Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (275)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=СКОРИК$<.>+<.>A=ВАДИМ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Скорик В.О. 
Адміністративно-правові засади роботи міліції з маргінальними групами населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Скорик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-правові засади роботи міліції з маргінальними групами населення. Визначено маргінальність, її вплив на правосвідомість особи, її значення в регулюванні правової поведінки, з'ясування особливостей організаційного та правового забезпечення діяльності органів внутрішніх справ щодо роботи з маргінальними групами населення, протидії маргіналізації чинного законодавства у даній сфері. Наведено низку висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення попереджуваної діяльності міліції з населенням з метою недопущення маргіналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х819(4УКР)112.032 +
Шифр НБУВ: РА369578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скорик О.М. 
Імпресіоністична поетика лірики О. О. Фета: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.М. Скорик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз домінантних складових імпресіоністичної поетики лірики О. Фета - її живописних та музичних засад. Визначено онтологічні, естетичні та філософські чинники формування імпресіоністичних передумов творчості поета згідно зі сучасними тенденціями літературознавства. Досліджено функціонування найважливіших елементів імпресіоністичної живописно-образотворчої поетики. Охарактеризовано головні особливості втілення імпресіоністичної музичності на різних рівнях поетичного тексту. Розкрито зміст основних мотивів музично-імпресіоністичної сфери лірики поета, визначено образно-естетичну складову даних мотивів та їх інваріантів, прийоми словесно-музичного інтонування. Доведено, що імпресіоністичне світовідчуття як головний чинник у прагненні О. Фета розширяє межі ліричного слова та образно-метафоричний об'єм вірша. Виявлено синкретизм і взаємопроникнення живописної та музичної стихій у поетичній системі митця, що обумовило специфіку формування структури його стереоскопічного образу та розвитку образно-тематичної сфери творчості лірика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Фет,О.О.535 +
Шифр НБУВ: РА370030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скорик О.Д. 
Інтенсивність оксидативного стресу та склад вільних амінокислот крові при гальмуванні росту карциноми Герена сполуками ренію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Д. Скорик ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів, активності ферментів антиоксидантного захисту, концентрації гемоглобіну та зміни амінокислотного складу плазми й еритроцитів крові щурів у разі гальмування росту карциноми Герена сполуками ренію. Встановлено, що кластерні сполуки ренію з органічними лігандами сприяють значному зниженню концентрації тіабарбітурової кислоти-активних продуктів, підвищенню активності супероксиддисмутази у крові тварин, яким вводили сполуки ренію. Встановлено значне підвищення концентрації гемоглобіну, кількості дискоцитів у крові щурів з карциномою Герена під впливом кластерних сполук ренію. Доведено, що сполуки ренію здатні гальмувати ріст пухлини. З'ясовано, що у разі введення сполук ренію разом з цисплатином пухлина майже повністю зникає. Запропоновано нову протипухлинну систему реній - платина. Показано, що у разі застосування системи реній - платина сполуки ренію виявляють здатність до біохімічної модуляції мехнізму дії цисплатину. Доведено, що мехнізм дії сполук ренію пов'язаний з їх структурою й обумовлений наявністю почверного зв'язку між двома атомами металів (Re-Re), який є пасткою для вільних радикалів. Запропоновано використання показника співвідношення вільних амінокислот плазма/еритроцит для спостереження за ступенем гальмування пухлинного росту. Виявлено антипроліферативну, антианемічну й антиоксидантну властивості кластерних сполук ренію з органічними лігандами на моделі пухлинного росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.9 карцинома Герена +
Шифр НБУВ: РА368250

Рубрики:

      
4.

Скорик 
Методи побудови функцій керованості та позиційних керувань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Василь Олександрович Скорик ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.633-016.5 с116
Шифр НБУВ: РА311733

Рубрики:

      
5.

Скорик А.Я. 
Музичні програми регіонального телебачення в інформаційному просторі сучасності (на прикладі програм Львівського телебачення): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / А.Я. Скорик ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано мистецьку діяльність українських медійних засобів. Сформульовано основні соціокультурні принципи мистецьких, зокрема музичних програм телебачення, на прикладі регіональної студії Львівського телебачення (ЛТБ) і проаналізовано історичну зміну їх тенденцій відповідно до традицій краю та загальних засад діяльності культурно-мистецьких програм ЗМІ. Досліджено музичні програми Львівської обласної держтелерадіокомпанії протягом 50-ти років з часу її заснування. Проаналізовано становлення та розвиток музичних програм ЛТБ у масмедійному просторі України. Досліджено феномен блоку художніх (зокрема музичних) програм регіонального ЛТБ як специфічного регіонально-суспільного явища, в якому відображено окремі історико-культурні традиції краю, відмінні від інших регіонів України. Виявлено сприйнятливість музичних передач ЛТБ до специфіки духовно-культурної традиції краю. Проведено соціокультурний аналіз історичних етапів музичних програм ЛТБ у співвідношенні з аналогічними етапами музичних програм інших телекомпаній. Розроблено концепцію соціокультурної функції мистецьких програм у духовному житті краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + Щ382.3(4УКР-2ЛЬВ)-044.2 +
Шифр НБУВ: РА363061

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Скорик Н.В. 
Організаційно-економічні основи розвитку та регулювання традиційного природокористування і господарювання в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Н.В. Скорик ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи нових економічних відносин у природокористуванні за умов ринкової економіки та науково-методичні рекомендації щодо формування стратегії регіональної економіки як способу виявлення резервів підвищення економіко-екологічної ефективності використання ресурсного потенціалу територій традиційного природокористування та господарювання (ТТПГ). ТТПГ є простором, де зберігається баланс економічних видів діяльності та природних ресурсів, умов, що забезпечують цю діяльність в інтервалі певного часу. Досліджено традиційні соціо-еколого-економічні відносини, які дозволяють не конфліктувати населенню цих територій з природним середовищем, а отже, відтворювати природно-ресурсний потенціал протягом певного часу. Сформульовано й обгрунтовано основні стратегічні напрямки політики збереження та розвитку ТТПГ. Запропоновано рекомендації, які доцільно використати для розробки Національної концепції збереження та розвитку ТТПГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281-21 +
Шифр НБУВ: РА361403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Скорик І.Я. 
Оцінка за якістю зерна вихідного матеріалу озимої пшениці, одержаного методом хімічного мутагенезу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.Я. Скорик ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.4,022

Рубрики:

      
8.

Скорик М.В. 
Функціональний стан еритроцитів і вміст мікроелементів у внутрішніх органах курей-несучок за впливу речовин гумінової природи: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.В. Скорик ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей морфофункціональних показників крові, стану антиоксидантного захисту еритироцитів і вмісту мікроелементів, що беруть участь у процесі гемопоезу, у внутрішніх органах курей-несучок у фазу фізіологічно зумовленого спаду процесів яйцеутворення та за умови введення до їх раціону кормових біологічно активних домішок гумінового походження "Гідрогумат" і "Гумісол-Т-2". Встановлено, що у курей-несучок другої фази продуктивності знижується кількість еритроцитів і вміст гемоглобіну відносно фізіологічної норми, а в еритроцитах прискорюються процеси перекисного окиснення ліпідів на тлі спаду антиоксидантного захисту. За впливу гумінових кормових домішок у курей відбувається покращання морфофункціональних показників крові, в еритроцитах змінюється стан систем глутатіону, що відповідає високому антиоксидантному захисту клітин. Досліджено вміст мікроелементів у тканинах печінки, селезінки та яєчника у разі використання в раціоні несучок гідрогумату та гумісолу-Т-2. За цього змінюється зміст заліза, міді, марганцю та цинку, що свідчить про функціональну активність цих органів. Установлено, що за умов введення до складу раціону курей-несучок другої фази продуктивності кормових домішок "Гідрогумат" або "Гумісол-Т-2" покращується фізіологічний стан птиці, що уможливлює пролонгування продуктивного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29 + Е60*732.241-642 +
Шифр НБУВ: РА365189

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Скорик А. Л. 
Центрифугуючий пристрій для видалення з води завислих речовин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / А. Л. Скорик ; Харків. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Обгрунтовано ефективність застосування освітлювальних центрифуг для видалення з води завислих речовин. Розроблено математичну модель процесу видалення з води завислих речовин в освітлювальній центрифузі, що враховує вплив на ефект очистки та потужність пристрою технологічних і конструктивних параметрів. Визначено раціональні технологічні та конструктивні параметри центрифугувального пристрою, за яких забезпечується необхідний ефект очистки за мінімальної питомої потужності. На підставі проведених досліджень розроблено рекомендації з видалення осаду з центрифугувального пристрою та визначено час його ефективної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104-5
Шифр НБУВ: РА377689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Новіков В. В. 
Підвищення строку експлуатації рейок в кривих ділянках колії зі скріпленнями роздільного типу / В. В. Новіков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-технічної проблеми підвищення терміну експлуатації рейок безстикової рейкової колії з залізобетонною підрейковою основою та проміжними скріпленнями роздільного типу шляхом комплексного аналізу конструктивних та експлуатаційних факторів, а також експериментальних досліджень взаємодії вертикальних та бічних сил, які діють на рейкову нитку та їх впливу на величину пружних горизонтальних відтиснень головки рейкової нитки. По розробленій та приведеній автором методиці експериментальних вимірювань пружних бічних відтиснень головки рейки рейкової нитки виконані оригінальні дослідження, результати яких дозволяють аналітично розраховувати реальні бічні відтиснення при будь-яких значеннях вертикальних та бічних сил для колії зі скріпленнями роздільного типу. Автором наведено методику та результати дослідження умов розпору колії з проміжними рейковими скріпленнями роздільного типу та його впливу на визначення небезпечної ширини рейкової колії для найбільш небезпечних ремонтних профілів коліс сучасного рухомого складу залізниць України. Отримані результати розрахунків максимальної небезпечної ширини рейкової колії для ділянок руху рухомого складу для умов застосування службового або екстреного гальмування та окремо для умов руху до застосування службового або екстреного гальмування та приведено сумарні величини пружних розширювань колії за рахунок відтискань головок рейок під впливом бічної сили одночасно з силами розпору. Техніко-економічними розрахунками визначено економію матеріалу – старопридатних рейок тасоціальний ефект від скорочення небезпечних умов праці при виконанні робіт зі зміни ушкоджених бічним зносом рейкових плітей старопридатними зі зміною робочого канту.^UThe study deals with the solution to a longer operational life of continuous welded rails with the KБ-65 and CKД-65 intermediate rail fastenings on concrete foundation in curves with radii up to 450 m. It is achieved through scientifically substantiated requirements for the maximum safe track gauge. Especially, it is of great significance for sections with intensive side wear of continuous welded rails on concrete foundation in the curves with radii less than 450 m. The maximum permissible track gauge disregards rail foundation material, elastic parameters of intermediate rail fastening, new re-profiled wheels put into operation, operational factors impacting the physical state of intermediate rail fastenings, effect from braking modes of a locomotive regarding temperature deformations of wheel treads, excising tolerances taken during their production, lateral pressure of the track, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Скорик Т. В. 
Теорія і практика професійної успішності майбутнього вчителя у закладах вищої освіти України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / Т. В. Скорик. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексний аналіз теорії та практики професійної успішності майбутнього вчителя у закладах вищої освіти України другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Виокремлено основні базові поняття, які розкривають сутність професійної успішності майбутнього вчителя, визначено соціальний та емоційний інтелекти як засадниче підґрунтя професійної успішності, розкрито ґенезу професійної успішності через наскрізні ланки – професійна компетентність, професійна творчість / майстерність, педагогічний професіоналізм, акмевектор.Здійснено ретроспективний аналіз теорії та практики професійної успішності майбутнього вчителя у закладах вищої освіти України другої половини ХХ – початку ХХІ століття та виокремлено й схарактеризовано три етапи: перший (1959–1991 рр.) – творчо-пошуковий; другий (1991–2011 рр.) – інноваційно-технологічний; третій (2011–2020 рр.) – парадигмально-трансформаційний. Визначено передумови, змістово-процесуальне та проєктувально-технологічне забезпечення професійної успішності майбутнього вчителя. Розроблено модель розвитку професійної успішності майбутнього вчителя, яка дозволяє цілісно та системно врахувати всі чинники, мету, завдання, передумови, підходи, організаційно-педагогічні умови, види освіти, форми, технології, методи, наскрізні ланки розвитку та ін., що визначають безперервний процес розвитку вчителя як професіонала та професійно успішної особистості.Фактологічний матеріал та джерельна база дослідження стали основою для оновлення змісту освітніх компонентів, акцентуючи на аспектах розвитку професійної успішності та її засадничої основи – соціального та емоційного інтелектів.^UThe complex analysis of the theory and practice of future teachers' professional success at institutions of higher education of Ukraine of the second half of the XX – the beginning of the XXI century is carried out in the thesis. Basic concepts that reveal the essence of future teachers' professional success are identified, social and emotional intelligence as the fundamentals of professional success is defined, the genesis of professional success is revealed through cross-cutting elements – professional competence, professional creativity/pedagogical excellence, pedagogical professionalism, acme vector. The ordering of the «terminological field» of the study showed the fundamental, systematic, massive, generalizing nature of the concept «teacher's professional success», its relationship and interdependence with the concepts of pedagogical competence, pedagogical excellence, pedagogical creativity, pedagogical professionalism as complex characteristics of high quality and productive pedagogical activity. The author's definition is offered: a teacher's professional success is a process and a result of professional activity, which is characterized by a stable focus on professional self-development and professional achievements, goal setting, goal achievement, positive external and internal assessment.A retrospective analysis of the theory and practice of future teachers' professional success at institutions of higher education of Ukraine in the second half of XX – beginning XXI century is carried out and three stages are identified and characterized: the first stage (1959–1991) – creative-search; the second stage (1991–2011) – innovative-technological; the third stage (2011–2020) – paradigmatic-transformational.Social and emotional intelligence are the fundamentals for a teacher to achieve professional success, as it has a positive effect on important aspects of teaching: the teacher creates a productive working atmosphere of a subject-subject interaction in the classroom; establishes and maintains effective communication with all participants in the educational process; can select exactly those methods of educational activity that fully meet the selection criteria, taking into account their emotional saturation and compliance with the emotional mode of study; has the ability to self-regulating of internal well-being and avoiding negative manifestations of emotions, etc. The prerequisites for ensuring the professional success of the future teacher are determined: social, economic, motivational, functional, personal-subjective, axiological, deontological, praxeological.Content-procedural and design-technological support is revealed, organizational and pedagogical conditions are defined (actualization of motivation achievement; orientation of professional training on the formation of a successful personality's behavior model and qualities; creation of praxeological art-educational environment; students' involvement in reflective monitoring of their educational and professional achievements; stimulation of students' activity and educational interest, the use of technologies of the education humanization; extrapolation of productive experience of future teachers' professional success development at institutions of higher education of Ukraine in the second half of XX – beginning XXI century to the modern system of pedagogical education) of the future teacher's professional success development. Content and procedural support for the future teachers' professional success development in the educational environment at institutions of higher education also consisted in updating the educational programs of teachers' training; structuring the theoretical and practical aspect of educational components; development of curricula of educational components taking into account the requirements of higher education standards and emphasizing a successful person's competencies development; ensuring the development of structural components of professional success defining technologies, leading forms and methods. Design and technological support for the future teachers' professional success provides a positive motivation of future teachers for professional success and implementation of technologies for the development and self-development of future teachers' professional success.A model for the development of professional success of future teachers has been developed, which considers all factors, tasks, prerequisites, approaches, organizational and pedagogical conditions, types of education, forms, technologies, methods, cross-cutting development, etc. that determine the continuous process of the teacher's development as a professional and a professionally successful person.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Скорик М. А. 
Вплив швидкості деформації стисканням на еволюцію мікроструктури та механічну поведінку сплавів на основі титану: автореферат дис. ... к. ф.-м. н. : 01.04.13 / М. А. Скорик. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню поведінки титанових сплавів різного типу та з різною мікроструктуро при високодинамічних навантаженнях стисканням. У роботі проведено експериментальні дослідження процесів деформації при стисканні зі швидкостями, які варіювали в широкому діапазоні, трьох різних матеріалів: ВТ1-0, Ti-6Al-4V та Ti-15Mo, що відрізняються фазовим складом і мікроструктурою. Дослідження мікроструктури зразків після випробувань дозволили з’ясувати основні механізми деформації. Встановлено суттєву залежність механічної поведінки досліджених матеріалів від типу та дисперсності вихідної мікроструктури та її анізотропії. Зокрема, для сплаву Ti-6Al-4V дрібнозерниста глобулярна мікроструктура демонструє найвищу толерантність до високих швидкостей деформації порівняно з іншими мікроструктурними станами. Також було показано, що високошвидкісна деформація титанових сплавів стисканням має локалізований характер на мікрорівні, на відміну від квазістатичної деформації, яка протікає практично однорідно. Високі питомі значення енергії деформації свідчать про перевагу титанових сплавів порівняно з іншими конструкційними матеріалами в умовах високодинамічних навантажень.^UThe thesis is devoted to the study of the behavior of titanium alloys of various types and with different microstructures under conditions of dynamic compressive loading. The experimental studies of deformation processes during compression with rates varying in a wide range were carried out for three different materials: VT1-0, Ti-6Al-4V, and Ti-15Mo which differ in phase composition and microstructure. The study of the microstructure of the teste samples made it possible to find out the main mechanisms of deformation. A significant dependence of the mechanical behavior of the studied materials on the type and dispersion of the initial microstructure and its anisotropy was established. In particular, for the Ti-6Al-4V alloy, the fine-grained globular microstructure showed the highest tolerance to high strain rates compared to other microstructural states. It was also shown that the deformation of titanium alloys at high rates has a localized character at the microlevel, in contrast to quasi-static deformation which proceeds almost uniformly. Titanium alloys have high specific values of deformation energy compared to some other structural materials under conditions of dynamic loading at high rates.Key words: titanium alloys, deformation mechanism, dynamic load, microstructure, mechanical behavior, adiabatic shear bands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського