Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=СТУПНИЦЬК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ступницький Р.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування ортопедичного лікування хворих із частковою втратою зубів залежно від стану тканин протезного ложа: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Р.М. Ступницький ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до надання стоматологічної ортопедичної допомоги, зокрема, розроблено концептуальні засади комплексного лікування хворих із частковою втратою зубів. Визначено вікові особливості будови кісткової тканини альвеолярних відростків, досліджено її морфологічну перебудову у випадку відсутності зубів і після протезування різними видами ортопедичних конструкцій. Вивчено стан показників кісткового метаболізму та цитокінів залежно від щільності кісткової тканини у хворих із частковою відсутністю зубів. У пацієнтів з різними видами зубних протезів визначено особливості окисно-відновних процесів, які характеризують стан прооксидантно-антиоксидантної системи. Математично обгрунтовано конструкції комбінованого зубного протеза на підставі комп'ютерної моделі напружено-деформованого стану системи "протез - опорний зуб-пародонт" залежно від ступеня атрофії альвеолярного відростка. Для корекції метаболічних процесів у тканинах протезного ложа розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів та оцінено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА363117

Рубрики:

      
2.

Ступницька О.М. 
Конструктивні та реконструктивні заходи в стоматологічній терапії при використанні незнімних реставрацій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Ступницька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено експериментальне обгрунтування та клінічну апробацію нових високотехнологічних підходів у діагностиці з застосуванням новітніх комп'ютерних технологій і впровадження ефективних методів лікування. Проведено епідеміологічне дослідження дорослого населення м. Києва з метою вивчення стану твердих тканин зубів. В експерименті на тваринах визначено властивості твердих тканин зуба за впливу стоматологічних втручань. Створено алгоритм і розроблено методику діагностичних заходів для об'єктивізації стану твердих тканин зуба. Клінічно обгрунтовано зміни у цих тканинах та вдосконалено методику їх відновлення з застосуванням нових підходів у діагностиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА340110

Рубрики:

      
3.

Ступницька Г.Я. 
Патогенетичне обгрунтування та клінічна оцінка диференційованого лікування хворих на артеріальну гіпертензію і хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.Я. Ступницька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше визначено особливості варіабельності серцевого ритму (ВСР) у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) з нормальним рівнем артеріального тиску (АТ) та з супутньою артеріальною гіпертензією (АГ), проведено комплексний аналіз впливу терапевтичної програми з використанням ультразвукових інгаляцій ліпіну (УІЛ) або його суміші з іпратропіумом бромідом і фенотеролом (ІБФ) на зміни АТ, функції зовнішнього дихання (ФЗД) та гемокоагуляції, локальну та системну динаміку ліпопероксидації, фібринолізу та протеолізу, а також на баланс між про- та протизапальними цитокінами у конденсаті видихуваного повітря (КВП).Встановлено, що у більшості хворих на ХОБ переважає активність парасимпатичної нервової системи, а у пацієнтів з супутньою АГ спостерігається високий симпатичний тонус. Визначено негативний вплив супутньої АГ на локальні та системні параметри ліпопероксидації, фібринолізу та протеолізу, баланс між про- та протизапальними цитокінами, а також на ФЗД та гемокоагуляцію. Клінічно та патогенетично обгрунтовано доцільність диферецнійованого призначення у комплексному лікуванні хворих на ХОБ з нормальним рівнем АТ та з супутньою АГ УІЛ або його суміші з ІБФ. Встановлено позитивний вплив запропонованої терапії на АТ, показники ФЗД, лікопероксидацію та антиоксидантний статус, на динаміку змін локального та системного фібринолізу та протеолізу, а також на параметри гемокоагуляції та локальний баланс між про- та протизапальними цитокінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р412.201.1-5
Шифр НБУВ: РА331138

Рубрики:

      
4.

Ступницька Т.М. 
Підвищення ефективності використання основного капіталу підприємств харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.М. Ступницька ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо підвищення ефективності використання основного капіталу на базі удосконалення системи управління господарською діяльністю підприємств харчової промисловості. Запропоновано новий методичний підхід щодо удосконалення системи управління господарською діяльністю підприємств харчової промисловості на базі зміни змісту функцій управління використанням основного капіталу, зокрема, аналізу, мотивації, політики управління та контролю. Запропоновано класифікацію чинників, що впливають на ефективність використання основного капіталу підприємств харчової промисловості, що дозволяє розробити 8-факторну модель розрахунку його рентабельності з метою оцінювання розміщення основного капіталу за видами діяльності підприємств харчової промисловості. Запропоновано новий показник - коефіцієнт ефективності основного капіталу. Удосконалено підходи щодо формування амортизаційної політики підприємств харчової промисловості на підставі розробленого комбінованого методу нарахування амортизації, що враховує особливості класифікаційних груп основних засобів. Запропоновано методичний підхід щодо формування інвестиційної політики підприємств харчової промисловості, розроблений з використанням принципів цілісності, послідовності, передбачливості, самофінансування, максимальної ефективності, інноваційності, стабільності. З використанням даного підходу розроблено логічну модель процесу розширеного відтворення основного капіталу підприємств харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-93-21 +
Шифр НБУВ: РА358743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ступницький В.В. 
Приватне інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України (на прикладі малих підприємств): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Ступницький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання проблеми інвестування малих підприємств за перехідної економіки. Проаналізовано основні підходи до визначення поняття "інвестиції" та їх основні форми. Всебічно розглянуто соціально-економічну суть інвестування як економічної категорії. Розкрито роль приватного капіталу в економічному розвитку, подоланні інвестиційної кризи, забезпеченні економічного зростання. Визначено потенційні джерела інвестиційних ресурсів на макро- та на мікрорівні для розвитку малого підприємництва, здійснено грунтовний аналіз їх формування та запропоновано заходи щодо залучення та ефективного використання інвестиційних ресурсів у сучасній економіці України. Виявлено основні напрями вдосконалення вітчизняного законодавства з метою активізації інвестування малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-56 +
Шифр НБУВ: РА324159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ступницька Н. М. 
Проблематика і система образів роману О. І. Солженіцина "В колі першому": автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Н. М. Ступницька ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г. С. Сковороди. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Запропоновано класифікацію образів роману О. І. Солженіцина "В колі першому" з урахуванням особливостей авторського світогляду, проаналізовано своєрідність образу Сталіна, охарактеризовані художні засоби створення образів. Виявлено систему антропологічних поглядів письменника, особливості втілення ним концепції світу й особливості в романі, яка відобразилася у вирішенні письменником екзистенційних проблем. Зазначено, що втілення концепції світу й особистості в романі О. Солженіцина поєднується з формування онтологічних проблем, що робить твір концептуально значущим, надає йому особливої глибини та багатовимірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Солженіцин О. І. 534
Шифр НБУВ: РА373633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ступницький К. В. 
Цивільні правовідносини у сфері зберігання речей, що є предметом спору (секвестр) в Україні. / К. В. Ступницький. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розгляду теоретичних й практичних аспектів виникнення, зміни та припинення цивільних правовідносин зберігання речей, що є предметом спору (секвестру), в Україні, особливостей їх юридичної конструкції і елементів, які утворюють її зміст.Автором досліджується еволюція правового регулювання відносин зберігання речей, що є предметом спору, з часів Стародавнього Риму і до сьогодні. Значна увага в роботі присвячена розгляду розвитку правового регулювання відповідних суспільних відносин на територіях, що наразі входять до складу України.Встановлюється, що зберігання речей, що є предметом спору між суб'єктами цивільного права (лат. sequestratio), було відоме Римському праву як один із правових засобів, що забезпечував інтереси учасників конфлікту шляхом збереження речі. Відповідно до традиційної конструкції секвестрації дві або більше осіб – учасники конфлікту укладали відповідний цивільно-правовий договір і передавали річ на зберігання посереднику-зберігачу, який повертав її переможцю спору. Автор відмічає, що незважаючи на тривалу еволюцію правового регулювання відповідних відносин, сучасна практика правореалізації і правозастосування зіштовхується з проблемами. Причиною цьому слугує нерозвиненість відповідних положень чинного цивільного законодавства України. Статтею 976 Цивільного кодексу України, зокрема встановлюється, що дві або більше осіб, між якими виник спір про право на річ, можуть передати цю річ третій особі, яка бере на себе обов'язок після вирішення спору повернути річ особі, визначеній за рішенням суду або за погодженням усіх осіб, між якими є спір.Річ, як є предметом спору, може бути передана на зберігання за рішенням суду. В той же час це законодавче положення не дає можливості дати відповіді на низку важливих запитань. Зокрема, кому підлягає поверненню спірна річ, якщо особи, між якими є спір, відмовились від його вирішення в судовому порядку Як їм слід вчиняти, якщо один або декілька учасників спору відмовляються використовувати секвестр Що робити у випадку, коли в ході вирішення спору встановлюється, що серед поклажодавців відсутній законний володілець речі Хто має оплачувати послуги зберігання після вирішення спору Ці та інші запитання демонструють актуальність дослідження правовідносин зберігання речей, що є предметом спору.Обґрунтовується, що секвестр, як правовий засіб забезпечення правореалізації та правозастосування, може забезпечити захист не тільки суб'єктивного цивільного права, але і речового інтересу, який полягає в намаганні учасника спору отримати речове право на спірне майно, прикладом чому виступає використання секвестру при вирішенні спору, пов'язаного з визнанням права власності на річ. Встановлюється, що в контексті розмежування речово-правових і зобов'язально-правових забезпечувальних засобів, а також диференціації таких засобів за способом реалізації на юридичні і фактичні, секвестр являє собою забезпечувальний речово-правовий засіб, оскільки обмежує здійснення речових права та/або фактичне володіння особи спірним майном і реалізовується шляхом встановлення обмежень фактичного характеру, що спрямовані на недопущення безпосереднього панування учасниками спору над речами, що є предметом спору і, відповідно, об'єктом секвестру.Окрема увага в роботі присвячується здійсненню характеристики підстав виникнення правовідносин зберігання речей, що є предметом спору. В ході дослідження встановлюється, що в силу поширення на договірні відносини зберігання речей, що є предметом спору, загальних положень про зберігання, відповідний договір може характеризуватись як консенсуальний, так і реальний. Однак, з урахуванням особливої сфери застосування секвестру, яка характеризується наявністю юридичного спору, визначення договору секвестру саме як реального найбільш відповідає його дієвості як різновиду забезпечувальних правових засобів. При цьому необхідною умовою укладення договору секвестру є залучення в якості його учасника особи, яка фактично володіє спірним майном на момент його укладення.Звертаючись до теоретичних положень, а також нормативно-правових приписів чинного цивільного законодавства України, що визначають значення рішення суду для встановлення правовідносин секвестру, автор формує висновок, що рішення суду про задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову, яке запроваджує судовий секвестр, являє собою правовстановлюючий юридичний факт в матеріальних цивільно-правових відносинах в силу того, що з його настанням пов'язується виникнення недоговірного майнового цивільного правовідношення зберігання спірного майна, на яке в силу правила аналогії закону поширюються відповідні положення чинного цивільного законодавства України, що регулюють відносини зберігання, в частині, що не суперечить недоговірній сутності відповідного правовідношення.^UThe Dissertation is devoted to examining theoretical and practical aspects of how civil relations in Ukraine emerge, change and are terminated in connection to disputed property's deposition into custody (sequestration), peculiar structure of these relations and the elements that make up their content.The author researched the evolution of disputed property's preservation and its regulation by law from Ancient Roman times and up to now. The work is focused primarily on how these social relations have been regulated on the territory of nowadays Ukraine.It is determined that storage of disputed things (lat. sequestratio) was known in Roman law as one of juridical means that guaranteed interests of conflicting parties by ensuring safety of appropriate thing. According to traditional sequestration construct two or more persons – conflicting parties concluded appropriate contract and passed thing to intermediator-keeper who undertook to return it to a winner. The author notes that despite of long-term evolution of sequestration relationship modern practice of right-realization and law-enforcement meets different problems. And the reason for that is weakness of current provisions of civil legislation of Ukraine. The article 976 of Civil Code of Ukraine particularly provides that two or more persons disputing the right in an object may transfer such object to a third person that undertakes an obligation after a dispute resolution to return an object to the person recognized the owner by the court decision or by consent of the parties to dispute. An object under dispute may be transferred for storage upon the court decision.At the same time this legislative provision doesn't allow to give the answers on several important questions. Particularly to whom disputed thing should be returned if conflicting parties refuse the resolution of the dispute in court What shall they do if one or several persons disputing the right in an object refuse to use sequestration What if there is no owner among the bailors and this fact is determined during conflict resolution Who should pay for storage after a dispute resolution These and other questions demonstrate the relevance of sequestration research. It is substantiated that sequestration as a legal means to ensure legal rights realization and usage can secure not only a subjective right, but also a material interest which means that a party to the dispute is seeking to obtain the material rights for disputed property, e.g. sequestration is used when a right for private property is disputed. It is determined that in the context of distinguishing between security measures for property relations and obligations and also between such measures of legal and factual kind, sequestration must be viewed as a measure of property relations for it limits the property rights and/or a person's actual possession of disputed property and is realized through actual limitations that are set to keep the parties to the dispute from direct domination over the things that comprise the object of the dispute and thus the object of sequestration.This work aims to categorize the foundations on which the legal relations emerge to secure the disputed property. The research determined that since the agreement to preserve the disputed property may also be perceived as a general storage agreement, we can view it either as a consensual or as a real contract. But, considering it is only used in legal disputes, it is more appropriate to regard the sequestration contract as real, to fulfill its purpose as one of security measures. It's essential that in this contract must participate the party that actually presides over the disputed property at the moment when a storage agreement is made. Having studied the theoretical foundations and legally set provisions of the current civil legislature of Ukraine that determine the influence of a court's decision on the legal relation of taking the disputed property for deposit the author states that the court's decision to grant the sequestration measures in order to secure the claim for legal protection must be considered as a right-establishing legal act in the material civil relations for with it there emerges a non-contractual material civil relation of disputed property deposit that through the method of legal analogy can be guided by provisions that regulate the general storage agreement in the Civil law of Ukraine, except those that contradict the non-contractual nature of the civil relation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Баллак Е. .. 
Економічна інтеграція країн-членів Ліги арабських держав вумовах трансформації регіонального простору / Е. .. Баллак. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячено дослідженню сучасного механізму регіональної інтеграції країн-членів Ліги арабських держав (ЛАД) і стратегічним напрямам їх інтеграційної взаємодії на двосторонньому та багатосторонньому рівнях в умовах глобальної лібералізації економічних зв'язків. Актуальними проблемами сьогодні є сучасні форми взаємодії арабських держав у контексті регіональних трансформаційних зрушень; комплементарні та альтернативні пріоритети арабських держав при укладанні інтеграційних угод; підходи до порівняльного оцінювання особливостей взаємозв'язку експортних стратегій та ресурсозабезпечення країн-членів ЛАД в умовах зростання ролі інституційних чинників у формуванні регіональних інтеграційних угруповань (РІУ); сучасні галузеві і регіональні можливості торговельно-економічного співробітництва України з країнами-членами ЛАД.У дослідженні надається характеристика таким питанням, як: критерії формування і генеза міжнародних інтеграційних процесів на основі концептуальних підходів поєднання аналітичних та ймовірнісних моделей; рушійні сили трансформації інтеграційно-орієнтованих напрямів співробітництва країн ЛАД в умовах регіональної і трансрегіональної інтеграції та системи мережевих відносин між суб'єктами РІУ; сучасні форми взаємодії арабських держав шляхом як створення «платформ» досягнення конкурентних переваг, так і формування «зон синхронізації» спільних економічних політик; інтеграційний механізм країн ЛАД, функціонуючий на основі співвідношення торговельних стратегій таресурсозабезпечення; пріоритети країн ЛАД при укладанні інтеграційних угод у межах моделі «різношвидкісної» інтеграції; вплив ендогенних факторів на рівень «уразливості» та «коригування» стратегій «м'якої» інтеграції національних фінансових ринків країн ЛАД у рамах сучасної ісламської фінансово-економічна моделі; структуризація поточних і перспективних обмежень на шляху поетапного і поступового інтеграційного співробітництва країн ЛАД на двосторонньому та багатосторонньому рівнях.Наукова новизна одержаних результатів полягає у системно-науковому аналізі теоретико-методологічних засад регіональної економічної інтеграції, виявленні її особливостей у країнах ЛАД, обґрунтуванні пріоритетів розвитку торговельного співробітництва України з державами арабського регіону.^UThe dissertation is devoted to the research of the modern mechanism of regional integration of the member countries of the League of Arab States (LAS) and strategic directions of their integration interaction at bilateral and multilateral levels in theconditions of global liberalization of economic relations. Current issues today are modern forms of interaction between Arab states in the context of regional transformation; complementary and alternative priorities of the Arab states in concluding integration agreements; approaches to the comparative assessment of the peculiarities of the relationship between export strategies and resource provision of the LAS member countries in the context of the growing role of institutional factors in the formation of regional integration groups (RIG); modern sectoral and regional opportunities for trade and economic cooperation of Ukraine with LAS member countries.The study describes such issues as: criteria for the formation and genesis of international integration processes based on conceptual approaches to a combination of analytical and probabilistic models; driving forces of transformation of integration-oriented directions of cooperation of the LAS countries in the conditions of regional and trans-regional integration and system of network relations between subjects of RIG; modern forms of interaction between the Arab states by creating both "platforms" for achieving competitive advantages and forming "zones of synchronization" of common economic policies; integration mechanism of the LAS countries, functioning on the basis of the ratio of trade strategies and resource provision; priorities of LAS countries in concluding integration agreements within the model of "multi-speed" integration; the impact of endogenous factors on the level of "vulnerability" and "adjustment" of strategies for "soft" integration of national financial markets of the LAS countries within the modern Islamic financial and economic model; structuring current and future constraints on the path of gradual and gradual integration cooperation of the LAS countries at the bilateral and multilateral levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Власик Л. Й. 
Медико-соціальне обґрунтування удосконалення багатофакторної профілактики основних неінфекційних захворювань на рівні первинної медико-санітарної допомоги / Л. Й. Власик. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання в галузі соціальної медицини, яке полягає в удосконаленні профілактики основних неінфекційних захворювань в Україні та розробці пацієнт-орієнтованої моделі багатофакторної профілактики на рівні первинної медико-санітарної допомоги у інтегрованій взаємодії із спеціалізованою медичною допомогою та системою громадського здоров'я.^UThe dissertation solves a topical scientific problem in the field of social medicine, which lies in improving the prevention of major non-communicable diseases in Ukraine and developing a patient-oriented modelof multi-factor prevention at the level of primary health care.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гуйванюк О. А. 
Бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень та ожиріння: особливості поєднаного перебігу та лікування: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. А. Гуйванюк. — Б.м., 2023 — укp.

Практичне значення отриманих результатів. Рекомендовано хворим на астма-ХОЗЛ перехрест із супутнім ожирінням використовувати опитувальники Asthma Control Questionnaire¬5, COPD Assessment Test, респіраторний опитувальник шпиталю святого Георгія для контролю над захворюванням та оцінки якості життя пацієнтів, а також визначати толерантність хворих до фізичного навантаження за тестом із 6¬хвилинною ходьбою, показники біоімпедансометрії, ліпідного спектру крові, адипокінового профілю, системного запалення, функції ендотелію, про¬ та антиоксидантної систем крові. Запропоновано хворим на астма¬-ХОЗЛ перехрест з ожирінням перед початком призначення базисної терапії інгаляційними глюкокортикостероїдами та β2¬агоністами тривалої дії визначати поліморфізм гена глюкокортикостероїдного рецептора для встановлення ризику низької відповіді на лікування. Хворим на астма¬-ХОЗЛ перехрест із супутнім ожирінням рекомендовано до базисної терапії додати ердостеїн у дозі 300 мг 2 рази на добу, еритроміцин у дозі 200 мг 3 рази на добу та пульмональну реабілітацію впродовж 3 місяців з метою зменшення вираженості задишки, кашлю та продукції мокротиння, зниження рівня лейкоцитів, нейтрофілів, еозинофілів периферійної крові та мокротиння, зменшення ступеня бронхіальної обструкції, зростання толерантності до фізичних навантажень, покращення якості життя, зменшення індексу маси тіла, % вмісту жиру та рівня вісцерального жиру за одночасного зростання м’язової 9 маси, а також зменшення вираженості системного запалення та оксидативного стресу. Наукові розробки впроваджено в практику лікувально-¬профілактичних закладів України, що підтверджено відповідними актами впровадження.^UThe practical significance of the results. It has been proposed to use the Asthma Control Questionnaire – 5, the COPD Assessment Test, the St. George Hospital Respiratory Questionnaire to monitor the disease and evaluate the health related quality of life, in addition to measurements of bioimpedancemetry, blood lipid spectrum, adipokine profile, systemic inflammation, endothelial function, pro­ and antioxidants system in asthma­COPD overlap patients with obesity.It is suggested that the polymorphism of the glucocorticoid receptor gene should be determined in asthma­COPD overlap patients with obesity before the start of basic therapy with inhaled corticosteroids and long­acting β2­agonists in order to access the risk of a negative response to treatment.It is reccomended to include erythromycin at a dose of 200 mg three times a day, erdosteine at a dose of 300 mg twice a day and a complex of rehabilitation programs for 3 months to the basic therapy of asthma­COPD overlap patients with obesity in order to reduce dyspnea, cough and sputum production, decrease the leukocytes, neutrophils and eosinophils levels in peripheral blood and sputum, increase exercise capacity and muscle mass, reduce the degree of bronchial obstruction, body mass index, body fat percentage, severity of systemic inflammation and oxidative stress, as well as the severity of the disease, while simultaneously improving the prognosis of the disease and health related quality of life.Scientific developments have been implemented in the practice of medical and preventive establishments of Ukraine, which is confirmed by the relevant acts of implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського