Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕМЧИШИН$<.>+<.>A=ЛІДА$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Семчишин Л. М. 
Алгоритми комп'ютерної алгебри для розв'язання матричних рівнянь: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Л. М. Семчишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано ефективні алгоритми розв'язування систем лінійних алгебричних рівнянь (СЛАР) з lambda - матрицями в моделі Леонтьєва. Розроблено схему зведення СЛАР динамічного варіанта моделі Леонтьєва з lambda - матрицями від багатьох змінних до систем з числовими коефіцієнтами спеціального вигляду. Проведено зворотний аналіз похибок заокруглення й аналіз обчислювальної стійкості запропонованих алгоритмів. Розроблено новий підхід до розв'язування кліткових алгоритмів для СЛАР з блочними елементами в моделях Леонтьєва та систем лінійних алгебричних рівнянь з m -вимірними lambda-матрицями в моделі Леонтьева. Засобами програмного забезпечення MatLab створено набір інструментальних алгоритмів для комп'ютерної реалізації динамічних міжгалузевих моделей. Проведено обчислювальні експерименти, які підтверджують ефективність запропонованих обчислювальних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.11,0 + З973-018.121
Шифр НБУВ: РА381537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Семчишин Г.М. 
Біохімічні особливості антиоксидантних систем штамів Escherichia coli з різною толерантністю до кисню: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.М. Семчишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено, що оксидативний стрес, індукований пероксидом водню, збільшує активність ферментів регулону SoxRS. Досліджено вплив оксидативного стресу на рівень продуктів вільнорадикального окиснення білків і ліпідів у бактеріях. Доведено, що екзогенний пероксид водню призводить до збільшення вмісту окиснених білків та ліпідів у E. coli, a величина цих показників залежить від способу індукції стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.16*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА321627

Рубрики:

      
3.

Семчишин Р.О. 
Диференційована терапія гестаційної гіпертензії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.О. Семчишин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено терапію гестаційної гіпертензії (ГГ), пов'язаної з недостатністю гестаційної трансформації судин плацентарного ложа матки, шляхом патогенетичної корекції первинних порушень кровотоку у спіральних артеріях. Встановлено, що у разі ГГ у 34 - 38 % випадків виникають розлади формування матково-плацентарних судин, що супроводжуються первинними порушеннями інвазії цитотрофобласта в стінку спіральних артерій. Виявлено, що у судинах зберігаються ендотеліальні та гладком'язові елементи, які активно реагують на вазоконстрикторні стимули, мають вузький просвіт, що обумовлює високий преплацентарний опір плину крові. Проведено доплерометричне дослідження матково-плацентарного кровообігу за розладів ангіогенезу судин плацентарного ложа матки та виявлено високий опір плину крові в басейні маткової артерії та підвищення значення показників судинної резистентності (систоло-діастолічного співвідношення, пульсаторного імпульсу, індексу резистентності) у спіральних артеріях, що перевищують нормативні величини на 25 - 32 %. Встановлено, що у разі ГГ, що супроводжується недостатністю кровоплину у функціональній підсистемі плацентарне ложе матки - плацента, виникають явища гіперфункції міокарда, збільшення об'ємних показників кровообігу (ударного об'єму на 30 % та хвилинного об'єму серця на 20 %) у вагітних. Показано, що використання антигіпоксанту актовегіну та антагоніста іонів кальцію верапамілу за ГГ з високими індексами судинного опору у спіральних артеріях сприяє встановленню низькорезистентного кровоплину в басейні маткової артерії та позитивно впливає на показники центральної гемодинаміки у вагітних. Розроблено та впроваджено у практику охорони здоров'я комплекс діагностично-терапевтичних заходів, що забезпечує зниження перинатальної патології за ГГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3 + Р716.212.2-5 +
Шифр НБУВ: РА352792

Рубрики:

      
4.

Семчишин Ю.Б. 
Методи та засоби розподілення обчислень в задачах теплового проектування електронних пристроїв: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Ю.Б. Семчишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розподіленого розв'язування систем лінійних алгебраичних рівнянь (СЛАР) великої розмірності з блоково-стрічковими матрицями, який використовує ієрархічну організацію обчислювальної мережі. Запропоновано методи секціонування стрічкових матриць великої розмірності у разі розподіленого розв'язування СЛАР, які здатні здійснити розбиття матриць на секції, що дає змогу виконувати їх розв'язування розподілено. Розроблено адаптивний метод ієрархічно-розподільного розв'язування таких рівнянь, який здатний здійснити оптимальний поділ завдання на підзавдання, що мінімізує сумарний час простою системи розподілення обчислень і збільшує її продуктивність. Визначено архітектуру системи теплового проектування електронних пристроїв, яка містить підсистему розподілення обчислень з багаторівневою ієрархічною структурою та властивостями адаптивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 с18 + Р66 с05
Шифр НБУВ: РА374911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Семчишин М.В. 
Управлінські аспекти бухгалтерського обліку у сільському господарстві (на прикладі підприємств овочівництва закритого грунту західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.В. Семчишин ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження передумов розвитку і запровадження системи управлінського обліку в практику підприємств овочівництва закритого грунту з врахуванням сьогоднішніх процесів формування ринкових відносин в сільськогосподарському виробництві на прикладі західного регіону України. Визначення суті, завдань, місця і ролі управлінського обліку в системі управління, розробка його концепції, теоретичне обгрунтування, а також історія його виникнення і розвитку з позиції доцільності поділу бухгалтерського обліку на управлінський і фінансовий, його зв'язку із функціями управління і використання інформації функціональними сліжбами тепличних комбінатів - все це нові проблеми і їх наукова новизна не підлягає сумніву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Семчишин-Гузнер О.І. 
Художнє життя в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. (Особливості мистецького процесу): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / О.І. Семчишин-Гузнер ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено особливості мистецького процесу в художньому житті Галичини останнього десятиріччя XIX - початку XX ст. (до 1918 р.). На основі комплексного дослідження виявлено характерні риси культурно-мистецького життя Львова в контексті історичного розвитку краю, проаналізовано стан художньої освіти, визначено роль меценатства та простежено зміни у розвитку музейної справи. Вивчення діяльності мистецьких товариств, групи об'єднань надало можливість встановити перехідні етапи розвитку українського мистецтва. Розкрито значення творчої особистості у вирішенні професійних проблем мистецтва на прикладах епістолярної та креативної спадщини провідних українських митців Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4Укр331)5-69 Галичина
Шифр НБУВ: РА311026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Валішкевич Б. В. 
Сигнальний шлях TOR як регулятор біохімічних механізмів стійкості дріжджів Saccharomyces cerevisiaе до карбонільного/оксидативного стресу / Б. В. Валішкевич. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню та порівнянню фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів S. cerevisiae, дефектних за генами TOR1 та TOR2, за умов карбонільного/оксидативного стресу. Встановлено, що у клітинах, вирощених в присутності 2% фруктози, був вищий рівень глікованих білків, ніж в середовищі з 2% глюкозою. Показано, що активність гліоксалази 1 та гліоксалази 2 є вищою у відповідь на присутність фруктози. Показано, що метаболічна активність, рівень α-дикарбонільних сполук та карбонільних груп білків у мутантних штамів, вирощених у присутності 2% глюкози, не відрізнялися від відповідних показників у вихідного штаму в більшості випадків. За росту клітин у присутності фруктози, всі три показники були нижчими у мутантних штамів, ніж відповідні значення у штаму дріжджів дикого типу. Встановлено, що пероксид водню та агенти глікації – гліоксаль та метилгліоксаль, здатні індукувати TOR-залежну та моносахарид-залежну горметичну адаптивну відповідь у S. cerevisiae. Мутації в генах TOR1 та TOR2 роблять клітини чутливими до усіх досліджуваних стресових чинників. Встановлено, що виживання дріжджів, яке залежить від концентрації пероксиду водню, позитивно корелює з активністю глютатіонредуктази. Також показано, що білки TOR1 і TOR2 беруть участь в реципрокній регуляції глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (позитивній) та гліоксалази 1 (негативній).^UTOR (target of rapamycin) signaling pathway first described in the yeast Sассharomyces cerevisiae is the highly conserved regulator of eukaryotic cell growth, aging and stress resistance. The effect of nitrogen sources, in particular amino acids, on the activity of TOR signaling pathway is well studied, however its relation to carbohydrates and carbonyl stress is poor understood. The aim of the present study is expanding of our understanding of potential role of TOR regulatory complexes in development of carbonyl/oxidative stress that can result by reducing carbohydrates (glucose and fructose), reactive carbonyl species (RCS, e.g. glyoxal and methylglyoxal), and reactive oxygen species (ROS, e.g. hydrogen peroxide). It is well documented that mentioned above compounds may lead to carbonyl/oxidative stress. Reducing carbohydrates, initiating glycation or other non-enzymatic processes, generate various RSC and ROS. It has been shown that the level of glycated proteins and activity of antyglycation enzymes (glyoxalase 1 and glyoxalase 2) were higher in cells grown on fructose that demonstrated carbonyl oxidative stress development as compared with cells grown on glucose. The above mentioned is consistent with somewhat better survival of S. cerevisiae after stress induced by high and stressful concentrations of glucose than those of fructose. Overall, yeast sensitivity to high concentrations of glucose somewhat changes in the direction: wild type ≈ ∆tor1 ≥ ∆tor2 ≈ ∆tor1∆tor2. At the same time, yeast sensitivity to high concentrations of fructose decreases like that: wild type ≥ ∆tor1 > ∆tor2 ≤ ∆tor1∆tor2. It has been found that growth of the single mutant Δtor2 was slower and growth of the double mutant Δtor1Δtor2 was faster in the both studied cell groups (glucose- and fructose-grown) then parental strain and single mutant Δtor1. It seems that simultaneous loss of both TOR1 and TOR2 genes can be suggested to activate some additional compensatory mechanism(s). The strains defective in TOR proteins cultivated in the presence of glucose as well as fructose demonstrated lower markers of the stress and aging than parental strain. Thus these data confirmed the previous conclusion on fructose having more potent ability to cause carbonyl/oxidative stress and accelerated aging in S. cerevisiae as compared with glucose. Defensive enzymes were found to play an important role in yeast protection against stress induced by the high concentration of hexoses. It has been found that the activity of glyoxalase 1 (GLO1), glutathione reductase (GR), and glucose-6-phosphate dehydrogenase (G6PDH) were determined by the type of monosaccharide as well as its concentration in the cultivation medium. Besides this the activity of the defensive enzymes were TOR-dependent. Mild stress can stimulate organisms' biological functions and result in an acquisition of their resistance to high doses of the same stressor (preadaptation) as well as other stressing factors (cross-protection or cross-adaptation). This phenomenon also known as hormesis. Exposure to glyoxal, methylglyoxal and hydrogen peroxide resulted in carbohydrate-dependent hermetic effect in yeast.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського