Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (464)Книжкові видання та компакт-диски (280)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=СОРОКІН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сорокін Ю.М. 
Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксигенації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.М. Сорокін ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено вегетативну регуляцію у хворих на розсіяний склероз (РС) протягом курсу та сеансу гіпербаричної оксигенації (ГБО). Показано зменшення активності церебральних ерготропних систем і зниження напруги регуляторних механізмів на фоні нормалізації сегментарного рівня регуляції у хворих з клінічною ефективністю ГБО за розширеною шкалою ступеню інвалідності Kurtzke (EDSS). У хворих з відсутністю клінічного поліпшення відзначалася ригідність динаміки імунологічних показників та динаміки надсегментарних і барорецепторних впливів, поглиблення вагальної недостатності та напруженості регуляторних процесів, що свідчить про пригнічення регуляторних механізмів. Виявлені два типи реактивності до лікувальної гіпероксії під час баросеансу у хворих на РС: нормальна реактивність відображає адекватну активацію адаптаційно-пристосувальних механізмів, що забезпечує ефективний лікувальний результат; знижена - свідчить про пригнічення процесів адаптації-компенсації, що перешкоджує досягненню лікувального ефекту ГБО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Сорокіна К.Б. 
Підвищення ефективності роботи освітлювачів із завислим осадом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / К.Б. Сорокіна ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Визначено основні фактори, що сприяють поліпшенню фізико-хімічних умов освітлення води в освітлювачах із завислим осадом у разі обробки її активованим розчином коагулянта. За використанням методу математичного планування експерименту складено функціональні залежності для прогнозування ефективності освітлення води за різних температур залежно від вихідного вмісту завислих речовин в освітлювальній воді та параметрів активації розчину коагулянта. Запропоновано технічні рішення для підвищення ефективності роботи освітлювачів із завислим осадом очисних споруд міського водопроводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.21-3
Шифр НБУВ: РА316372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сорокін О.С. 
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.С. Сорокін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо технології виробництва, якості та ефективності використання у раціонах молодняка великої рогатої худоби силосу з араманту та суміші кукурудзи (50 %) й амаранту (50 %) за умов Лісостепу України. Визначено оптимальні параметри технології заготівлі амарантного силосу, його якості з урахуванням різних фаз вегетації культури, співвідношенням вихідної сировини та застосуванням хімічних консервантів. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин амарантного силосу та його енергетичну цінність

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29силос + П60-451.29силос
Шифр НБУВ: РА316927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сорокін М.Е. 
Фінансування малих інноваційних підприємств у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.Е. Сорокін ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення процесу фінансування малих інноваційних підприємств у перехідній економіці. На підставі порівняльного аналізу джерел фінансування інноваційних підприємств, показників інноваційної діяльності в Україні запропоновано методи оцінки прибутковості та ризику фінансових інструментів, заходи щодо підвищення ефективності фінансування інноваційної діяльності з залученням можливих джерел. Наведено модель ціноутворення на ринку капіталів з метою застосування її у перехідній економіці. Визначено ключові важелі сприяння ринку інноваційного капіталу. Розроблено методики оцінки кредитоспроможності та ліквідності підприємств: систему аналізу кредитоспроможності "ЦЕНЗОР", узагальнену формулу та схему багатофакторного аналізу ліквідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93
Шифр НБУВ: РА313420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сорокіна Н.Г. 
Дисбактеріоз шлунково-кишкового тракту новонароджених телят, методи його корекції та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.Г. Сорокіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено природу дисбактеріозу шлунково-кишкового тракту новонароджених телят, розроблено методи його профілактики та корекції. Досліджено кількісний та якісний склад мікрофлори кишечнику клінічно здорових новонароджених телят і телят з розладами функції шлунково-кишкового тракту. Підтверджено поліетіологічний характер шлунково-кишкових хворобновонароджених телят. Розроблено пробіотик нового покоління "Бактонорм" та встановлено основні біологічні властивості культур, що входять до його складу. Запропоновано схему комплексного застосування бактонорму у поєднанні з імуномодулятором і глутасолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911-6-8 + П872.33-911-8
Шифр НБУВ: РА318852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сорокіна О.А. 
Особливості подолання хворими на епілепсію стресових ситуацій, пов'язаних з хворобою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.А. Сорокіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено життєвий шлях хворих на епілепсію за допомогою автобіографічного методу. Співставлено способи подолання стресових ситуацій, пов'язаних з хворобою, типом нападів, що дозволило розв'язати проблеми детермінації стратегій подолання стресових ситуацій хворими на епідемію. Розглянуто роль соціальної підтримки як фактора, який дозволяє зменшити травмуючий вплив хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3
Шифр НБУВ: РА319295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сорокін С.В. 
Система мікросинтаксису турецької мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / С.В. Сорокін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено особливості системи мікросинтаксису турецької мови, зокрема, шляхом виконання структурно-семантичної класифікації словосполучень, а також вивчено їх інтра- та екстралінгвістичні фактори, які впливають на процес інтеграції мікросинтаксичних одиниць. Основою виконаної стуктурно-семантичної класифікації є глибинна структура словосполучень, ключовим елементом якої є семантичне наповнення досліджуваних одиниць. Зазначено, що поняття глибинної структури містить зв'язок між семантикою та організаційною струтурою словосполучення, зокрема, типами синтаксичного зв'язку. З'ясовано, що мікросинтаксис турецької мови складається з трьох структурно-семантичних типів словосполучень - посесивних, об'єктних та ідентитивних, які базуються на універсальних поняттях категорії посесивності, об'єктності та ідентитивності відповідно. Реалізація зазначеної семантики відбувається за допомогою типів субординаційного синтаксичного зв'язку - узгодження, керування, прилягання, які отримали дефініції, відмінні від традиційних. Не визнаються словосполученнями синтаксичні утворення, інтегровані на підставі сурядного синтаксичного зв'язку, а також ті, між складовими елементами яких існують предикативні відношення. Запропоновано нові розв'язання низки актуальних теоретичних проблем системи мікросинтаксису, зокрема, категорій числа та дефінітивності, відмінково-післяйменникової системи, принципів диференціації частин турецької мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-22
Шифр НБУВ: РА317527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Сорокін А.В. 
Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Сорокін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено можливості корекції гіповітамінозів різного походження за допомогою розроблених ін'єкційних полівітамінних комплексів та їх комбінацій з невітамінними речовинами з урахуванням біохімічних механізмів міжвітамінних взаємовідносин. Встановлено, що нікотинамід (НА) та нікотинова кислота (НК) суттєво відрізняються за впливом на накопичення радіаційної мітки та біосинтез нікотинамідних коферментів. З'ясовано, що НА ефективно впливає на ці показники, максимум підвищення яких відбувається, найчастіше, через 4 години після ін'єкцій. На експериментальних моделях (дія антивітамінів та їх суміші, алоксановий діабет, опромінення, різні варіанти гіпоксії, онтогенез) доведено, що майже всі вони викликають гіповітамінози, пов'язані з нестачею НК, і стимулюють порушення активності лактатдегідрогенази та глюкозо-6-фосфатдегідрогенази в органах щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.321.13*731
Шифр НБУВ: РА319586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сорокіна І.О. 
Особливості застосування антагоністів кальцію форидону та фенігідину в залежності від перебігу ішемічної хвороби серця (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / І.О. Сорокіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив таблеток "Форидону" та "Фенігідину", вкритих оболонкою, на клінічний перебіг, гемодинамічні показники, особливості перекисного окиснення ліпідів у випадку ішемії міокарда в експерименті та клініці з метою оптимізації використання їх для лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) (стенокардію напруги II - III функціонального класу) та на гіпертонічну хворобу (ГХ) I - II стадії. Уперше за умов клініки в експерименті на тваринах проведено порівняльний аналіз особливостей впливу форидону та фенігідину на перебіг ІХС (стенокардії напруги II - III функціонального класу) та ГХ I - II стадії, установлено вплив вищезазначених препаратів на показники центральної та периферичної гемодинаміки, а також на перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантну недостатність за умов ішемічного ураження міокарда. Показано, що форидон та фенігідин нормалізують жирнокислотний склад ліпідів, еритроцитів, лівого та правого шлуночків серця в собак, що призводить до зменшення ішемічного ураження міокарда. За результатами досліджень виявлено, що фенігідин більшою мірою підвищує коронарний кровообіг, знижує артеріальний тиск та проявляє негативну інотропну дію, а форидон покращує скоротливу функцію лівого та правого шлуночків серця; обидва препарати нормалізують жирнокислотний склад крові та перекисне окиснення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА326268

Рубрики:

      
10.

Сорокін О.А. 
Містична символіка як художній компонент романтизму (за матеріалами творів російських поетів-романтиків першої половини ХІХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.А. Сорокін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено містичні символи як художній компонент поетики романтизму. Запропоновано системний аналіз вихідних, містичних символів, що, на відміну від похідних, первинні та розвивають із себе низку значеннєвих асоціацій, створюваних художником слова романтичної епохи, яка визначає ці містичні символи з урахуванням колективно-несвідомих інтересів, спрямованих на чуттєвість. Виділено особливості використання автором містичної символіки у контексті й інтертекстуальних зв'язках, що має не тільки цільову настанову в системі поетичних образів, але і ритуальну у світорозумінні ліричного героя. Розкрито причини звернення поетів-романтиків до містичної символіки, пов'язані з містичними вченнями та масонськими школами в Росії ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.4 + Ш5(4РОС)51-335 +
Шифр НБУВ: РА337260

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Сорокіна 
Моделі, методи і інформаційна технологія децентралізації управління ресурсами розподілених систем функціонально неоднорідних операційних підрозділів в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ірина Анатоліївна Сорокіна ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-862-210.3
Шифр НБУВ: РА337416

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сорокіна Л.В. 
Економічний механізм управління пропорційністю підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Сорокіна ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні аспекти процесу управління пропорційністю виробничо-комерційних підприємств як засобу забезпечення їх сталого функціонування та розвитку. Проаналізовано наукові підходи та концепції щодо визначення змісту поняття "економічна пропорційність". Здійснено класифікацію економічних пропорцій підприємства у відповідності з часовим інтервалом виконання задач управління. Розроблено методику комплексної діагностики пропорційності підприємства. Визначено специфіку дослідження проявів кожного виду пропорційності відповідно до розробленої класифікації. Обгрунтовано шляхи управління діяльністю підприємства з урахуванням результатів пропорційного аналізу. Побудовано обернені рівняння перспективних пропорцій. З використанням регресійних моделей побудовано рівняння кільскісного прояву пропорційності підприємств машинобудівної галузі. Наведено класифікацію економічних пропорцій щодо придатності управлінського впливу з використанням методів економіко-математичного моделювання, зокрема обчислення логістичних моделей і трендового аналізу. З урахуванням сучасних концепцій управління підприємством створено модель організації моніторингу та підтримки пропорційності функціонування та розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-311-21 +
Шифр НБУВ: РА337726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сорокіна 
Нестійкість парової бульбашки та неоднорідних потоків в процесах дискретно- імпульсного введення енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Тетяна Вікторівна Сорокіна ; НАН України; Інститут технічної теплофізики. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + з311.33
Шифр НБУВ: РА342840

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Сорокіна В.Ю. 
Підвищення ефективності зневоднення осадів на мулових майданчиках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.Ю. Сорокіна ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено технологію зневоднення осадів на мулових майданчиках за допомогою установки всмоктувально-нагнітальної дії. Одержано залежності зміни дебіту вакуумної дренажної лінії та величини вакууму у всмоктувально-нагнітальному колекторі від часу, а також об'єму рідини, що видаляється однією вакуумно-дренажною лінією, які дозволяють визначити величину водовідбору з усього мулового майданчика за сумісної роботи з технічними засобами. Обгрунтовано математичну модель і розроблено методику розрахунку процесу зневоднення осадів на мулових майданчиках, що містять різне обладнання, а саме: горизонтальний і вертикальний дренаж, всмоктувально-нагнітальну установку. З'ясовано значення коефіцієнта фільтрації осаду, що осів. Визначено питому енергоємність обладнання, що використовується для інтенсифікації зневоднення осадів на мулових майданчиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 +
Шифр НБУВ: РА343337

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Сорокіна Г.О. 
Геосайти Луганської області: їх раціональне використання та охорона: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Г.О. Сорокіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження унікальних геосайтів Луганської області, визначено їх наукову цінність як еталонів природних явищ і об'єктів пізнавальної діяльності. Охарактеризовано екологічний стан і розроблено класифікацію геосайтів Луганського регіону за ознаками, що впливають на ступінь їх збереження. З використанням методу системного аналізу та порівняльної оцінки виділено 93 геосайти, для кожного з яких визначено природоохоронний статус. Обгрунтовано напрями використання геосайтів, висвітлено теоретико-методичні аспекти їх дослідження як об'єктів наукового туризму. Запропоновано маршрути 27-ми екскурсій і визначено рівні розвитку наукового та пізнавального туризму в регіоні. Проаналізовано несприятливий вплив природних та антропогенних факторів на стан пам'яток. Виділено три категорії геосайтів, для кожної з яких запропоновано відповідний режим охорони. Розроблено основні напрями збереження геосайтів Луганської області та заходи щодо їх популяризації. Обгрунтовано доцільність створення єдиної структури з нагляду за геосайтами. Запропоновано градацію описаних заповідних об'єктів за ступенем їх вразливості та розроблено напрями охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР5-4ЛУГ)0 +
Шифр НБУВ: РА344161

Рубрики:

      
17.

Сорокін О.В. 
Властивості екситонних збуджень J-агрегатів в умовах статичного та динамічного безладу (зв'язок із структурою): Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Сорокін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Установлено структуру J-агрегатів amphi-PIC й особливості формування локалізованих і поляронних екситонних станів за умов великого ступеня безладу. Показано, що залежно від умов приготування J-агрегати amphi-PIC можуть формувати одношарову (циліндричну) чи двошарову (циліндричну та дискову) структури. Установлено, що за умов опромінення коротко-хвильовим збудженням окремих (обособлених) J-агрегатів відбувається фотоіндукована реорганізація їх молекулярного впакування. Виявлено локальні екситонні стани у даних агрегатів, які мають прояв у спектрах окремих J-агрегатів за низької температури як багатьох окремих ліній. Досліджено процес безвипромінювального переносу енергії у нанорозмірних системах на прикладі J-агрегатів і міцел поверхнево активних речовин. Показано, що за умов великого ступеня безладу короткохвильову частину J-смуги формують делокалізовані екситони, а довгохвильовий край - локалізовані екситонні стани. Установлено складний характер температурної залежності процесу міграції екситонів, взаємопов'язаний з дією статичного та динамічного безладів. Показано головну роль безладу у розвитку поляронної релаксації нижче дна екситонної зони й у формуванні бар'єра автолокалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2,022 +
Шифр НБУВ: РА345152

Рубрики:

      
18.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сорокін 
Розробка технології підвищення якості коксу шляхом внесення мінеральних добавок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Євгеній Леонідович Сорокін ; Український держ. науково-дослідний вуглехімічний ін-т (УХІН). — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.012-32
Шифр НБУВ: РА349439

Рубрики:

      
20.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського