееклампсії у даної категорії вагітних. Зроблено висновок, що вагітні з ПАГ і тяжкою еклампсією в анамнезі складають групу ризику за показником розвитку цих ускладнень, однією з причин виникнення яких є порушення функціонування ендотеліальної системи. Доведено, що у вагітних з ПАГ та з прееклампсією в анамнезі відбувається зниження ЕЗВД поєднане з підвищенням рівня Ет-1, ФВ в сироватці крові та зниження концентрації плацентарного лактогену й естріолу. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження ситсеми організаційних і профілактично-лікувальних заходів для вагітних жінок з АГ та з прееклампсією в анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030 + Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА363202

Рубрики:

      
6.

Сілін В. Г. 
Оптимізація фізичної та функціональної підготовленості футболістів 15-17 років на етапі спеціалізованої базової підготовки: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / В. Г. Сілін. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації обґрунтовано, розроблено та експериментально перевірено програму вдосконалення фізичної та функціональної підготовленості футболістів 15-17 років на етапі спеціалізованої базової підготовки.У вступі обґрунтовано актуальність роботи, сформульовано мету, завдання, об’єкт, предмет дослідження, розкрито наукову новизну та практичну значущість отриманих результатів, визначено особистий внесок здобувача, наведено дані щодо переліку наукових конференцій, на яких було апробовано результати дослідження, зазначено кількість публікацій автора.В першому розділі «Сучасні проблеми оптимізації тренувального процесу футболістів на різних етапах багаторічної спортивної підготовки» наведено дані аналізу науково-методичної літератури з проблеми дослідження, зокрема з переліку питань, які стосуються перспективних напрямів та нових методичних підходів щодо вдосконалення тренувального процесу юних футболістів в сучасних соціально-економічних умовах життя, зокрема на етапі спеціалізованої базової підготовки.За результатами проведеного аналізу вдалося встановити, що досить перспективними шляхами вдосконалення тренувального процесу футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки, зокрема за рахунок суттєвого підвищення їх фізичної та функціональної підготовленості, може бути методичні підході, які передбачають певний перерозподіл тренувальних навантажень з акцентом на фізичні навантаження, що найбільш міцно пов’язані з показниками загальної та спеціальної фізичної та функціональної підготовленості спортсменів.У зв’язку з вищевикладеним надзвичайну актуальність мають наукові дослідження, які спрямовані на вивчення особливостей динаміки основних параметрів загальної підготовленості футболістів в рамках окремих періодів річного макроциклу та характеру кореляційних зв’язків між ними.Вочевидь, що врахування цих даних при розробці нових програм побудови тренувального процесу футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки буде сприяти суттєвому покращенню рівнів фізичної та функціональної підготовленості зазначеної категорії спортсменів та оптимізації тренувального процесу у цілому.У другому розділі «Методи та організація дослідження» надано загальну характеристику методів дослідження, обґрунтовано доцільність їх застосування в рамках констатувального та формувального педагогічних експериментів, наведено дані щодо організації дослідження за певними етапами, відомості про контингент обстежених футболістів. У дослідженні використовували таки методи: аналіз та узагальнення науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, антропометричні, фізіологічні методи дослідження, комп’ютерні програми для експрес-оцінки поточного рівня фізичної та функціональної підготовленості, педагогічний експеримент, методи математичної статистики.У третьому розділі «Вивчення динаміки показників фізичного стану футболістів 15-17 років у підготовчому періоді річного циклу підготовки за традиційною програмою побудови тренувального процесу» наведено дані констатувального експерименту щодо характеру змін показників загальної та спеціальної фізичної та функціональної підготовленості футболістів 15-17 років в рамках підготовчого періоду річного циклу підготовки при використанні у тренувальному процесі типової навчальної програми ДЮСШ з футболу.Отримані дані свідчили про достатньо високу ефективність типової програми побудови тренувального процесу, що знайшло відображення у покращенні деяких показників загальної та спеціальної фізичної та функціональної підготовленості обстежених футболістів. Подані матеріали дозволили не лише констатувати основні особливості пристосування організму футболістів 15-17 років до систематичних фізичних навантажень у рамках підготовчого періоду річного макроциклу, а й свідчили про необхідність проведення корекції тренувального процесу футболістів у рамках даного періоду для оптимізації їхнього фізичного стану та підвищення спортивних результатів. Важливо відзначити також, що на усіх етапах підготовчого періоду нами було встановлено сильну кореляційну залежність рівня їх спеціальної фізичної підготовленості з величинами алактатної та лактатної потужності та ємності, рівнем функціональної напруги регуляторних механізмів системи кровообігу, адаптивними можливостями даної системи, а також з рівнем серцево-судинної та дихальної систем організму...^UIn the dissertation, the program for improving the physical and functional fitness of football players aged 15-17 years at the stage of specialized basic training is substantiated, developed and experimentally tested.The introduction substantiates the relevance of the work, formulates the goal, task, object, subject of the research, reveals the scientific novelty and practical significance of the obtained results, defines the personal contribution of the recipient, provides data on the list of scientific conferences at which the research results were tested, indicates the number of the author's publications .The first chapter "Modern problems of optimizing the training process of football players at various stages of long-term sports training" provides data from the analysis of the scientific and methodological literature on the research problem, in particular from the list of issues related to promising directions and new methodological approaches to improving the training process of young football players in modern social -economic living conditions, in particular at the stage of specialized basic training.According to the results of the analysis, it was possible to establish that quite promising ways of improving the training process of football players at the stage of specialized basic training, in particular due to a significant increase in their physical and functional readiness, can be methodical approaches that involve a certain redistribution of training loads with an emphasis on physical loads, which most closely related to indicators of general and special physical and functional fitness of athletes.In connection with the above, scientific research aimed at studying the peculiarities of the dynamics of the main parameters of the general fitness of football players within the framework of certain periods of the annual macrocycle and the nature of correlations between them is extremely relevant.It is obvious that taking these data into account when developing new programs for building the training process of football players at the stage of specialized basic training will significantly improve the levels of physical and functional fitness of the specified category of athletes and optimize the training process as a whole.The second chapter "Methods and organization of research" provides a general description of research methods, substantiates the expediency of their application within the framework of ascertaining and formative pedagogical experiments, provides data on the organization of research at certain stages, information about the contingent of football players examined. The following methods were used in the research: analysis and generalization of scientific and methodological literature, pedagogical observation, pedagogical testing, anthropometric, physiological research methods, computer programs for express assessment of the current level of physical and functional fitness, pedagogical experiment, methods of mathematical statistics.In the third section "Study of the dynamics of indicators of the physical condition of football players aged 15-17 years in the preparatory period of the annual cycle of training according to the traditional program of building the training process" the data of the ascertaining experiment on the nature of changes in the indicators of the general and special physical and functional fitness of football players aged 15-17 years in the framework of the preparatory during the period of the annual cycle of training when using the typical football training program of the State University of Applied Sciences in the training process.The obtained data indicated a sufficiently high efficiency of a typical training process construction program, which was reflected in the improvement of some indicators of the general and special physical and functional fitness of the examined football players. The submitted materials allowed not only to state the main features of the adaptation of the body of football players aged 15-17 to systematic physical exertion within the preparatory period of the annual macrocycle, but also indicated the need to correct the training process of football players within this period to optimize their physical condition and improve sports results. It is also important to note that at all stages of the preparatory period, we established a strong correlation between the level of their special physical fitness and the values of lactate and lactate power and capacity, the level of functional tension of the regulatory mechanisms of the circulatory system, the adaptive capabilities of this system, as well as with the level of cardiovascular and respiratory systems of the body...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського