Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРБІН$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сербін О.О. 
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.О. Сербін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено історію створення та впровадження бібліотечно-бібліографічних класифікаційних систем в Україні та світі, визначено основні тенденції їх розвитку. Зроблено огляд базових концепцій створення класифікаційних систем ("Класифікація наук Сен-Симона - Конта", "Десяткова класифікація" М.Дьюі, "Розтяжна класифікація" Ч.Кеттера, "Класифікація Бібліотеки Конгресу США", "Класифікація двокрапкою" Ш.Р.Ранганатана). Проаналізовано структуру та склад "Міжнародної децимальної бібліографічної класифікації" - першої класифікаційної системи, виданої в Україні національною мовою. Визначено й охарактеризовано основні етапи видання бібліотечних класифікацій українською мовою з десятковим принципом побудови (1919 - 1938 рр.; 1938 - 1961 рр.; 1961 - 1971 рр.; 1971 - кінець 1970-х рр.). Висвітлено історію створення та видання "Бібліотечно-бібліографічної класифікації", досліджено процес її впровадження в Україні та визначено роль у подальшому розвитку українських бібліотечних класифікаційних систем. Охарактеризовано сучасний стан розвитку класифікаційних механізмів в Україні. Виділено дві основні класифікаційні системи, що використовуються у бібліотечній галузі (серія видань "Рубрикатор НБУВ" та "Універсальна десяткова класифікація", видана українською мовою в 2000 р.), розроблено типологію інформаційно-пошукових мов. Створено концептуальну модель Індексаційного конгломерату як інструментального механізму здійснення процесів каталогізації в бібліотечно-інформаційних установах України в сучасний період. Визначено перспективи впровадження онлайнових каталогізаційних і систематизаційних технологій у практику їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.213 +
Шифр НБУВ: РА357080

      
2.

Сербін М.М. 
Розслідування злочинів, вчинених у місцях позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.М. Сербін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз діяльності кримінально-виконавчої системи. Визначено соціально-економічні, правові й організаційно-режимні особливості виконання покарань. Проаналізовано криміногенну ситуацію у місцях позбавлення волі. Досліджено проблеми дізнання на досудовому слідстві, яке передбачає аналіз типових для виправних колоній (ВК), що найбільш суттєво впливають на процеси виникнення доказів у разі вчинення злочинів засудженими, а також форми і способи діяльності органів дізнання та досудового слідства, суттю якої є виявлення таких злочинів і збирання доказів, визначення на цій підставі припустимості й умов ефективності використання у типових для ВК ситуаціях тактико-криміналістичних і кримінально-процесуальних рекомендацій, які стосуються відповідної діяльності зазначених органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х894.3(4УКР)312.8 +
Шифр НБУВ: РА346406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сербіна І.М. 
Роль порушень обміну кальцію та вторинних посередників у патогенезі обмеженої склеродермії та методи їх кореції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.М. Сербіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості кальційового обміну, стан системи вторинних посередників (кальмодуліну, циклічних нуклеотидів). Розроблено метод лікування біохімічних розладів у хворих на обмежену склеродермію (ОСД). У 74,3 % хворих виявлено порушення кальційового гомеостазу, що проявлялися у збільшенні рівня іонізованого кальцію, зниженні зв'язаного кальцію на фоні нормального рівня кальцію загального, накопиченням катіона в еритроцитах і підвищенням вмісту кальмодуліну в крові. Розлади в системі циклічних нуклеотидів, визначені у 61,1 % хворих на ОСД, характеризувалися пониженням цАМФ, збільшенням цГМФ і, відповідно, зменшенням індексу цАМФ/цГМФ. Основне значення в електролітному дисбалансі, виявленого у 69,2 % хворих, мали гіпомагніємія та порушення перерозподілу натрію та калію між плазмою та еритроцитами. Ступінь змін кальційового обміну, кальмодуліну, циклазної системи, електролітного балансу залежав від клінічних проявів дерматозу. Призначення у разі ОСД цинаризину та магне-В6 дозволило досягти позитивного клінічного ефекту у 89,5 % хворих, подовжити ремісію втричі зменшити кількість рецидивів в 3,3 рази на відміну від традиційних методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-43
Шифр НБУВ: РА314667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сербін А.В. 
Статистика поля в зоні Френеля круглої сфокусованої апертури: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / А.В. Сербін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено статистичну теорію антен (СТА) для зони Френеля круглої сфокусованої та несфокусованої апертури. Визначено середню інтенсивність поля у зоні Френеля круглої апертури для довільних відстаней факусування та довільних значень статистичних параметрів флуктуацій (дисперсій і радіусів кореляції). Знайдено аналітичні вирази для параметрів, що характеризують поздовжній розподіл середньої інтенсивності: поздовжнього розміру фокальної плями; величини та координати головного максимуму; значення її зміщення відносно фокуса; положення та рівня побічних максимумів. Досліджено особливості поздовжнього розподілу середньої інтенсивності елетромагнітного поля у зоні Френеля сфокусованих і несфокусованих круглих апертур за наявності флуктуацій фази джерел різного походження. Встановлено основні відмінності від характеру розподілу середньої інтенсивності лінійних випромінювальних систем. Досліджено флуктуації амплітуди та фази поля в зоні Френеля круглої сфокусованої апертури, а також флуктуації координат точки максимальної інтенсивності поля за наявності випадкових фазових помилок. Одержано вирази для дисперсій флуктуацій зазначених величин на фокальній сфері й уздовж фокальної осі для малих помилок і довільних значень їх радіуса кореляції та відстаней фокусування. Сформульовано вирази для елементів кореляційної матриці флуктуацій поля у зоні Френеля. Досліджено особливості кореляційних властивостей поля в зоні Френеля. Для ряду окремих випадків (малих помилок і радіусів кореляції) одержано в явному вигляді прості вирази для кореляційних і взаємних кореляційних флуктуацій уявного та дійсного компонентів, а також амплітуди та фази поля. Проведено оцінювання впливу випадкових фазових помилок в амлітудно-фазовому розподілі передавальної антени на ефективність тракту безпроводової передачі енергії. Виявлено статистичні ефекти, що обумовлюють найбільше зниження к.к.д. тракту, встановлено вимоги щодо допусків на точність виготовлення профілю дзеркала передавальної антени, вибору її розміру та приймальної антени-ректени, а також відстані між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.4-01 +
Шифр НБУВ: РА358309

Рубрики:

      
5.

Сербіненко Н.В. 
Формування інвестиційної привабливості аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Сербіненко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади формування інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки. Досліджено особливості інвестиційної діяльності як системи відтворення капіталу в даному секторі економіки. Визначено регіональні особливості формування його інвестиційної привабливості. Проаналізовано розвиток регіональних інвестиційних систем. Обгрунтовано економічну суть інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки. Запропоновано шляхи підвищення ефективності залучення інвестиційних коштів до зазначеного сектору та удосконалено відповідні інвестиційні механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 +
Шифр НБУВ: РА336653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Аннаєв Б. С. 
Наукові засади формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в економіці знань / Б. С. Аннаєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; мета – розробка та обґрунтуванні теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; методи – діалектичний пізнання та спостереження; морфологічний, узагальнення, систематизації, системного підходу, декомпозиції націленого пошуку, структурно-семантичного перетворення, економіко-статистичного та динамічного аналізу, анкетування та емпіричного дослідження, графічний, порівняльного аналізу структурно-логічного моделювання, логічний новизна – полягає в розробці теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; впроваджено – ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 03/17-04 від 17.04.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 21/02 від 21.02.2018 р.), ТОВ «Одеспромпак» (довідка №1/15 від 15.03.2018 р.)., в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження від 20.04.2018 р.).^UObject – process of formation of innovative potential of a production enterprise in the conditions of knowledge economy; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for the permanent formation of the innovative potential of the manufacturing enterprise in the conditions of the knowledge economy; methods – dialectical knowledge and observation; morphological, generalization, systematization, systematic approach, decomposition of the target search, structural-semantic transformation, economic-statistical and dynamic analysis, questioning and empirical research, graphical, comparative analysis of structural-logical modeling, logical novelty – is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations on the permanent formation of the innovative potential of a production enterprise; results – scientifically substantiated and methodically completed recommendations regarding the formation of innovative potential of a production enterprise;implemented – LLC "S-Engineering" (certificate number 03 / 17-04 dated April 17, 2018), LLC "Polyplast" (certificate number 21/02 of 21.02.2018), LLC "Odespromak" (certificate number 1/15 of March 15, 2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of Implementation dated April 20, 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Діасамідзе Б. Т. 
Підвищення ефективності двопаливних камер згоряння газотурбінних двигунів використанням плазмохімічних елементів / Б. Т. Діасамідзе. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено питанню підвищення ефективності двопаливних газотурбінних камер згоряння наземного та морського призначення використанням низькотемпературної повітряної плазми для поліпшення енергетичних і екологічних параметрів установок. У дисертаційній роботі сформульовано та розв’язано актуальну науково-технічна задачу підвищення ефективності двопаливних низькоемісійних камер згоряння ГТД за рахунок використання низькотемпературної повітряної плазми для активації паливно-повітряних сумішей. Науково-практичні результати роботи у вигляді математичних моделей і рекомендацій з вибору параметрів теплових двигунів використовуються при аналізі схемних рішень перспективних суднових енергетичних установок та виконанні проєктних розробок концептуальних суден з високоефективними та низькоемісійними енергетичними установками. Результати дисертаційного дослідження представляють теоретичний і практичний інтерес та можуть бути використані при проєктуванні перспективних суднових енергетичних газотурбінних та комбінованих установок з низькими викидами шкідливих компонентів.^UThe dissertation is devoted to the issue of increasing the efficiency of dual-fuel gas turbine combustion chambers for land and sea use with the help of low-temperature air plasma to improve the energy and environmental parameters of power plants. The thesis formulated and solved the actual scientific and technical problem of increasing the efficiency of dual-fuel low-emission combustion chambers of gas turbines due to the use of low-temperature air plasma for the activation of fuel-air mixtures. The scientific and practical results of the work in the form of mathematical models and recommendations for the selection of parameters of heat engines are used in the analysis of design solutions of promising marine power plants and the implementation of project development of conceptual ships with highly efficient and low-emission power plants. The results of the dissertation study are of theoretical and practical interest and can be used in the design of prospective shipboard energy gas turbine and combined plants with low emissions of harmful components.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського