Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАТАРИН$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ДМИТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Татаринов С.Й. 
Історія гірничої справи, металургії та металообробки доби бронзи Східної України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Й. Татаринов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 23 с. — укp.

Проведено археологічне дослідження пам'яток доби бронзи Східної України. Виділено Бахмутські мідні копальні та розташовані поряд чітко датовані стоянки гірників-металургів зрубної культури. Вперше у Східній Європі досліджено різні типи мідеплавильних печей, виявлено й охарактеризовано гірничі та металообробні знаряддя праці, зливки, вироби з металу, ливарні форми. Встановлено існування у Донбасі у XV - XI ст. до н.е. центру металургії та металообробки. Встановлено господарський зв'язок мідних копалень з довготривалими спеціалізованими та звичайними поселеннями зрубної культурно-історичної спільноти на Сіверському Донці та у Подонні. Визначено клановий характер гірничої справи, металургії та металообробки. Виділено ареали розповсюдження металу Донецького гірничо-металургійного центру у Північному Приазов'ї та доведено існування мінової торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)26-24 + Т4(237УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА346281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Татаринцева А.С. 
Планування і регулювання партнерських відносин у сфері туризму: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.С. Татаринцева ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль сфери туризму в системі національного господарства України. Висвітлено теоретичні, методичні та практичні аспекти розвитку даної сфери за рахунок планування та регулювання партнерських відносин. Розкрито їх суть і зміст, співвідношення понять "партнерство", "співробітництво". Розроблено технологію планування та регулювання партнерських відносин у процесі формування та реалізації туристичних продуктів. Грунтовно досліджено структуру туристичного ринку. Виявлено основних учасників, напрями їх взаємодії у процесі формування турпродуктів. Проведено типізацію партнерських відносин. Визначено позитивні та негативні тенденції розвитку сфери туризму України. Доведено доцільність формування відносин партнерства. Ідентифіковано практичні аспекти налагодження даних відносин і здійснено їх оцінювання. Визначено вплив партнерських відносин на ефективність процесів формування туристичних продуктів, встановлення ціни та розподіл вигод і прибутків між учасникам партнерства. Запропоновано комплексні моделі вибору доцільного партнера й оцінювання ефективності партнерства, заходи щодо оптимізації процесів планування партнерських відносин, концепцію їх державного регулювання у сфері туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358 +
Шифр НБУВ: РА364709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Татаринов А.А. 
Прогнозування та підвищення стійкості виробок в умовах слабкометаморфізованих порід Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / А.А. Татаринов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням прогнозування та оцінки стійкості виробок, розробці та впровадженню конструкції металевого кріплення криволінійної форми. В роботі викладені теоретичні та експериментальні дослідження процесу здимання слабкометаморфізованих порід Західного Донбасу, що мають дуже високий рівень структурної неоднорідності та пов'язану з цим мінливість їх фізико-механічних властивостей. Розроблено методику прогнозування та кількісної оцінки стійкості виробок на основі ймовірносно-статистичних моделей. Це дозволяє при проектуванні виробок прогнозувати їх стійкість із аналізом можливих ефективних варіантів підтримання, одним з яких є апробоване в умовах Західного Донбасу підковоподібне металеве кріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1

Рубрики:

      
4.

Татарин Н.Б. 
Регулювання розвитку фондового ринку в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Н.Б. Татарин ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми становлення та розвитку фондового ринку в Україні. Розкрито сутність і значення фондового ринку для економіки держави, визначено напрями його фінансової реструктуризації. Обгрунтовано необхідність удосконалення механізму функціонування та регулювання вітчизняного фондового ринку. Розкрито роль фондового ринку в процесі розвитку ринкових відносин в Україні та визначено напрями півдищення його стабілізуючого впливу на економіку держави. Розроблено методи формування адекватної нормативно-правової бази з урахуванням сучасного стану фондового ринку, призначено для його коригування згідно з пріоритетами розвитку економіки. Доведено, що підвищення інституційної якості інструментів фондового ринку дозволить привернути увагу емітентів та інвесторів, а також сприяє удосконаленню інституційних структур фондового ринку з метою диверсифікації його ресурсної бази та залучення збережень населення. Визначено тенденції й перспективи розвитку та регулювання фондового ринку України з урахуванням світового досвіду діяльності у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29-96-21 +
Шифр НБУВ: РА353984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Татаринова С.О. 
Формування логіко-математичних понять у старших дошкільників у процесі пізнавальної діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / С.О. Татаринова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито суть логіко-математичних понять та визначено їх показники. Виявлено критерії та охарактеризовано рівні сформованості у дошкільників даних понять. Конкретизовано зміст пізнавальних дій дітей старшого дошкільного віку у процесі усвідомлення логічних операцій (аналізу, синтезу, класифікації, порівняння, узагальнення) у визначенні суттєвих ознак предметів. Удосконалено методику формування у старших дошільників математичних уявлень, наведено систему пізнавальних завдань різного рівня складності та логіко-математичні поняття "форма", "величина", "число".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.383 +
Шифр НБУВ: РА360525

Рубрики:

      
6.

Татарин Б. Б. 
Діагностична значимість прогностичних факторів та солей важких металів у пацієнтів з колоректальним раком / Б. Б. Татарин. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Татарин М. Б. 
Термодинаміка чорних дір з нелінійними матеріальними полями: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / М. Б. Татарин. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню термодинамічної поведінки трьох теоретико-польових моделей чорних дір: статичних та з обертанням, з електричним та магнітним зарядами, з різними нелінійними електромагнітними полями, у просторі-часі різних вимірностей та геометрій в рамках загальної теорії відносності. Першою розглянутою моделлю є статична, електрично заряджена чорна діра із чотирьома різними видами нелінійного електромагнітного поля: степеневим, Борна-Інфельда, логарифмічним та експоненційним у тривимірному просторі-часі з від'ємною космологічною сталою. Отримано рівняння гравітаційного та електромагнітного полів, їхні точні аналітичні розв'язки. Показано, що для полів Борна-Інфельда та логарифмічного відсутня розбіжність електричного поля при нульовому значенні радіальної координати. Продемонстровано схожу якісну поведінку отриманих розв'язків для полів типу Борна-Інфельда. Степеневе електромагнітне поле при параметрі нелінійності рівному одиниці відповідає лінійній максвелівській електродинаміці. Досліджено конформний випадок степеневого поля при якому радіальна компонента електричного поля задовольняє закону обернених квадратів у тривимірному просторі-часі, тензор енергії-імпульсу стає безслідовим, а скалярна кривизна приймає постійне значення. Знайдено зв'язки між сталими інтегрування та макроскопічними параметрами чорної діри — її масою та повним електричним зарядом. Обчислено температуру випромінювання Гокінґа та електричний потенціал на горизонті подій чорної діри. Досліджено розширений фазовий термодинамічний простір, де від'ємна космологічна стала інтерпретується як термодинамічний тиск з боку середовища на чорну діру. Записано перший закон термодинаміки для термодинамічної функції маси чорної діри, показано, що вона має зміст ентальпії. Отримано термодинамічний об'єм чорної діри, який співпадає з площею круга радіусу горизонту подій чорної діри. Записано рівняння стану чорної діри та виявлено його тривіальну критичну поведінку — відсутність фазового переходу. Обчислено ізобарну теплоємність чорної діри, виділено нефізичну область її від'ємного значення, яка відповідає області від'ємної температури. Другою дослідженою моделлю є електрично заряджена чорна діра з повільним обертанням та степеневим електромагнітним полем у тривимірному просторі-часі з від'ємною космологічною сталою. Отримано рівняння поля та їх розв'язки. Ці розв'язки описуються двома метричними функціями: діагональною та недіагональною, а також двома компонентами тензора електромагнітного поля: радіальним електричним та магнітним полями. Границя повільного обертання визначається малим параметром, що є пов'язаним із кутовим моментом чорної діри. Для магнітного поля та недіагональної метричної функції знайдено точні квадратурні, а також аналітичні асимптотичні розв'язки, ці результати є оригінальними. Розв'язки для електричного та магнітного полів отримано в загальному випадку без накладання на них додаткових зв'язків. Обговорено зв'язки між сталими інтегрування та параметрами чорної діри — її масою, електричним зарядом, кутовим моментом. Третьою вивченою моделлю є статична чорна діра з електричним та магнітним зарядами в електродинаміці Борна-Інфельда чотиривимірного простору-часу зі сферичною, плоскою та гіперболічною геометричними структурами горизонту подій чорної діри з від'ємною космологічною сталою. Електромагнітний лагранжіан Борна-Інфельда обрано в його оригінальній формі з двома польовими інваріантами. Отримано польові рівняння та їх точні аналітичні розв'язки. Досліджувана чорна діра описується однією діагональною метричною функцією, радіальним електричним та кутовим магнітним полями. Підстановку для вектора потенціалу електромагнітного поля обрано в такій формі, що забезпечує однакові значення інваріантів поля Борна-Інфельда, а також електричні компоненти електромагнітного поля для усіх розглянутих геометрій горизонту подій. При прямуванні радіальної координати до нуля електричне поле зростає повільніше для більших значень магнітного заряду і приймає скінченне значення. Досліджено термодинамічні властивості отриманих розв'язків у розширеному фазовому термодинамічному просторі. Записано перший закон термодинаміки та співвідношення Смарра для скінченних термодинамічних величин із додатковими членами поляризації вакууму Борна-Інфельда, що є характерними особливостями електродинаміки Борна-Інфельда. Отримано рівняння стану та вивчено його критичну поведінку. Фазовий перехід має місце тільки для сферичного горизонту подій чорної діри, отримано умови на електричний та магнітний заряди, а також параметр нелінійності при яких цей перехід можливий. Отримано термодинамічне критичне відношення та проаналізовано його оригінальні особливості. Обчислено ізобарну теплоємність чорної діри.^UThe work is devoted to the study of thermodynamic properties of three field-theoretical models of black holes: static and rotating, electrically and magnetically charged, with different non-linear electromagnetic fields, in various spacetime dimensions and topologies within General Relativity. The first considered model is a static, electrically charged black hole with four various types of non-linear electromagnetic field, namely, power Maxwell invariant, Born-Infeld, logarithmic and exponential in three-dimensional spacetime with a negative cosmological constant. Equations of gravitational and electromagnetic fields, and their exact analytical solutions are obtained. It is shown that the electric field in the Born-Infeld and logarithmic electrodynamics does not diverge at the origin. The Born-Infeld type fields possess similar qualitative behavior. The power Maxwell invariant field with the non-linearity parameter equal to unity corresponds to linear Maxwell electrodynamics. The conformal source of the power Maxwell invariant is investigated. In this case the electric field satisfies the inverse-square law in three dimensions, electromagnetic stress-energy tensor is traceless, and scalar curvature takes a constant value. Relations between integration constants and macroscopic parameters of black hole, namely, mass and full electric charge are established. The Hawking temperature and electric potential on the black hole horizon are calculated. The extended phase space thermodynamics where a negative cosmological constant is associated as environment pressure is investigated. The first law of thermodynamics is written for the black hole mass, which is interpreted with enthalpy. The black hole thermodynamic volume coincides with the area of a circle of the black hole horizon radius. The equation of state of the black hole is written and its trivial behavior is discovered. Also, the heat capacity at constant pressure is calculated. The second examined model is a slowly rotating, electrically charged black hole with power Maxwell invariant electromagnetic field in three-dimensional spacetime with a negative cosmological constant. Field equations and their solutions are obtained. These black hole solutions are described by two metric functions, namely diagonal and nondiagonal functions, and also two components of electromagnetic field tensor, namely the radial electric and magnetic fields. The slow rotation limit is defined by a small parameter which is related to the black hole angular momentum. For the magnetic field and non-diagonal metric function exact quadrature as well as analytical asymptotic solutions are found, these results are original. The solutions for electric and magnetic fields are obtained in a general case without the assumption of additional connections between them. Relations between integration constants and black hole parameters — its mass, electric charge and angular momentum are discussed. The third studied model is a static, electrically and magnetically charged black hole in the Born-Infeld electrodynamics of four-dimensional spacetime with spherical, planar and hyperbolic black hole horizons with a negative cosmological constant. The electromagnetic Born-Infeld lagrangian is chosen in its original form with two field invariants. Field equations and its exact analytical solutions are obtained. The black hole is described by one diagonal metric function, radial electric and angular magnetic fields. The ansatz for the electromagnetic field potential was chosen in the form which gives rise to the same form of electric field and field invariants for all types of considered horizon geometries. The electric field grows slowly near the origin for larger values of the magnetic charge for fixed the electric one and is finite. Thermodynamic behavior of the obtained solutions in the extended phase space thermodynamics are examined. The first law of black hole thermodynamics and Smarr relation for finite thermodynamic quantities with additional terms of the Born-Infeld vacuum polarization are written. The black hole equation of state is obtained and its critical behavior is investigated. A phase transition occurs only for the spherical black hole horizon, and conditions for its existence are given. The thermodynamic critical ratio is found and its original features are analyzed. Also, the heat capacity at constant pressure is obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Татарин Н. М. 
Концептуальні засади організації та планування розслідування кримінальних правопорушень: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.09 / Н. М. Татарин. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше проведено комплексне дослідження концептуальних засад організації та розслідування кримінальних правопорушень. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що дисертація є першою кваліфікаційною науковою працею, в якій отримано нові результати у вигляді наукових висновків щодо концептуальних засад організації та планування розслідування кримінальних правопорушень.Встановлено, що питання організації та планування розслідування кримінальних правопорушень, незважаючи на постійний до нього науковий інтерес, досі залишаються дискусійними та невирішеними через постійне реформування системи органів досудового розслідування, зміни в нормативно-правовій регламентації діяльності вказаних органів і кримінальному процесуальному законодавстві, розвиток комп’ютерних та інформаційно-телекомунікаційних технологій і їх активне запровадження в усі сфери суспільного життя, в тому числі діяльність з виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень.Доведено, що ґенеза нормативно-правового регулювання діяльності з організації та планування розслідування кримінальних правопорушень знаходиться в прямій залежності від етапів становлення та розвитку інституту досудового розслідування в кримінальному процесі України. Розкрито ґенезу нормативно-правового регулювання діяльності з організації та планування розслідування кримінальних правопорушень з урахуванням значимих для становлення та реформування системи досудового розслідування в незалежній Україні, керуючись особливостями переходу від тоталітарного режиму до демократичного, ринкової трансформації економіки, зміни в системі, функціях і повноваженнях правоохоронних органів, у тому числі пов’язаних з протидією кримінальній протиправній діяльності. Виокремлено й охарактеризовано основні періоди в нормативно-правовому забезпеченні діяльності з досудового розслідування кримінальних правопорушень узагалі й організації та планування розслідування. Обґрунтовано, що організації та плануванню розслідування кримінальних правопорушень як об’єкту криміналістичного дослідження притаманні закономірності, зумовлені багатьма чинниками: нормативно-правовою регламентацією діяльності органів досудового розслідування, інших правоохоронних, наглядових і судових органів, судово-експертних установ, зокрема в частині здійснення кримінального провадження; завданнями кримінального провадження та криміналістичної науки; наявними силами, засобами та методами її реалізації; рівнем і особливостями кримінальної протиправної діяльності; наявністю і змістом досягнень в інших галузях знань і можливістю їх адаптації до потреб діяльності з виявлення, розкриття, розслідування та попередження кримінальних правопорушень.З’ясовано, що поняття «організація розслідування кримінальних правопорушень» використовується для позначення криміналістичного вчення; системи теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо впорядкування й узгодження процесу досудового розслідування заради створення сприятливих умов для вирішення завдань кримінального провадження; діяльності з підвищення ефективності досудового розслідування. Виокремлено дві групи ознак організації розслідування кримінальних правопорушень – загальні та конкретні. Аргументовано, що завдання організації розслідування кримінальних правопорушень полягають у створенні сприятливих для вирішення завдань досудового розслідування умов, впорядкуванні й узгодженні процесу досудового розслідування. З’ясовано значення організації розслідування кримінальних правопорушень.^UThe thesis is the first to conduct a comprehensive study of the conceptual foundations of organisation and investigation of criminal offences. The scientific novelty of the results obtained is that the thesis is the first qualification scientific work in which new results are obtained in the form of scientific conclusions regarding the conceptual foundations of organisation and planning of criminal investigations.The author has established that the issues of organisation and planning of criminal investigations, despite the constant scientific interest in them, still remain controversial and unresolved due to the ongoing reform of the system of pre-trial investigation bodies, changes in the legal and regulatory framework for the activities of these bodies and criminal procedure legislation, development of computer and information and telecommunication technologies and their active implementation in all spheres of public life, including activities aimed at detecting, solving and investigating criminal offences.It has been proved that the genesis of regulatory and legal regulation of activities related to organisation and planning of criminal investigations is directly dependent on the stages of formation and development of the pre-trial investigation institute in the criminal procedure of Ukraine. The author has revealed the genesis of legal regulation of activities related to organisation and planning of criminal investigation with due regard to the factors which are important for the establishment and reform of the pre-trial investigation system in independent Ukraine, guided by the peculiarities of transition from a totalitarian regime to a democratic one, market transformation of the economy, changes in the system, functions and powers of law enforcement agencies, including those related to countering criminal unlawful activities. The author has identified and characterised the main periods in the regulatory and legal support of pre-trial investigation of criminal offences in general and organisation and planning of investigation.It has been substantiated that the organisation and planning of criminal investigations as an object of forensic research are characterised by regularities which are determined by many factors: the regulatory framework for the activities of pre-trial investigation bodies, other law enforcement, supervisory and judicial authorities, and forensic institutions, in particular, in terms of criminal proceedings; tasks of criminal proceedings and forensic science; available forces, means and methods of its implementation; level and peculiarities of criminal unlawful activity; availability and content of achievements in other fields of knowledge and the possibility of their adaptation to the needs of detection, detection, investigation and prevention of criminal offences.The author has established that the concept of "organisation of criminal investigation" is used to refer to the forensic science; a system of theoretical provisions and practical recommendations for streamlining and harmonising the pre-trial investigation process with a view to creating favourable conditions for solving the tasks of criminal proceedings; and activities aimed at improving the efficiency of pre-trial investigation. The author has distinguished two groups of features of the organisation of criminal investigation - general and specific. It has been argued that the tasks of organising the investigation of criminal offences are to create favourable conditions for solving the tasks of pre-trial investigation, and to streamline and coordinate the pre-trial investigation process. The importance of organisation of criminal investigation has been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського