Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (245)Книжкові видання та компакт-диски (180)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=СОКУР$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Сокур Н.В. 
Державна політика по зниженню соціальної напруженості у перехідному суспільстві (сфера трудових відносин): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Сокур ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на поняттях і категоріях, за допомогою яких здійснено науковий аналіз проблем державної політики у перехідному суспільстві щодо зниження соціальної напруженості. Розглянуто причини соціальної напруженості у сфері трудових відносин у перехідному суспільстві та основні напрямки державної політики щодо її зменшення. Досліджено становлення системи соціального партнерства, удосконалення політики на ринку праці, у сфері зайнятості, зниження конфліктогенності держави, удосконалення програми реформ, досягнення політичної та економічної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф043.2 + Х879(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА312205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Сокуренко О. М. 
Кримінальна відповідальність за ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Сокуренко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку законодавства з даного питання, проведено порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства з проблем кримінальної відповідальності за ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі, проаналізовано принципи, що зумовлюють її криміналізацію. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 390 КК України, виявлено недоліки чинного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА377420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Сокуренко В.А. 
Обгрунтування параметрів конструкційних елементів розосереджених зарядів для підвищення якості підготовки гірської маси в кар'єрах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / В.А. Сокуренко ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено підвищення якості гірської маси в кар'єрах під час вибухового руйнування порід розосередженими свердловинними зарядами вибухових речовин (ВР). Висвітлено раціональні параметри конструкційних елементів суцільних комбінованих і розосереджених свердловинних зарядів. Розроблено новий спосіб визначення раціонального розташування ініціаторів (проміжних детенаторів) у свердловинних зарядах за дво- та багатоточкового ініціювання. Встановлено, що багатоступеневе імпульсне навантаження в нижній частині уступу формується у разі використання в розосереджених зарядах ВР нових конструкційних елементів, що поєднують повітряні та породні проміжки (корки), причому довжина породного корка пропорційна довжині повітряного проміжку та зменшується під час використання ВР з більш високими енергетичними характеристиками. Досліджено вплив конструкційних параметрів окремих елементів заряду (довжини повітряного проміжку, співвідношення мас окремих частин заряду ВР) на інтенсивність дроблення гірських порід, що руйнуються. У результаті проведених промислових досліджень встановлено, що за використання розосереджених зарядів ВР з комбінованими інертними проміжками на рівні підошви уступу на 7 - 8 % зменшуються обсяги буріння свердловин і на 10 - 12 % маса використаних ВР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА368695

Рубрики:

      
4.

Сокуренко 
Оптимізаційний параметричний синтез оптичних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / Олег Михайлович Сокуренко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З94-512-042
Шифр НБУВ: РА326650сл

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Сокур Т.М. 
Особливості будови та ударний метаморфізм порід Західної імпактної структури на Українському щиті: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / Т.М. Сокур ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено морфологію та особливості внутрішньої будови, а також ударного метаморфізму порід, кварцу та деяких породоутворювальних мінералів Західної імпактної структури. Усі типи порід у Західній імпактній структурі містять сліди ударного метаморфізму, який у кварці та польових шпатах зумовлює появу деформаційних структур, зменшення показників заломлення та двозаломлення, ізотропізації та плавлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР)21 + Д59(45УКР)344
Шифр НБУВ: РА314982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сокур Ю. В. 
Правові основи торговельно-транспортного підприємництва в Україні (на матеріалах чумацького промислу XVII - XIX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. В. Сокур ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми виникнення та розвитку звичаєвого та писаного права, яке регулювало функціонування торговельно-транспортного підприємництва, зокрема чумацтва, на українських землях у XVII- XIX ст. Висвітлено особливості розвитку чумацького підприємництва, показано його значення в соціально-економічному житті України. Охарактеризовано товарообіг внутрішньої та зовнішньої чумацької торгівлі. Проаналізовано транспортну інфраструктуру того часу, зокрема, наявність і стан шляхів сполучень (доріг, трактів, мостів, переправ). Показано еволюцію правових норм регулювання чумацтва на українських землях. Узагальнено правотворчий досвід урядових органів щодо розвитку торговельно-транспортного підприємництва та захисту внутрішнього ринку в період існування Гетьманської держави та під час перебування українських земель у складі Речі Посполитої та Російської імперії. Виявлено взаємозв'язок розвитку (згортання) підприємницької ініціативи у залежності від лібералізації чи правового обмеження цієї діяльності з боку державних або місцевих органів. Визначено зміст таких понять, як чумак, чумацтво, чумакування, правове регулювання торговельно-транспортного промислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4/5-623 + Х2(4УКР)-381 + У03(4УКР)4/508.43
Шифр НБУВ: РА384530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сокуренко О.Д. 
Правосуб'єктність України: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Д. Сокуренко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено формування та розвиток України як суб'єкта міжнародних відносин з найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано правосуб'єктність Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, право- та дієздатність України в добу Гетьманщини, формування загальної правосуб'єктності Української Народної Республіки, правосуб'єктність Української РСР, становлення України як суверенного суб'єкта міжнародних відносин на початку 1990-х рр., розвиток її право- та дієздатності, а також зміцнення Украни як суб'єкта міжнародних відносин на сучасному етапі її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.14 г(4УКР) + Х2(4УКР),0 +
Шифр НБУВ: РА362999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сокуренко Л.М. 
Регенерація периферійного нерва в умовах нейропластики, проведеної в різні терміни після пошкодження, та стимуляції мієліногенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.М. Сокуренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено відновлення нервового стовбура за всією довжиною за умов мікрохірургічної алонейропластики залежно від часу після пошкодження, а також стан нервових волокон, що проростають у периферійний відрізок нервового стовбура та їх мієлінізацію під впливом ліпіну. За результатами одержаних даних з'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон залежно від терміну оперативного втручання та впливу препарату "Ліпін", кореляцію між змінами в трансплантаті та в нейральних анастомозах і змінами в периферійному відділі пошкодженого нерва. Створено передумови удосконалення методики лікування травм нервових стовбурів у людини, а також надано теоретичне обгрунтування для розробки рекомендацій щодо вибору тактики операційних втручань і реабілітаційних засобів за тяжких форм пошкодженого нерва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-2 +
Шифр НБУВ: РА326029

Рубрики:

      
9.

Сокуренко І.А. 
Розробка складу та технології комбінованих лікарських засобів у вигляді таблеток на основі сублімованого меду: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.А. Сокуренко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню таблеток спіруліни й обніжжя бджолиного на основі біологічно активної субстанції - сублімованого меду, для застосування як актопротекторного засобу. Розроблено склад і технологію таблеток "Спірумел" і "Полемелін", вивчені фізико-хімічні властивості препаратів, стабільність у процесі зберігання. Біологічними дослідженнями встановлено виражена актопротекторна та мембраностабілізуюча дія таблеток "Спірумел". Нешкідливість препарату підтверджена результатами вивчення алергізуючої дії, гострої та хронічної токсичності на лабораторних тваринах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-6

Рубрики:

      
10.

Сокуренко В.В. 
Роль соціальної справедливості в розбудові правової соціальної держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Сокуренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Науково досліджено зміст поняття соціальної справедливості, яка за сучасних умов є визначальним чинником демократизації та стабілізації суспільного розвитку, подолання наслідків тоталітарного режиму, зародження цивілізованих засад розбудови української державності. Соціальну справедливість розглянуто як юридичну категорію, в якій критерій розподілу матеріальних і соціальних благ має гуманістичний характер та відповідає вимогам природного права людини. Обгрунтовано концепцію правової соціальної держави, діяльність якої спрямована на соціальний захист населення, забезпечення соціально-економічних прав людини. Розкрито особливості законодавчого забезпечення оптимального співвідношення економічної ефективності та соціальної справедливості у процесі створення соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні. Аргументовано значення принципів соціальної справедливості у діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х819(4Укр)15
Шифр НБУВ: РА318652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Сокуренко Л.М. 
Структурні зміни органів нервової системи за умов мікромеркуріалізму: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.09 / Л.М. Сокуренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.442-2 + Р64-3
Шифр НБУВ: РА375165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сокуренко О.О. 
Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.О. Сокуренко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування світорозуміння дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності. Здійснено філософський та психолого-педагогічний аналіз цієї проблеми. Визначено суть феноменів "світорозуміння", "світорозуміння дитини шестирічного віку", "формування світорозуміння в дітей". Обгрунтовано структурні компоненти, критерії, показники та рівні сформованості світорозуміння першокласників. Висвітлено особливості ігрової діяльності як засобу його формування. Проаналізовано стан дослідженої проблеми у практиці роботи початкових шкіл Миколаївщини. Теоретично обгрунтовано, експериментально перевірено педагогічні умови та модель формування світорозуміння в дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350 + Ч421.260.11 +
Шифр НБУВ: РА351058

Рубрики:

      
13.

Сокурянська Л.Г. 
Ціннісна детермінація становлення соціальної суб'єктності студентства в умовах соціокультурної трансформації: автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Л.Г. Сокурянська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено концепцію факторної обумовленості становлення соціальної суб'єктності майбутніх фахівців за умов пострадянського суспільства. Проведено синтез макро- та мікросоціологічного аналізу ціннісної динаміки на соцієтальному, груповому та індивідуальному рівнях. Доведено, що показником та чинником соціокультурної трансформації українського суспільства є "модернізація" та "постмодернізація" ціннісного дискурсу різних елементів соціального. Досліджено процес "модернізації" та "постмодернізації" аксіофеноменів студентської молоді як головний чинник формування її суб'єктних характеристик. Визначено співвідношення соціалізації та самоконструювання у процесі формування сучасної особистості. Розроблено теорію "ціннісного поля особистості" як її нового соціокультурного виміру. Висвітлено концептуалізацію амбівалентних проявів ціннісної свідомості студентів, доведено вплив ціннісної амбівалентності на суб'єктний потенціал особистості. Визначено шляхи та механізми подолання безсуб'єктності пострадянського простору на основі застосування ціннісно-суб'єктного підходу до аналізу трансформаційних процесів в Україні, роль ВНЗ у вирішенні даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА352891

Рубрики:

      
14.

Дикань Л. В. 
Творчі дозвіллєві практики як фактор формування соціальної суб'єктності сільських підлітків / Л. В. Дикань. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: дозвіллєві практики сільських підлітків. Мета: концептуалізація ролі творчих дозвіллєвих практик у формуванні соціальної суб'єктності сільських підлітків. Методи дослідження: аналіз, типологізація, порівняльний аналіз, анкетування, напівструктуроване інтерв'ю, фокусоване групове інтерв'ю, аналіз документів, факторний аналіз, кластерний аналіз, кореляційний аналіз. Теоретичні та практичні результати: застосовано положення фігуративної соціології Н. Еліаса до вивчення дозвіллєвих практик сільської підліткової молоді; введено до наукового обігу поняття «поліфігуративна дозвіллєва культура»; схарактеризовано базову модель цінностей, які відіграють найбільш значущу роль у виборі дозвіллєвих практик сільськими підлітками, а саме: цінності соціального статусу, референтної спільноти, сім'ї, улюбленої справи, спілкування, безтурботного життя, свободи; виявлено зв'язок творчих дозвіллєвих практик з такими характеристиками соціальної суб'єктності сільських підлітків, як академічна успішність, реальна та потенційна соціальна мобільність, додаткова зайнятість, волонтерство. Новизна: концептуалізація ролі творчих дозвіллєвих практик у формуванні соціальної суб'єктності сільських підлітків. Ступінь впровадження: результати дослідження пройшли апробацію й впроваджені в діяльність соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна МОН України.^UObject: leisure practices of rural teenagers. Aim: conceptualization of the role of creative leisure practices in the formation of social subjectivity of rural adolescents. Research methods: analysis, compartmentalizing, comparative analysis, questionnaires, semi-structured interviews, focus group interviews, document analysis, factor analysis, cluster analysis, correlation analysis. Theoretical and practical results: the concepts of N. Elias figurative sociology are applied to the study of the leisure practices of rural adolescent youth; the concept of «polyfigurative leisure culture» is implemented into the scientific cycle; a basic model of values which play the most significant role in choosing of the leisure practices for rural adolescents, namely the values of social status, reference community, family, affair, communication, carefree life, freedom, is characterized; the connection of creative leisure practices with such characteristics of social subjectivity of rural adolescents as academic success, real and potential social mobility, additional employment, volunteering, is discovered. Novelty: the conceptualization of the role of creative leisure practices in the formation of social subjectivity of rural adolescents. The degree of implementation: the results of the research were tested and introduced into the activity of the sociological faculty of MES of Ukraine V.N. Karazin Kharkiv National University named after.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Сокур О. Л. 
Взаємодія бібліотек наукових установ Національної академії наук України у формуванні вітчизняного наукового інформаційного простору: науково-організаційне забезпечення / О. Л. Сокур. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню питання науково-організаційного забезпечення взаємодії бібліотек наукових установ НАН України у формуванні вітчизняного наукового інформаційного простору. Визначено специфіку формування поняттєвого апарату дослідження, уточнено сутність та зміст понять «взаємодія бібліотек», «взаємодія бібліотек наукових установ НАН України», «науково-організаційне забезпечення взаємодії бібліотек наукових установ НАН України». Уперше системно розроблено теоретико-методологічні засади цього напряму дослідження із залученням основних термінів і наукових понять. Визначення специфіки функціонування мережі бібліотек НАН України сприяло представленню моделей їхньої взаємодії на трьох рівнях: мікро-, макро- та мегарівень. Представлено сучасний стан формування інтегрованого інформаційного ресурсу НАН України, що дало підстави запропонувати шляхи переходу від традиційних до інноваційних методів роботи на засадах науково-інноваційної модернізації техніко-технологічного потенціалу. Сформульовано практичні рекомендації для активізації взаємодії бібліотек наукових установ НАН України.^UThe dissertation is devoted to the solution of the issue of scientific and organizational support of the сooperation libraries of NAS of Ukraine in the formation of the national scientific information space. The specifics of the formation of the conceptual apparatus of the research are determined, the essence and content of the concepts «сooperation of libraries» and «сooperation of libraries of NAS of Ukraine» are specified. For the first time, the theoretical and methodological foundations of this line of research have been systematically developed, involving basic terms and scientific concepts. Determining the specifics of the functioning of the network of libraries of NAS of Ukraine contributed to the presentation of the model of their сooperation at three levels: micro-, macro- and mega-levels. The foreign experience of cooperation of libraries is considered and perspective directions for cooperation of libraries of NAS of Ukraine are defined. The present state of formation of the integrated information resource of NAS of Ukraine is presented. According to the results of the research, it is concluded that ensuring effective interaction of libraries of scientific institutions of the NAS of Ukraine requires improvement of the management system, which will allow to monitor at a high professional level strategic initiatives, make unified technological decisions, accelerate the implementation of innovations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сокуренко І. А. 
Прийняття управлінських рішень на стадії зростання підприємств малого бізнесу. / І. А. Сокуренко. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено найбільш вживані ознаки класифікації методів прийняття управлінських рішень. Обґрунтовано недоречність використання ієрархічної класифікації методів прийняття управлінських рішень. З використанням логічного методу сформовано фасетну класифікацію методів прийняття управлінських рішень. Обґрунтовано принцип побудови фасетної класифікації.Проведено аналіз розвитку в Україні малого бізнесу. За результатами РЕSТ-аналізу доведено, що левова частка факторів зовнішнього середовища негативно впливають на розвиток малого підприємництва. Оцінено за показником СРІ бюрократизацію та рівень корупції в Україні. Встановлено підвищений ступінь ризику для малого бізнесу, пов'язаний з неформальними витратами, що стримує вітчизняних та іноземних інвесторів від вкладання коштів в його розвиток. Виявлено головний важіль державного регулювання малого бізнесу через податкове законодавство, зміни якого неоднозначно впливають на розвиток підприємництва. Доведено, що не реалізується у повній мірі задекларована урядом державна підтримка малого підприємництва. Визначено специфічні риси діяльності малих підприємств, які становлять перешкоди у застосуванні типових технологій стратегічного управління. Виокремлено операції стратегічного управління, для яких має бути використана процедура прийняття рішень.З урахуванням творчого характеру процесу формування місії та з використанням принципів KJ-методу формалізовано його процедуру для підприємств малого бізнесу на стадії зростання. Її представлено як логічну модель процесу, що має критерії перевірки, надає можливість систематизувати дані щодо складових місії за ознакою спорідненості та стимулювати творчість й залучати весь персонал до формування місії.Виходячи з особливостей малого бізнесу обґрунтовано достатність проведення стратегічного аналізу за сегментами бізнес-ландшафту як об'єкту стратегічного аналізу. Запропоновано технологію аналізу бізнес-ландшафту та прийняття рішень щодо виокремлення найбільш вагомих факторів на розвиток малого бізнесу на підставі комплексного використання EFAS та QUEST аналізів. Технологію представлено у вигляді логічної схеми і табличної моделі EFAS-аналізу.Для прийняття рішення щодо вибору стратегічної альтернативи розвитку малого підприємства, обґрунтовано параметри оцінювання перспективи його росту та прибутковість. Рішення формалізовано у вигляді логічної схеми та двохсекторної моделі. Обґрунтовано доцільність використання матричних методів для процедури прийняття рішення щодо визначення стратегічного партнера малого підприємства.Відокремлено типові найбільш вагомі бізнес-процеси малих підприємств та їх операції. Проведено систематизацію витрат за операціями виділених бізнес-процесів. Обґрунтовано доцільність використання як критеріїв прийняття поточних управлінських рішень релевантних витрат та сум покриття першого й другого рівнів.Визначено головні складові діагностики об'єктивності та якості процесу прийняття управлінських рішень. Розроблено модель дерева логічного виводу діагностики якості управлінського рішення.^UThis study develops theoretical, methodological, methodical and applied principles of the technology for making managerial decisions at small enterprises at the stage of growth. Аcademic approaches to understanding the essence of the ‘decision' and ‘managerial decision' concepts are analyzed. The necessity of differentiating the above-mentioned concepts is substantiated. The main distinctive features of a managerial decision are elucidated. Proposed to expand the classification categories of managerial decisions with the ‘stage of the life cycle' feature. The main approaches to defining the ‘business life cycle' concept are highlighted. The possibility of a single enterprise going through several life cycles and the possibility to change the sequence of the stages is substantiated. Drawing on the analysis of the elements of the internal environment of an organization and systems theory, elucidated the comprehensive characteristics of the life cycle stages of a small enterprise, which are the basis for separating one stage from another. Argue that rational choice theory is the most widespread classical economic theory. Highlighted academic approaches within the framework of classical scientific rationality: axiomatic, informational, operations research, classical game theory.The main stages of the managerial decision-making process are highlighted. Substantiated the expediency of introducing a diagnostic stage into the model. The most common categories of classification of methods of making managerial decisions are elucidated: the subject of decision-making; the way of implementation; the method of forming the decision rule of optimization; the quantity and quality of information available. Substantiated inappropriateness of the use of the hierarchical classification of methods of making managerial decisions. Development of small business in Ukraine is analyzed. Using the results of the PEST analysis, argue that the vast majority of environmental factors, including political and social ones, negatively affect the development of small business. Assessed bureaucratization and the level of corruption in Ukraine using the CPI indicator. Thus, observed an increased degree of risk for small business associated with informal spending, which hinders domestic and foreign investors from investing in its development. The main lever of state regulation of small business through tax legislation, changes in which ambiguously affect the development of entrepreneurship is identified. Assert that the state support of small enterprises, declared by the government, is not being fully implemented. Revealed that social factors negatively affect the provision of entrepreneurship with qualified personnel. Assert that, in the process of developing and making managerial decisions, owners and managers of small enterprises are guided mainly by their experience, intuition, and a number of other subjective factors. Highlighted the operations of strategic management, for which the decision-making procedure should be used. Taking into account the creative nature of the mission formation process and using the principles of the KJ method, formalized its procedure for small enterprises at the growth stage. It is presented as a logical process model with validation criteria. Proceeding from the unique features of small businesses, substantiated the sufficiency of strategic analysis of segments of the business landscape as an object of strategic analysis. Offered the technology of analyzing the business landscape and making decisions on the identifying of the most significant factors of influence on the development of small business. Regarding decision-making on the choice of a strategic alternative for the development of a small enterprise, substantiated the assessment parameters growth and profitability. The decision was formalized in the form of a logical scheme and a two-sector model. Substantiated the expediency of using matrix methods for the decision-making procedure on determining the strategic partner of a small enterprise. Developed a corresponding procedure consisting of four stages, a matrix model of potential business partners, a description of the matrix fields and possible options for making decisions on a partnership. Highlighted the most significant typical business processes of small enterprises and their operations. Systemized expenses for operations of the highlighted business processes. Formalized the procedure for making the above-mentioned decisions in the form of graphical calculation models, which provide an opportunity to highlight certain organizational patterns and delegate authority to subordinates. The main components of the diagnostics of objectivity and quality of the managerial decision-making process are identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Божик Д. П. 
Удосконалення технології дроблення гірських порід ударом в полі відцентрованих сил / Д. П. Божик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної задачі: обґрунтуванню параметрів конструкції і режимів роботи відцентрових дезінтеграторів для виробництва високоякісного щебеню кубовидної форми. Проаналізовано стан виробництва будівельних матеріалів із природного будівельного каменю та його застосування у різних сферах народного господарства . Показано, що традиційне обладнання, яке використовується для виробництва будівельних матеріалів – щокові, конусні, валкові дробарки – не дозволяють отримати високоякісний щебінь з високим вмістом фракцій кубовидної форми більше за 90%. Запропоновано застосовувати для виробництва високоякісного щебеню відцентрово-ударні дробарки (дезінтегратори) з регульованим приводом, що дозволяє вибирати оптимальні режими для кожного виду матеріалу і для кожного класу крупності щебеню. Розроблено теоретичні основи і математичні моделі процесу руйнування матеріалу вільним ударом в полі відцентрових сил, які відображають фізичну сутність процесів в робочій камері дезінтегратора. Рекомендовано застосовувати теоретичні розробки для розрахунку і обґрунтування параметрів і оптимальних режимів роботи дезінтегратора. Експериментальним дослідженням в напівпромислових умовах встановлено, що для отримання щебеню з вмістом кубовидних фракцій 90-95% необхідні наступні швидкісні роботи дезінтегратора: фракція -20+10 мм. – 70-80 м/с, фракція -50+20 мм. – 45-50 м/с. Доведено, що застосування відцентрових дезінтеграторів для виробництва щебеню дозволяє отримати високоякісний щебінь з вмістом кубовидних фракцій 90-95%, що на 10-15% більше ніж в дробарках конусного типу. Розроблено нову технологію виробництва високоякісного щебеню з застосуванням відцентрових дезінтеграторів в заключній стадії дроблення. Розроблено технологію і конструкція відцентрово-ударної дробарки в якій реалізовано принцип руйнування твердого матеріалу ударом в полі відцентрових сил, рекомендована для застосування на підприємствах з виробництва високоякісного щебеню з високим вмістом фракцій кубовидної форми.^UThe thesis is devoted to solving an important scientific and technical problem: the substantiation of the construction parameters and operating modes of centrifugal disintegrators for the production of high-quality crushed stone with a cuboid shape of factions.There were analyzed the situation with production of building materials from natural building stone and its use in various spheres of the national economy. It was described that the traditional equipment that are used for the production of building materials - jaw, cone, roll crushers - does not allow to obtain high-quality crushed stone with a high content of cubic forms of more than 90%. It has been proposed to use centrifugal impact crushers (disintegrators) with an adjustable drive for the production of high-quality crushed stone, which allows to choose the optimal modes for each type of material and for each crushed particle size class. Theoretical foundations and mathematical models of the process of destruction of material by a free impact in the field of centrifugal forces, which reflect the physical essence of the processes in the disintegrator working chamber, have been developed. It has been recommended to apply theoretical developments to calculate and substantiate the parameters and optimal operating modes of the disintegrator. Experimental research in semi-industrial conditions found that to obtain crushed stone with a content of cubic grains of 90-95%, the following high-speed works of the disintegrator are necessary: fraction -20 + 10 mm. - 70-80 m / s, fraction -50 + 20 mm. - 45-50 m / s. It has been proven that the use of centrifugal disintegrators for the production of crushed stone allows to obtain high-quality crushed stone with a content of cubic factions of 90-95%, which is 10-15% more than in cone-type crushers.A new technology has been developed for the production of high-quality crushed stone with an application of the centrifugal disintegrators in the final stage of crushing. The technology and design of a centrifugal impact crusher have been developed and implemented with the principle of destruction of solid material by hitting the field of centrifugal forces. The technology is recommended for use at enterprises that produce high-quality crushed stone with a high content of cubic forms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сокур Н. В. 
Альфа-розпад 212Po та пошук надважкого елементу сиборгію: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / Н. В. Сокур. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню альфа-розпаду 212Po, пошуку надважкого елементу сиборгію та вивченню альфа-фону в дослідженні AMoRE. Ядро 212Po є дочірнім елементом 232Th. Період напіврозпаду 212Po є найменшим серед відомих природних радіоактивних ядер і, на час початку роботи, його рекомендоване значення складало T1/2 = 299 ± 2 нс. Дослідження з вимірювання періоду напіврозпаду 212Po змінювалися від використання газових лічильників у перших дослідженнях до використання сцинтиляційних та напівпровідникових детекторів, а в останніх дослідженнях — рідких сцинтиляторів. Детектором у даному дослідженні слугував насичений торієм рідкий сцинтилятор (PC:Th). Основою сцинтилятору був 20-ти відсотковий розчин триоктилфосфін оксиду (англ.: trioctylphosphine oxide, TOPO) в толуолі. Визначення T1/2 ядра 212Po було проведено шляхом аналізу так званих BiPo-подій. BiPo-подією звуть послідовний виліт β частинки від розпаду нукліду Bi та наступної α частинки від відповідного нукліду Po. В даному випадку йдеться про BiPo-події з нуклідами 212Bi та 212Po. Було виміряно активність торію в сцинтиляторі та його дочірніх нуклідів. З аналізу спектру було визначено, що активність 232Th та 228Th становила 4,61(2) Бк/мл та 3,82(7) Бк/мл відповідно. Активність 228Ra мусить бути досить низькою завдяки хімічній підготовці кінцевої торієвмісної сполуки (Th-3TOPO)(NO3)4, яка мала вилучити радій. Активність 220Rn та його дочірніх елементів склала 92(2) % активности 228Th. Причина цього полягає у виході радону зі сцинтилятору. Загальну α-активність оцінено на рівні 20,7(10) Бк/мл (станом на 8 липня 2016 року). Із отриманих активностей торію визначено, що його концентрація у сцинтиляторі складала 0,113(1) мас.%. Аналіз форм сигналів та визначення періоду напіврозпаду 212Po було проведено з використанням 12 мл РС:Th в кварцевій посудини, під’єднаної до швидкого ФЕП з високими часовими характеристиками, що критично важливо в роботі зі швидкими ланцюжками подій. Вимірювання становили 216,67 год. Із подій, визначених як BiPo, було побудовано енергетичний спектр перших подій (бета-спектр 212Bi) та спектр других подій (альфа-спектр 212Po). Енергетичне калібрування проведено порівнянням виміряного бета-спектру із Монте Карло модельованим бета-спектром з використанням програми Geant4 та генератора подій Decay0. Повна ширина на половині висоти альфа-піку Eα = 8785 кеВ складає 15,5%. Було проаналізовано форму обох сигналів, що мають дещо різні часові властивості. Залежність середнього часу сигналу від енергії використано для відсіювання BiPo-подій від можливих фонових подій або подій нетипової форми (наприклад, випадково накладених подій). Період напіврозпаду 212Po оцінено як T1/2 = 295,10(4) нс, що є найточнішим серед усіх вимірювань цього процесу. Результат узгоджується із нинішнім табличним значенням 294,3(8) нс. Наведено результати дослідження з пошуку природного надважкого елементу сиборгію. Вимірювання проводили на низькофоновій установці DAMA/R&D в лабораторії Гран Сассо з двома сцинтиляційними кристалами вольфрамату кадмію 116CdWO4. Низький фон забезпечено пасивним захистом з надчистої міді, низькофонового свинцю, кадмію та парафіну. Всю установку поміщено в плексигласовий ящик, що продувався надчистим азотом. Аналіз проводили з даними за 35324 годин вимірювань, які почалися 2011 року. Таким чином, загальний час експозиції в обох кристалах разом склав 36050 кг * год. Форми сигналів оброблено методом оптимального фільтру, з якого отримали гарне розділення сигналів від α частинок та сигналів від β (γ) частинок — 96% подій розділяється за формою. За часом наростання відсіяно сигнали, які є або швидкими ланцюжками 212BiPo, або які мають енерговиділення у рідкому сцинтиляторі. Побудований після відбору енергетичний спектр було описано моделями, що містять α піки від внутрішніх забрудників, 232Th, 238U, 235U, та їх дочірніх продуктів, а також було виявлено присутність 241Am і 244Cm, що початково помилково вважали за аномально великий вміст 210Po. Загальну α активність в кристалах визначено як 1,8 мБк/кг та 2,7 мБк/кг відповідно. Присутність природного сиборгію визначали спираючись на теорію про випромінення його дочірнім ядром високоенергетичної альфа частинки, Eα > 8,9 МеВ; період напіврозпаду сиборгію відповідно до цієї моделі скаладає 10^9 р. Кількість подій-кандидатів в області 8,9-14,0 МеВ склала 511 подій. Водночас кількість 212BiPo-подій, яка може бути присутньою в області Eγ > 2,7 МеВ (в гамма-шкалі) оцінено як 539 подій. Це число було визначено з моделювання 212BiPo-подій відповідно до параметрів детекторної установки, таких як шуми базової лінії, енергетична роздільна здатність, форма сигналів з можливими флуктуаціями переднього фронту тощо. Проаналізувавши всю ділянку 8,9-14,0 МеВ, за методом Фельдмана-Коузінса визначено найкраще верхнє обмеження кількости шуканих α розпадів, яке становить limS = 24,1 (90 % довірча ймовірність) . Таким чином, отримане верхнє обмеження на поширеність атомів сиборгію відносно атомів вольфраму склада^UThe dissertation is devoted to the study of 212Po alpha decay, search for superheavy elements seaborgium and the study of alpha backgrounds in the AMoRE experiment. The nucleus 212Po is a daughter element of 232Th. The half-life of 212Po is the shortest among known natural radioactive nuclei and its recommended value was T1/2 = 299 ± 2 ns at the time of research inception. The methods of the measurement of the 212Po half-life have varied from the use of gas counters in early studies to the use of scintillation and semiconductor detectors and liquid scintillators in more recent studies. In this research we used thorium-loaded liquid scintillator LS(Th) as a detector. The basis of the scintillator was a 20 percent solution of trioctylphosphine oxide (TOPO) in toluene. Determination of 212Po half-life was carried out by analyzing the so-called BiPo-events. A BiPo-event is the successive emission of a β particle from the decay of a Bi nuclide and the followed α particle from the corresponding Po nuclide. In this case, we are talking about BiPo events with 212Bi and 212Po nuclides. It was measured the activity of thorium in the scintillator and its daughter nuclides. After spectrum analysis it was determined that the activity of 232Th and 228Th was 4.61(2) Bq/ml and 3.82(7) Bq/ml, respectively. The activity of 228Ra must be quite low due to the chemical preparation of the final thorium-containing compound (Th - 3TOPO)(NO3)4, which was supposed to remove the radium. The activity of 220Rn and the daughter elements was 92(2) % of 228Th activity. The reason for this is the escape of radon from the scintillator. Total α activity was estimated as 20.7(10) Bq/ml (as of July 8, 2016). The obtained activities of thorium mean that its concentration in the scintillator is 0.113(1) wt.%. Waveform analysis and determination of the 212Po half-life was performed using 12 ml of LS(Th) in a quartz vial connected to a fast PMT with high time characteristics, which is critical in working with fast chains of events. The time measurements is 216.67 hours. The energy spectra of the first events (212Bi beta spectrum) and the second events (212Po alpha spectrum) were constructed using the events identified as BiPo. Energy calibration was performed by comparing the measured beta spectrum with the Monte Carlo simulated beta spectrum using the Geant4 program and the Decay0 event generator. The full width at half maximum of 212Po alpha peak with an energy Eα = 8785 keV was determined as 15.5%. The pulse shape of both signals was analyzed. They have slightly different time properties. The dependence of mean time of the signal on the energy was used to select BiPo events among possible background events or events of an irregular shape (for example, random coincidence of events). The half-life of 212Po is obtained as T1/2 = 295.10(4) ns, which is the most accurate of all measurements of this process. The result is consistent with the current recommended value 294.3(8) ns. In the dissertation the results of searches for the natural superheavy element seaborgium is described. Measurements were carried out with the low-background DAMA/R&D setup in the Gran Sasso laboratory with two scintillation crystals of cadmium tungstate 116CdWO4. Low background is ensured by passive shielding made of ultra-pure copper, low-background lead, cadmium and paraffin. The entire setup is placed in a plexiglass box flushed with ultra-pure nitrogen. The analysis was performed with data for 35,324 hours of measurements that began in 2011. Thus, the total exposure time of both crystals is 36,050 kg * hours. Signal shapes were processed using the optimal filter method, resulting in excellent signal discrimination of α particles and β (γ) particles. 96% of events are discriminated by pulse shape. The rise time parameter was used to discriminate fast chains of 212BiPo and events with energy deposition in the liquid scintillator. Constructed after event selection energy spectrum was described by models containing α peaks from internal contaminants 232Th, 238U, 235U and their daughter products. Additionally, the presence of 241Am and 244Cm was detected, initially mistakenly considered as an anomalously high content of 210Po. The total α activity in the crystals was determined as 1.8 mBq/kg and 2.7 mBq/kg, respectively. The presence of natural seaborgium was determined based on the theory of its daughter nucleus emitting a high-energy alpha particle, Eα > 8.9 MeV and the half-life of seaborgium as 109 years. The number of events possibly caused by seaborgium presence in the 8.9-14.0 MeV energy range was calculated as 511 events. And the number of 212BiPo-events, which could be present in the Eγ > 2.7 MeV range (in gamma-scale) was estimated to be 539 events. This number was determined by simulating of 212BiPo-events according to the parameters of the detector setup, such as baseline noise, energy resolution, pulse shapes with possible fluctuations in the leading edge, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського