Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (471)Книжкові видання та компакт-диски (381)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=СТЕЦЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стеценко Т.І. 
Вроджені вади розвитку головного мозку як фактор виникнення епілепсії у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.І. Стеценко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання покращення діагностики та лікування епілепсії у дітей раннього віку, що мають вроджені вади розвитку головного мозку за результатами клінічного та клініко-інструментального обстеження. Вперше на основі комплексного дослідження з застосуванням високоінформативного методу магніто-резонансної томографії визначено взаємозв'язок вроджених вад розвитку центрально-нервової системи та тяжкості протікання і терапії епілепсії у хворих дітей з вродженими аномаліями мозку. Вивчено особливості клінічного перебігу вад розвитку головного мозку (ліссенцефалії, гетерокопії, фокальної кіркової дисплазії та полімікрогірії, дизгенезії мозолистого тіла, аномалій мозочка), їх вплив на виникнення епілепсії у дітей раннього віку. Проаналізовано вплив різних функціонально-структурних аномалій головного мозку на зародження епілепсії та частоту припадків, їх тип та тривалість. Досліджено особливості електричної активності та структури головного мозку з аномаліями розвитку. Висвітлено ефективність лікування епілепсії за різних мальформацій мозку. Встановлено, що епілептичні припадки достовірно корелюють з тяжкістю хвороби. Виявлено, що частота та поліморфність епілептичних припадків залежить від поширеності аномалії структури головного мозку. Доведено, що вогнища патологічної активності на електроенцефалографії під час локальних аномалій (гетеротопій, фокальної кіркової дисплазії) відображали локалізацію структурних змін головного мозку. Визначено базисну антиепілептичну терапію у вигляді комбінацій двох та більше препаратів. Вироблено загальні діагностичні критерії щодо вад розвитку головного мозку у дітей, хворих на епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.50 + Р733.627.709.2-1 +
Шифр НБУВ: РА352496

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Стеценко С.О. 
Деякі механізми біологічної дії нонілбензолів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.О. Стеценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито деякі механізми біологічної дії нової групи азотвмісних детергентів - нонілбензолів (фенольної основи Маніха - ФОМ 9 та її оксиетильованих похідних неонолів - ФОМ9-4, ФОМ9-12, ФОМ9-20) в організмі щурів за умов короткочасного та тривалого перорального надходження. Показано, що нонілбензоли є мембранотропними сполуками, що зумовлено їх впливом на фосфоліпідний склад біомембран шляхом активізації ферментних і рецепторних мембранозв'язаних комплексів за участю загальних неспецифічних механізмів інтенсифікації процесів перекисного окиснення ліпідів і білків, а також процесів, пов'язаних з метаболізмом оксиду азоту за умов зниження активності антиоксидантної системи. Встановлено пріоритетне значення окиснювального стресу у мембранотропному механізмі дії, що призводить до вторинних деструктивних і дистрофічних змін біомембран, порушення нейрогуморальних і внутрішньоклітинних процесів. Встановлено, що нонілбензоли є помірно токсичними речовинами з вираженими кумулятивними властивостями, здатними викликати дистрофічні та деструктивні зміни в органах і тканинах, особливо вираженими у головному мозку та печінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.8 +
Шифр НБУВ: РА341534

Рубрики:

      
4.

Стеценко 
Епідеміологічні особливості холери в Приазов'ї і наукове обгрунтування протихолерних заходів на сучасному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Інеса Ігорівна Стеценко ; АМН України; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15(4УКР75) + Р264.929(4УКР75)
Шифр НБУВ: РА366216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стеценко Г.В. 
Методика використання освітніх веб-ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Г.В. Стеценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано методику використання освітніх веб-ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики, орієнтовану на вирішення таких завдань, як впровадження сучасних веб-технологій у сферу освіти, активізація навчально-пізнавальної та самостійної діяльності студентів, підвищення рівня їх навчальних досягнень і покращення професійної підготовки, формування інформаційної культури. Уточнено сутність поняття "освітній веб-ресурс". Запропоновано класифікацію освітніх веб-ресурсів. Розроблено спецкурс "Методика використання та проектування освітніх веб-ресурсів", наведено методичні рекомендації щодо проведення лабораторих робіт. Обгрунтовано зміст практики зі створення мультимедійних освітніх проектів. З метою підтримки спецкурсу розроблено сайт "Освітні веб-ресурси" та локальну вікі-енциклопедію. Визначено особливості, найбільш адекватні форми, методи та засоби навчання. Запропоновано систему вивчення теоретичного матеріалу та проведення лабораторних робіт. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої методики використання освітніх веб-ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА369932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Стеценко Ю. В. 
Науково-методичні засади використання засобів масової інформації при розслідуванні злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю. В. Стеценко ; Акад.адвокатури України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено правові і криміналістичні проблеми використання ЗМІ у діяльності органів досудового слідства. Розглянуто визначення поняття взаємодії органів досудового слідства і установ ЗМІ у літературі та наведено власне визначення даного терміна. Проаналізовано нові напрямки використання ЗМІ під час розслідування злочинів. Описано систему тактичних прийомів використання повідомлень ЗМІ у складі тактичних операцій. Наведено критерії допустимості інформування громадськості про результати розслідування кримінальних справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х894.9(4УКР)2:Ч62 +
Шифр НБУВ: РА342693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Стеценко І.В. 
Підвищення надійності вентиляційних систем в умовах гірничозбагачувальних комбінатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.В. Стеценко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до розрахунку ефективності вентиляційних систем. Наведено формулу залежності ефективності вентиляційних систем від їх надійності. Розглянуто методи підвищення надійності у ході проектування, виготовлення та експлуатації вентиляційних систем. Розроблено методику діагностування вентиляційної системи з метою визначення залишкового ресурсу її вузлів й агрегатів. Надано рекомендації щодо оптимізації системи ремонтів та технічного обслуговування вентиляційних систем. Встановлено можливість покращання санітарно-гігієнічних норм, на протязі тривалого періоду експлуатації вентиляційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41-43
Шифр НБУВ: РА320625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стеценко А.І. 
Побудова тренувального процесу в пауерліфтингу на етапі безпосередньої підготовки до змагань: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А.І. Стеценко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретично та підтверджено на практиці положення тренування у пауерліфтингу, використання яких у передзмагальній підготовці спортсменів дозволило досягти високої ефективності. Встановлено, що латентний час розслаблення м'язів, які навантажуються, дозволяє визначати готовність організму спортсмена до подальших великих навантажень у фазі суперкомпенсації. Високий рівень рухливості та сили нервових процесів може стати передумовою успішного виступу у змаганнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15
Шифр НБУВ: РА308927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Стеценко В.В. 
Прикладна мінералогія мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи Криворізького басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / В.В. Стеценко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто закономірності зміни у розрізі та за простяганням Криворізької структури мінерального складу мусковіт-вмісних метакластолітів. Визначено вплив на топомінералогію метакластолітів їх первинного складу та термодинамічних умов динамотермального метаморфізму. Висвітлено вплив на особливості хімічного складу та фізичних властивостей мусковіту за умов метаморфізму первинних кластогенних осадків. Розроблено мінералогічне обгрунтування технології одержання високоякісного мусковітового концентрату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.684.(45УКР5-4ДНІ)22 + Д59(45УКР5-4ДНІ)33
Шифр НБУВ: РА314923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Стеценко Н.Д. 
Психологічні аспекти розумової працездатності молодших школярів, які навчаються під час лікування у психоневрологічному стаціонарі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.Д. Стеценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню психологічних аспектів розумової працездатності хворих на невроз молодших школярів, які навчаються в умовах психоневрологічного стаціонару. Виявлено, що розумова працездатність дітей молодшого шкільного віку, які хворі на невроз, має певні психологічні особливості. Встановлено, що індивідуально дозоване навчальне навантаження, що здійснюється в процесі лікування цих дітей у психоневрологічному стаціонарі є елементом комплексного їх лікування та сприяє відновленню працездатності. Запропоновано спосіб психолого-педагогічної оцінки відновлення працездатності, що базується на зіставленні поточних її показників з нормативними величинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-355

Рубрики:

      
11.

Стеценко О.В. 
Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Стеценко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено теоретико-методичні підходи, методичний інструментарій і практичні засади щодо вдосконалення та розвитку функцій і методів державного управління регіональним розвитком зовнішньоекономічної діяльності. На підставі проведеного аналізу теоретичних засад і особливостей функціонування системи державного управління зовнішньоекономічною діяльністю на регіональному рівні запропоновано розподіл владноуправлінських повноважень між окремими суб'єктами державного управління за предметно-функціональним принципом. Розроблено організаційно-методичний підхід до вдосконалення розподілу функцій і методів державного управління зовнішньоекономічною діяльністю між загальнодержавним і регіональними рівнями на підставі визначення рівня розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіону з використанням моделі, яка інтегрує зазначені показники в єдиний індикатор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21,01 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА356934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Стеценко О. М. 
Регулювання земельних відносин і обороту земельних ділянок аграрних господарств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Стеценко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено стан землевикористання і економічні результати оренди землі в різних формах аграрних господарств. Проаналізовано ефективність сільськогосподарського використання земель підприємствами, що їх орендують. Розглянуто напрями регулювання земельно-орендних відносин і підвищення їх ефективності в аграрних господарствах. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності використання орендованих земель в аграрних господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51-21
Шифр НБУВ: РА373966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Стеценко С.П. 
Узгодження ліквідності будівельних об'єктів та платоспроможності інвестора: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.П. Стеценко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі прийняття рішень з оцінки та вибору альтернатив процесу організації інвестування будівельних проектів на новій багатокритеріальній основі, що забезпечує задовільні для організації-інвестора вимоги платоспроможності, ліквідності активів і прибутковості будівельних проектів у процесі їх впровадження. Для забезпечення інвестору (кредитору) проекту вірогідної та економічно-обгрунтованої картини руху активів будівельних проектів (програми будівельних проектів) на різних етапах інвестиційного циклу запропоновано інноваційну модель багатокритеріального оцінювання проектів, яка використовує як провідну вимогу (критерію) показники ліквідності активів проектів і платоспроможності організацій, що їх впроваджують. Створені економічні моделі та комплекс прикладних програм "Забезпечення ліквідності будівельних інвестицій на багатокритеріальній основі" дозволяють здійснювати цілісне моделювання і належний контроль інвестиційного процесу за сукупністю будівельних проектів з додержанням проектних параметрів, а також забезпечують раціональну базу узгодження процесів підготовки та реалізації інвестування зі станом платоспроможності, прибутковості, інтенсивності використання та фондовіддачі ресурсів організації-інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА357166

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Стеценко Н.А. 
Формування системи управління персоналом підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.А. Стеценко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання процесу формування системи управління персоналом підприємств машинобудування. Доведено необхідність використання для розробки концепції управління персоналом відповідно до умов і вимог ринкової економіки принципу пріоритетної ролі особистості у виробництві, формування та спрямування її мотиваційних установок на забезпечення ефективності діяльності підприємства. Удосконалено принципи та методи побудови системи управління персоналом, зорієнтованої на споживача. Виділено дві групи управлінських принципів: такі, що характеризують вимоги до формування системи управління персоналом і такі, що визначають напрями її розвитку. Зроблено оцінювання факторів якості персоналу за категоріями робітничих професій, спеціалістів і керівників. Наведено рекомендації щодо використання матричного моделювання з метов дослідження впливу стимулювальних факторів персоналу на продуктивніть праці. На підставі результатів практичного застосування запропонованої моделі визначено стан продуктивності праці на підприємстві. Обгрунтовано можливість її використання як дієвого інструмента для виявлення резервів підвищення продуктивності праці на базі активізації виявлених стимулювальних факторів. Запропоновано застосування аудиту персоналу як діагностичного методу підвищення ефективності діяльності підприємства. Наведено пропозиції щодо впровадження елементів ефективного управління персоналом підприємства. Визначенно порядок реалізації заходів щодо управління персоналом підприємств машинобудування на підставі послідовної реалізації основних діагностичних операцій аудиту персоналу, що забезпечить найбільш довгострокову ефективність даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-640-21 +
Шифр НБУВ: РА358439

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Боліла Н. В. 
Економіко-управлінський інструментарій забезпечення антикризового потенціалу будівельних підприємств. / Н. В. Боліла. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена проблемі формування і забезпечення спроможності будівельних підприємств протидіяти загрозам економічної безпеки, а також вирішенню завдання по удосконаленню інструментарію оцінки їх антикризового потенціалу. Досліджено теоретичні підходи до здійснення антикризового управління, визначено специфічні особливості підтримки економічної безпеки будівельних підприємств у коротко-, середньо- і довгостроковому періодах. Систематизовано структурні компоненти стратегій підвищення антикризового потенціалу на різних стадіях життєвого циклу будівельного бізнесу. Визначено місце антикризового потенціалу у системній сукупності потенціалів підприємства. Доведено необхідність впровадження спеціальних моделей адаптації будівельних підприємств до тотальної цифрової трансформації процесів функціонування економіки.Проведено дослідження економічної стійкості будівельних підприємств на галузевому рівні, виявлено тенденції у змінах структури будівництва, як макроекономічного сектору, обсягах доходів будівельної діяльності, активів і пасивів підприємств різних розмірів. Розглянуті теоретико-методологічні підходи до оцінювання антикризового потенціалу підприємства та забезпечення її у майбутньому, досліджено фактори, що впливають на економічну безпеку будівельних підприємств України, проаналізовано можливі методи її оцінювання та прогнозування. Обґрунтовано чотири комплекси первинних фінансових показників, пріоритетних для здійснення антикризової діагностики, на основі яких визначено умови ефективності антикризового управління.Виявлено показники-індикатори, що об'єктивно відображають антикризовий потенціал будівельного підприємства комплексно характеризують його фінансову, виробничу та інвестиційну діяльність, обґрунтовано порогові значення індикаторів, подолання яких унеможливлює подальше функціонування підприємства. Розроблено методику ідентифікації кризових станів будівельних підприємств на основі системи індикаторів антикризового потенціалу та використання технології інтелектуального аналізу даних «дерева класифікації». Пропонована методика дозволяє своєчасно встановити момент настання фінансової кризи, після якого будь-які спроби щодо відновлення господарської діяльності будуть недоцільні.^UThe dissertation deals with the problem of formation and ensuring the ability of construction companies to counter threats to economic security, as well as solving the problem of improving the tools for assessing their anti-crisis potential. The author studied theoretical approaches to the implementation of crisis management, and identified specific features of maintaining the economic security of construction companies in the short, medium and long term. The anti-crisis potential is considered from the standpoint of a systematic approach as a tool for preventive protection of the construction company, which combines functional subsystems and eliminates threats to economic security. The author systematized the structural components of strategies for increasing the anti-crisis potential at different stages of the life cycle of the construction business, determined the place of anti-crisis potential in the system set of enterprise potentials, and proved the necessity of introduction special models of construction enterprise adaptation to total digital transformation of the economy.The author carried out a study of the economic stability of construction companies at the sectoral level, identified trends in changes in the structure of construction as a macroeconomic sector, the revenue from construction activities, assets and liabilities of various size enterprises. The paper presents theoretical and methodological approaches to assessing the anti-crisis potential of the enterprise and ensuring it in the future, studies the factors influencing the economic security of construction enterprises of Ukraine, as well as analyzes possible methods of its assessment and forecasting. Four sets of primary financial indicators, strategic for anti-crisis diagnostics are substantiated, based on which conditions of efficiency of anti-crisis management are definedIndicators that objectively reflect the anti-crisis potential of the construction company, holistically characterize its financial, production and investment activities are identified, the threshold values of indicators are substantiated, which, if overcome, make further operation of the enterprise impossible. The relationships between them have been studied, and the corresponding integrated indexes have been created based on these indicators. A method for identifying crisis situations of contractors based on a system of indicators of anti-crisis potential and the use of data mining technology "classification tree" has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Миронов А. Г. 
Адміністративно-правове забезпечення державного контролю у сфері охорони здоров'я / А. Г. Миронов. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації констатується обставина, що стан вітчизняної охорони здоров'я продовжує залишатись незадовільним. Зазначене було зафіксовано тривалий період часу назад і, за рідкими виключеннями, продовжує мати місце і наразі. Ураховуючи важливе соціальне значення медицини загалом, стає очевидним, що проблематика надання медичної допомоги, організації системи охорони здоров'я, правового регулювання медичної допомоги є більш ніж актуальними. Відзначається, що одним із важливих чинників, який спричиняє проблеми у стані української охорони здоров'я, є неналежний стан здійснення контролю за різноманітними сторонами такої комплексної діяльності, якою є медицина. Сприймаючи контроль як організаційно-правове явище, котре у підсумку спрямоване на покращення стану справ (на засадах якісного аналізу поточного стану), зазначається, що недоліки самої контрольної діяльності впливають на недоліки об'єкту контролю, яким є сфера медицини.^UThe dissertation states that the state of domestic health care remains unsatisfactory. This was recorded a long time ago and, with rare exceptions, continues to be the case today. Given the important social significance of medicine in general, it becomes clear that the issues of medical care, organization of the health care system, legal regulation of medical care are more than relevant.It is noted that one of the important factors that causes problems in the state of Ukrainian health care is the inadequate state of control over various aspects of such a complex activity as medicine. Perceiving control as an organizational and legal phenomenon, which ultimately aims to improve the situation (on the basis of qualitative analysis of the current situation), it is noted that the shortcomings of the control activity affect the shortcomings of the object of control, which is medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Хоменко О. М. 
Управління інноваційно – інвестиційною діяльністю будівельних підприємств на засадах реінжинірингу / О. М. Хоменко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню науково-методичних та прикладних засад економічного обґрунтування та організації реінжинірингу на будівельному підрядному підприємстві. Науково-методична цінність результатів дисертаційної роботи полягає у запровадженні науково-методичного підходу та аналітичного інструментарію прийняття рішень щодо реінжинірингу, які спеціально налаштовані до специфіки функціонування операційної системи будівельного підрядного підприємства в мультипроєктному середовищі. Розроблено науково-методичний комплекс обґрунтування економічного змісту та управлінського регламенту реінжинірингу БПП, який забезпечує підготовку та вибір варіантів проєкту реінжинірингу в кілька етапів, у вигляді чітко формалізованої операційної технології. На відміну від існуючих методичних підходів щодо реінжинірингу, в складі запровадженого підходу передбачено спеціальні діагностичні підсистеми, які формалізовано пов'язують визначений модулями інструментарію стан БПП (від «абсолютної» рівноваги – до її повної втрати) з характеристиками нагальності реінжинірингу та масштабом охоплення БПП реінжиніринговими заходами – від локального оновлення окремих бізнес-процесів та підсистем операційної системи БПП до її наскрізної трансформації. Принципового вдосконалення в рамках запровадженого підходу щодо реінжинірингу зазначала система індикаторів, з використанням яких здійснюється підсумкове оцінювання варіантів циклу реінжинірингу (налаштованих для умов операційної системи та мультипроєктного мікросередовища БПП), серед яких: (зважений щодо тривалості впровадження циклу реінжинірингу додатковий розрахунковий ефект від одержаного в результаті приросту обсягів операційної діяльності підрядного підприємства); очікуваний приріст рентабельності реалізації та приріст ринкової вартості всіх активів БПП. Практична цінність результатів дисертаційної роботи визначається тим, що - завдяки використанню практичних рекомендацій та програмних засобів прийняття рішень – в розпорядження керівних ланок підрядних підприємств надано інструмент оцінювання, управлінського регламентування, бюджетування та економічного контролінгу циклу реінжинірингу як цільового проєкту, спрямованого на реалізацію стратегії оновлення, кардинального поліпшення системи управління підприємством та зростання її конкурентоспроможності як виконавця проєктів будівництва.^UThe dissertation is devoted to improvement of scientific - methodological and applied principles of economic substantiation and organization of reengineering at a construction contracting enterprise.The scientific and methodological value of the results of the dissertation is to introduce a scientific and methodological approach and analytical tools for making reengineering decisions, which are specifically tailored to the specifics of the operating system of a construction contracting enterprise in a multiproject environment. The scientific novelty of the dissertation is that the results of the research in aggregate use provide the management of the contracting enterprises with a modern, productive and formalized basis for the preparation and implementation of the reengineering project cycle as a systemic local modernization or through transformation of the operating and production system of scientific and technological work: the advantage of the СС reengineering approach is the consideration of it as a targeted innovation investment project, the content and course of implementation I agreed with the stages of the life cycle of the enterprise and the content of the life cycles of construction projects, in which the given СС acts as a contractor. The scientific and methodological complex of substantiation of economic content and management regulation of СС reengineering has been developed, which provides preparation and selection of options for the reengineering project in several stages., In the form of a clearly formalized operating technology. In contrast to the existing methodological approaches to reengineering, the introduced approach includes special diagnostic subsystems, which formally link the state of СС defined by the modules of the instrumentation (from "absolute" equilibrium - to its complete loss) with the characteristics of reengineering masses and engineering. - from local updating of individual business processes and subsystems of the operating system СС to its end-to-end transformation. The practical value of the dissertation results is determined by the fact that - through the use of practical recommendations and decision-making software - at the disposal of the management units of the contracting enterprises is provided an instrument of evaluation, management, budgeting and economic control of the reengineering cycle as a targeted project aimed at implementing a strategy aimed at implementing the strategy improving the enterprise management system and increasing its competitiveness as a contractor there too.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Стеценко А. І. 
Літологічна характеристика та перспективи комплексного використання розкривних порід осадового чохла в межах Кресівської, Павлівської та Глеюватської ділянок Криворізького басейну / А. І. Стеценко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню літологічних особливостей та мінералогічному обґрунтуванню комплексного використання розкривних та відвальних осадових порід центральної частини Кривого Рогу.Автором досліджені особливості геологічної будови та речовинного складу палеозой-кайнозойських відкладів у центральній частині Криворізького залізорудного басейну, їх походження та напрями комплексного використання. Отримані нові дані щодо мінерального складу осадових порід у природному заляганні та заскладованих у відвалах. Побудовані геолого-літологічні розрізи, стратиграфічні колонки району, виконана кореляція розрізів осадових порід між родовищами. Встановлена залежність потужності та складу осадових порід від характеру рельєфу докембрійського фундаменту.На основі результатів спектрального аналізу осадових порід встановлено закономірний характер розподілу у їх розрізі важких (чорних, кольорових і благородних) металів і рідкоземельних елементів, обумовлений специфікою процесів седиментогенезу на вивченій території. У межах осадового чохла виділені чотири різновікові літолого-геохімічні зони: І – палеозой-кайнозойська кора вивітрювання з накопиченням Pb, La, Zr, Y, Yb, Sc; ІІ – палеоген-неогенові морські піски з концентрацією Р (Павлівська та Кресівська ділянка), Cu, Pb, Mn, V, Zr, Ga, Yb, Bi, Mo (Глеюватська); ІІІ – відклади четвертинного періоду з золото-срібною металогенічною спеціалізацією, IV – сучасні природно-техногенні відклади (травертини).Уперше у центральному Криворіжжі встановлені і описані травертини природно-техногенного походження. Встановлено, що утворення сучасних відкладів пов'язане безпосередньо із діяльністю хвостосховищ гірничо-збагачувальних комбінатів, а саме із виходом технічних вод ставка-накопичувача на поверхню.Аналіз об'ємної моделі розподілу осадових шарів палеоген-четвертинного вікового діапазону свідчить про вирішальний вплив геологічної будови докембрійського кристалічного фундаменту, тектонічних розломів, активних з докембрію і до сучасного геологічного періоду. Встановлені закономірності розподілу осадових порід можуть бути використані при побудові комплексних геолого-геохімічних моделей і різних тектонічних і геодинамічних схем, а також при вирішенні практичних завдань геології і пошуків корисних копалин.Результати літолого-технологічних досліджень порід осадового комплексу свідчать про можливість рентабельного збагачення і комплексного використання розкривних порід неогену та кори вивітрювання докембрійських гранітів і мігматитів з виробництвом каолінітового, кварцового, цирконового та інших промислових концентратів.Ключові слова: осадові породи, Криворізький басейн, докембрійські граніти і мігматити, кора вивітрювання, мінеральний склад, геологічне середовище, травертини, хвостосховище, комплексне використання.^UThe thesis is devoted to the study of the lithological features and mineralogical substantiation of the complex use of sedimentary rocks in the central part of Kryvyi Rih. The main results of work are obtained on the basis of processing of primary materials of geological observations of sedimentary rocks in the open pits and natural outcrops of the Kryvyi Rih basin.The author studies the feature of the geological structure and material composition of the Paleozoic-Cenozoic sediments in the central part of the Kryvyi Rih iron ore basin, their origin and directions of integrated use. New data on the mineral composition of sedimentary rocks in the natural occurrence and accumulated in the dumps are obtained.The geologic-lithological section, the stratigraphic column of the district, and the correlation of the sections of sedimentary rocks between the deposits have been constructed. Dependence of power and composition of sedimentary rocks on the nature of the Precambrian basement lay is established. It is determined that on its elevated sites a powerful layer of weathering crust was formed, while in the lower part formed a variety of lithological shifts of coastal-marine and continental sedimentary rocks. The influence of accessory minerals on the metallogenic specialization of rocks of the sedimentary complex is established. The distribution of chemical elements in the sedimentary section, which has a pronounced logical character, is investigated. Significant accumulation of a wide range of chemical elements exceeding the value of Clark (Zr, Y, Yb, Sc, Pb, La, Au) is found predominantly in the lower and upper parts of the section. Importance is the concentration of gold (100 mg / ton) in the Quaternary eolian soils of the area. The performed studies allowed to divide the rock of the sedimentary cover into four age-old lithologic-geochemical zones: I - Paleozoic-Cenozoic weathering crust; II –Paleogene- Neogene sea sand; ІІІ - deposits of the Quaternary period, IV –modern sediments (travertines).The author analyzes the ecological situation that has developed in the city of Kryvyi Rih in general and in particular in its central part, which is an urgent problem for the city and for preservation of the environment. The general description of the objects of modern technogenic loading in the territory of the central part of Kryvyi Rih is presented.The scale of the influence of man-made objects on the geological environment of the studied territory is determined. The collected information on the history of the study of the sedimentary cover of the region, which is the basis for further analysis of changes occurring in the geological environment under the influence of man-made mining activities of the mining enterprises.According to the results of research, the influence on the accumulation of heavy metals in the geological environment, not only mining and processing enterprises, but also ordinary, domestic waste and municipal wastewater, was confirmed. In addition, the weight of the wind rose in combination with the relief is emphasized as an additional factor for the distribution of heavy metals in soils. Also, the tendency to active adsorption of plants by a certain percentage of heavy metals has been confirmed, which in combination with periodic reclamation works significantly reduces the concentration of the studied elements, keeping them in most cases within the limits of permissible concentrations. Exceptions include the areas directly adjacent to the mining and extraction facilities.The analysis of the 3D model of the distribution of sedimentary layers of the Paleogene-Quaternary age range indicates the decisive influence of the geological structure of the Precambrian crystal Foundation, tectonic faults active from the Precambrian to the modern geological period. The regularities of the distribution of sedimentary rocks are established and can be used in the construction of complex geological and geochemical models and various tectonic and geodynamic schemes, as well as in solving practical problems of Geology and mineral prospecting.The results of lithologic and technological studies of sedimentary rocks indicate the possibility of profitable enrichment and the complex use of neogene rocks and weathering crust of Precambrian granites and migmatites with the production of kaolinite, quartz, zirconium and other industrial concentrates.Key words: sedimentary rocks, Kryvyi Rih basin, Precambrian granites and migmatites, weathering crust, mineral composition, geological environment, travertine, tailings storage, complex use.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Стельмах О. П. 
Методи та моделі аналізу транспортних систем в умовах нестаціонарності параметрів транспортного потоку / О. П. Стельмах. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці інформаційної технології для підвищення точності визначення інтенсивності транспортного руху на основі аналізу даних відеопотоку в режимі реального часу в умовах нестаціонарності параметрів транспортного потоку.Висвітлено основні тенденції застосування інформаційних транспортних систем та розглянуто сучасні інформаційні транспортні системи виявлення транспортних засобів.В даному розділі розглянуто існуючі транспортні системи визначення інтенсивності транспортного руху. Розроблено програмний компонент для визначення інтенсивності дорожнього руху в двох реалізаціях. Експериментально доведено значну перевагу реалізації на основі модуля bioinspired над реалізацією на основі порівняння двох кадрів. Програмний компонент визначення інтенсивності транспортного руху, який розроблений, є складовою частиною інформаційної системи управління транспортним рухом.Розроблена технологія визначення інтенсивності дорожнього руху з використанням нейронної мережі U-net, яка має високу ефективність та результативність під час сегментації зображення і відома надійністю під час роботи з великими наборами даних. Було використано методи U-net – методи кодування та декодування для злиття базової інформації та інформації високого рівня. Для навчання нейронної мережі було використано алгоритм оптимізації SGD для аналізу градієнта об'єктів. Вхідні зображення розрізались на сегменти розміром 128 на 128 пікселів. Для тренування нейронної мережі U-net було використано набір даних з 10000 зображень.Експериментально доведено перевагу використання нейронної мережі U-net для задачі визначення інтенсивності руху та показника завантаженості TLCR. Розроблена технологія визначення інтенсивності дорожнього руху за даними відеоряду, що надходять з відеокамери спостереження. Було вдосконалено алгоритм визначення показника завантаженості транспортної ділянки TLCR надає можливість враховувати тільки автомобілі, які рухаються по досліджуваній смузі. Розроблений метод визначення інтенсивності дорожнього руху на основі послідовних значень показника завантаженості має наступні переваги над іншими подібними системами: швидкість обробки даних, точність, відсутність необхідності додаткового обладнання (наприклад датчики) та низька вартість.Розроблено алгоритм та інформаційну систему для довгострокового прогнозування показника завантаженості транспортної ділянки TLCR для подальшої оцінки стану дорожнього руху. Інформаційна система прогнозування базується на моделі навчання з рекурентною нейронною мережею LSTM. Розроблена система навчається на тренувальному відео отриманих з камер дорожнього руху записного протягом одного тижня для прогнозування показника завантаженості транспортної ділянки TLCR для кожного дня тижня.Розроблено алгоритм виявлення дорожніх заторів за показником завантаженості транспортної ділянки TLCR отриманих з зображень отриманих з відеокамер, встановлених у різних місцях міста. Алгоритм дозволяє класифікувати затори за трьома рівнями завантаженості: низька, середня та висока завантаженість. Розроблений алгоритм досліджували на експериментальних даних записів з дорожніх відеокамер та було отримано задовільні результати виявлення та класифікації рівнів завантаженості.Послідовність обробки та перетворень даних складають нову технологію визначення інтенсивності дорожнього руху, що забезпечує високу точність оцінки інтенсивності руху транспортних засобів на ділянці дорожнього руху. Розроблена технологія може працювати в умовах нестаціонарності параметрів транспортного руху. Завдяки використанню сегментації, замість класифікації, а також специфічного набору даних для навчання, технологія позбавлена таких недоліків як неправильно підібраний ракурс та відсутність транспортного засобу в існуючих базах даних для навчання. Запропонована система успішно підрахувала транспортні засоби з високою точністю, – середні значення F-міра та точність (Accuracy) досягли 0,9967 та 0,9935 відповідно.Досліджено точність розробленої інформаційної системи довгострокового прогнозування показника завантаженості транспортної ділянки TLCR, яка базується на моделі навчання з рекурентною нейронною мережею LSTM. Отримана експериментальна середня точність 0,914 для п'яти днів (два вихідних та три робочих дні) демонструє високу ефективність результатів прогнозування.^UThe dissertation work is devoted to the development of information technology to increase the accuracy of determining the intensity of traffic based on the analysis of video data in real time in conditions of non-stationary parameters of traffic flow.The basic tendencies of application of information transport systems are covered and modern information transport systems of detection of vehicles are considered.This section discusses the existing transport systems for determining the intensity of traffic.A software component for determining the traffic intensity in two implementations has been developed. The significant advantage of the implementation based on the bioinspired module over the implementation based on the comparison of two frames has been experimentally proved. The software component for determining the intensity of traffic, which is developed, is an integral part of the information system of traffic management.The technology of determining the intensity of traffic using the neural network U-net, which has high efficiency and effectiveness in image segmentation and is known for reliability when working with large data sets. U-net methods were used - encoding and decoding methods for merging basic information and high-level information. To train the neural network, the SGD optimization algorithm was used to analyze the gradient of objects. The input images were cut into 128 by 128 pixel segments. A data set of 10,000 images was used to train the U-net neural network.The advantage of using the U-net neural network for the problem of determining the traffic intensity and TLCR load index has been experimentally proved.The technology of determining the intensity of traffic based on the video data coming from the video surveillance camera has been developed. The algorithm for determining the load index of the transport section of the TLCR has been improved, making it possible to take into account only cars moving in the studied lane.The developed method of determining traffic intensity based on successive values ​​of congestion has the following advantages over other similar systems: data processing speed, accuracy, no need for additional equipment (eg sensors) and low cost.An algorithm and information system for long-term forecasting of the traffic load index of the TLCR transport section for further assessment of the traffic condition have been developed. The forecasting information system is based on a learning model with a recurrent LSTM neural network. The developed system is trained on a training video obtained from traffic cameras recorded for one week to predict the load of the TLCR for each day of the week.An algorithm for detecting traffic jams based on the load index of the TLCR transport section obtained from images obtained from video cameras installed in different parts of the city has been developed. The algorithm allows to classify traffic jams according to three levels of congestion: low, medium and high congestion. The developed algorithm was investigated on the basis of experimental data of recordings from road video cameras and satisfactory results of detection and classification of load levels were obtained.The sequence of data processing and transformations constitute a new technology for determining the intensity of traffic, which provides high accuracy in estimating the intensity of traffic on the road. The developed technology can work in conditions of non-stationary parameters of traffic. Due to the use of segmentation instead of classification, as well as a specific set of data for training, the technology is devoid of such shortcomings as incorrectly selected angle and the lack of a vehicle in existing databases for training. The proposed system successfully calculated vehicles with high accuracy - the average values ​​of F-measure and accuracy (Accuracy) reached 0.9967 and 0.9935, respectively.The accuracy of the developed information system of long-term forecasting of the load index of the transport section TLCR, which is based on the model of training with a recurrent neural network LSTM, is investigated. The obtained experimental average accuracy of 0.914 for five days (two days off and three working days) demonstrates high efficiency of forecasting results.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Стеценко А. І. 
Психологічні особливості переживання фрустраціїмайбутніми психологами / А. І. Стеценко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене теоретичному обґрунтуванню таемпіричному вивченню переживання фрустрації майбутніми психологами яксуб'єктивного, внутрішньо опосередкованого емоційного стану негативноїмодальності, що виникає у ситуації емоційної депривації значущих потреб тапродукує відповідну фрустраційну реакцію, диференційовану за спрямованістювияву та типом фіксації. На засадах суб`єктно-діяльнісного підходу розробленоструктурно-функціональну модель переживання фрустраційних станів суб'єктаосвітньо-професійної діяльності, за якою змістовий складник фрустраціїпереноситься з системи потреб суб'єкта в систему його актуальних емоційних станівта поведінкових реакцій. Досліджено соціальний та особистісний типи детермінаціїфрустрації майбутніх психологів у контексті співвідношення «зовнішнього тавнутрішнього» профілю фрустраційних переживань. Особливості прояву фрустраціїмайбутніх психологів представлено у таких стійких емоційно-поведінковиххарактеристиках, як ригідність, дратівливість, тривожність, агресивність;переживання фрустрації полягає у реалізації фрустраційної реакції переважноекстрапунітивної спрямованості. Розроблено програму психокорекції фрустраційнихпереживань, апробовано комплекс психотехнологій, спрямованих на активізаціюфрустраційної толерантності як особистісного ресурсу майбутніх психологів.^UThe dissertation research deals with theoretical substantiation and empirical study offrustration experiencing by future psychologists as a subjective, internally mediatedthe emotional state of negative modality, which arises in a situation of emotional deprivation ofsignificant needs and produces a corresponding frustration reaction, differentiated by focusof manifestation and type of fixation. Based on the subject-activity approach, a structural-functional model of experiencing frustrating states of the subject of education andprofessional activity is developed, according to which the semantic component of frustrationis transferred from the system of the subject's needs to his actual emotional states andbehavioral reactions. The results of the formative experiment indicate the effectiveness of psychocorrective influences due to the introduction into the educational process of futurepsychologists' professionally oriented training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського