Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (245)Книжкові видання та компакт-диски (345)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ТИМЧИК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Тимчик С. В. 
Автоматизована біотехнічна система для тестування оператора поліграфа: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / С. В. Тимчик ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено модель біотехнічної системи для тестування оператора поліграфа, обумовлену визначеним механізмом прийняття рішень і комплексом контрольованих фізіологічних показників, який діагностує психофізіологічну придатність оператора поліграфа за інтегральним показником, що враховує поточні, максимальні та мінімальні значення динамічних і квазістаціонарних сигналів, їх динаміку в процесі тестування, які вимірюються й обробляються біотехнічною системою для тестування операторів поліграфа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 с252 + Р343.3 с05
Шифр НБУВ: РА373255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тимчик О.В. 
Поліпшення теплоекологічних показників гібридних камер згоряння газотурбінного типу на основі інтенсифікації їх робочих процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Тимчик ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси горіння рідких, твердих і газових палив у гібридній камері згоряння (ГбКЗ) газотурбінного типу. На підставі експериментальних і розрахункових досліджень ГбКЗ розглянуто деякі способи покращання якості газифікації твердих та ступеня випаровування рідких вуглеводневих палив, а також стійкості горіння в газовій фазі. Дослідження процесів газифікації, випаровування та горіння проведено на експериментальних стендах з використанням оригінальних діагностик процесів у об'ємі камери згоряння (КЗ) та складу продуктів згоряння. Розроблено методику та проведено числові дослідження щодо впливу покращання теплоекологічних показників КЗ стаціонарної газотурбінної установки на рівень платежів за викиди відроблених шкідливих речовин з газами в атмосферу. Створено експериментальну установку та проведено досліди стосовно підпалу пиловугільно-повітряних сумішей НВЧ-розрядом у КЗ гібридного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048-01 +
Шифр НБУВ: РА325432

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Тимчик О.А. 
Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.А. Тимчик ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Здійснено ретроспективний аналіз релігійної освіти у професійній підготовці вчителів народних училищ другої половини ХІХ - початку ХХ ст., систематизацію поглядів щодо місця релігії у сучасній українській освітньо-виховній системі. Висвітлено стан проблеми у педагогічній, психологічній та релігієзнавчій літературі, у практичній діяльності вищих педагогічних закладів І - ІІ рівнів акредитації. Розроблено і теоретично обгрунтовано зміст курсу релігієзнавства для педагогічного коледжу. Визначено критерії та рівні ефективності його вивчення у педагогічному коледжі. Виявлено можливості курсу релігієзнавства у вихованні релігійної толерантності студентів і значення релігієзнавчих знань у педагогічній діяльності вчителів початкових класів. Доведено, що підвищенню ефективності вивчення релігієзнавства студентами педагогічного коледжу сприяє використання матеріалу курсу у практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212.4:ч30/49 + Э2р20 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА317745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
9.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Тимчик 
Фізико-хімічні і біологічні властивості ландоміцину Е і його продукування культурою Streptomyces globisporus 3-1: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Олеся Володимирівна Тимчик ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*725.313 + Р281.811.1-1
Шифр НБУВ: РА342415

Рубрики:

      
12.

Касіч Н. П. 
Виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності / Н. П. Касіч. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07 – теорія і методика виховання. – Інститут проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. – Київ, 2019.Дисертацію присвячено актуальній проблемі виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності. Шляхом теоретичного аналізу уточнено сутність понять «цілеспрямованість особистості», «виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності». Уточнено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, довільного імпульсу, діяльнісно-практичний); охарактеризовано критерії (когнітивний, емоційно-ціннісний, довільного імпульсу, діяльнісно-практичний) з відповідними показниками та рівні вихованості цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності (високий, середній та низький).У дисертаційному дослідженні узагальнено досвід закладів загальної середньої освіти з виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності. Вперше розроблено та експериментально перевірено педагогічні умови (впровадження дієвих форм і методів виховної роботи з метою формування у старших підлітків мотивації до фізкультурно-оздоровчої діяльності; залучення старших підлітків до організації та проведення змагальної діяльності на різних рівнях на основі створення ситуацій успіху; налагодження взаємодії сім'ї і школи у вихованні цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності; забезпечення комплексної роботи з учителями фізичної культури, інструкторами з оздоровчого плавання та фітнесу щодо виховання цілеспрямованості учнів 7–9-х класів) і методику виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності.Висвітлено й досліджено досвід закладів загальної середньої освіти з виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності. Це дало нам змогу виявити загальні проблеми щодо виховання цілеспрямованості старших підлітків, їх потреби та інтереси, які слід врахувати й уточнити під час проведення і організації фізкультурно-оздоровчої діяльності. Як свідчить досвід сучасних закладів загальної середньої освіти, у процесі занять фізкультурно-оздоровчою діяльністю можна реалізовувати виховні завдання шляхом застосування як традиційних, так і нетрадиційних засобів, форм і методів спортивної діяльності тощо.З'ясовано, що проблема виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності є малорозробленою в освітньому середовищі України.Зміст експериментального дослідження також передбачав використання методологічних та психолого-педагогічних концепцій (систем поглядів), а саме: концепція особистісно орієнтованого виховання, концепція особистісно-розвивального навчання, концепція проблемного навчання.Зміст виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності передбачав використання принципів доступності, наочності, культуровідповідності, суб'єкт-суб'єктної взаємодії, системності.Визначено методику виховання цілеспрямованості старших підлітків у фізкультурно-оздоровчій діяльності та експериментально перевірено її ефективність. Формами виховання цілеспрямованості учнів 7–9-х класів у фізкультурно-оздоровчій діяльності було обрано: індивідуальні, колективні, самостійні, позакласні та позашкільні. Основними видами виховання цілеспрямованості учнів 7–9-х класів ЕГ було обрано оздоровче плавання та його елементи; фітнес, який передбачав урахування інтересів та бажань старших підлітків; спортивні ігри, змагання та традиційні заняття з фізичної культури.^UDissertation for the scientific degree of a Candidate of Pedagogical Sciences in speciality 13.00.07 – Theory and Methods of Education. – Institute of Problems on Education of the National Academy of Educational Sciences of Ukraine. – Kyiv, 2019.This thesis is devoted to the actual problem of development of dedication to purpose in senior teenagers in the process of physical education and recreation activities.The essence of the concepts of «personality's dedication of purpose», «development of dedication to purpose in senior teenagers in physical education and recreation activities» has been specified by means of theoretical analysis. The criteria (cognitive, emotional-value, arbitrary impulse, activity-practical) are specified; the criteria (cognitive, emotional-value, arbitrary impulse, activity-practical) are characterized with the corresponding indicators and levels of development of dedication to purpose in senior teenagers in physical education and recreation activities (high, medium and low).In the research the potential of physical culture and recreation activity is analyzed in relation to the upbringing of purposefulness of senior teenagers. For the first time theoretically grounded, developed and experimentally verified pedagogical conditions for the education of the purposefulness of senior teenagers in physical culture and health activities (introduction of effective forms and methods of educational work in order to form the motivation of senior teenagers for physical culture and recreation activities among older adolescents, involving older teenagers in the organization and conduct of competitive activities on Different levels based on the creation of successful situations; Establishing the interaction of family and school in the education of the purpose of older teens in physical culture and health activities, providing comprehensive work with teachers of physical culture, health improvement and fitness instructors in raising the focus of students 7-9 grades).The experience of general secondary educational institutions in development of dedication to purpose by means of PE and recreational activities has been studied and presented. This allowed us to identify general problems related to development of dedication to purpose in senior teenagers, their needs and interests that should be considered and specified during the organization of physical education and recreation activities. The experience of modern general secondary educational institutions shows that in the process of being engaged in physical education and recreation activities it is possible to carry out educational tasks through the use of both traditional and non-traditional means, forms and methods of sports activities etc.It was determined that the problem of development of dedication to purpose in senior teenagers in the process of PE and recreation activities is poorly developed in the educational environment of Ukraine.The content of the empirical research also included the use of methodological, psychological and pedagogical concepts (systems of views) namely the concept of person-oriented education, the concept of education that leads to personal development and the concept of problem-based learning.The essence of development of dedication to purpose in senior teenagers in the process of PE and recreation activities involves the use of accessibility, clarity, cultural accordance, inter-subject interaction, systematic approach and consistency principles.Methodology of development of dedication to purpose in senior teenagers in the process of PE and recreation activities has been determined, its efficiency has been empirically verified. The following forms of development of dedication to purpose in 7th - 9th graders in the process of physical education and recreation activities have been selected as the main ones: individual, collective, independents, extra-curricular and out-of-school activities. Recreational swimming and its elements; fitness that includes taking into account interests and desires of senior teens; sports games, competitions and traditional physical education classes have been chosen as main types of development of purpose-dedication in 7th-9th graders.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Тимчик Р. В. 
Розрахунки нижніх автоіонізаційних станів атомів берилію, магнію, кальцію / Р. В. Тимчик. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розвитку методу взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел для отримання енергетичних положень та ширин автоіонізаційних станів, що виникають у процесі іонізації атомів Be, Mg, Ca електронним ударом та внаслідок фотоіонізації вказаних атомів. Мета виконуваних досліджень досягається цілеспрямованим поетапним ускладненням розрахунків енергетичних положень і ширин автоіонізаційних станів, що виникають у процесах іонізації атомних систем, від іонів до багатоелектронних атомів.Фундаментальний аспект актуальності полягає у розширенні меж застосування методу взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел на багатоелектронні атомні системи. Метод дозволяє розраховувати не лише положення, але і ширини автоіонізаційних станів, досліджувати не лише процес розсіювання, але і процес іонізації атомних систем електронами та фотонами. У дисертації метод застосовується саме для досліджень процесу іонізації атомів та іонів електронами, що, на відміну від вивчення процесу розсіювання електронів на атомах, є певною проблемою сучасної теорії. Прикладний аспект актуальності полягає у ролі автоіонізаційних станів як джерела інформації про структуру спектрів атомів та іонів, про ефективні перерізи процесів та імовірності переходів, які відіграють важливу роль у всіх процесах електрон-атомних, електрон-іонних зіткнень, оскільки у більшості випадків перерізи резонансної іонізації, завдяки наявності квазістаціонарних станів, можуть у кілька разів перевищувати перерізи прямої іонізації, що є важливим аспектом у діагностиці низькотемпературної плазми. Збудження та розпад автоіонізаційних станів є яскравим проявом кореляційних ефектів у електронних оболонках атомів і, як наслідок, – одним із найбільш пріоритетних напрямів у сучасній фізиці електрон-атомних зіткнень.Наукові результати, які виносяться на захист.Успішно розвинуто обчислювальні можливості методу взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел і вперше застосовано цей метод для отримання повних та парціальних характеристик автоіонізаційних станів Be, Mg, Ca. Таким чином, розширено можливості застосування цього методу на опис багатоелектронних атомних систем.Обгрунтовано вибір хвильової функції основного стану атома для адекватного опису процесів іонізації багатоелектронних атомів. Виконано порівняння та аналіз характеристик квазістаціонарних станів, знайдених на основі різних багатопараметричних хвильових функцій основного стану атома. Завдяки адекватному вибору хвильової функції основного стану суттєво покращено точність розрахунків.Вперше спостережено ефект особливої зміни парціальних ширин у порівнянні із повними ширинами при застосуванні різних хвильових функцій основного стану.Енергетичні положення та ширини автоіонізаційних станів іонів H-, Li+, Be++ та атомів Be, Mg, Ca розраховано в межах точного квантово-механічного методу, яким є метод взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел, що добре відомий завдяки прецизійному опису квазiстацiонарних станiв атома гелiю.Метод взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел успішно застосовано до більш складної, ніж задача розсіювання електрона на іоні, проблеми, а саме до задачі розрахунку процесу іонізації багатоелектронних атомів.Уточнено положення та ширини нижніх автоіонізаційних станів атомів Be, Mg, Ca.Наочно продемонстровано переваги методу взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел у порівнянні з іншими методами розрахунків багаточастинкових задач атомної фізики. Показано, що переваги полягають в автоматичному отриманні не лише енергетичних положень, але і ширин квазістаціонарних станів, а також у застосовності до опису процесів іонізації багатоелектронних систем.^UThesis is devoted to the development of the method of interacting configurations in the complex numbers representation. The investigation of the energetic positions and widths of autoionizing states, which are formed in the process of ionization of Be, Mg and Ca atoms by electron-impact and as a result of photoionization, is under consideration. The purpose of the research is achieved in step by step complication of calculations of the energetic positions and widths of autoionizing states, which are formed in the process of ionization of atomic systems, from the ions to the multielectron atoms.Fundamental aspect of actuality consists in the extension of the method application for multielectron atomic systems. The method of interacting configurations in the complex numbers representation gives the possibility to calculate both the energetic positions and widths of autoionizing states. Moreover, not only the scattering process but the process of atomic systems ionization by electrons and photons as well can be investigated in this method. We investigate the process of atomic systems ionization by electrons and photons, which, contrary to the scattering process investigation, is some problem of modern theory.The applied aspect of actuality is ensured by the role of autoionizing states as a source of information on the structure of spectra of atoms and ions, on the effective cross sections of processes and transition probabilities. Indeed, the autoionizing states play the important role in all processes of electron-atomic and electron-ionic collisions due to the fact that usually the resonance ionization cross sections can dominate several times over the direct ionization cross sections. The reason is in quasistationary states existence. This is an important aspect of the low-temperature plasma diagnostics. Moreover, the excitation and decay of autoionizing states is a clear manifestation of correlation effects in the electron shells of atoms. Therefore, these processes are among the main problems in modern physics of electron-atomic collisions.The main scientic results for defence are as follows.The calculating possibilities of the method of interacting configurations in the complex numbers representation have been developed successfully. The method has been applied for the first time to the calculations of the total and partial characteristics of the Be, Mg, Ca atoms autoionizing states. Hence, the possibilities of the method application have been extended for the description of the multielectron atomic systems.The choice of the atom ground state wave function for adequate description of the multielectron atoms ionization processes has been justified. The comparison and analysis of the quasistationary states characteristics calculated on the basis of different multipapametric wave functions of the atom ground state have been performed. Due to the adequate choice of the ground state wave function, the accuracy of calculations is essentially improved.The effect of essential changes of partial widths in comparison with the total widths, when the different ground state wave functions were applied, has been observed for the first time.The energetic positions and widths of the ions H-, Li+, Be++ and atoms Be, Mg, Ca autoionizing states are calculated in the framework of the exact quantum-mechanical method of interacting configurations in complex numbers representation. The method is well known due to the precise description of the helium atom quasistationary states.The method of interacting configurations in complex numbers representation has been applied successfully for more complicated problem as the scattering of electrons by ion. The process of multielectron atoms ionization has been calculated.The energies and widths of the lowest autoionizing states of the Be, Mg, Ca atoms have been clarified.The advantages of the method of interacting configurations in complex numbers representation, in comparison with other methods of calculations of multielectron atomic systems, have been demonstrated. It is shown that advantages are in automatic receiving both the energies and widths of the quasistationary states, as well as in the possibility to describe the ionization processes of multielectron systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Колобродов М. С. 
Підвищення ефективності когерентних оптичних спектроаналізаторів / М. С. Колобродов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукової задачі підвищення ефективності когерентних оптичних спектроаналізаторів, які входять до складу оптичних систем обробки інформації, шляхом узгодження параметрів їх компонентів. Підвищення ефективності досягається за рахунок використання в когерентних оптичних спектроаналізаторах вхідного транспаранта у вигляді просторово-часового дискретного модулятора світла і матричного приймача випромінювання. Узгодження параметрів модулятора, фур'є-об'єктива і матричного приймача випромінювання дозволили покращити технічні характеристики когерентних оптичних спектроаналізаторів. Критерієм ефективності є запропоновані параметри (технічні характеристики) когерентних оптичних спектроаналізаторів: робочий діапазон просторових частот; просторова смуга пропускання; просторове спектральне розділення.У дисертації на основі скалярної теорії дифракції Френеля проведено аналіз поширення когерентного світла через узагальнену оптичну систему когерентного оптичного спектроаналізатора, яка складається із лазера, вхідного транспаранта, фур'є-об'єктива і матричного приймача випромінювання. Проведені дослідження методичної похибки вимірювання просторової частоти спектра сигналу за допомогою когерентного спектроаналізатора показали, що відомі формули, які застосовуються для визначення просторової частоти, справедливі тільки для параксіальної області. Розроблено новий метод розрахунку відносної похибки, застосування якого на прикладі заданого спектроаналізатора показало, що наближення Френеля в межах кута дифракції від 0° до 10° забезпечує відносну похибку меншу за 1,5% .Обґрунтовано, що використання у цифрових когерентних оптичних спектроаналізаторах матричних пристроїв вводу і виводу оптичних сигналів дозволяє досліджувати і обробляти двовимірні оптичні сигнали, які змінюються в просторі і часі. Однак це вимагає перетворення вхідного і вихідного сигналу в дискретну цифрову форму, що спотворює просторовий спектр сигналу на виході цифрових когерентних оптичних спектроаналізаторів. Для дослідження таких спотворень було розроблено фізико-математичну модель цифрових когерентних оптичних спектроаналізаторів і запропоновано моделі окремих їх компонентів. Обґрунтовано вибір основних характеристик когерентних спектроаналізаторів та розроблено методи розрахунку цих характеристик. Розглянуто методи розрахунку характеристик когерентних оптичних спектроаналізаторів, коли у якості вхідного тест-об'єкта обрано непрозорий екран з прямокутним отвором. Дослідження характеристик когерентних оптичних спектроаналізаторів показало, що робочий діапазон просторових частот обмежується параметрами оптичної системи когерентних оптичних спектроаналізаторів. На основі розробленої фізико-математичної моделі цифрових когерентних оптичних спектроаналізаторів обґрунтовано особливості використання матричних модуляторів світла, а саме: 1. Розподіл амплітуди поля у площині спектрального аналізу когерентних оптичних спектроаналізаторів являє собою результат суми дифракційних максимумів, які залежать від просторового спектра зображення, що спотворений імпульсним відгуком спектроаналізатора. Положення максимумів визначається періодом матричної структури просторового-модулятора світла, їх ширина – розміром модулятора. 2. Мінімальні спотворення при вимірюванні спектра зображення будуть у тому випадку, коли у формуванні розподілу амплітуди поля в площині аналізу приймає участь тільки максимуми нульового порядку Для підтвердження результатів проведених теоретичних досліджень когерентних оптичних спектроаналізаторів було розроблено і створено лабораторний стенд оптичного спектроаналізатора, який дозволив провести такі дослідження: вимірювання розподілу інтенсивності світла в дифракційній картині, яка сформована тест-об'єктом; визначення відповідності положення дифракційних максимумів в площині спектрального аналізу їх просторовій частоті; вимірювання спектрів тест-об'єктів, отриманих з використанням двох лазерів з різними довжинами хвиль; вимірювання узагальнених характеристик когерентних оптичних спектроаналізаторів. Наведені експериментально отримані дифракційні картини від тест-об'єктів у вигляді щілини, круглої діафрагми, дифракційної гратки, вимірювання інтенсивності яких підтвердили результати теоретичного моделювання. Отримано просторові спектри прозорої двовимірної структури, дослідження яких дозволяє визначити середні розміри і дисперсію розмірів комірок тканини. Такий метод може знайти широке використання у текстильній промисловості. Отримані у дисертації результати досліджень були використані на КП СПБ «Арсенал», що підтверджується актом впровадження.^UThe thesis is devoted to the decision of a scientific problem of increase of efficiency of coherent optical spectrum analyzers which are a part of optical systems of information processing, by coordination of parameters of their components. The increase in efficiency is achieved through the use in coherent optical spectrum analyzers of the input transparency in the form of a space-time discrete light modulator and a matrix detector. The harmonization of the parameters of the modulator, Fourier lens and matrix detector allowed to improve the technical characteristics of coherent optical spectrum analyzers. The criterion of efficiency is the proposed parameters (technical characteristics) of coherent optical spectrum analyzers: operating range of spatial frequencies; spatial bandwidth product; spatial spectral resolution.The dissertation, based on the Fresnel scalar theory of diffraction, analyzes the propagation of coherent light through a generalized optical system of a coherent optical spectrum analyzer, which consists of a laser, an input transparent, a Fourier lens and a matrix detector. Researches of the methodological error of measuring the spatial frequency of the signal spectrum using a coherent spectrum analyzer have shown that the known formulas used to determine the spatial frequency are valid only for the paraxial region. A new method for calculating the relative error was developed, the application of which on the example of a given spectrum analyzer showed that the Fresnel approximation within the diffraction angle from 0 ° to 10 ° provides a relative error of less than 1.5%.It is substantiated that the use in digital coherent optical spectrum analyzers of matrix devices of input and output of optical signals allows to investigate and process two - dimensional optical signals which change in space and time. However, this requires the conversion of the input and output signal into a discrete digital form, which distorts the spatial spectrum of the signal at the output of digital coherent optical spectrum analyzers. To research such distortions, a physico-mathematical model of digital coherent optical spectrum analyzers was developed and models of their individual components were proposed. The choice of the main characteristics of coherent spectrum analyzers is substantiated and methods of calculation of these characteristics are developed.Methods for calculating the characteristics of coherent optical spectrum analyzers, when an opaque screen with a rectangular hole is chosen as the input test object, are considered. The research of the characteristics of coherent optical spectrum analyzers showed that the operating range of spatial frequencies is limited by the parameters of the optical system of coherent optical spectrum analyzers. On the basis of the developed physical and mathematical model of digital coherent optical spectrum analyzers the peculiarities of using matrix light modulators are substantiated, namely:1. The distribution of the field amplitude in the plane of spectral analysis of coherent optical spectrum analyzers is the result of the sum of diffraction maximum that depend on the spatial spectrum of the image, which is distorted by the pulse response of the spectrum analyzer. The position of the maximum is determined by the period of the matrix structure of the spatial modulator of light, their width - the size of the modulator.2. Minimal distortions in the measurement of the spectrum of the image will be in the case when in the formation of the distribution of the field amplitude in the plane of analysis involves only maximum of zero order.To confirm the results of theoretical researches of coherent optical spectrum analyzers, a laboratory stand of optical spectrum analyzer was developed and created, which allowed to conduct the researches: measured the distribution of light intensity in the diffraction pattern formed by the test object; determining the correspondence of the position of diffraction maximum in the plane of spectral analysis to their spatial frequency; measuring the spectrum of test objects obtained using two lasers with different wavelengths; measurement of generalized characteristics of coherent optical spectrum analyzers. The experimentally obtained diffraction patterns from test objects in the form of a slit, a round diaphragm, a diffraction grating, the intensity of which was confirmed by the results of theoretical modeling. The spatial spectrum of a transparent two-dimensional structure are obtained, the research of which allows to determine the average sizes and variance of the dimensions of tissue cells. This method can be widely used in the textile industry. The research results obtained in the dissertation were used at SDPSE Arsenal, which is confirmed by the act of implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Захарків С. Й. 
Виховання дисциплінованості старших підлітків у процесі занять єдиноборствами / С. Й. Захарків. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі виховання дисциплінованості старших підлітків у процесі занять єдиноборствами. Шляхом аналізу психолого-педагогічної літератури уточнено сутність понять «дисциплінованість особистості», «виховання дисциплінованості старших підлітків у процесі занять єдиноборствами». Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, довільного імпульсу, поведінковий); критерії («знання про дисциплінованість»; «бажання виявляти дисциплінованість»; «готовність проявляти дисциплінованість»; «уміння проявляти дисциплінованість у поведінці») з відповідними показниками та схарактеризовано рівні вихованості дисциплінованості старших підлітків у процесі занять єдиноборствами (продуктивний, вибірковий та пасивний).У дисертаційному дослідженні з'ясовано особливості досвіду роботи закладів загальної середньої освіти з виховання дисциплінованості старших підлітків у процесі занять єдиноборствами. Теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови і методику виховання дисциплінованості старших підлітків у процесі занять єдиноборствами.^UThe dissertation is devoted to the actual problem of discipline education in older adolescents in the process of martial arts training. By analyzing the psychological and pedagogical literature, the essence of the concepts of "personality discipline", "discipline education of older adolescents in the process of martial arts training" has been clarified. Clarification of the components (cognitive, emotional-value, voluntary impulse, behavioral), the criteria (cognitive, emotional-motivational, voluntary impulse, behavioral) are characterized with the corresponding indicators and the level of discipline of older adolescents in the process of practicing martial arts (productive, selective and passive). The dissertation research reveals the peculiarities of the experience of general secondary education institutions in educating the discipline of older adolescents in the process of martial arts. The organizational and pedagogical conditions and methods of educating the discipline of older adolescents in the process of martial arts are theoretically substantiated and experimentally tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Коломоєць Г. А. 
Патріотичне виховання старших підлітків у процесі військово-спортивних ігор / Г. А. Коломоєць. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено наукове обґрунтування теоретичних і методичних засад патріотичного виховання старших підлітків у процесі військово-спортивних ігор.На підставі аналізу психолого-педагогічної літератури уточнено сутність поняття «патріотичне виховання старших підлітків у процесі військово-спортивних ігор». Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, довільного імпульсу, поведінковий); критерії («знання про патріотизм»; «бажання виявляти патріотизм»; «готовність проявляти патріотизм»; «уміння проявляти патріотизм у поведінці») з відповідними показниками та схарактеризовано рівні вихованості патріотизму старших підлітків у процесі військово-спортивних ігор (ефективний, фрагментарний, суперечливий, інертний).Теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови і методику патріотичного виховання старших підлітків у процесі військово-спортивних ігор.^UThe dissertation presents the scientific substantiation of theoretical and methodical bases of patriotic education of senior teenagers in the course of military sports games.Based on the analysis of psychological and pedagogical literature, the essence of the concept of «patriotic education of older adolescents in the process of military sports games» is specified; the content of patriotic and military-patriotic education of children and students is revealed; military sports games are characterized, which have proved their effectiveness and expediency for their implementation in the practice of general secondary education, out-of-school education.Components are identified (cognitive, emotional-value, arbitrary impulse, behavioral); criteria («knowledge of patriotism»; «desire to show patriotism»; «willingness to show patriotism»; «ability to show patriotism in behavior») with appropriate indicators and characterized the levels of education of patriotism of older adolescents in military sports games (effective, fragmentary, conflicting, inert).In the dissertation research the method of education of patriotism by means of military sports games, which contains effective organizational and pedagogical conditions, forms and methods, is scientifically substantiated and checked.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сергійчук Р. В. 
Малоінвазивна перкутанна нефролітотрипсія без нефростомії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Р. В. Сергійчук. — Б.м., 2023 — укp.

Сечокам’яна хвороба є одним із найбільш розповсюджених захворювань.Захворюваність уролітіазом у світі досягає 2-5%, а пацієнти з СКХ складають30-45% всього контингенту урологічних стаціонарів, і з них нефролітіазомхворіють близько 50%. СКХ може перебігати з явищами гострого та хронічногопієлонефриту, частими рецидивами, що у свою чергу призводить довиникнення ниркової недостатності, інвалідизації та смертності .Виходячи з цього, метою нашої роботи стало підвищення ефективностілікування сечокам'яної хвороби шляхом малоінвазивної перкутанноїнефролітотрипсії. Відповідно до поставлених завдань на кафедрі урологіїНаціонального медичного університету охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика в роботі було досліджено 190 випадків захворювання сечокам’яноюхворобою при котрих були виявлені конкременти нирки та верхньої третинисечовода розмірами до 30 мм. Всім пацієнтам було проведено оперативнелікування – міні-черезшкірна нефролітотрипсія на базі урологічного відділенняКиївської обласної клінічної лікарні.Пацієнтів було розподілено на 3 групи: І контрольна група (n = 102), девиконано міні-ПНЛ за стантартною методикою зі встановленням нефростоми,ІІ (n = 47) та ІІІ (n = 41) експерементальні групи, котрим проводили операції забезнефростомною та бездренажною методиками відповідно.Серед всіх 190 пацієнтів чоловіків було 98 осіб, що склало 51,58 %, ажінок 92 осіб, і відповідно, 48,42 %. Вік пацієнтів, котрі були прооперовані,варіював від 18 до 74 років, в своїй більшості хворіло працездатне населення,віком від 18 до 60 років – 154 (81,05 %) пацієнтів.3Обстеження пацієнтів проводилось згідно сучасних стандартів тарекомендаціями Європейської асоціації урологів, і включало в себе дані скаргхворого, збір анамнезу, фізикальний огляд, лабораторні методи обстеження,сонографічне обстеження, променеві методи – оглядова та екскреторнаурографія, комп’ютерна томографія.В даному дослідженні було виконано: 102 (53,68 %) міні – ПНЛ, котразакінчувалась стандартною методикою; 47 (24,73 %) міні – ПНЛ, при котрій невстановлювалась нефростома, а лише JJ - стент; 41 (21,57 %) та міні – ПНЛ,після якої дренування нирки не проводилось. При даних операціяхвикористовувався ендоскопічний інструментарій фірми Karl Storz (Німеччина);УЗ апарат Aloka SSD (Японія); лазерний контактний літотриптор Н-20 Dornier(Франція) та Lumenis Versa Pulse Power Suite 20w (Ізраїль); пневматичнийконтактний літотриктор Karl Storz (Німеччина); цифрова рентгенівська система(Siemens, Німеччина); рентгенпрозорий багатофункціональний операційнийстіл (Mquet, Німеччина).Стандартна методика проведення міні-черезшкірної нефролітотрипсіїнайчстіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (42,16 %), потім по частотіслідували 25-44 (37,25 %) років, далі пацієнти віком 60-74 (15,69 %) років, анайменша по частоті група 18-24 (4,9 %) років. Безнефростомна методикапроведення операції найчастіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (40,43 %)років, потім по частоті слідували пацієнти віком 25 - 44 (27,66 %) років, 60-74(23,4 %) років, а найменша по частоті група 18 - 24 (8,51 %) років. Повністюбездренажна методика виконувалась у найбільшій кількості пацієнтам у віці 45- 59 років (39,02 %) та 25-44 (34,15 %) років, наступним по частоті слідувалипацієнти віком 60 - 74 років (21,95 %), а в групі 18-24 (4,88 %) років проведенонайменшу кількість операцій.На правій нирці було виконано 103 (54,22 %), на лівій нирці – 87 (45,78%) операцій. При цьому конкременти найчастіше знаходились в мисці нирки 80(42,11 %) та в верхній третині сечовода 47 (24,74 %), потім за частотою камені4знаходились в нижній чашці нирки 40 (21,05 %), і були в найменшій кількості усередній та верхній чашках, що склало 12 (6,32 %) та 11 (5,78 %) відповідно.Оперативне лікування проводилось з використанням провідниковоїанестезії у 187 (98,42 %) пацієнтів, або ендотрахеального наркозу 3 (1,58 %)пацієнтів. Операція проводилась в стандартному положенні пацієнта на животіу 185 (97,37 %) пацієнтів, та в пложенні на спині у 5 (2,63 %) пацієнтів.В І групі доступ через нижню чашку виконувався в 65 (63,72 %)випадках, через середню в 25 (24,5 %) і через нижню в 12 (11,76 %) випадках. ВІІ групі доступ виконувався через нижню чашку в 36 (76,59 %), середню 9(19,14 %), верхню 2 (4,25 %), В ІІІ групі доступ виконувався через нижнючашку в 34 (82,93 %) випадках, через середню в 7 (17,07 %), через верхнючашку доступ не здійснювався. Робимо висновок, що у всіх групах доступ донирки здійснювався через нижню чашку, яка є найбільш зручною для хірурга, іпри виконанні пункції ризик травмувань сусідніх органів зводиться домінімуму.^UUrolithiasis is one of the most common diseases. The incidence of urolithiasishas reached 2-5% of the global population, and patients with urolithiasis account for30-45% of all urological inpatients with around 50% of them suffering fromnephrolithiasis. Urolithiasis is manifested by acute and chronic pyelonephritis, andfrequent relapses, which in turn leads to kidney failure, disability, and mortality.Based on the above, the aim of our study was to enhance the efficacy oftreating urolithiasis by using minimally invasive percutaneous nephrolithotripsy. Inaccordance with the goals set at the Department of Urology of Shupyk NationalHealthcare University of Ukraine the study analyzed 190 cases of urolithiasis. Thefindings indicated the presence of calculi of the kidney and the upper third of theureter up to 30 mm in size. All patients underwent operative treatment, namely minipercutaneous nephrolithotripsy at the Department of Urology of the Kyiv RegionalClinical Hospital.Depending on the method of mini-percutaneous nephrolithotripsy, thefollowing 3 groups of patients were distinguished. The main Group I (n = 102),which underwent mini-PNL according to the standard technique with the installationof a nephrostomy, the II (n = 47) and III (n = 41) control Groups, which wereoperated on without nephrostomy and without drainage, respectively.Out of a total of 190 patients, there were 98 men, which accounted for 51.58%,and 92 women, and respectively, 48.42%. The age of the patients who underwentsurgery ranged from 18 to 74 years. The majority of the patients were working-agepopulation aged 18 to 60 years – 154 individuals (81.05%).9Examination of patients was carried out in accordance with modern standardsand recommendations of the European Association of Urologists, and included dataon patient complaints, anamnesis collection, physical examination, laboratorymethods of examination, sonographic examination, radiation methods - inspectionand excretory urography, computer tomography.In this study, the following procedures were performed: 102 (53.68 %) miniPCNL completed with a standard procedure; 47 (24.73 %) mini-PCNLs without anephrostomy tube but with a JJ stent insertion and 41 (21.57 %) total tubeless miniPNLs. During the surgeries the following instruments were used: endoscopicinstruments from Karl Storz (Germany); Aloka SSD ultrasound machine (Japan);Dornier H20 laser contact lithotripter (France) and Lumenis Versa Pulse PowerSuite20w (Israel); Karl Storz pneumatic contact lithotripter (Germany); digital radiographysystem (Siemens, Germany); radiolucent multifunctional surgical table (Maquet,Germany).The standard mini-percutaneous nephrolithotripsy technique was mostfrequently performed on patients aged 45-59 (42.16 %) and 25-44 years (37.25 %),followed by those aged 60-74 years (15.69 %), and least frequently in the 18-24 agegroup (4.9 %). The tubeless procedure was most often performed on patients aged 45-59 (40.43 %), followed by those aged 25-44 (27.66 %) and 60-74 (23.4 %) years, andthe least frequent age group is older than 18-24 (8.51 %). The total tubelessprocedure was performed in the largest number of patients aged 45-59 (39.02 %) and25-44 (34.15 %) years, followed by patients aged 60-74 years (21.95 %), and the 18-24 (18.24 %) age group underwent the least amount of surgeries.103 (54.21%) operations were performed on the right kidney, 87 (45.78%) onthe left kidney. At the same time, calculi were most often located in the kidney bowl80 (42.11%) and in the upper third of the ureter 47 (24.74%), then the stones weremost often located in the lower kidney cup 40 (21.05%) and were in the smallestamount in the middle and upper cups, which was 12 (6.32%) and 11 (5.78%),respectively.10Operative treatment was carried out using conductive epidural or spinalanesthesia in 187 (98.42%) patients, or endotracheal anesthesia in 3 (1.58%) patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Масол В. В. 
Виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / В. В. Масол. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше представлено наукове осмислення теоретичних і методичних засад виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою.Здійснено психолого-педагогічний аналіз проблеми виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою, уточнено сутність понять: «рішучість особистості» (морально-вольова якість, яка проявляється в усвідомленому хотінні, яке полягає в невідкладності реалізації поставленої мети та способів її досягнення); «виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою» (спрямоване набуття старшокласниками під час занять фізичною культурою усвідомленого хотіння пов’язаного з невідкладністю реалізації поставленої мети та способів її досягнення, здатності самостійно приймати обґрунтовані рішення та вчасно реалізувати їх).Узагальнено наукові погляди провідних вітчизняних та зарубіжних учених, дослідників й встановлено, що досліджуваний феномен є актуальною, недостатньо розробленою темою за сучасних умов розвитку освітнього процесу.Схарактеризовано основні закономірності старшого шкільного віку та його сенситивність в контексті виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою. Зазначено, що період юнацького віку є одним з перехідних етапів соціального та психологічного дорослішання, який проявляється не лише у фізичному розвитку, а й, в першу чергу, в опануванні соціокультурних норм, традицій та цінностей, системи знань, компетентностей; характеризується зростанням самосвідомості, перебудовою структури вольової активності особистості. Сенситивність даного віку щодо виховання рішучості зумовлена інтегративним поєднанням інтенсивного розвитку вольової сфери старшокласників, емоційного дорослішання, їх вмотивованості до дій, прийняття рішень, бажання самореалізуватися та проявити себе.Вивчено особливості досвіду роботи закладів загальної середньої освіти в контексті виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою. З’ясовано ставлення педагогів до важливості виховання рішучості учнів 10-11-х класів та наповнення занять фізичною культурою методами та прийомами, які б сприяли її вихованню у старшокласників.Визначено п’ятикомпонентну структуру вихованості рішучості старшокласників: когнітивний компонент (знання про рішучість та виховання рішучості, усвідомлення змісту і сенсу рішучості в життєдіяльності особистості); емоційно-ціннісний компонент (усвідомлений інтерес здобувачів освіти та емоційно позитивне сприйняття рішучості як вольової якості, виявлення бажання до прояву рішучості); компонент довільного імпульсу (виявлення духовної рішучості, готовність до прояву рішучості, вольове прагнення брати участь у процесі занять фізичною культурою); діяльнісно-практичний компонент (готовність втілювати рішучість у практичну діяльність у процесі занять фізичною культурою; уміння бути творчим, самостійно виконувати доручення); самоціннісний компонент (самоцінність як ставлення учасника освітнього процесу до самого себе (самоставлення); діяльність здобувачів освіти змістом якої є самоцінність).Схарактеризовано рівні вихованості рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою (високий, середній, низький). Здійснено підбір комплексу діагностичних методик з урахуванням визначених критеріїв і показників вихованості рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою.Доведено результативність запропонованої методики виховання рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою: якісний перерозподіл у рівнях вихованості рішучості, який відбувся у процесі формувального етапу експерименту, підтверджує дієвість визначених педагогічних умов, змісту, форм і методів, педагогічного інструментарію у вихованні рішучості старшокласників у процесі занять фізичною культурою.^UThe thesis is the first attempt to give a scholarly insight into the theoretical and methodical principles of instilling determination in high school students during physical education.A psychological and pedagogical analysis of the problem of instilling determination in high school students during physical education has been carried out, the definitions of the main concepts under scrutiny have been clarified: “personal determination” (a quality of the morality and will that manifests itself in a conscious desire, which consists in the urgency of realizing the goal set and ways to achieve it); “education of instilling determination in high school students during physical education” (the process of the targeted acquisition of determination by high school students during physical education a conscious desire related to the urgency of realizing the set goal and ways to achieve it, the ability to independently make informed decisions and implement them in a timely manner).The scientific views of leading domestic and foreign scholars and researchers are summarized and it is established that the problem under study is a topical, insufficiently developed topic under the modern conditions of the development of the educational process.The main regularities of high school students age and its sensitivity in the context of raising the determination of high school students in the process of physical education have been characterized. In particular, it has been determined that the period of youth is one of the transitional stages of social and psychological maturation, which manifests itself not only in physical development, but also, first of all, in mastering sociocultural norms, values and traditions, the system of knowledge, competences; is characterized by the growth of self-awareness, the restructuring the individual’s volitional activity. The sensitivity of this age to instilling determination is due to an integrative combination of intensive development of the volitional sphere of high school students, emotional maturation, their motivation for action, decision-making, and the desire for self-realization and self-expression.The specifics of the pedagogical experience of institutions of general secondary education in the context of instilling determination of high school students in physical education have been studied. The attitude of teachers to the importance of instilling determination of 10-11th grade students and filling classes of physical education with pedagogical techniques that would contribute to its formation in high school students has been clarified.A five-component structure of instilling determination of high school students has been determined: cognitive component (knowledge about determination and education of determination, awareness of the content and meaning of determination in the life of an individual); emotional-value component (the perceived interest of education seekers and an emotionally positive perception of determination as a willful quality, the identification of a desire to show determination); component of voluntary impulse (expression of spiritual determination, readiness to show determination, volitional desire to participate in the process of physical education); activity component (readiness to translate determination into practical activity in the process of physical education; ability to be creative, independently carry out assignments); self-worth component (self-worth as the attitude of a participant in the educational process to himself (self-esteem); the activity of education seekers, the content of which is self-worth).The level of instilling determination of high school students during physical education is characterized (high, medium, low). The selection of a complex of diagnostic methods has been carried out, taking into account the determined criteria and indicators of instilling determination of high school students in physical education.The effectiveness of the proposed methodology for instilling determination of high school students in the process of physical education has been proven through: the qualitative redistribution in the levels of education of determination, which took place during the formative stage of the experiment, confirms the effectiveness of the specified pedagogical conditions, content, forms and methods, pedagogical tools in instilling determination of high school students during physical education culture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сидоренко А. О. 
Культурно-просвітня та наукова діяльність української військової еміграції Армії УНР (1920-1939 роки).: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / А. О. Сидоренко. — Б.м., 2024 — укp.

Дослідження за темою дисертації виконувалося протягом 2019 – 2023 рр., відповідно до планів науково-дослідницької роботи кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Метою дослідження було з'ясувати внесок української військової еміграції Армії УНР у культурну, просвітню, військово-наукову, видавничу, лекційну, музейно-архівну сфери, розкрити проблематику Національно-визвольних змагань 1917-1921 років, організаційно-теоретичних аспектів розбудови української армії та вітчизняної державності у військово-теоретичних та мемуарно-публіцистичних працях представників української військової еміграції.^UResearch on the topic of the dissertation was carried out during 2019 - 2023, in accordance with the plans of the research work of the Department of the History of the World Ukrainians of Taras Shevchenko Kyiv National University.The purpose of the research was to find out the contribution of the Ukrainian military emigration of the Army of the Ukrainian People's Republic to the cultural, educational, military-scientific, publishing, lecture, museum and archive spheres, to reveal the problems of the National Liberation Struggle of 1917-1921, organizational and theoretical aspects of the development of the Ukrainian army and the national statehood in the military-theoretical and memoir-journalistic works of representatives of the Ukrainian military emigration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського