Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕНЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сенчук Ж.О. 
Інформаційне забезпечення управління інноваційною діяльністю педагогів загальноосвітнього навчального закладу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Ж.О. Сенчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менеджменту освіти АПН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "інформаційне забезпечення управління інноваційною діяльністю педагогів загальноосвітнього закладу" (ЗНЗ). Розроблено та науково обгрунтовано систему даного забезпечення та її автоматизовану базу даних. Відзначено, що структурними компонентами розробленої системи є суб'єкти, етапи управління інноваційною діяльністю педагогів, цілі кожного етапу, зміст інформації, її джерела та методи збору, обробки, збереження та використання даних, форми виходу інформації. Змістовий компонент системи інформаційного забезпечення управління інноваційною діяльністю педагогів ЗНЗ складається з інформаційних блоків, які відповідають цілям кожного етапу управління інноваційними процесами у закладі освіти. Розроблено технологію моніторингу інформаційного забезпечення даного управління. Створено та впроваджено до навчального процесу інституту післядипломної педагогічної освіти програму спецкурсу "Інформаційне забезпечення управління інноваційною діяльністю педагогів загальноосвітнього навчального закладу" та методичні рекомендації для керівників ЗНЗ щодо створення та застосування системи інформаційного забезпечення даного управління та її автоматизованої бази даних як засобу оптимізації інформаційної діяльності керівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч421.41ф +
Шифр НБУВ: РА364851

Рубрики:

      
2.

Сенчук Л.О. 
Комплексне лікування хронічного сечостатевого хламідіозу з урахуванням порушень метал-металоферментних систем та функціонального стану печінки: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.20 / Л.О. Сенчук ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності лікування хворих хронічним сечостатевим хламідіозом (ХССХ) з урахуванням порушень метал-металоферментних систем і функціонального стану печінки. У хворих ХССХ встановлено розбалансованість мікроелементного гомеостазу (дефіцит цинку та заліза, збільшення вмісту міді у крові), порушення балансу оксидантно-антиоксидантної системи (посилення процесів перекисного окиснення ліпідів і зниження антиоксидантної системи захисту). Запропоновано метод комплексного лікування хворих ХССХ з використанням гепатопротекторної (глутаргін) і антиоксидантної терапії (кверцетин), який дозволяє скоротити терміни нормалізації клінічних ознак захворювання та санації організму від хламідій, а також нормалізації біохімічних показників організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5 +
Шифр НБУВ: РА367111

Рубрики:

      
3.

Сенчук М.М. 
Обгрунтування основних параметрів і розробка технічних засобів для переробки вермикомпосту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.М. Сенчук ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. гос-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано технологічні рішення механізованої переробки вермикомпосту. Розроблено технічні засоби для відділення черв'яків від вермикомпосту, створено методику їх інженерного розрахунку. Проведено енергетичний та економічний аналізи технологічного процесу переробки вермикомпосту. Встановлено, що механізовані технології доцільно використовувати для багатотоннажного виробництва біогумусу у вермигосподарствах потужністю не менше 1 000 т на рік, що забезпечить собівартість виробництва у межах 67,45 - 135,05 грн/т. В результаті експериментального впровадження запропонованих технологій у ВТБ "Дослідницьке" одержано збільшення біологічної врожайності цукрових буряків на 41 ц з гектара, коефіцієнт енергетичної ефективності використання товарного біогумусу - 6,75, економічну ефективність внаслідок внесення біогумусу - 210 грн/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 вермикомпост + П071.696
Шифр НБУВ: РА330976

Рубрики:

      
4.

Сенчук І.В. 
Поліморбідність: кетоз та гепатодистрофія вівцематок (етіологія, діагностика, профілактична терапія): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.В. Сенчук ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 18 с. — укp.

Наведено методику моделювання експериментального кетозу у кітних овець шляхом введення у рубець 1,5 % розчину масляної кислоти. Узагальнено схему патогенезу експериментального кетозу. Вивчено етіологію спонтанного кетозу у кітних і лактуювальних овець. Удосконалено дифузійний метод визначення кетонових тіл у крові, який дозволяє проводити діагностику кетозу та його більш глибокі наукові дослідження. Розроблено та клінічно апробовано комплексну профілактичну домішку "КМВ", що запобігає розвитку кетозу овець. Клінічно апробовано комплексну лікувальну домішку "Антикет", щоденне застосування якої упродовж 7 - 15 днів призводить до одужання, зниження кетогенезу, білірубенемії, активності ферментів АсАТ, АлАТ, ГГТП, збільшення рівня глюкози й альбумінів у крові, нормалізації лужного резерву. Висвітлено схему етіології та патогенезу спонтанного кетозу та гепатодистрофії у овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-931 + П872.416-931 +
Шифр НБУВ: РА366388

Рубрики:

      
5.

Сенчук В.В. 
Правове забезпечення реєстрації нерухомого майна та прав на нього в Україні: історико-правовий аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сенчук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-історичного аналізу правового забезпечення реєстрації нерухомого майна та прав на нього в Україні. Доведено, що окремі реєстраційні заходи щодо нерухомого майна були впроваджені в Україні у добу Київської Русі, які у Литовсько-польський період і Гетьманщині не набули правовстановчого значення. Запропоновано визначення поняття реєстрації нерухомого майна як технічної, облікової процедури - складової реєстрації прав на нерухоме майно. З урахуванням історичних закономірностей формування досліжуваного інституту обгрунтовано доцільність збереження окремих підсистем реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема, щодо земельних ділянок, а також будівель, споруд і їх частин. Доведено необхідність відмови від окремої реєстрації правочинів щодо нерухомого майна. Проаналізовано ознаки реєстраційної системи (публічна достовірність, відкритість) та їх законодавче забезпечення на різних історичних етапах. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового забезпечення процедури реєстрації нерухомого майна та прав на нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)112-1 +
Шифр НБУВ: РА367322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сенчук С.М. 
Рівень показників родючості чорнозему типового в залежності від грунтозахисних технологій і біологізації землеробства: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / С.М. Сенчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які передбачають здійснення дрібного та глибокого плоскорізних, а також мінімального обробітків грунту з елементами біологізації на водно-фізичні, агрохімічні та біологічні властивості грунту за їх взаємодії та досліджено вплив цих технологій на родючість чорнозему типового грубопилувато-легкосуглинкового на лесі. Установлено, що застосування грунтозахисних технологій прискорює мікробіологічні процеси у грунті. Виявлено суттєве зниження забур'яненості посівів на третій рік досліджень (у 5,8 - 7,8 разів) у порівнянні з першим роком. Показано, що застосування безполицевого обробітку грунту з внесенням органічних, органо-мінеральних та біологічно активних добрив сприяє підвищенню ефективної родючості грунту та посилює кругообіг речовин та енергії в агроценозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-26 + П143.181.7 +
Шифр НБУВ: РА339871

Рубрики:

      
7.

Чермак В. І. 
Профілактика та лікування порушень у системі мати- плацента-плід у вагітних групи ризику розвитку прееклампсії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. І. Чермак. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі зменшення частоти акушерських та перинатальних ускладнень у пацієнток із гестаційною артеріальною гіпертензією (ГАГ) шляхом розробки та впровадження у клінічну практику методів раціонального ведення вагітності на підставі результатів вивчення особливостей функціонування фетоплацентарного комплексу (ФПК) у таких пацієнток.Джерела світової та вітчизняної наукової літератури і клінічна практика вказують на те, що гіпертензивні розлади належать до най- загрозливіших ускладнень вагітності, частота яких не має тенденції до зниження (від 1,5 до 23,3% усіх вагітностей) і які визначають показники материнської та дитячої патології і смертності. Більшість дослідників дійшли висновку, що своєчасне виявлення субклінічних і легких форм гіпертензивних станів і прееклампсії, їх адекватна корекція дають змогу запобігти розвитку тяжких форм цього ускладнення вагітності і в такий спосіб – тяжких материнських та перинатальних ускладнень.Клінічна практика показує, що діагноз гестаційної гіпертензії є достатньо частою патологією, яка трапляється в роботі лікарів акушерів- гінекологів амбулаторної та стаціонарної ланки надання допомоги вагітним жінкам. Як правило, діагноз встановлюється з запізненням, що призводить до стійкого підвищення артеріального тиску, функціональних порушень центральної і вегетативної нервової системи, дисбалансу макро- і мікроелементного складу і гормонального гомеостазу у вагітних жінок. Затримка з призначенням профілактичних і лікувальних заходів у 20-80% випадків реалізується в плацентарну дисфункцію і преекламп- сію – стани, які важко піддаються корекції і часто спричиняють негативні перинатальні наслідки.Саме тому метою нашого дослідження ми вважали зменшення частоти акушерських та перинатальних ускладнень у пацієнток із ГАГ шляхом розробки та впровадження в клінічну практику методів раціо- нального ведення вагітності на підставі результатів вивчення особли- востей функціонування фетоплацентарного комплексу у таких вагітних.Для виконання поставленої мети ретроспективно проаналізовані матеріали 100 історій пологів і індивідуальних карт розвитку новона- роджених від матерів із ГАГ. Проспективно проведено динамічне спостереження, клініко-лабораторне, апаратне обстеження до та після лікування 100 вагітних із ГАГ, які були розподілені на дві групи: перша група – 50 вагітних із ГАГ, які отримували запропоновані нами лікувально-профілактичні заходи, і друга група – 50 вагітних із ГАГ, яких вели із застосуванням загальноприйнятих лікувально-профілактичних заходів. Контролем слугували дані обстеження 50 здорових вагітних.Проведений нами аналіз особливостей перебігу вагітностей, пологів, стану плодів та новонароджених у жінок із ГАГ вказує на наявність у таких пацієнток підвищеного ризику виникнення таких ускладнень: передчасні пологи (9,0%), передчасний розрив плодових оболонок (21,0%), патологічний прелімінарний період (31,0%), первинна (11,0%), вторинна (13,0%) слабкість і дискоординація (8,0%) пологової діяльності, дистрес плода (14,0%). У пацієнток основної групи зареєстровано висо- кий ризик виникнення патології відокремлення плаценти (20,0%), перед- часного відшарування плаценти в пологах (2,0%), підвищеної крово- втрати (12,0) та оперативного розродження (39,0%).Результати ехографічного дослідження плода, плаценти і навколо- плідних вод за методикою Н.Ю. Селюкової (2020) показали значні відхи- лення показників фетометрії, а саме: у 10 випадках (20,0±5,66%) зареєст- ровано симетричну, в шести випадках (12,0±4,60%) – асиметричну і в двох випадках (4,0±2,77%) – змішану форму синдрому затримки роз- витку плода (СЗРП). Показники серцевої діяльності плода (СДП) свід- чили про наявність гіпоксії плодів у вагітних основної групи, яка проявлялася змінами частоти серцевих скорочень (ЧСС) від тахікардії з поодинокими та періодичними екстрасистоліями, нестабільної ЧСС до брадикардії. У вагітних контрольної групи таких змін СДП не спосте- рігали. Показники дихальних рухів плода (ДРП) практично не виходили за межі норми, тоді як в основній групі зареєстровано зміни частоти та тривалості ДРП, у ІІІ групі навіть зафіксовано в одному випадку ДРП за типом GASPS. Аналізуючи дані дослідження стану фетоплацентарного комплексу (ФПК) за методикою ехографії, ми виявили наявність прогре- сивного погіршення стану ФПК у жінок із ГАГ, що свідчить про розвиток компенсованої форми фетоплацентарної недостатності (ФПН) у жінок із ГАГ, вагітність яких ускладнюється прееклампсією.^UThe dissertation is devoted to reducing the frequency of obstetric and perinatal complications in patients with gestational arterial hypertension (GAH) by developing and implementing into clinical practice the methods of rational pregnancy management based on the results of studying the features of the feto-placental complex functioning in such patients.Sources of world and domestic scientific literature and clinical practice indicate that hypertensive disorders are among the most dangerous complications of pregnancy, the frequency of which has no tendency to decrease (from 1.5 to 23.3% of all pregnancies) and which determine indicators of maternal and child pathology and mortality. The majority of researchers came to the conclusion that timely detection of subclinical and mild forms of hypertensive conditions and preeclampsia, their adequate correction make it possible to prevent the development of severe forms of this complication of pregnancy and, in this way, severe maternal and perinatal complications.Clinical practice shows that the diagnosis of gestational hypertension is a fairly frequent pathology that occurs in obstetrician-gynecologist’s practice in outpatient and inpatient care. As a rule, the diagnosis is established late, which leads to a persistent increase in blood pressure, functional disorders of the central and autonomic nervous system, imbalance of macro- and microelement composition and hormonal homeostasis in pregnant women. Delay in the appointment of preventive and therapeutic measures in 20-80% of cases leads to placental dysfunction and preeclampsia – conditions that are difficult to correct and often cause negative perinatal consequences.That is why we considered the goal of our study to reduce the frequency of obstetric and perinatal complications in patients with GAH by developing and implementing into clinical practice methods of rational pregnancy management based on the results of studying the features of the functioning of the feto-placental complex in such pregnant women. To fulfill the set goal, we retrospectively analyzed the materials of 100 birth histories and individual charts of the development of newborns from mothers with GAH. Prospectively, dynamic observation, clinical-laboratory, hardware examination before and after treatment of 100 pregnant women with GAH was carried out, who were divided into two groups: the first group – 50 pregnant women with GAH who received the treatment and preventive measures proposed by us, and the second group – 50 pregnant women with GAH, which were conducted with the use of generally accepted medical and preventive measures. The control was the examination data of 50 healthy pregnant women.Our analysis of the characteristics of the course of pregnancy, childbirth, the condition of fetuses and newborns in women with GAH indicates the presence of such patients at an increased risk of the following complications: premature birth (9.0%), premature rupture of the membranes (21.0%), pathological preliminary period (31.0%), primary (11.0%), secondary (13.0%) weakness and discoordination (8.0%) of labor, fetal distress (14.0%). Patients of the main group have a high risk of placental abruption (20.0%), premature placental abruption during childbirth (2.0%), increased blood loss (12.0%) and operative delivery (39.0%).The results of ultrasound examination of the fetus, placenta and amniotic fluid according to the methodіс of N. Seluikova (2020) [145] showed significant deviations of fetometry indicators, namely: in 10 cases (20.0±5.66%) symmetrical, in 6 cases (12.0±4.60%) – asymmetrical and in 2 cases (4.0±2.77%) – a mixed form of FGR. Indicators of fetal heart activity (FHA) indicated the presence of fetal hypoxia in pregnant women of the main group, which was manifested by heart rate changes from tachycardia with single and periodic extrasystoles, unstable heart rate to bradycardia. Such changes in FHA were not observed in pregnant women of the control group. Indicators of fetal respiratory movements (FRM) practically did not go beyond the norm, while in the main group, changes in the frequency and duration of FHA were registered, in the III group even 1 case of gasps-type FHA was recorded.Analyzing the study data of the state FPC using the ultrasound technique, we found the presence of a progressive deterioration of the condition of FPC in women with GAH, which indicates the development of a compensated form of PI in women with GAH whose pregnancy is complicated by preeclampsia.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського