Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Стародубець Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Стародубець Г.М. 
Місце і роль ОУН(б) в українському національно-визвольному русі на Волині в роки Другої світової війни (кінець 1940 - серпень 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.М. Стародубець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 21 с. — укp.

З використанням значної кількості джерел вивчено основні програмові засади Організації Українських Націоналістів під керівництвом С.Бандери - ОУН(б), її стратегію та тактику боротьби за державну незалежність України. Розкрито військово-політичний аспект діяльності ОУН(б) на теренах північно-західної України. Визначено рівень детермінування бандерівцями різновекторного національного руху опору в даному регіоні. Проаналізовано основні структурні одиниці українського самостійницького руху на Волині, представлені ОУН(б), ОУН(м), Поліською Січчю - УПА от. Т.Бульби - Боровця та Фронтом Української Революції Т.Басюка. Показано причини та наслідки неузгодженості їх дій у військово-політичної діяльності. Визначено роль ОУН(б) в процесі формування Української Повстанської Армії. Запропоновано періодизацію діяльності ОУН(б) у досліджуваний період, до основи якої покладено еволюційні зміни її програмних засад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР346)62-51
Шифр НБУВ: РА314861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Стародубець Г.М. 
Українське повстанське запілля (друга половина 1943 - початок 1946 років): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Г.М. Стародубець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено українське повстанське запілля як структурний елемент цілісної системи національного руху Опору. З використанням широкої джерельної бази, зокрема оригінальних архівних документів і матеріалів усної історії (спогадів, інтерв'ю учасників тих подій) висвітлено особливості становлення, розвитку та руйнування повстанського запілля впродовж другої половини 1943 - початку 1946 рр. З урахуванням регіональних особливостей західноукраїнського краю проаналізовано головні чинники, що визначали специфіку функціонування запілля на Волині, Галичині та Прикарпатті. Охарактеризовано основні сфери діяльності повстанського запілля, а саме: господарської, військово-мобілізаційної, медико-санітарної, агітаційно-пропагандистської. У аспекті багатовимірності розкрито складність і суперечливість впливу певних внутрішніх і зовнішніх суспільно-політичних чинників на процес формування його морально-психологічного клімату. Проаналізовано причини руйнування українського повстанського запілля та його наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-45 + Ф513(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА349821

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського