Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (423)Книжкові видання та компакт-диски (434)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=САЙ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сайфуліна Ю.В. 
Встановлення і розбудова радянського державного режиму в Північній Буковині в 1940 - 1947 рр.: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Сайфуліна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто формування державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. як закономірний результат інкорпорації Північної Буковини до складу УРСР та специфічну форму легітимації радянської влади на цих землях. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що становлення та розбудова радянського державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. є одним з етапів історико-правового процесу в Україні. Відзначено, що об'єктивне правове оцінювання історичних подій, які зумовили входження Північної Буковини до складу УРСР та СРСР, можливе лише за умови неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, насамперед, доктрини інтертемпорального права. Запропоновано визначення часу завершення процесу цесії Північної Буковини як колишньої складової румунської держави до складу Української РСР. Виявлено, що радянська влада в Північній Буковині у 1940 - 1947 рр. була явищем екзогенного характеру, зокрема, її організаційні форми, принципи діяльності та внутрішнього підпорядкування, кадрова політика визначалися загальносоюзними і республіканськими органами без врахування місцевих особливостей і можливостей кадрового потенцілу. Відзначено, що трансформаційні процеси відбулися у контексті перенесення інституційного досвіду радянської тоталітарної держави. Впродовж 1940 - 1947 рр. у Північній Буковині було створено інституційну та юридичну основу для уніфікованого тоталітарного радянського державного режиму з розгалуженою системою репресивно-карального апарату. Водночас входження цих земель до складу УРСР у контексті основних подій історії держави та права України є важливим етапом формування сучасної української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9БУК)6-523 + Т3(4УКР337)6-5 +
Шифр НБУВ: РА364694

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сайко 
Диференційна діагностика, прогноз і лікування постраждалих із струсом та ударом головного мозку легкого ступеня у гострому періоді черепно-мозкової травми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Дмитро Юрійович Сайко ; АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77
Шифр НБУВ: РА352370

Рубрики:

      
3.

Сайчук М. М. 
Енергетичний чинник зовнішньополітичної стратегії адміністрації Р. Рейгана щодо СРСР: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. М. Сайчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

На підставі нещодавно розсекречених документів адміністрації президента США Р. Рейгана, інших джерел і наукових публікацій досліджено американську політику першої половини 1980-х рр. щодо дестабілізації паливно-енергетичного комплексу СРСР як головної опори радянської економіки. Проаналізовано причини появи енергетичного чинника у зовнішній політиці США за часів цього президента, практичні заходи, вжиті Сполученими Штатами в енергетичній сфері боротьби проти СРСР з метою його максимального послаблення, а також їх наслідки. Розкрито перебіг прийняття адміністрацією Р. Рейгана рішень щодо ембарго на постачання нафтогазових технологій до країн комуністичного блоку. Висвітлено конфлікт між США та країнами Західної Європи щодо участі останніх у будівництві радянського експортного газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород - Європа. З'ясовано практичні наслідки політики адміністрації Р. Рейгана для економіки СРСР: обмеження енергетичного співробітництва з країнами Заходу, зменшення валютних надходжень від експорту нафти, гальмування великих будівельних проектів і збільшення аварійності у нафтовій галузі тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)634-64(4СОЮ)
Шифр НБУВ: РА386246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сай Л.П. 
Інноваційний розвиток підприємства на стадії науково-технічної підготовки виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.П. Сай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування принципів і методів управління інноваційним розвитком підприємств на стадії науково-технічної підготовки виробництва. Розкрито сутність поняття науково-технічної підготовки виробництва, яке відповідає запитам інноваційного типу розвитку економіки й окремого підприємства. Запропоновано класифікацію принципів управління науково-технічною підготовкою виробництва, розглянуто методи мотивування працівників і особливості визначення окремих видів економічних ефектів на даній стадії виробничої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА342942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сайківська Л. Ф. 
Інформаційна технологія оцінки функціонального стану оператора зорового профілю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / Л. Ф. Сайківська ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше сформовано інформаційну модель функціонального стану оператора зорового профілю, яка об'єднує стан зорової системи та психофізіологічний стан, визначено комплекс інформативних показників функціонального стану в ході вирішення зорових завдань. Вперше розроблено метод визначення функціонального стану цього оператора в процесі зорової діяльності з різними видами візуального навантаження. Вперше запропоновано узагальнені показники стомлення (S) та втоми центральної нервної системи (I), а також комплекс критеріїв для оцінювання функціонального стану оператора зорового профілю. Наведено алгоритм класифікації візуально діючих факторів за ступенем впливу на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р124.426.7
Шифр НБУВ: РА380145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сайед Ахтар Сохейль Різві 
Клініка, діагностика і хірургічне лікування пухлин хребта з компресією спинного мозку і його корінців: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Сайед Ахтар Сохейль Різві ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Вивчено клінічні прояви пухлин хребта залежно від їх гістологічного типу, аксіальної та поперечної локалізації, характеру росту пухлини. Надано оцінку інформативності різних інструментальних методів дослідження, розроблено комплекс діагностичних методів, необхідних для визначення лікувальної тактики у хворих з пухлинами хребта. Встановлено, що найбільш інформативним методом діагностики пухлин хребта є магніторезонансна терапія. Розроблено диференційований підхід до вибору лікувальної тактики для хворих з пухлинами хребта, визначено покази та протипокази до хірургічного лікування. На підставі клінічних даних та інструментальних методів дослідження розроблено критерії вибору радикальності оперативного втручання, хірургічного доступу, способу стабілізації хребта. Встановлено, що використання розробленого комплексу лікувально-діагностичного заходів дало змогу покращати результати хірургічного лікування хворих з пухлинами хребта, зменшити післяопераційну летальність з 14,8 % до 4,4 %, одержати добрі та задовільні результати лікування у 83 % оперованих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА324362

Рубрики:

      
7.

Сай Д. В. 
Маркетингові стратегії підприємств на фармацевтичному ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. В. Сай ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Доведено, що стратегії фармацевтичних підприємств мають передбачати багатоаспектність, консеквентність і виявлятися у логічному виокремленні сегментів (лікарів, фармацевтів, споживачів) для рецептурних і безрецептурних фармацевтичних продуктів. Визначено, що конститутивними компонентами процесу формування маркетингових стратегій є сегментування, таргетування, позиціонування в межах дезидератів соціальної відповідальності фармацевтичного бізнесу. Удосконалено методичний підхід оцінки зв'язку сегментування, таргетування, позиціонування та формування конкурентних маркетингових стратегій підприємств на основі використання методу рейтингової оцінки сегментів. Запропоновано процедуру, яка на відміну від існуючих, передбачає використання інтерактивного дослідження вибіркової сукупності незалежних фахівців. Встановлено, що найбільш сутнісними чинниками успіху фармацевтичного підприємства та його товару на ринку є: виробництво та продаж продуктів, які відповідають європейським стандартам, висока якість, ефективність яких доведена довгостроковими медичними дослідженнями, висококваліфіковані медичні представники, використання оптимальних методів просування товару. Запропоновано уведення трейд-маркетингу для впроваджування стратегій маркетингу за сучасних умов зростаючої конкуренції з боку вітчизняних і закордонних підприємств і розроблено систему формування функцій та бюджету даного структурного підрозділу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-211.1
Шифр НБУВ: РА375872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сайед Мохаммад Таухід Сіддікі 
Моделі і інформаційна технологія інтелектуальної обробки даних при створенні пакетів ділової документації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Сайед Мохаммад Таухід Сіддікі ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі й інформаційну технологію створення пакетів ділової документації, яка базується на методах інтелектуальної обробки даних. Як математичний апарат для моделювання процесів обробки текстових даних у документах використано теорію категорій. Проаналізовано властивості категорій і можливості предикатних категорій для представлення текстової інформації. Введено інтерпретацію категорії у термінах алгебрах предикатів - предикатну категорію. Розглянуто випадки - категорію з об'єктами та безоб'єктну категорію. Показано, що ядро лінійного логічного оператора можна розглядати як знання або правила одержання знань, а лінійний логічний оператор - як механізм здійснення запиту для одержання нових знань. Показано застосування предикатних категорій для формалізації даних, представлених за допомогою логічних моделей. Досліджено властивості добутку морфізмів. Функціонування логічної моделі представлення знань відтворено у вигляді послідовності відображень і категоріальних діаграм. Удосконалено засоби інтелектуальної обробки даних, які грунтуються на застосуванні теорії категорій і логічних мереж. Запропоновано алгебричну модель ідентифікації документів типу "лист-запит". Виділено формальні ознаки документа такого типу, визначено області їх зміни. Розглянуто основні типи документів і побудовано структуру логічної мережі документа за типом товару. Розроблено програмний комплекс розв'язання рівнянь алгебри предикатів для реалізації одержаних логічних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-015 + У9(4УКР)212.86 ф12 +
Шифр НБУВ: РА363562

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Сай В.М. 
Нормативно-правове та геодезичне забезпечення ведення кадастру земель водного фонду: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / В.М. Сай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення нормативно-правового та геодезичного забезпечення ведення кадастру земель водного фонду. За результатами проведених досліджень щодо земель водного фонду за природними та штучними водоймами розвинуто компонентну структуру даних земель шляхом її доповнення прибережними захисним смугами. На підставі аналізу нормативно-правового регулювання використання й охорони земель визначено шляхи вдосконалення нормативно-законодавчої бази щодо регулювання земельних відносин земельного водного фонду. Для вірогідного відображення різних земельних ділянок створено універсальний класифікатор земель за їх категоріями, формами власності, сервітутами та цільовим призначенням. За результатами проведених досліджень установлено науково обгрунтовану точність ведення геодезичних робіт для земель водного фонду. На підставі аналізу результтів проведених досліджень, а також нормативних матеріалів запропоновано алгоритм, який дозволяє на науково обгрунтованому рівні визначити ширину прибережної захисної смуги водойм залежно від видів рослинності, гранулометричного складу грунту, експозиції схилів і виду обробітку грунту. Одержано алгоритм визначення ширини даних смуг від цінності прилеглої території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.7с3 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА364427

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Сайко О.В. 
Облік і контроль виробничих запасів (на прикладі підприємств молокопереробної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Сайко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та сучасні проблеми молокопереробної промисловості. Проаналізовано вплив організаційно-технологічної специфіки функціонування підприємств галузі на побудову обліку та контролю виробничих запасів. Висвітлено економічну сутність та функції категорії "запаси". Уточнено класифікацію виробничих запасів для молокопереробних підприємств. Наведено рекомендації щодо удосконалення методики та організації їх обліку та контролю. Визначено зміст поняття обліку зворотних відходів і нові способи його реалізації. Запропоновано методику розрахунку нормативної ціни молока відповідно до міжнародних і національних стандартів якості сировини. Обгрунтовано рекомендації щодо організації та методики проведення внутрішньогосподарського контролю виробничих запасів для молокопереробних підприємств. Розглянуто методичні питання внутрішнього аудиту виробничих запасів в аспекті його тлумачення як самостійної частини аудиторського контролю на молокопереробних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3 +
Шифр НБУВ: РА333943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сайчук О.В. 
Підвищення довговічності деталей комбінованими обробками та легуванням з використанням лазерного променя: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О.В. Сайчук ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення технологічних процесів і оптимізації параметрів комплексних методів реновації деталей, а також створення нових рішень щодо застосування поверхневого легування. Запропоновано метод поверхневого легування з використанням обробки лазерним променем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.51
Шифр НБУВ: РА372605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сайєд Мухсен Ахмед 
Профілактика і лікування помилок та ускладнень коригуючих операцій при сколіозі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Сайєд Мухсен Ахмед ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено причини помилок і механізми розвитку ускладнень коригуючих операцій у випадках тяжких та виражених формах сколіозу. Розроблено заходи щодо профілактики та усунення їх з метою покращання результатів лікування. Наведено робочу класифікацію помилок та ускладнень хірургічного лікування тяжких і виражених форм сколіозу. Розглянуто помилки й ускладнення доопераційного періоду, визначено їх роль у розвитку ускладнень під час операції та у ранньому післяопераційному періоді, а також визначено шляхи профілактики їх лікування. Розроблено заходи щодо профілактики та лікування помилок і ускладнень під час хірургічного втручання, а також досліджено вплив на перебіг раннього післяопераційного періоду. Розроблено діагностику, профілактику та лікування ускладнень раннього післяопераційного періоду з боку внутрішніх органів (дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, сечовивідної та нервової систем). Проведено ретельний аналіз спостережень за гострим розширенням шлунка після коригуючих операцій на хребті, розроблено заходи з метою ранньої діагностики, профілактики та ефективного лікування даного ускладнення. Встановлено причини та механізми втрати корекції - ускладнення пізнього післяопераційного періоду. З'ясовано причини розвитку мієлопатії у пізньому післяопераційному періоді, а також намічено шляхи профілактики та лікування даного ускладнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА308726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сай І.А. 
Розвиток механізмів державного регулювання регіонального ринку праці: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.А. Сай ; Клас. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади розвитку механізмів державного регулювання регіонального ринку праці, проаналізовано зарубіжний досвід діяльності у даній сфері. Охарактеризовано сучасний стан ринку праці та визначено показники оцінки ефективності заходів забезпечення зайнятості. Обгрунтовано можливість активізації розвитку інфраструктури регіонального ринку праці шляхом впровадженян мережі віртуальних кадрових агенств, що дозволяє подолати його інформаційну асиметрію попиту та пропозиції. Запропоновано заходи регулювання регіонального ринку праці. Удосконалено складові механізму підвищення інформаційної забезпеченості його суб'єктів шляхом запровадження системи показників, які формують у населення уявлення про ситуацію на регіональному ринку праці. Розроблено класифікацію заходів управління кон'юнктурою на регіональному ринку праці відповідно до пріоритетів державного та ринкового механізмів регулювання, що включає формування ринку праці, активне сприяння працевлаштуванню, переорієнтацію системи професійної освіти, організацію стимулювальних форм матеріальної підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01 +
Шифр НБУВ: РА358531

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сайко О.В. 
Сільськогосподарська дослідна справа на Полтавщині наприкінці XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.В. Сайко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2000. — 23 с. — укp.

На основі вивчення документальних матеріалів подано загальну характеристику соціально-економічних чинників, що сприяли виникненню мережі сільськогосподарських дослідних установ Полтавщини другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто вплив економічної політики царського уряду на процес розвитку сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Проаналізовано діяльність дослідних установ Полтавщини, зокрема, етапи формування, наукову тематику, штат працівників, джерела фінансування. Досліджено вплив земств, сільськогосподарських товариств та окремих осіб на розвиток мережі дослідних установ, висвітлено їх практичне значення з урахуванням нагальної потреби в підвищенні ефективності сільського господарства на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА311149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сай В. А. 
Удосконалення технології збирання і первинної переробки стеблової частини льону олійного: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / В. А. Сай ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено вміст волокна в різних частинах стебла льону олійного та досліджено фізико-математичні властивості соломи, трести та волокна, одержаних за кліматичних умов Західного Полісся України. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність застосування удосконаленої технології збирання та первинної переробки стеблової частини льону олійного. Встановлено, що удосконалення робочих вузлів для м'яття, тіпання та трясіння та поєднання процесів м'яття з тіпанням і трясіння з вібрацією інтенсифікує процес одержання однотипного волокна із стебел льону олійного та підвищує ефективність роботи обладнання. Вперше визначено умови руйнування деревини без пошкодження волокна, які є основою удосконалення м'яльних вальців та їх взаєморозташування в агрегаті. В результаті проведення багатофакторного експерименту вперше одержано математичну модель оптимізації технологічних параметрів робочих органів агрегату для одержання однотипного волокна льону олійного за удосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-48 + М321.01
Шифр НБУВ: РА383008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сайкевич М.І. 
Формування ефективного сукупного попиту в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.І. Сайкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено регулювання та процес формування ефективного сукупного попиту в період ринкової трансформації економіки. Сформульвоано критерії його ефективності, що забезпечують стабільність очікувань економічних агентів, керованість економічної системи з боку уряду, гнучку реакцію обсягів інвестиційних видатків щодо змін кінцевих споживчих видатків, а також сприяють ринковим перетворенням. На основі макро- та мікроекономічного аналізу встановлено особливості впливу основних груп чинників на обсяги, структуру і динаміку сукупного попиту за умов трансформаційної економіки. Доведено провідну роль звичок, традицій і стереотипів поведінки економічних агентів у формуванні економічних рішень. Охарактеризовано основні напрямки впливу уряду на сукупний попит з метою досягнення його ефективності. Надано практичні рекомендації щодо управління сукупним попитом в період ринкової трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА330079

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Сай П. О. 
Омічні контакти до нітрид індієвих епітаксійних плівок / П. О. Сай. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню багатошарових омічних контактів до n InN, напівпровідникового матеріалу перспективного для високочастотних транзисторних структур. В роботі проаналізовано використання швидких термічних обробок з метою оптимізації властивостей отриманих омічних контактів. Встановлено, що омічні контакти Pd/Ti/Au до n-InN можуть формуватися в об'єднаному технологічному процесі, який полягає в одночасному використанні методів магнетронного напилення металізації та термічної обробки при 350 °С. Статистичними методами визначено оптимальні параметри технологічних обробок та показано, що додаткові швидкі термічні обробки призводять не лише до зниження середнього значення питомого контактного опору, а й до зниження значення дисперсії його розподілу.Виявлено, що в діапазоні температур 4,2-380 К для досліджених омічних контактів до n-InN з рівнями легування 2 • 1018 см-3, 8 • 1018 см-3 та 4 • 1019 см-3 характерний металічний механізм струмопереносу по шунтах, що спряжені з дислокаціями в плівках нітриду індію. Показано, що дані шунти можуть формуватися як в процесі дифузії атомів паладію в процесі магнетронного напилення металізації, так і дифузії атомів індію по дислокаціях у випадку збагачення поверхні епітаксійних плівок індієм, що може відбуватися завдяки специфіці епітаксійного росту плівок InN. Для всіх цих випадків досягнуто узгодження густини металевих шунтів, розрахованої аналітично з теоретичної моделі, та густини дислокацій, визначеної експериментально за допомогою високороздільної X-променевої дифрактометрії.^UThe dissertation is devoted to the multilayer ohmic contacts to n-InN, as semiconductor material that is perspective for high-frequency transistor structures. The rapid thermal annealing is analyzed in order to optimize the properties of the received ohmic contacts. It has been established that Pd/Ti/Au ohmic contacts to n-InN can be formed in the combined process, which involves the simultaneous use of methods of magnetron metallization sputtering and in-situ thermal treatment at 350 °C. The statistical methods have determined the optimal parameters of technological treatments and it has been shown that additional rapid thermal annealing not only lead to the decrease of mean value of the contact resistivity, but also to the dispersion decreasing of its distribution. It was found that in 4.2 - 380 K temperature range for the investigated ohmic contacts to n-InN with the levels of doping 2•1018, 8•1018 and 4•1019 cm-3, the metallic mechanism of the current transport was observed through the metal shunts associated with the dislocations in the InN films. It is shown that these shunts can be formed both in the process of diffusion of palladium atoms during the process of magnetron sputtering of metallization or due to diffusion of indium atoms into dislocations in the case of enriching the surface of InN by indium, which may occur due to the specificity of the epitaxial growth of indium nitride films. For all these cases, good agreement between the density of metallic shunts, calculated analytically from the theoretical model, and the density of dislocations, determined experimentally with high-resolution X-ray diffractometry, was achieved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сайко М. А. 
Відтворювання і стандартизація медичної термінології в німецько-українських лексикографічних джерелах. / М. А. Сайко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено питанням відтворювання і стандартизації медичної термінології в німецько-українських лексикографічних джерелах у контексті перекладового термінознавства крізь призму мовознавчих та перекладознавчих аспектів досліджування медичної термінології.У праці розглянуто наукові підходи до тлумачення та вивчання терміна як засадничої одиниці науки, запропоновано його визначення та спростовано низку вимог до нього. Доведена співзалежність перекладознавства та термінознавства вможливила виокремлення окремого напряму в українській перекладознавчій науці – перекладового термінознавства.Будучи прикладною галуззю, перекладове термінознавство має як загальні мовознавчі виміри (структурний, семантичний, прагматичний та нормативний), так і специфічні перекладознавчі аспекти досліджування термінології, виокремлені в дисертації – відтвірний та якісний. Даючи відповідь на питання яким способом та як , перекладознавчі аспекти термінознавства передбачають вивчання тотожности відповідників первотвору в перекладі, їхньої вмотивованости та нормативности, варіянтних відповідників у цільовому тексті, впливу перекладацьких відповідників на адекватність перекладу, явища внутрішньо- та межитекстової однорідности, а також термінологічних неологізмів та реалізації їхньої залучености до терміносистеми цільової мови.^UThe thesis considers the issues of rendering and standardization of medical terminology in German-Ukrainian lexicographic sources in the context of translation-oriented terminology science and in the light of linguistic and translation aspects of the study of medical terminology.The paper covers scientific approaches to the interpretation and study of the term as a fundamental unit of science, proposes its definition, and refutes a number of requirements for it. The proven interdependence between translation studies and terminology science has made it possible to distinguish a separate direction in Ukrainian translation studies called translation-oriented terminology science.Being an applied branch, translation-oriented terminology science has both general linguistic dimensions (structural, semantic, pragmatic, and normative) and specific aspects of terminology research related to translation studies that are highlighted in the thesis: reproducible and qualitative. By answering such questions as in which way and how , translation aspects of terminology science provide for the study of equivalent sameness of the original text in the translation, their justification and normativity, variant equivalents in the target text, impact of translation equivalents on translation adequacy, phenomena of intra- and intertextual homogeneity, as well as terminological neologisms and their introduction into the terminology system of the target language.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бацман О. С. 
Підготовка майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами з функціональними обмеженнями здоров'я у закладах вищої освіти / О. С. Бацман. — Б.м., 2021 — укp.

Обґрунтовано теоретичні й методичні засади підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами з функціональними обмеженнями здоров'я в закладах вищої освіти. Розроблена й експериментально перевірена модель і навчально-методичне забезпечення її реалізації для підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами з функціональними обмеженнями здоров'я в закладах вищої освіти.^UTheoretical and methodical bases of training future social workers for work with students with functional limitations of health at higher educational institutions are substantiated. Model, educational and methodological support for its implementation to prepare future social workers to work with students with functional disabilities in higher education have been developed and experimentally tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сайко П. О. 
Квадрупольні та квадрупольно-феромагнітні фази в одновісних магнетиках із одноіонною анізотропією та біквадратною обмінною взаємодією / П. О. Сайко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню властивостей спін-1 магнетика з конкуруючими векторними та тензорними взаємодіями найбільш загального для одновісної симетрії вигляду. Показано, що наявність в системі багатьох конкуруючих взаємодій обумовлює її високу чутливість до зміни значень констант модельного гамільтоніана. Існує інтервал значень параметрів гамільтоніана, в якому можуть реалізовуватися лише три симетричні фази: феромагнітна фаза з віссю впорядкування Z (ФМФ), площинна квадрупольна фаза з площиною впорядкування XOY (ПКФ) та парамагнітна фаза. У безрозмірних координатах поле – температура побудовано відповідну фазову діаграму, яка містить потрійну точку. Розраховано залежність координат потрійної точки від параметрів гамільтоніана. У тих самих координатах у певному інтервалі значень параметрів гамільтоніана фазова діаграма окрім вказаних симетричних фаз включає дві фази із порушеною симетрією: осьову квадрупольну фазу з віссю впорядкування Z (ОКФ) та змішану квадрупольно-феромагнітну фазу (КФФ). На відповідній фазовій діаграмі наявні дві мультикритичні точки: потрійна і тетракритична. Доведено, що фазовий перехід першого роду між фазами ФМФ та ПКФ супроводжується гістерезисними явищами. Побудовано відповідну петлю гістерезису у координатах поле – намагніченість. Детально досліджено ОКФ фазу та отримано спектр спінових збуджень за наявності повздовжнього зовнішнього магнітного поля. Для цієї фази побудовано температурну залежність квадрупольних складових параметра порядку. Доведено, що критична температура фазового переходу між фазами ОКФ та КФФ сильно залежить від ступеня анізотропії біквадратної обмінної взаємодії. Досліджено фазовий перехід між ОКФ і ПКФ за відсутності зовнішнього магнітного поля та було виявлено, що квадрупольні складові параметру порядку, які є функціями константи одноіонної анізотропії, проявляють поведінку подібну до гістерезисної.^UThe thesis is devoted to the study of the properties of a spin-1 magnet with competing vector and tensor interactions with the most general form of uniaxial symmetry. Such types of tensor interactions as single-ion anisotropy (SIA) and biquadratic exchange interaction (BEI) are considered. It has been shown that the presence of several competing interactions in the system causes its high sensitivity to changes of the model Hamiltonian constants. There is a range of Hamiltonian parameters where only three symmetric phases can be realized: ferromagnetic phase with the ordering axis Z (FMP), planar quadrupole phase with the ordering plane XOY (PQP) and paramagnetic phase (PMP). The corresponding phase diagram in dimensionless field-temperature coordinates is constructed, and it contains a triple point. The dependence of the triple point coordinates on the Hamiltonian parameters is calculated. There is a range of Hamiltonian parameters where the phase diagram in the same coordinates in addition to the specified symmetric phases also includes two phases with broken symmetry: axial quadrupole phase with the ordering axis Z (AQP) and mixed quadrupole-ferromagnetic phase (QFP). There are two multicritical points on the phase diagram: triple and tetracritical.The competition of the FMP and PQP phases is considered and it is proved that the first-order phase transition between this phases is accompanied by the hysteresis phenomena. A corresponding hysteresis loop in the field-magnetization coordinates is constructed. The AQP phase has been studied in details and the spin excitation spectrum in presence of the longitudinal external magnetic field was obtained. The dependence of the quadrupole components of the order parameter on the temperature is constructed for this phase. It is proved that the critical temperature of the phase transition between the AQP and QFP phases strongly depends on the degree of BEI anisotropy.The phase transition between the AQP and PQP phases in the absence of the external magnetic field is investigated. It is determined that quadrupole components of the order parameter, which are functions of the single-ion anisotropy parameter, show hysteresis-like behavior.Thus, it has been shown that the behavior of the uniaxial spin-1 magnets in the presence of SIA and BEI significantly depends on the competition between different types of interactions. The BEI and its anisotropy degree play a significant role in this competition and at the properties of the magnetic system. The change of the BEI anisotropy constants affects the presence of certain phases in it.For the experimental check of the thesis results, it is advisable to use a magnet for which BEI plays a dominant role in the formation of magnetic ordering, where quadrupole and quadrupole-ferromagnetic phases are implemented along with FMP and PMP phases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського