Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=САХНЕНК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВАДИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сахненко В.В. 
Застосування нових пестицидів в інтегрованій системі захисту озимої пшениці від найбільш поширених збудників хвороб в умовах Правобережного Лісостепу та Полісся України: Автореф. дис... канд. c.-г. наук: 06.01.11 / В.В. Сахненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення системи захисту посівів озимої пшениці від хвороб, фітофагів і бур'янів в умовах Правобережного Лісостепу і Полісся України. Наведено порівняльне вивчення ефективності та результати визначення економічно вигідних норм витрати: протруйників максим 025 (флудіоксоніл), 2,5% т.к.с. та дивіденд 030 (дифеноконазол), 3% т.к.с, фунгіциду тілту-преміум (пропіконазол), 37,5% з.п., суміші фунгіцидів альто (ципроконазол), 40% з тілтом (пропіконазол), 25% к.е, протруйника-інсектициду промет (фуратіокарб), 40% мк.с., та гербіциду сатісу (триазулфурон, 6% + флуороглікофен-етил, 12%), 18% з.п. Досліджено дію препаратів на розвиток хвороб, розмноження шкідників, забур'яненість посівів, ріст, розвиток та біохімічні процеси в рослинах, урожай та якість зерна озимої пшениці, а також економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.03(2Укр3),022

      
3.

Сахненко О.І. 
Кореляційна теорія колективних теплових флуктуацій рідини з анізотропними молекулами в однорідних і неоднорідних умовах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Сахненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розвинуто кореляційну теорію колективних теплових флуктуацій рідини з анізотропними молекулами за однорідних і неоднорідних умов. Детально вивчено трансляційний і орієнтаційний рух анізотропних молекул об'ємних систем і систем за умов просторового обмеження, змодельованого плоскопаралельним шаром рідини. Вивчено часову поведінку кореляційної функції орієнтаційних змінних лагранжевої рідкої частинки за однорідних умов і одержано її спектр. Досліджено спектральні властивості колективних складових лагранжевих кореляційних функцій поступальних і орієнтаційних змінних за неоднорідних умов та їх залежності від координат, нормальної до поверхонь обмеження. Знайдено точний вираз для колективного коефіцієнта поступальної дифузії та часу релаксації орієнтаційних змінних в однорідному випадку. Показано, що спектр лагранжевої кореляційної функції орієнтаційних змінних нечутливий до дисперсії кінетичних коефіцієнтів. Одержано вираз для коефіцієнта самодифузії до лагранжевої рідкої частинки у плоскопаралельному шарі рідини та проаналізовано відносні внески його поперечної та поздовжньої складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.14,022 + В365.563,022 +
Шифр НБУВ: РА345982

Рубрики:

      
4.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сахненко Д. В. 
Агроекологічне обґрунтування захисту пшениці озимої від шкідників при No-till технології в Лісостепу України / Д. В. Сахненко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано та удосконалено технологію захисту пшениці озимої від комплексу шкідливих видів комах за No-till технології із застосуванням моніторингу розвитку та розмноження, а також поширення комплексу фітофагів під час вирощування пшениці озимої, що дозволить збільшити виробництво зерна в Лісостепу України. При додатковому застосуванні інсектицидів для протруєння насіння іпроведення одноразового крайового обприскування сходів пшениці озимої інсектицидами чистий прибуток зростає до 9,6 тис грн/га. Рівень рентабельності складає понад 185 %, що свідчить про важливість комплексної системи заходів для контролю як ґрунтових, так і внутрішньостеблових шкідників. За No-till технології вирощування пшениці озимої у сучасній польовій сівозміні із застосуванням сидеральних культур (олійна редька + гірчиця, 50 % на 50 %, 8 кг на 8 кг) та основного внесення туків N90Р90К90 + КАС, 120 л/га досягається оптимальний рівень контролю ентомокомплексів, а чистий прибуток складає понад 8 тис. грн/га. За No-till технології формується ентомокомплекс внутрішньостеблових шкідливих видів комах за показниками попередників, стійкості районованих сортів, строків посіву і системи добрив, що корелюють із чисельністю шкідників за коефіцієнтом детермінації 72–86 %.^UIn the dissertation work is substantiated improvement of technologies of protection winter wheat from the complex of harmful insect species in No-till technology using the monitoring of development and reproduction, as well as the distribution of phytophagous complex when growing winter wheat, which will increase production in the forest-steppe of Ukraine. in the field crop rotation (oil radish + mustard, 50 % to 50 %, 8 kg to 8 kg) andbefore sowing or sowing 120 l/ha, the optimum level in farming systems and net profit of more than 8 thousand UAH. from one hectare However, with the additional use of insecticides for seed dressing and a single marginal spraying of seedlings, net profit rises to 9600 UAH with ha. The level of profitability at the same time is more than 185 %, which indicates the importance of a comprehensive system of measures to control groundwater and internal pest pests, as well as to obtain a wheat grain yield of more than 7.5 tons/ha. With No-till technology, an entomocomplex of intrastempe insect pests is formed in terms of sustainability of zoned progenitor varieties, planting dates and fertilizer systems, correlates with a determination coefficient of 72–86 % and is consistent with the studied variants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Сачанова Ю. І. 
Електрохімічне формування покривів сплавами і композитами Fe–Co–Mo(MoOx) / Ю. І. Сачанова. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження ‒ електроосадження композитних Fe–Co–МоОх і металевих Fe–Co–Mo покривів із комплексних цитратних електролітів і технологічні параметри процесу. Мета дослідження – розробка гальванохімічної технології покривів тернарними сплавами і композитами системи ферум-кобальт-молібден з високим рівнем функціональних властивостей. Методи дослідження ‒ лінійна і циклічна вольтамперометрія, рентгено-флуоресцентна спектроскопія, енергодисперсійна рентгенівська спектроскопія, рентгеноструктурний аналіз, спектроскопія електродного імпедансу, спектроскопія електродного імпедансу, атомно-силова мікроскопія. Теоретичні і практичні результати ‒ Експериментально доведено гіпотезу про інкорпорацію оксидів тугоплавких компонентів, як інтермедіатів електродних реакцій, до складу металевої матриці. Розроблено варіативні схеми електрохімічних процесів осадження покривів сплавами і композитами Fe-Co-Mo(MoOx) залежно від їх практичного застосування, з високим рівнем функціональних властивостей. Новизна ‒ розвинуто уявлення про механізм катодного виділення покривів системи Fe–Co–Mo як електрохімічним відновленням, так адсорбованими ад-атомами гідрогену шляхом реалізації спілловер-ефекту. Синтез композитних покривів відбувається безпосередньо в процесі стаціонарного електролізу без введення в електроліт другої фази. Досліджено базові характеристики електролітів - розсіювальну здатність, буферну ємність, електропровідність, що є основою будь-якого технологічного процесу. Покривам, отриманим з цих електролітів, притаманні корозійна стійкість, каталітичні та сенсорні властивості, а також мікротвердість, яка в 2÷2,5 рази перевищує значення сплавотвірних компонентів і сягає 570 МН/м2 за Віккерсом. Запропоновано програмний модуль технологічного процесу. Ступінь упровадження ‒ проведено випробування експериментальних виробів з розробленими покривами і складів електролітів на ПАТ «УКРНДІХІММАШ» та в Метрологічному центрі військових еталонів ЗСУ. Сфера використання ‒ технологія електрохімічних виробництв, у науково-дослідних інститутах та навчальному процесі.^UThe subject of this research is Electrodeposition of composite Fe–Co–MoOx and metal Fe–Co–Mo coatings from complex citrate electrolytes and technological process parameters. The research objective is the development of electrochemical technology of coatings of ternary alloys and composites of ferum-cobalt-molybdenum system with high level of functional properties. Research methods ‒ linear and cyclic voltammetry, X-ray fluorescence and energy-dispersive, X-ray spectroscopy, X-ray diffraction analysis, electrode impedance spectroscopy, atomic force microscopy. As the result of theoretical and bottom line it has been established. The hypothesis about the incorporation of oxides of refractory components as intermediates of electrode reactions into the composition of a metal matrix was proved experimentally. The variation schemes of electrochemical processes were suggested and these allow for the deposition of Fe-Co-Mo(МоOx) coatings and composits depending on their practical application with their high functional properties. The novelty. The mechanism of cathodic deposition of Fe–Co–Mo system coverings as electrodeposition and so adsorbed hydrogen ad-atoms by spillover effect is established. Synthesis of composite coatings occurs in the process of stationary electrolysis without introducing another phase into the electrolyte. The coatings obtained from these electrolytes have corrosion resistance, catalytic and sensory properties, as well as microhardness, which is 2÷2.5 times higher than the value of alloying components and reaches 570 MN/m2 according by Vickers. The software module of technological process is offered. The realization degree consist of the experimental items with developed coatings and electrolyte compositions pilot test in PJSC «UKRNDICHIMMASH and at the Metrology Center of Military Standards of the Armed Forces of Ukraine. The branch of this research application is the technical process of electrochemical production, Research Studies Institutes and а training process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сахненко В. В. 
Агроекологічне обґрунтування та прогнозування динаміки популяції комах-фітофагів у системах захисту пшениці озимої в Лісостепу України / В. В. Сахненко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації обґрунтовано та удосконалено технологію захисту пшениці озимої від комплексу шкідливих видів комах-фітофагів у системах контролю шкідників із застосуванням моніторингу їх розвитку та розмноження. Оцінено поширення комплексу шкідників за нових технологій вирощування пшениці озимої, що дозволить збільшити виробництво зерна в Лісостепу України. У сучасних технологіях вирощування пшениці озимої обґрунтовано фітосанітарний моніторинг як шкідливих, так і основних корисних видів комах за етапами органогенезу рослин. Уточнено біологію досліджуваних видів комахфітофагів і визначено особливість їх розмноження від появи сходів до фази виходу рослин у трубку й молочно-воскової стиглості пшениці озимої. Досліджено багаторічно динаміку чисельності личинок двокрилих комахфітофагів, яка зростала у вологі роки на 12–18 % у порівнянні з посушливими, що доцільно враховувати в системах вирощування пшениці озимої із застосуванням моделей прогнозу для оптимізації спеціальних хімічних засобівїх контролю у часі та просторі. Визначено основні показники впливу на формування ентомокомплексів пшениці озимої сучасних заходів захисту посівів з урахуванням факторів агроценозу зокрема, сівозміни, систем добрив і заходів захисту рослин від насіння до основних етапів органогенезу районованих та перспективних сортів. В 2002–2019 рр. виявлено особливості 3–4-річної синхронізації масових розмножень основних популяцій шкідників пшениці озимої в регіоні досліджень. Установлено взаємозв'язки чисельності основних шкідливих видів комах з абіотичними, антропічними та іншими чинниками при вирощуванніпшениці озимої за загальноприйнятими технологіями. Розроблено нові підходи щодо комплексної оцінки особливостей популяційних циклів та ефективності захисних заходів від основних шкідників пшениці озимої в Лісостепу України. Встановлено ефективність сучасних організаційно-господарських та хімічних захисних заходів проти комплексу шкідливих видів комах-фітофагів на основі розроблених моделей прогнозу розмноження комплексу шкідників пшениці озимої. Обґрунтовано технологію внесення бакових сумішей із додаванням до діючих речовин інсектицидів – імідаклоприд, диметоат, хлорпірифос або тіаметоксам і рідкого азотного добрива КАС, 32 %, 1 % при протруєнні і 7–10 % при обприскуванні. Це підвищило ефективність захисної дії інсектицидів на 27,3–35,8 % у порівнянні з іншими варіантами та всередньому на 86,5 % дозволяє контролювати шкідливі види досліджуваних ентомокомплексів.^UThe thesis substantiates the improved technology of protecting winter wheat from the complex of harmful phytophagous insect species in protection systems using development and reproduction monitoring, as well as the distribution of phytophagous complex in new field crop rotations when growing winter wheat, which will increase production in the forest-steppe of Ukraine. The analysis of the long-term dynamics of the number of pests of winter wheat in the conditions of the Forest-Steppe of Ukraine demonstrates the modern features of the formation of phytophagous groups by the stages of organogenesis of cultivated plants and the formation of crop yields. In 2002–2018 in the Forest-Steppe of Ukraine, insect species were found and the structure of the entomocomplex was clarified: soil, leaf-eating, internal sturgeon, sucking harmful insect species, contributed to a decrease in winter wheat productivity by 25–37 %, density of productive stalk growth by 8–14 %, the spread of insect pathogens to 24 % of the surveyed areas, as well as a decrease in winter hardiness and grain quality by 21 and 36 %, respectively. At the same time, marginal spraying of wheat shoots with a winter insecticide with the content of the active ingredient imidocloprid, 0.15 l/ha with a urea-ammonia mixture (CAM, 32 %), and reliably reducing the number of adult pests. Continuous spraying of crops with insecticides with etc. dimevit (1 l/ha) with CAS solution, 32 %, 10 l/ha was also found to reduce the number of larvae of swedish, black wheat flies and other phytophagous insects compared to the control. The high efficiency of modern protective measures against the complex of harmful species of insect phytophages on the variants with the use of prediction models for the reproduction of the complex of winter wheat pests has been noted. In particular, tank mixtures with the use of active substances flutriafol and Tiabendazole, carbendazimiv with the addition of active substances – imidaclopridor dimetoate or chlorpyrifos and cypermethrin, or lambda-cyhalothrin. This helps to reduce the number of the complex of harmful insect species and does not exert a negative impact on beneficial species of organisms, and also increases the effectiveness of the protective action by 27.3–35.8 % of modern preparations and allows controlling up to 86.5 % of harmful insect species in the structures of the agrocenosis compared with conventional technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Горохівський А. С. 
Плазмо-електролітне оксидування поршневої групи двигунів автобронетанкової техніки / А. С. Горохівський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження ‒ хімічні та електрохімічні перетворення на міжфазовій межі та в оксидному шарі при формуванні плазмо-електролітних покриттів на деталях поршневої групи двигунів автобронетанкової техніки. Мета дослідження – розробка способу плазмо-електролітного формування каталітичних кобальтовмісних покриттів заданого складу і функціональних властивостей на деталях поршневої групи двигунів автобронетанкової техніки. Методи дослідження ‒ вольтамперометрія, енергодисперсійна рентгенівська спектрометрія, сканівна електронна мікроскопія, сканівна зондова мікроскопія, рентгенівська дифрактометрія, спектроскопія електродного імпедансу. Теоретичні і практичні результати ‒ встановлено закономірності та стадійність синтезу в одному технологічному процесі гетерооксидних покриттів плазмо-електролітним оксидуванням багатокомпонентних сплавів алюмінію з мінімізацією вмісту їх легувальних елементів, утворенням розвиненої монооксидної матриці металу-носія та інкорпорацією цільових допувальних компонентів. Розроблено варіативні схеми плазмо-електролітної обробки багатокомпонентних сплавів алюмінію у розчинах дифосфатів із мінімізацією вмісту легувальних елементів у поверхневих шарах та формуванням гетерооксидних покриттів з кобальтом із заданими функціональними властивостями. Новизна ‒ розвинуто уявлення про формування гетерооксидних покриттів на поршневих сплавах алюмінію (силумінах) та окреслено чинники впливу на їх склад, структуру і морфологію, а також залежність функціональних властивостей одержаних шарів від режимів формування та складу оброблюваного матеріалу. Ступінь упровадження ‒ проведено випробування лабораторних зразків та експериментальних виробів з розробленими покриттями на ПФ «ПРОМЕНЕРГО», кафедрі двигунів внутрішнього згоряння НТУ «ХПІ». Сфера використання ‒ технологія електрохімічних виробництв, у науково-дослідних інститутах та навчальному процесі.^UThe subject of this research is - chemical and electrochemical transformations at the interfacial boundary and in the oxide layer during the formation of plasma-electrolyte coatings on the parts of the piston group of engines of armored vehicles. The purpose of the study is - to develop a method of plasma-electrolyte formation of catalytic cobalt-containing coatings of a given composition and functional properties on the parts of the piston group of engines of armored vehicles. Research methods ‒ voltammetry, energy dispersion X-ray spectrometry, scanning electron microscopy, scanning probe microscopy, X-ray diffractometry, electrode impedance spectroscopy. Theoretical and practical results - regularities and stages of synthesis in one technological process of heteroxide coatings by plasma-electrolyte oxidation of multicomponent aluminum alloys with minimization of the content of their alloying elements, formation of the developed monoxide matrix of carrier metal and incorporation of target components are established. Various schemes of plasma-electrolyte treatment of multicomponent aluminum alloys in diphosphate solutions with minimization of the content of alloying elements in the surface layers and formation of heteroxide coatings with cobalt with specified functional properties have been developed. Novelty - the idea of formation of heteroxide coatings on piston alloys of aluminum (silumina) is developed and the factors influencing their composition, structure and morphology, as well as the dependence of functional properties of the obtained layers on the modes of formation and composition of the processed material. Degree of implementation - tests of laboratory samples and experimental products with developed coatings were carried out at PF "PROMENERGO", Department of Internal Combustion Engines of NTU "KhPI". Scope - technology of electrochemical production, in research institutes and educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського