Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (179)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Сердюк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Сердюк В.І. 
Ефективні методи організації використання засобів механізації в будівництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.І. Сердюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто чинники, що впливають на організацію використання будівельної техніки за умов ринкової економіки. Визначено режими роботи машин за умов експлуатації та розроблено методи розрахунку їх ефективності. Запропоновано методику розрахунку оборотного фонду та річної потреби в складальних одиницях для проведення технічної експлуатації засобів механізації. Наведено методи забезпечення запасними частинами підрозділів механізації будівництва. Розроблено методики розв'язання задач за випадкового зношення (поломок) окремих вузлів будівельних машин і устаткування та розрахунку вартості послуг оренди засобів механізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-01 + Н6-5-08 +
Шифр НБУВ: РА327625

Рубрики:

      
2.

Сердюк В.М. 
Ефективність медикаментозної корекції регенерації склери у хворих первинною відкритокутовою глаукомою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.М. Сердюк ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності хірургічного лікування хворих первинною відкритокутовою глаукомою за допомогою зниження надмірного рубцювання в післяопераційному періоді. Вивчено участь вільно-радикальних сполук кисню в процесі рубцювання склери та можливості їх корекції. Показано, що супероксидний радикал кисню викликає порушення рівня функціональних груп білків тканин склери в зоні оперативної дії та підвищення рівня оксипроліну в них. Виявлено негативний кореляційний зв'язок між антиоксидантною активністю камерної вологи та величиною внутрішньоочного тиску. Доведено, що застосування емоксипіну сприяє нормалізації показників антиоксидантної та прооксидантної систем, зокрема, підвищує антиоксиданту активність сльозної рідини, знижує рівень малонового діальдегіду, зменшує ступінь післяопераційної запальної реакції та підвищує ефективність оперативного лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА353399

Рубрики:

      
3.

Сердюк В.А. 
Організаційні та соціально-економічні аспекти раціонального використання добрив у сільськогосподарських підприємствах Південно-Східного регіону України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.А. Сердюк ; Нац. аграр. ун-т Каб. Міністрів України. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стрижневих питань проблеми вивчення соціально-економічних результатів застосування різних видів добрив у господарствах Південно-Східного регіону України. Розроблено систему організаційно-економічних заходів щодо економічної ефективності та екологічної безпеки їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)320-551.4
Шифр НБУВ: РА309947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сердюк В.В. 
Правовий статус Верховного Суду України в системі судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.10 / В.В. Сердюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Досліджено проблеми правового статусу Верховного Суду України у системі судової влади, обгрунтовано нові підходи щодо їх вирішення у контексті судово-правової реформи. Розглянуто питання утвердження судової влади як рівної із законодавчою, виконавчою владою в історико-правовому та порівняльно-правовому аспектах, охарактеризовано сучасний стан здійснення правосуддя Верховним Судом України. Визначено перспективи функціонування системи судових органів з урахуванням процесу реформування Верховного Суду України. Виявлено суперечності та недоліки законодавчих норм про судоустрій України. Запропоновано шляхи вирішення проблем судової організації у державі та процесуальної діяльності Верховного Суду України. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного процесуального законодавства та законодавства про судовий устрій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)111.1 + Х891.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА368528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сердюк В.О. 
Проблеми реалізації судово-правової реформи в Україні (1991-2004 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.О. Сердюк ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне та цілісне історико-юридичне дослідження теоретичних і практичних проблем реалізації судово-правової реформи в Україні у період 1991 - 2004 рр. Висвітлено історичні особливості формування концептуальних напрямків здійснення судово-правової реформи в Україні, досліджено зміни у законодавстві на кожному етапі її впровадження. Проаналізовано проблемні питання реалізації реформи. Визначено подальші напрямки реформування судово-правової системи України. Розглянуто проблемні питання правового регулювання окремих інститутів, які потребують вирішення найближчим часом. Сформульовано пропозиції щодо подолання існуючих правових та організаційних проблем судово-правової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)10 +
Шифр НБУВ: РА349759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сердюк В.В. 
Юрисдикція судів України за спеціалізацією: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.В. Сердюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

З урахуванням досягнень вітчизняної та зарубіжної правової науки та практики функціонування судової системи розкрито порядок створення, як цілісної структури, спеціалізованих господарських та адміністративних судів України, їх ланок, та функціонування в системі судів загальної юрисдикції України. З'ясовано процес становлення спеціалізованих судів за компетенцією в Україні, розкрито питання діяльності судів України у сферах адміністративної та господарської юрисдикції, проведено порівняльний аналіз судових систем деяких зарубіжних країн та України щодо спеціалізованого судочинства. Запропоновано модель цілісної структури адміністративних судів, необхідність реформування військової юстиції шляхом створення судів військових формувань України та вдосконалення діяльності господарських судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА326897

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сердюк В. О. 
Мембранні електрохімічні пристрої у процесах регенерації гальванічних розчинів / В. О. Сердюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці науково-практичних засад удосконалення процесів регенерації гальванічних технологічних розчинів за допомогою методу мембранного електролізу.Проведено аналітичний огляд науково-технічної інформації щодо областей застосування та умов роботи мембранних електрохімічних пристроїв. На базі аналізу наукових джерел показано ефективність методу мембранного електролізу у процесах очищення водних розчинів від шкідливих та отруйних речовин. Показано, що підвищення якості та терміну роботи технологічних хромовмісних гальванічних ванн можливо завдяки роботі мембранних електрохімічних пристроїв. Поляризаційними кривими встановлено залежності величини сили струму від рівня прикладеної напруги для катодного виділення кадмію та цинку при різних температурах. Підтверджено методом електронної мікроскопії з функціями рентгенофазового мікроанализу наявність у катодному осаді кадмію та цинку, йони яких знаходилися в якості домішок в аноліті.Визначений експериментально оптимальний діапазон значень рН в межах 1,5-1,8 дозволяє отримувати у вигляді цінних продуктів металічні кадмій та цинк, які можливо використовувати в металургії. У результаті проведених досліджень було розроблено лабораторну модель мембранного електрохімічного пристрою, експериментально досліджено закономірності масопереносу йонів Zn2+ та Cd2+ через катіонообмінну мембрану RALEX®CM-PES 11-66. В процесі роботи вивчалися закономірності впливу наступних факторів на процес мембранного електролізу: концентрації забруднюючого йону металу, густини струму, температури та гідродинамічних умов примембранної зони аноліту. Експериментально встановлено умови результативної регенерації гальванічних розчинів. Окрему увагу було спрямовано на застосування примусового механічного перемішування примембранної зони аноліту. В результаті узагальнень встановлено густину граничного струму для змодельованих розчинів пасивації кадмієвого та цинкового гальванічних покриттів. Встановлено підвищення виходу металу до 50%, в результаті примусового механічного перемішування. Внаслідок удосконалення відомої математичної моделі було встановлено кінетичні параметри результатів досліджень зі зміною концентрацій забруднюючих йонів ванн пасивацій та зі зміною гідродинамічних умов та знайдено константи миттєвих швидкостей реакцій катодного електроосадження кадмію та цинку. В результаті загальної математичної обробки даних результатів експериментів зі зміною концентрації, густини струму, температури та різних гідродинамічних умов були побудовані багатофакторні рівняння регресій мембранного катодного електроосадження кадмію та цинку. Для знаходження багатофакторних рівнянь регресій було застосовано програму Statgraphics Centurion 18-64X. Статистичну значущість багатофакторних рівнянь регресій рівнянь було підтверджено критеріями Стьюдента, Фішера та Дарбіна-Уотсона.Створено промисловий електрохімічний пристрій, що дозволяє ефективно регенерувати склад технологічних ванн пасивацій кадмієвих та цинкових гальванічних покриттів. На реальних виробничих ваннах пасивацій практично підтверджено адекватність багатофакторних регресійних математичних моделей електровідновлення кадмію та цинку. В результаті промислового впровадження та роботи мембранних електрохімічних пристроїв крім ефективного очищення даних технологічних ванн від йонів Cd2+ та Zn2+ доведено процес регенерації йонів хрому шестивалентного з йонів Cr3+. Експериментальне дослідження процесу анодної регенерації підтвердило поступове зростання концентрації йонів хрому шестивалентного та поступове зниження концентрації йонів Cr3+ в ваннах пасивацій гальванічних покриттів. В результаті проведених досліджень встановлено ефективність регенерації хроматів на рівні 0,6-1,59 г/л на добу в працюючих ваннах пасивації об'ємом 150л.Доведено, що робота створених мембранних електрохімічних пристроїв знижує навантаження на очисні споруди гальванічної дільниці. Встановлено зниження робочих концентрацій натрій дихромату в технологічних ваннах, що в результаті дало змогу знизити їх екологічну небезпеку в 3,75 рази. Вперше застосовано методику розрахунку еколого-економічної ефективності роботи даних електрохімічних пристроїв. Завдяки проведеним розрахункам показано результативність роботи створених промислових модулів електрохімічних в технологічних ваннах пасивації кадмієвих та цинкових гальванічних покриттів.Проведені експериментальні та статистичні дослідження, а також впровадження технологічних процесів електрохімічної регенерації хромовмісних технологічних гальванічних розчинів в АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» (додатки Д, Е, Ж), дозволяють рекомендувати поширення використання даного методу мембранного електролізу для регенерації хромовмісних технологічних розчинів підприємств нашої країни.^UThe dissertation is devoted to the scientific development and practical stays the regeneration processes improvement in galvanic technological solutions using a membrane electrolysis method.An analytical review of scientific and technical information on the areas of application and operating conditions of membrane electrochemical devices were conducted. Analyzed scientific sources show the effectiveness of the membrane electrolysis method in the purification processes of aqueous solutions from hazardous substances. Polarization curves the dependences of the magnitude of the current on the applied voltage level for the cathodic release of cadmium and zinc at different temperatures. The presence of cadmium and zinc in the cathode deposit, the ions of which were present as impurities in the anolyte, was confirmed by electron microscopy with the functions of X-ray microanalysis.The experimentally determined optimal range of pH values in the area of 1.5-1.8 allows obtaining in the appearance of valuable products metallic cadmium and zinc, which can use in metallurgy.As a result, the conducted researches laboratory model of the membrane electrochemical device has developed, the regularities of mass transfer of Zn2+ and Cd2+ ions through the cation exchange membrane RALEX®CM-PES 11-66 had experimentally investigated. In the course of work, the regularities of influence of the following factors on the membrane electrolysis process have been investigated: concentration of polluting metal ion, current density, temperature, hydrodynamic conditions of the anolyte near-membrane zone. Particular attention was paid to the use of forced mechanical stirring of the membrane zone of the anolyte. As a result of generalizations, the current limit density for simulated solutions of cadmium and zinc galvanic coatings passivations are determined. The increase in metal yields up to 50% as a result of forced mechanical mixing. As a result of improving the known mathematical model, the kinetic parameters of research results with changes in the concentrations of contaminating ions of passivation baths and with changes in hydrodynamic conditions had established, instantaneous rate constants of cathodic metals electrodeposition had found. As a result of general mathematical processing of the experiments results from data with changes in concentration, current density, temperature, and different hydrodynamic conditions, multifactor regression equations of membrane cathode electrodeposition of cadmium and zinc had constructed. The statistical significance of multifactorial regression equations was confirmed by the criteria of Student, Fisher, and Darbin-Watson.An industrial electrochemical device has been created that allows to effectively regenerate the composition of technological passivations baths of cadmium and zinc galvanic coatings. The adequacy of multifactor regression mathematical models of cadmium and zinc electroreduction has been practically confirmed on real passivation production baths. As a result of industrial implementation and operation of membrane electrochemical devices, in addition to effective purification of these process baths from Cd2+ and Zn2+ ions, the regeneration process of hexavalent chromium ions from Cr3+ ions has been proved.An experimental study of the anodic regeneration process confirmed the gradual increase in the concentration of hexavalent chromium ions and the gradual decrease in the Cr3+ ions concentration in the passivation baths of galvanic coatings. As a result of the conducted researches, the chromate regeneration efficiency was established at the level of 0.6-1.59g/l per day in working passivation baths with 150l volume.It is proved that the operation of the created membrane electrochemical devices reduces the load on the treatment facilities of the galvanic section. The reduction of working concentrations of sodium dichromate in technological baths was established, which as a result, allowed to reduce their ecological danger by 3.75 times. The calculation procedure on the ecological and economic efficiency of the electrochemical devices operation has been applied for the first time. Thanks to the calculations, the effectiveness of the created industrial modules of electrochemical in technological baths of passivation of cadmium and zinc galvanic coatings is shown.Experimental and statistical researches and also the introduction of technological processes electrochemical regeneration of chromium-containing technicality galvanic solutions in JSC Sumy plant "Nasosenergomash" (appendices Д,E,Ж), allow recommending to use this membrane electrolysis method for regeneration industrial chromium-containing technological solutions of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ісаєв О. А. 
Рання діагностика розвитку та прогнозування ускладнень у хворих на первинну відкритокутову глаукому: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. А. Ісаєв. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського