Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СМАЧИЛ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Смачило О.В. 
Застосування емульсійних систем зворотного типу для оборобки хутра: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / О.В. Смачило ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано застосування у хутровому виробництві емульсійних систем зворотного типу, що містять перхлоретилен, для знежирення та знежирення-вибілювання хутрових шкур. Установлено, що суттю впливу перхлоретилену та пероксиду водню на волос у процесі знежирення та вибілювання є видозміна пептидних зв'язків та руйнування дисульфідних зв'язків кератину, а також попередній гідроліз і наступне окиснення похідних цистеїну та сульфенової кислоти. Доведено можливість стабілізації кератину волосу моноетаноламідом за умов утворення на поверхні волосу гідрофобізувальної плівки та зміщення реакційної рівноваги розпаду кератинів волосу завдяки наявному у моноетаноламіді амідному угрупуванню. Одержано математичні моделі процесу знежирення зворотними емульсіями, що дозволило оптимізувати процеси знежирення та знежирення-вибілювання для забезпечення необхідних властивостей хутрового напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.021.3-1
Шифр НБУВ: РА358216

Рубрики:

      
2.

Смачило Т.В. 
Інформаційне забезпечення організації моніторингу підтримки та прийнятя управлінських рішень (на прикладі підприємств електротехнічної галузі): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Т.В. Смачило ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано визначення поняття комп'ютеризованого моніторингу як процесу безперервного інформаційного спостереження за системою управління, який дозволяє відпрацювати кілька альтернативних варіантів прийняття ефективних рішень із застосуванням економіко-математичних моделей. Запропоновано розглядати функцію прийняття рішень, інформаційне забезпечення та моніторинг як єдину систему, що має глобальну мету: сприяти вибору серед множини управлінських рішень оптимального. Аргументовано вибір принципів і методу побудови моніторингу підтримки та прийняття управлінських рішень на основі діалектичної взаємодії єдності та боротьби протилежностей, сучасних способів організації компонентів управління частинами інформаційного забезпечення високої складності. Побудовано модель вибору алгоритмів ущільнення даних на основі методу аналізу ієрархій. Доведено необхідність застосування експертної системи як інструментального засобу функціонування моніторингу. Запропоновано графічний метод визначення годинного лага прийняття управлінських рішень. Модифіковано ймовірнісно-автоматичну модель функціонування системи будь-якої природи щодо підприємств з багатономенклатурним виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851.512-210.11
Шифр НБУВ: РА320020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Смачило І.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування кутикули шлуночків курей в комплексній терапії дампінг-синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.В. Смачило ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено спосіб стерилізації кутикули шляхом інкубації в розчині соляної кислоти, який зберігає її ферментативну та антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА337823

Рубрики:

      
4.

Смачило І.І. 
Корекція ішемічно-реперфузійного пошкодження печінки при хірургічному лікуванні хворих на обтураційну жовтяницю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.І. Смачило ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено роль ішемічно-реперфузійного пошкодження печінки за хірургічного лікування хворих на обтураційну жовтяницю доброякісного генезу. Визначено час настання цього синдрому, пік його дії та тривалість ушкодження за різних доопераційних рівнів білірубіну у сироватці крові та досліджено його залежність від тривалості жовтяничного періоду. З'ясовано основний пошкоджувальний фактор, джерела його надходження та запропоновано патогенетично обгрунтовану медикаментозну корекцію. Установлено активність гепатоцитолізу за малоінвазивних і лапаротомних оперативних втручань, проведених з метою декомпресії жовчних проток. Установлено ризик виникнення гострої печінкової недостатності у посткомпресійний період у хворих на обтураційну жовтяницю. На підставі цього запропоновано алгоритм вибору методу оперативного втручання, спрямованого на запобігання виникненню гепатаргії у ранній післяопераційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.56 + Р457.465.51 +
Шифр НБУВ: РА355148

Рубрики:

      
5.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Смачило Р.М. 
Обгрунтування ендоскопічних втручань при гострому панкреатиті у комплексі лікувальних заходів з урахуванням кишкової транслокації бактерій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.М. Смачило ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено дві групи ризику, що потребують заходів запобігання інфекційно-запальних ускладнень: хворі на панкреонекроз і гострий панкреатит біліарного генезу. На основі проведеного експерименту, що підтвердив наявнісь кишкової транслокації бактерій, визначено основні шляхи їх розповсюдження та причини ініціації даного процесу, обгрунтовано застосування лапароскопічного дренування черевної порожнини та раннього ентерального харчування у хворих на панкреонекроз. За допомогою їх застосування виявлено сприятливий вплив на перебіг захворювання, відновлення моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту, що суттєво зменшило кількість інфекційно-запальних ускладнень та пов'язану з цим летальність. Встановлено, що аналіз особливостей перебігу гострого біліарного панкреатиту та ефективності існуючих методів лікування дозволив індивідуалізувати тактику залежно від тяжкості гострого панкреатиту, супутніх ускладнень жовчнокам'яної хвороби та ефективності консервативної терапії, яка відзначається усіма перевагами ендоскопічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 +
Шифр НБУВ: РА325149

Рубрики:

      
8.

Смачило В.В. 
Формування системи бюджетування газорозподільних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Смачило ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування системи бюджетування газорозподільних підприємств на базі виділення центрів фінансового обліку. Удосконалено визначення понять "бюджет" та "бюджетування" на підставі аналізу літературних джерел. Запропоновано методику формування організаційно-фінансової структури газорозподільного підприємства та розроблено дану структуру такого підприємства. Установлено, що центри фінансового обліку та центри фінансової відповідальності ієрархічно поєднуються в єдиній організаційно-фінансовій структурі. Визначено перелік бюджетів газорозподільних підприємств Харківської області. Побудовано систему бюджетів газорозподільного підприємства на базі даних філії ВАТ "Харківгаз". Удосконалено систему стимулювання підприємств з урахуванням належності працівників до різних центрів фінансового обліку. Розроблено агрегований розрахунковий коефіцієнт, який містить складові коефіцієнти та критерії оцінки роботи працівників центру фінансового обліку "Транспортування та постачання природного газу". На підставі даних, що стосуються цього центру, доопрацьовано методику визначення бюджетних надходжень від реалізації природного газу населенню, яка враховує метод обліку та структуру споживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.353.3-93 +
Шифр НБУВ: РА337972

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Божидай І. І. 
Формування конкурентної стратегії агропромислових підприємств / І. І. Божидай. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено питанням поглибленого вивчення та обґрунтування теоретико-методичних засад формування конкурентноїстратегії агропромислових підприємств України. У роботі розкрито науково-теоретичну сутність стратегій, обґрунтовано систему ієрархії стратегій диверсифікованого підприємства, розширено поняття «конкурентна стратегія», впорядковано класифікаційну систему стратегій.Запропоновано концептуальний підхід до процесу формування конкурентної стратегії підприємства та сформовано відповідний йому науково-методичний підхід. Проаналізовано стан та визначено особливості розвитку аграрного сектору України. Обґрунтовано критерії класифікації та узагальнено класифікаційну систему агропромислових підприємств. Сформовано групи однорідних агропромислових підприємств за допомогою кластерного аналізу, у відповідності до яких побудовано матрицю конкурентних стратегій. Змодельовано пріоритетні шляхи розвитку підприємств на засадах бенчмаркінгу та оцінки рівня їх конкурентоспроможності. Визначено пріоритетний вектор розвитку для групи підприємств «Агротрейд», обґрунтовано доцільність переходу до I-cluster та ефективність від впровадження запропонованої конкурентної стратегії, сформовано систему адаптивних заходів, що визначають перспективний план розвитку.^UThe research work deals with the issues of in-depth study and improvement of the theoretical and methodological bases for forming the competitive strategy of agro-industrial enterprises of Ukraine. The theoretical bases of the essence, methods of implementation and expectedresults of enterprise strategy are defined. The place of the competitive strategy in the general hierarchical strategic system is justified. In view of the inconsistency of thoughts, the concepts «business strategy», «competitive strategy» and «strategy of competition» are distinguished. The competitive strategy is defined as a dynamic long-term goal-directed complex of interrelated activities – based on the internal capabilities of the enterprise – which is subordinate to the ultimate goal of the enterprise, aimed at achieving and maintaining the desired level of competitiveness, competitive advantages, sustainable competitive position by the enterprise, and can neutralize the influence of competitive forces. A variable system of adaptive measures, which are built for different areas of activity, and the long-term development plan for AGROTRADE Group have been elaborated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського