Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЕРНАВСЬК$<.>+<.>A=СОФІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Тернавський Ю. І. 
Ефективні механізми управління об'єктами соціальної інфраструктури промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. І. Тернавський ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено концепцію управління об'єктами соціальної інфраструктури металургійного підприємства (МП), практична реалізація якої сприятиме відтворенню трудового й інтелектуального потенціалу та забезпеченню економічного зростання підприємства. Соціальну інфраструктуру підприємства представлено сукупністю об'єктів, що налічуються на його балансі, призначених для задоволення соціальних, побутових, культурних та інтелектуальних потреб персоналу та членів їх сімей. Запропоновано механізм управління процесами фінансування, комерційною діяльністю об'єктів соціальної інфраструктури МП, а також механізм внутрішньогосподарського регулювання діяльності її об'єктів. Розроблено організаційно-інформаційне забезпечення процесів управління об'єктами соціальної інфраструктури МП, яке базується на удосконалених аналітичних показниках оцінки ефективності функціонування об'єктів, методах моніторингу та контролінгу, а також враховує положення колективного договору, що дозволяє оперативно приймати управлінські рішення за критерієм збільшення ділової активності зазначених об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-961-31
Шифр НБУВ: РА383189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тернавська В.М. 
Інститут суду присяжних в Україні (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Тернавська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

В історико-правовому аспекті проведено комплексне дослідження процесу становлення суду присяжних як судового інституту та його подальшого розвитку. Встановлено, що запровадженню інституту суду присяжних на українських землях під час проведення судової реформи 1864 р. сприяло існування у вітчизняній системі судоустрою часів середньовіччя судового інституту з ознаками суду присяжних, створеного на базі копного суду. Проаналізовано сучасний стан суду присяжних у судових системах Англії, США, Франції та РФ, визначено позитивні та негативні чинники його діяльності. Обгрунтовано пропозиції щодо створення умов, які сприятимуть становленню й ефективному функціонуванню інституту суду присяжних у судовій системі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)111.4-1 +
Шифр НБУВ: РА352863

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тернавський А.Г. 
Обгрунтування прийомів технології вирощування огірка на вертикальній шпалері у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. нак: 06.01.06 / А.Г. Тернавський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Доведено перевагу строку сівби насіння 25 квітня. Приріст урожайності товарних плодів від застосування раннього строку сівби у порівнянні зі строком 5 травня становив 4,8 - 11,8 т/га. Доведено, що найбільш ефективним мульчуючим матеріалом є чорна поліетиленова плівка, яка створює сприятливі температурні умови у грунті, внаслідок чого у фазу плодоношення рослини вступають раніше та забезпечується більш високий ранній врожай, а також врожайність товарних плодів. Основні результати досліджень пройшли виробниче випробування та рекомендовані для застосування у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тернавська С.В. 
Фононні спектри шаруватих кристалів Insubx/subTlsub1~-~x/subJ: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.В. Тернавська ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Подано ідентифікацію основних смуг фононних спектрів з врахуванням внутрішньокластерних та міжшарових взаємодій в елементарних комірках твердого розчину. Виявлено фактор-групові розщеплення в ІЧ спектрах та антирезонанс у СКР. Фактор-групове розщеплення можна розглядати як дисперсну взаємодію між флуктуаціями електронної густини в одному шарі та індукованою нею флуктацією густини в сусідньому шарі. З огляду на трансляційну інваріантність відповідні хвильові функції задовольнятимуть умовам симетрії, що дає змогу застосовувати теоретико-групові підходи, розроблені О.С. Давидовим для екситонних спектрів молекулярних кристалів. Суттєві зміни структури фонних спектрів залежно від вмісту талієвої компоненти пов'язано з розривом твердої розчинності заміщення у сандвичних шарах In(Tl) - J - In(Tl) та входженням іонів талію у міжшарові проміжки (автоінтеркаляція). Обговорено роль вільних носіїв у механізмі структурних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + В379.226,022 +
Шифр НБУВ: РА323594

Рубрики:

      
5.

Тернавська Т.А. 
Формування пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Т.А. Тернавська ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що для формування пізнавальної діяльності студентів ВНЗ у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін необхідно використовувати відповідні дидактичні умови, а саме: формування пізнавального інтересу до вивчення психолого-педагогічних дисциплін, професійну орієнтацію в організації навчальної діяльності, а також демократичні відносини між учасниками навчального процесу з застосуванням сучасних технологій навчання відповідно до фахової спрямованості студентів. Відзначено, що сформована пізнавальна діяльність характеризується єдністю її компонентів (конвергентної здатності, здатності навчатися, креативності, пізнавальних стилів, самооцінки) у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін. З'ясовано, що дидактичні умови у процесі вивчення даних дисциплін сприяють гармонізації компонентів пізнавальної діяльності, впливають на розвиток факторів структури загального інтелекту, компонентів навчальної мотивації, рівнів оригінальності, унікальності, творчого потенціалу, сили волі та самооцінки. Гармонізація компонентів пізнавальною діяльності є ознакою її ефективного формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.22 + Ч311р30 + Ю9р30 +
Шифр НБУВ: РА364624

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського