Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=САПА$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сапатий А.Л. 
Ефективність клінічного застосування корвітину в терапії хворих на гострий інфаркт міокарда на фоні артеріальної гіпертензії та хронічної серцевої недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / А.Л. Сапатий ; АМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Експериментально визначено фармакодинамічні властивості корвітину як стимулятора синтезу оксиду азоту, ендотелійзалежної вазодилятації ізольованих сегментів грудної аорти та коректора ритмічної активності папілярних м'язів серця дорослих щурів. Досліджено вплив комплексної терапії у поєднанні з корвітином на перебіг, гемодинамічні показники та прояви ендотеліальної дисфункції, стан пероксидації ліпідів і системи ендогенного антиоксидантного захисту, активність місцевого запального процесу, прояви депресії та якість життя у хворих на гострий інфаркт міокарда, поєднаного з артеріальною гіпертензією (АГ) і хронічною серцевою недостатністю (ХСН). Патогенетично обгрунтовано та клінічно доведено доцільність застосування корвітину у поєднанні з базовою терапією для лікування таких пацієнтів. Доведено здатність корвітину стимулювати синтез оксиду азоту, викликати ендотелій залежне розслаблення судин, зафіксовано його антиаритмічну дію. Встановлено, що даний препарат сприяє покращанню гемодинамічних характеристик пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, поєднаного з АГ та ХСН, а також нівелюванню проявів ендотеліальної дисфунції, зменшенню перекисного окиснення ліпідів і відновленню системи ендогенного антиоксидантного захисту, а також позитивно впливає на перебіг місцевого запального процесу. Доведено, що комбінована терапія з включенням у схему лікування корвітину сприяє достовірному зменшенню проявів депресії та покращанню якості життя пацієнтів. Розроблено диференційовані показання до комбінованої терапії з включенням корвітину для лікування хворих на гострий інфаркт міокарда у поєднанні з АГ і ХСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 + Р410.030-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА363225

Рубрики:

      
3.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
5.

Сапачова М.С. 
Формування і розвиток кооперованих зв'язків підприємств спиртової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.С. Сапачова ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та пратиктичні аспекти кооперованих зв'язків підприємств спиртової промисловості у контексті формування та розвитку. З використанням економіко-математичної моделі й обгрунтованих коефіцієнтів зведення розраховано оптимальний радіус транспортно-сировинної зони для учасників виробничих кооперованих структур, комплексний підхід до кооперованих процесів на підприємствах регіону та механізму формування та розвитку кооперованих зв'язків на засадах міжгалузевого комерційного розрахунку. Запропоновано формульний розрахунок доцільності придбання й експлуатації обладнання для виробництва біоетанолу-сирцю на підприємствах спиртової промисловості. Наведено класифікацію форм кооперованих зв'язків підприємств з урахуванням сфери їх використання за умов обмежених ресурсів, зокрема, фінансових. Розроблено організаційно-правову форму кооперованих зв'язків даної промисловості на базі агрохолдингу. Обгрунтовано використання механізму раціональних розподільних економічних відносин за умов кооперованих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.31-43 +
Шифр НБУВ: РА363941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сапа С.А. 
Хірургічне лікування хворих з синдромом діабетичної стопи, удосконаленим гнійно-некротичним процесом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.А. Сапа ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено питання покращення результатів лікування хворих з гнійно-некротичним ускладненнями синдрому діабетичної стопи завдяки застосуванню декомпресивної фасціотомії футлярів гомілки у поєднанні з етапними хірургічними обробками гнійного осередку. Вивчено структуру гнійно-некротичних ускладнень за класифікацією Meggit - Wagner та визначено переважання поширення нозологічних форм деструктивного процесу, які відповідали III (абсцесу, флегмони, остеомієліту), IV (гангрени дистальної частини стопи) та V (тотальної гангрени стопи) ступеням ураження. З'ясовано, що у разі виникнення гнійно-некротичного процесу на тлі діабетичної стопи має місце підвищення субфасціального тиску у футлярах гомілки, що посилює ішемічні розлади кінцівки та сприяє поширенню деструктивних змін. Проведення передопераційного обстеження з використанням клінічного, доплерівського, сцинтіографічного та ангіографічного методів дослідження дає змогу встановити повний діагноз захворювання, визначити подальшу тактику лікування, обрати доцільне оперативне втручання. Розроблено методику оперативного лікування з гнійно-некротичними ускадненнями синдрому діабетичної стопи, яка передбачає виконання декомпресивної фасціотомії футлярів гомілки у поєднанні з етапними хірургічними обробками осередку деструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА346155

Рубрики:

      
7.

Сапак Н.В. 
Художнє життя України кінця XIX - першої третини XX століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Н.В. Сапак ; Нац. акад. образотворч. мистецтва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості художнього життя Півдня України. Уперше у вітчизняному мистецтвознавстві здійснено комплексний аналіз художньої проблематики та культурних процесів часу. Дослідження здійснено на підставі культурно-історичної ситуації міст Одеси, Херсона, Миколаєва. Розкрито діяльність товариств красних мистецтв, приватне колекціонування, музейне будівництво. Проаналізовано творчу та виставкову роботу Товариства південноросійських художників (ТПРХ) за матеріалами тогочасної критики. На прикладі "Салонів" В.Іздебського, виставок Товариства незалежних художників визначено шляхи формування новітніх художніх течій. Проаналізовано художню освіту, діяльність меценатів, художників. На підставі аналізу художнього життя Півдня України кінця XIX - першої третини XX ст. визначено його регіональні особливості та зв'язок з загальними процесами розвитку національного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)53-6 +
Шифр НБУВ: РА345486

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сапальов С. О. 
Клініко-біомеханічне обґрунтування показань до застосування імплантатів в знімному зубному протезуванні / С. О. Сапальов. — Б.м., 2022 — укp.

Мета роботи – підвищення ефективності ортопедичної реабілітації хворих з повною відсутністю зубів шляхом клініко-біомеханічного обґрунтування показань до застосування імплантатів в знімному зубному протезуванні. На першому етапі роботи нами проведено порівняльне дослідження 72 пацієнтів з повною адентією, які користуються традиційними конструкціями повних знімних протезів та 31–знімними протезами з опорою на імплантати. Візуально стан слизової протезного ложа у хворих з різними видами знімних конструкцій суттєво не різнився. Утім після макрогістохімічного фарбування ознаки хронічного запалення були діагностовані у 78,8% хворих при повному знімному протезуванні та 68,8% –з опорою на імплантати. У хворих з повними знімними протезами переважав генералізований характер запалення, а при протезуванні з опорою на імплантати запальні явища локалізувались переважно навколо абатментів. При застосуванні традиційних конструкцій повних знімних протезів на нижню щелепу встановлений достовірно менший ступінь збереження кісткової тканини у фронтальній ділянці порівняно з протезуванням на імплантатах. Це вказує на те, що застосування внутрішньокісткової опори дозволяє рівномірно розподілити жувальний тиск між площиною базису та опорними імплантатами, тоді як у пацієнтів зі знімними протезами з опорою на імплантати більш виражена атрофія спостерігалась в бокових ділянках. На другому етапі роботи нами вивчено 24 віртуальні кінцево-елементні моделі «повний знімний протез – нижня щелепа» та «знімний протез – внутрішньокісткові імплантати – нижня щелепа», які відрізнялись одна від одної напрямком прикладання сил, які імітують жування, та будовою альвеолярної частини нижньої щелепи. Додаткова фіксація знімних протезів на імплантатах в імітаційних моделях призводила до суттєвого зростання напруг в альвеолярній кістці. Згідно проведених розрахунків застосування повних знімних протезів найбільш показане при І типі нижньої беззубої щелепи, коли вдається уникнути швидкоплинної атрофії дистальних відділів альвеолярної частини нижньої щелепи. При ІІ типі значна рівномірна атрофія альвеолярної частини нижньої щелепи є показанням до дентальної імплантації. З позицій біомеханіки при ІІІ та ІV типах атрофії нижньої беззубої щелепи доцільне застосування імплантатів, проте бажаним є їх розташування у ділянках низького альвеолярного відростка. В цілому, для попередження атрофії дистальних відділів альвеолярної кістки при всіх типах беззубих щелеп доцільно розглядати можливість збільшення кількості опорних імплантатів. Внаслідок проведеного лікування 90 хворих з повними дефектами нижнього зубного ряду було встановлено, що при ІV типі беззубих нижніх щелеп доброї та задовільної фіксації протезів вдається досягти тільки шляхом застосування додаткової опори на імплантати. «Класичне» знімне протезування мало високий ступінь ефективності при І типі. При ІІ та ІІІ типах атрофії альвеолярної частини жоден повний знімний протез не мав доброї фіксації. Одночасно опора на імплантати забезпечувала достатню фіксацію зубних протезів, при цьому особливо була відчутна різниця щодо ефективності протезування хворих з ІІ типом атрофії нижньої щелепи. Показники жувальної ефективності були більшими серед хворих, в яких повні дефекти нижніх зубних рядів були відновлені покривними конструкціями з опорою на імплантати, переважно протезами з локатор-абатментами. Проте у випадках протезування повними знімними конструкціями при І типі атрофії нижньої беззубої щелепи отримані результати можна було зіставити з даними, отриманими при дентальній імплантації. При проведенні комп'ютерної діагностики оклюзійна дисгармонія встановлена у випадках нерівномірної атрофії альвеолярної частини при застосуванні протезів як повних, так і покривних з опорою на імплантати. Рівномірного розподілу міжзубних контактів вдається досягти лише при рівномірній атрофії кісткової тканини. За даними комп'ютерної томографії у хворих з І типом атрофії при застосуванні «класичних» повних знімних протезів спостерігається рівномірна повсюдна втрата кісткової тканини, тоді як застосування імплантатів призводить до більш вираженої втрати у бокових ділянках. При ІІ типі атрофії достовірних відмінностей між вираженістю альвеолярної частини для різних видів фіксації знімних протезів не встановлено. При ІІІ типі нижньої беззубої щелепи атрофічні процеси більш інтенсивно відбуваються у фронтальному відділі при застосуванні повних знімних протезів, тоді як для бокових – суттєвої різниці не встановлено. При IV типі атрофії нижньої беззубої щелепи більш щадними щодо збереження альвеолярної частини у фронтальній ділянці виявилась фіксація на імплантатах, а в бокових – традиційна, проте достовірних відмінностей між показниками дослідних груп не визначено. Показовим є те, що при застосуванні імплантатів альвеолярний відросток у бокових відділах при IV типі атрофії нижньої беззубої щелепи зберігається в більшій мірі, ніж при І типі.^UThe aim of this work is to increase the effectiveness of prosthetic rehabilitation of edentulous patients by means of clinical and biomechanical substantiation of indications for the use of implants in removable dental prosthetics. At the first stage of our work, we conducted a comparative study of 72 patients with complete adentia who use traditional designs of complete removable dentures and 31 persons who had removable dentures supported on implants. Visually, the condition of the mucous membrane of the prosthetic bed in patients with different types of removable designs did not differ significantly. However, after macrohistochemical dyeing, signs of chronic inflammation were diagnosed in 78.8% of patients with complete removable dentures and 68.8% – with supporting on implants. In patients with complete removable dentures, the generalized nature of inflammation prevailed. When using traditional designs of complete removable dentures for mandible, a reliably lower degree of preservation of bone tissue was established in the frontal area, compared to prosthetics on implants. So, the use of intraosseous support allowed evenly distributing chewing pressure between the base plane and supporting implants. In patients with removable dentures supporting on implants, more pronounced atrophy was observed in the lateral areas. At the second stage of our work, we studied 24 virtual end-element models "complete removable denture – mandible" and "removable denture – intraosseous implants – mandible", which differed from each other in the direction of applying forces and the shape of the alveolar part of the mandible. Additional fixation of removable dentures on implants in imitation models led to a significant increase in stresses in the alveolar bone. According to the calculations, the use of complete removable dentures is most indicated under the first type of toothless mandible, when it is possible to avoid quick atrophy of the distal parts of the alveolar part of the mandible. In the second type, significant uniform atrophy of the alveolar part of the mandible is an indication for dental implantation. According biomechanics, in the third and forth types of atrophy of the toothless mandible it is advisable to use implants, but their location in areas of low alveolar process is desirable. In general, to prevent atrophy of the alveolar bone in all types of toothless mandible, it is advisable to consider the possibility of increasing the number of supporting implants. As a result of the treatment of 90 patients with complete defects of the lower dentition it was found, that under the forth type of toothless mandibles, good and satisfactory fixation of prostheses can be achieved only by applying an additional support on implants. "Classic" removable dentures had a high degree of efficiency for the first type of atrophy. In the second and third types of alveolar atrophy, no complete removable denture had a good fixation. At the same time, supporting on implants provided sufficient fixation of dentures, while there was a particularly noticeable difference in the effectiveness of prosthetics of patients with the second type of mandible atrophy. Chewing efficiency was higher among patients, in which complete defects of the lower dentitions were restored by designs supporting on implants, mainly with locator-abutments. However, in cases of prosthetics with complete removable dentures under the first type of mandible atrophy, the results could be matched with the data obtained as a result of dental implantation. During the computer diagnostics, the occlusion disharmony was established in cases of uneven atrophy of the alveolar part when using both complete removable dentures and supporting on implants. Only under uniform bone atrophy, uniform distribution of occlusial contacts can be achieved. According to computer tomography in patients with the first type of atrophy, when using "classic" complete removable dentures, there was a uniform widespread loss of bone tissue, while the use of implants leads to a more pronounced loss in the lateral areas. In the second type of atrophy, there were no reliable differences between shapes of the alveolar parts for different types of fixation of removable dentures. Under the third type of toothless mandible, atrophic processes more intensively occurred in the frontal parts when using complete removable dentures, while for lateral parts there was no significant difference. Under the fourth type of atrophy of the toothless mandible, fixation on implants was gentler in terms of preserving the alveolar part in the frontal part, and in the lateral parts the same effect was for complete removable dentures. But there were no reliable differences between the indicators of research groups. It is indicative, when implants were used, the alveolar process in the lateral parts of the fourth type of mandible atrophy was preserved to a greater extent than under the first one.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського