Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (74)Реферативна база даних (2734)Книжкові видання та компакт-диски (1914)Журнали та продовжувані видання (260)
Пошуковий запит: (<.>A=СОМОВ$<.>+<.>A=МАКСИМ$<.>+<.>A=ВИТАЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 151
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Максименко І.М. 
Автоматизація систем забезпечення заданої температури з альтернативними джерелами енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.М. Максименко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено автоматичну систему забезпечення заданої температури у приміщеннях, яка дозволяє ефективно використовувати альтернативні джерела енергії та мінімально витрачати первинні енергоресурси у процесі постачання теплоносіїв споживачу за рахунок управління структурою системою. Здійснено формалізацію задачі управління структурою системи забезпечення даної температури з альтернативними джерелами енергії з використанням критерію, який відображає ефективність системи. Синтезовано методику аналізу задачі розробки автоматичної системи забезпечення заданої температури зі змінюваною структурою й альтернативними джерелами енергії на підставі об'єктно-орієнтованого аналізу. За допомогою моделювання показано ефективність використання розробленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З38 + З6 +
Шифр НБУВ: РА348906

Рубрики:

      
2.

Максименко Н. В. 
Адміністративно-правове регулювання службової діяльності жінок у міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Максименко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто тенденції та проблеми тендерної нерівності. Висвітлено актуальні питання проходження служби жінками в органах внутрішніх справ, причини нерівності жінок. Проаналізовано та розкрито основні шляхи формування гендерної культури та набуття гендерної освіти працівниками органів внутрішніх справ. Розкрито особливості реалізації політики рівних прав чоловіків і жінок у підрозділах поліції та виділено шляхи його впровадження у діяльність української міліції. Внесено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та висвітлено шляхи вирішення тендерних проблем в ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п
Шифр НБУВ: РА373202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Максименко О. В. 
Адміністративно-правові засади реалізації ювенальної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Максименко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано генезис адміністративно-правових засад ювенальної політики в законодавстві та правових концепціях. Визначено поняття та специфіку ювенальної політики як об'єкта адміністративно-правової реалізації. Розглянуто елементи адміністративно-правового механізму та засад реалізації ювенальної політики в Україні, систематизовано основні напрями адміністративної діяльності державних установ і громадських організацій, з урахуванням розмежування їх функцій на основні та допоміжні. Науково обгрунтовано необхідність адміністративно-правової реформи, спрямованої на скорочення кількості державних органів та установ, а також на усунення дублювання їх функцій у сфері реалізації ювенальної політики в Україні. Запропоновано теоретичну модель Ювенального кодексу України - окремого кодифікованого нормативного акту, в якому відображено норми процесуального та матеріального права, що стосуються дітей. Проаналізовано зарубіжний досвід і сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, а також окреслено основні напрями щодо оптимізації адміністративно-правової реалізації ювенальної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)151
Шифр НБУВ: РА380179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Максименко Д. В. 
Алгебри Лі з обмеженнями на систему доповнюваних підалгебр: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.06 / Д. В. Максименко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Надано опис скінченновимірних розв'язних алгебр Лі над алгебрично замкненим полем характеристики нуль, в яких доповнювані всі одновимірні ідеали. Показано, що для таких алгебр Лі умова доповнюваності всіх одновимірних ідеалів еквівалентна умові доповнюваності всіх підалгебр. Описано будову скінченновимірних нерозв'язних алгебр Лі, в яких доповнювані всі ідеали. Знайдено необхідні умови доповнюваності всіх ідеалів в FC-алгебрах Лі над алгебрично замкненим полем характеристики нуль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.56,0
Шифр НБУВ: РА375031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Максимова Л.В. 
Аналітичне забезпечення оцінки стійкості машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Максимова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментарій оцінювання збалансованості між цілями діяльності підприємства, його внутрішнім і зовнішнім середовищем. Розкрито суть поняття "стійкість підприємства", яку розглянуто як стратегічну характеристику підприємства. Доведено доцільність використання стратегічних атрибутів для охарактеризування стійкості. Запропоновано інтеграцію сучасної теорії економічної стійкості та концепції стратегічного управління підприємствами з метою досягнення стратегічної цілі підприємства за умов кризи. Показано доцільність декомпозиції інформаційних зв'язків у структурі аналітичного забезпечення оцінки стійкості підприємства. Проведено декомпозицію даного забезпечення та визначено, що стратегічна стійкість підприємства повинна забезпечуватися збалансованістю між атрибутами цілеспрямованості, адаптивності та реактивності. Доведено доцільність оцінювання внутрішніх складових діяльності підприємства за рівнем запасу стійкості у часі за допомогою метрики цільових індикаторів стійкості підприємства. Обгрунтовано спосіб установлення пріоритетності зовнішніх і внутрішніх подій підприємства на основі ранжирування його можливостей і загроз за критеріями актуальності інформації та значущості події. Доведено можливість використання багатоатрибутивного ієрархічного аналізу щодо його застосування для оцінювання стійкості підприємства. Розроблено та використано рекомендації стосовно діяльності машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА364057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сомова О.Є. 
Вартісна оцінка рівня конкурентоспроможності підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Є. Сомова ; ПВНЗ Європ. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано існуючі методики оцінювання рівня конкурентоспроможності (КС) підприємства, запропоновано їх класифікацію залежно від повноти вихідних даних і об'єктивності результатів оцінювання. На підставі узагальнення теорії та практики оцінювання рівня КС підприємств розроблено й обгрунтовано методику оцінювання, яка передбачає вимірювання рівня КС підприємства за показником рентабельності у короткостроковому періоді й індексом доходності у довгостроковому періоді. Досліжено рівень КС підприємств гірничошахтного та гірничорудного машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-13 +
Шифр НБУВ: РА361725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Максимик В.Я. 
Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / В.Я. Максимик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розвинуто засади технології зневоднення та знесолення нафт, які видобуваються та переробляються в Україні. Досліджено природні стабілізатори емульсій нафт Долинського та Гнідинцівського родовищ, а також нафт, які переробляються на АТ "Укртатнафта", вивчено основні фактори агрегативної та седиментаційної стійкості емульсій цих нафт. Розроблено новий нео іногенний деемульгатор на основі оксидів етилену та пропілену, вивчено його фізико-хімічні та експлуатаційні властивості. Визначено оптимальні умови використання розробленого деемульгатора та запропоновано технологічну схему електрознесолення нафт під час руйнування нафтових емульсій з різними типами стабілізаторів у процесі підготовки нафт на промислах та нафтопереробних заводах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.082
Шифр НБУВ: РА320987

Рубрики:

      
8.

Сомова О.В. 
Взаємозв'язок тироїдного стану організму та процесів перекисного окислення ліпідів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Сомова ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*725.13*723.4*112.6,022 + Е60*725.381.1*06,22 + Р415.12-29

Рубрики:

      
9.

Максимова М.О. 
Визначення профілю циліндричного рефлектора, що дозволяє розподіляти відбиті промені за заданим законом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / М.О. Максимова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення форми профілю циліндричного відбивача, який дає змогу розподіляти відбиті від нього промені за наперед заданим законом. Одержано математичний опис профілю рефлектора залежно від заданих умов опромінення. Запропоновано метод визначення раціональної форми та розміщення синусоїдальних рефлекторів у теплотехнічній системі. Описано керуючу розподілом відбитих променів функцію, а також в аналітичному вигляді - профіль циліндричного рефлектора. Зроблено розрахунок і комп'ютерну реалізацію раціонального розміщення синусоїдальних відбивачів спільно з аналізом "рівномірності" розподілу енергії по поверхні теплоприймача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З38 +
Шифр НБУВ: РА332163

Рубрики:

      
10.

Максимович О.В. 
Визначення та оптимізація напруженого стану анізотропних пластинок з отворами і тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Максимович ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано алгоритми дослідження пружної рівноваги обмежених і нескіченних анізотропних пластинок, послаблених системами отворів та криволінійних тріщин. Алгоритми створено на підставі сумісного застосування методів інтегральних рівнянь, теорії функцій комплексної змінної (ТФКЗ) і розв'язків типу Гріна. Розв'язування інтегральних рівнянь проведено за допомогою методу механічних квадратур. Розроблені алгоритми можуть бути використані безпосередньо для дослідження пружної рівноваги багатозв'язних пластинок з тріщинами, які мають форму з'єднаних півплощин; площин з еліптичним отвором та прямолінійною тріщиною. З використанням побудованого алгоритму створено методику розрахунку статичних криволінійних траєкторій поширення тріщин та запропоновано підхід до знаходження отворів оптимальної форми, біля яких концентрація напружень є мінімальною. Досліджено вплив анізотропії на розподіл напружень біля тріщин в обмежених, нескінченних, кусково-однорідних пластинках. За результатами виконаних рохрахунків та їх аналізу зроблено висновки, які можуть бути використані під час проектування, виготовлення та експлуатації композитних елементів конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.92,022
Шифр НБУВ: РА321012

Рубрики:

      
11.

Сомов Д.О. 
Вібраційний модуль на оболонках високого тиску для пресування порошкових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Д.О. Сомов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження вібраційного модуля на оболонках високого тиску для пресування виробів з порошкових пластичних матеріалів. Розроблено методики проектного розрахунку спеціального вібропресового обладнання та проведення експериментальних досліджень. Визначено закономірності впливу параметрів вібрацій на процес ущільнення і механічні характеристики металевих порошків. Запропоновано автоматизований вимірювальний комплекс для контролю процесів вібраційного ущільнення. Наведено практичні рекомендації щодо вибору оптимальних режимів та схем навантаження під час статичного одностороннього пресування. Експериментально доведено, що застосування просторової форми коливань значно впливає на механічні властивості виробів. Впроваджено методику проектного і конструктивного розрахунку параметрів вібраційних модулів на оболонках високого тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.445-5-02 +
Шифр НБУВ: РА329194

Рубрики:

      
12.

Максимцев Ю.Р. 
Вплив електричного поля на процеси структуроутворення та релаксаційні властивості пластифікованих систем на основі гнучколанцюгових полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Ю.Р. Максимцев ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив електричного поля в T-p режимі на процеси структуроутворення та релаксаційні властивості пластифікованих систем на основі гнучколанцюгових полімерів. На базі модифікованої моделі Марвін - Мак - Кінні розроблено математичну теорію пластифікованих систем, сформованих під дією зовнішнього електричного поля. Визначено аналітичні співвідношення, за допомогою яких здійснено взаємозв'язок між мікропараметрами та макрохарактеристиками композиту. Показано, що тепловий тиск фононів та зовнішнє електричне поле в T-p режимі впливають на величину внутрішньої енергії досліджених систем. З урахуванням зміни величини коефіцієнта перекриття структурних елементів полімерної матриці та мікрохарактеристик системи розраховано межу міцності на стиск композиту. Здійснено кількісну оцінку впливу структуроутворень на характеристики та параметри поздовжньої, поперечної та об'ємної деформації, їх роль у дисипації енергії ультразвукового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-1 +
Шифр НБУВ: РА329284

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Максимчук П.Я. 
Геологічна будова та перспективи нафтогазоносності українського сектора Азовського моря: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.Я. Максимчук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 22 с. — укp.

Визначено особливості геологічної будови території українського сектору Азовського моря. Уточнено та деталізовано структурно-тектонічну модель та нафтогазогеологічне районування. З'ясовано закономірності просторового розміщення нафтогазоносних і перспективних комплексів чохла та фундаменту, родовищ вуглеводнів (ВВ), нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів. Виділено зони їх концентрації, визначено першочергові об'єкти на базі рейтингової оцінки та пріоритетних напрямків подальших пошуково-розвідувальних робіт. Побудовано структурно-тектонічну модель українського сектору з залученням усіх можливих матералів стостовно російського сектору Азовського моря. Проведено нафтогазогеологічне районування та побудовано карту просторового розміщення родовищ ВВ та усіх об'єктів, що вивчалися в українському секторі, з'ясовано щільність нерозвіданих ресурсів. Визначено та уточнено найперспективніші зони концентрації родовищ, нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів для проведення геологорозвідувальних робіт щодо нафти та газу. На підставі аналізу критеріїв нафтогазоносності виділено Південноазовську та Центральноазовську зони нафтогазонагромадження та Бірючу (Бірючо-Західноазовську) і Північноазовську прогнозовані зони можливого нафтогазонагромадження. Виявлено першочергові зони для постановки чи продовження геологорозвідувальних робіт стосовно нафти та газу на відкладах осадочного чохла та утвореннях фундаменту в українському секторі Азовського моря: Приазовську, Західнобірючинсько-Обитічну, Блоково-Білосарайську, Стрілкову, Бортову, Обручєву, Морську, Жовтневу, Північноказантипську, Північнокерченську і Сейсморозвідувальну. Здійснено рейтингову оцінку нафтогазоперспективних об'єктів у межах акваторії українського сектору Азовського моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР7)-5 + Д59(45УКР7)453.1 +
Шифр НБУВ: РА335610

Рубрики:

      
14.

Максимович І.Я. 
Гормональний та антиоксидантний статус, показники обміну білків та ліпідів у поросят за дії хрому: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Максимович ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різних форм хрому на гормональний та антиоксидантний статус, обмін білків і ліпідів в організмі поросят. З урахуванням одержаних результатів удосконалено рецептуру комбікорму для поросят у період відлучення. З'ясовано, що додаткове введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому обумовлює підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів, моно-, ді- та триацилгліцеролів і зниження концентрації вільного холестеролу. Виявлено, що введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів (зменшується концентрація малонового діальдегіду та гідропероксидів ліпідів) та посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту (збільшується активність супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Розроблено спосіб підвищення стресостійкості та продуктивності поросят за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.51 +
Шифр НБУВ: РА354954

Рубрики:

      
15.

Максимук О.Ю. 
Гострі порушення венозного кровообігу в сітківці: патогенез, клініка, діагностика, медикаментозне і лазерне лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / О.Ю. Максимук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострих порушень венозного кровообігу в сітківці ока на підставі вивчення особливостей мікроциркуляторного, коагуляційного гемостазу, перекисного окиснення ліпідів, клінічного перебігу захворювання, флюоресцеїн-ангіографічних змін та застосування нових медикаментозних і лазерних засобів комплексної терапії досліджуваної патології. В експериментальних дослідженнях рекомендовано використовувати нову неінвазивну модель тромбозу вен сітківки, що відтворює клінічний перебіг захворювання з усіма характерними ознаками. Доведено доцільність застосування поліпептидних препаратів "Вермілат" та "Ербісол" та селективної лазерної коагуляції у лікуванні тромбозу вен сітківки. З метою підвищення ефективності лікування хворих на гострі порушення венозного кровообігу в сітківці рекомендовано використовувати метод, яки включає патогенетичну корекцію основних ланок захворювання шляхом використання антикоагулянту прямої дії "Фраксипарин", дезагрегантів "Тиклід" або "Плавикс", поліпептидного препарату "Ербісол", а також нової лазерної методики селективної коагуляції пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903 +
Шифр НБУВ: РА353707

Рубрики:

      
16.

Сомова К.В. 
Деструктивно-відновні процеси у шкірі при кріопошкодженні та озонотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / К.В. Сомова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку деструктивно-відновних процесів у шкірі статевозрілих щурів на моделі кріопошкодження під впливом озонованих розчинів з різними концентраціями озону (1мг/л, 6 мг/л, 12 мг/л) у порівнянні з впливом екстракта плаценти "офіцинального" та мазі "Левомеколь" з використанням морфометричного, біохімічного, морфологічного, гістохімічного, мікробіологічного, термографічного методів. Показано, що стимуляція процесів репарації тканин шкіри озонованим фізіологічним розчином з різною концентрацією озону підвищується зі зниженням його концентрації (від 12 мг/л до 1 мг/л). Найкращий лікувальний ефект на шкіру, ушкоджену дією холоду, зафіксовано у разі введення озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 1 мг/л: встановлено значне зменшення виявів реакції запалення, прискорення епітелізації кріопошкодження, що сприяє формуванню тонкої та ніжної рубцевої тканини. У разі використання озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 12 мг/л виявлено затримку процесів репарації тканин. Визначено спільні ознаки дії озонованих розчинів різних концентрацій на видову різноманітність мікроорганізмів. Встановлено, що їх використання сприяє ерадікації кріопошкоджень від грибів та анаеробних мікроорганізмів. Розроблено прилад, що реєструє потік теплового випромінювання в області кріопошкодження, запропоновано й апробовано методику його використання, яка дозволяє оцінювати процеси репарації тканин та якість лікування кріопошкоджень шкіри щурів. Встановлено спільні ознаки у змінах потоку інфрачервоного випромінювання після моделювання кріопошкоджень у різних експериментальних груп, зокрема, зафіксовано значне зростання досліжуваних показників у першу добу та локальний максимум на 7 - 8-му добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-5 + Р458.144-5 +
Шифр НБУВ: РА362309

Рубрики:

      
17.

Максименко С. І. 
Деформації уздовж орбіт потоків та їх застосування: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.04 / С. І. Максименко ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше визначено та детально досліджено відображення зсуву векторного поля (його ядро, образ, властивість бути локальним гомеоморфізмом), а також питання, коли зсув є дифеоморфізмом. Для векторних полів на компактних многовидах, які є лінійними в околі кожної своєї особливої точки та задовольняють деякі глобальні топологічні умови, вперше доведено, що тотожна компонента зв'язності групи дифеоморфізмів, які залишають інваріантними орбіти цього поля, є або стягуваною, або гомотопічно еквівалентною до кола. Для гладких функцій з однорідними особливостями з компактної поверхні в пряму та коло вперше обчислено гомотопічний тип стабілізаторів та орбіт цих функцій відносно правої дії групи дифеоморфізмів поверхні. Одержано нове доведення теореми класифікації компонент зв'язності простору функцій Морса з компактної поверхні в пряму та коло, що є локально постійними на межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.41,0
Шифр НБУВ: РА381216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Максименко Г.В. 
Деякі закономірності розвитку сфери послуг в соціально орієнтованій економіці (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Максименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу виявити найбільш загальні тенденції та закономірності розвитку сфери послуг в індустріально розвинених країнах світу за періодами: становлення "індустріального суспільства" на початку XX ст., суспільства "масового споживання" 1960-х рр., "інформаційного суспільства" останньої третини XX ст. Висвітлено закономірності переходу від "економіки товарів" до "економіки послуг". На підставі порівняльного аналізу стану високотехнологічних галузей у провідних країнах світу виділено елементи подібності (зумовлені об'єктивними закономірностями науково-технічного та технологічного прогресу) та виявлено фундаментальні соціально-економічні відмінності аналізованих процесів у країнах - США, Японії, Німеччині, Англії у взаємозв'язку з національними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490 +
Шифр НБУВ: РА332817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Максименко В.А. 
Динаміка пуску та усталеного режиму роботи ланцюгового привода, оснащеного полімерними деталями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / В.А. Максименко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Удосконалено математичну модель ланцюгової передачі за рахунок урахування демпфірування та перехідних процесів під час пуску, що дозволяє проводити дослідження привода у цілому. Досліджено режими роботи ланцюгової передачі, яка містить деталі з полімерних композитів. Вперше наведено рекомендації для розрахунку демпфірування та жорсткості приводу з полімерними деталями ланцюгової передачі. Розроблено удосконалений проектний розрахунок ланцюгового привода, що вперше враховує динамічне навантаження під час пускового та усталеного режимів роботи привода; на відміну від традиційного методу багатоітераційного проектного розрахунку запропоновано одноітераційний алгоритм, який дозволяє одержати передачу з коефіцієнтом запасу міцності у межах загальноприйнятих у машинобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.73-02 +
Шифр НБУВ: РА323153

Рубрики:

      
20.

Максимчук І.М. 
Дислокаційний аналіз динамічного руйнування напівкрихких кристалів на стадії субкритичного росту мікротріщин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Максимчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу дисипативних дислокаційних процесів в вершині мікротріщини на стадії субкритичного росту на характеристики руйнування напівкрихких кристалів. Запропонована дислокаційна модель процесу динамічного руйнування, що враховує дисипацію пружної енергії в пластичній зоні вершини тріщини, термічно активований характер руху дислокацій та екрануючий вплив дислокаційної конфігурації на величину і просторову залежність поля вершини мікротріщини. Отримані дислокаційні критерії субкритичного росту мікротріщин та наведені оцінки параметрів дислокаційного ансамблю, що необхідні для гальмування та зупинки критичних мікротріщин в матриці металів з ОЦК- і ГЩУ- гратками. В рамках цього підходу отримані аналітичні вирази, що описують температурну залежність істинної руйнуючої напруги і ефективної поверхневої енергії. На основі уявлень про вирішальну роль дисипативних процесів в вершинах субкритичних мікротріщин запропонована принципова схема переходу кристалів в крихкий стан і одержані аналітичні вирази, що описують структурну чутливість температури нижнього порога холодноламкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського