Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=СНІСАРЕНКО$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Снісаренко І.Є. 
Інфінітивна конструкція з прийменником Ifor/I у середньоанглійській мові: семантика та функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук / І.Є. Снісаренко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено семантичні та функціональні особливості інфінітивної конструкції for to Vinf у середньоанглійській мові, а також проаналізовано субкатегоризаційні властивості головного дієслова в межах особоводієслівного та/або неособоводієслівного речення з позицій генеративного синтаксису, а саме, - теорії керування та зв'язування. Досліджену інфінітивну конструкцію ототожнено з інфінітивним реченням, якому притаманна позиція імпліцитно вираженого суб'єкта дії (категорія PRO) та позиція темпорально немаркованого головного дієслова (-Tense), тобто інфінітива. Встановлено, що у середньоанглійській мові for to Vint- та that-речення були семантично та функціонально еквівалентними, оскільки вони однаково доповнюють семантику перехідних дієслів (за винятком інхоативних лексем), займаючи тотожні семантичні позиції пацієнса (для одноперехідних дієслів) та пацієнса/мети (для двоперехідних). У зазначений період неособоводієслівне (інфінітивне) і особоводієслівне (that-) речення функціонують як адвербіальний ад'юнкт мети, структурно та у змістовому аспекті оформлюють складнопідрядне речення, внаслідок цього мають статус комплементів речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022
Шифр НБУВ: РА317593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Снісаренко О.Б. 
Оцінка інноваційного потенціалу регіонів України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Б. Снісаренко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні аспекти вдосконалення методів оцінювання інноваційного потенціалу регіонів України. Розкрито сутність та особливості інноваційного процесу розвитку економіки, запропоновано визначення категорій "потенціал регіону", "інноваційний розвиток", "оцінювання потенціалу". Доведено, що регіональна система як об'єкт оцінювання її потенціалу має складну ієрархічну структуру та потребує спільного застосування кількісних та якісних показників, які запропоновано визначати методом експертного оцінювання. Обгрунтовано принципи вибору показників оцінювання інноваційного потенціалу. Розроблено комплекс задач, в яких дані показники доцільно використовувати. Запропоновано алгоритми проведення розрахунку показників оцінювання інноваційного потенціалу з застосуванням необхідної статистичної інформації. Загальну модель оцінювання розглянуто як систему рейтингових діаграм і зроблено її апробацію. За допомогою даної моделі розраховано потенціал регіонів України. З метою покращання організаційно-інформаційного забезпечення інноваційного розвитку регіонів розроблено блок-схему включення їх інноваційного потенціалу до механізму управління. Запропоновано кібернетичну модель управління розвитком регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА360015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сірик В. В. 
Організаційно-правові засади участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами / В. В. Сірик. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення науково-практичного завдання щодо правових та організаційних засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами в Україні, окреслено напрями їх удосконалення та практичного застосування. Уперше запропоновано критерії оцінювання ефективності як діяльності уповноважених органів виконавчої влади з управління державними комерційними підприємствами та діяльності органів управління самих підприємств з виокремленням в останніх соціальних критеріїв. Розроблено концептуальну схему організаційно-правових засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами, змістовим ядром якої є організаційно-функціональне забезпечення процесу регулювання участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами в Україні та напрями вдосконалення організаційно-правових засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами в Україні. У концептуальній схемі організаційно-правових засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами відображено: основні принципи участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами; організаційне забезпечення та правове забезпечення участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами; функції регулятора та суб'єкта управління; конкретизовано заходи з удосконалення організаційно-правових засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами.Визначено основні принципи участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами: чіткість і прозорість комерційних та соціальних цілей суб'єктів господарювання; винятковість державної власності; розмежування функцій власника й регулятора; функціонування при дотриманні транспарентності; професійність в управлінні суб'єктами господарювання; паритетність у регулюванні державними та приватними компаніями; соціальна відповідальність суб'єктів господарювання. Здійснено узагальнення наукових підходів до питання організаційних та правових засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами відповідно до завдань дисертації. Визначено поняття організаційно-правових засад участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами. Проаналізовано зарубіжний досвід участі органів виконавчої влади в управлінні державними підприємствами. Розглянуто державне комерційне підприємство як об'єкт управління, виявлено його специфічні ознаки, проаналізовано особливості управління державними комерційними підприємствами залежно від їх виду та характеру діяльності. Досліджено правове забезпечення участі органів виконавчої влади в управлінні державними комерційними підприємствами та виявлено його проблеми^UThe dissertation examines the organizational and legal foundations of state executive authorities' participation in state-owned commercial enterprises' governance. In particular, in the dissertation according to the set tasks: the review of the special literature devoted to research of these questions is carried out; the essence of the organizational and legal foundations of state executive authorities' participation in state-owned enterprises' governance clarified; the concept of organizational and legal foundations of state executive authorities' participation in state-owned commercial enterprises' governance is defined; foreign experience of executive authorities' participation in state-owned enterprises' governance has been provided. State-owned commercial enterprise as object of governance have been investigated and its specific features determined. Legal regulation as the basis of effective organizational foundations of implementation of function as to of state executive authorities in governance of state-owned enterprises is reviewed. Organizational aspect revealed through function and executive authority institutions that perform function. Efficiency of implementation of function as to of state executive authorities in governance of state-owned enterprises was considered as criteria of proper performance. In the addition, the dissertation pays considerable attention to the ways of improving of the organizational and legal foundations of state executive authorities' participation in state-owned enterprises' governance. The conclusions and recommendations on participation of executive authorities in state-owned enterprises' governance have been developed. Proposals for improving the organizational and legal framework for the participation of executive authorities in the management of state-owned commercial enterprises in Ukraine, including taking into account foreign experience


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського