Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1470)Книжкові видання та компакт-диски (1165)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>A=ТКАЧУК$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 107
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткачук-Мірошниченко О.Є. 
Імплікація в рекламному дискурсі (на матеріалі англомовної комерційної реклами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Є. Ткачук-Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Б.м., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто імплікацію як особливий спосіб передачі інформації, яка не отримує прямої вербалізації, але індикується експліцитними вербальним та невербальними елементами - маркерами. Імпліцитною є оцінна й асоціативна інформація. Імплікація є дискурсивно обумовленою. У дискурсі англомовної комерційної реклами імплікацію простежено на дискурсивному, лексичному, граматичному та невербальному рівнях. Індикаторами імпліцитної інформації є дискурсивний, лексичні, граматичні та невербальні маркери. Вирішальну роль у декодуванні імпліцитної інформації належить когнітивному змісту дискурсу. Імпліцитними елементами, які маркуються вербальними та невербальними засобами реклами, є складові когнітивної моделі, оцінний компонент, прагматичне значення слова та тексту. Мовна реалізація когнітивної моделі може бути повною та неповною, що відображається в її трьох варіантах. До лексичних маркерів імпліцитної інформації належать топонімічна, темпоральна лексика, засоби вираження категорії компаративності, частки, інтертекстуальний компонент, до граматичних - непрямі способи передачі ілокутивної сили спонукання, а до невербальних маркерів - пікторальні, параграфічні маркери та колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716
Шифр НБУВ: РА316999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ткачук О. Ю. 
Інтенсивна терапія метаболічних порушень головного мозку при гострій крововтраті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. Ю. Ткачук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено покращення результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою, ускладненою церебральною недостатністю та порушенням свідомості, у періопераційному періоді завдяки вдосконаленню інтенсивної терапії на підставі системного оцінювання кисневого балансу організму, змін іонного складу крові, метаболічних процесів і кисневого режиму головного мозку. Наведено клінічний матеріал, який базується на аналізі результатів обстеження та лікування 63-х пацієнтів з гострою крововтратою. Розроблено схему лікування, яка заснована на результатах оцінювання іонного та кисневого режиму головного мозку з метою покращання результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою III класу, ускладненою церебральною недостатністю, у періопераційному періоді. Встановлено спосіб оцінювання ефективності та прогнозування результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.3-3 + Р627.7-5
Шифр НБУВ: РА379627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ткачук В.В. 
Інформатизація освіти як чинник формування інноваційно-інформаційного суспільства в Україні (філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / В.В. Ткачук ; АПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено філософський аналіз впровадження інформаційних освітніх технологій, досліджено зміст, межі та наслідки процесу інформатизації освіти як чинника формування інноваційно-інформаційного суспільства. Проаналізовано структуру, типи, матеріальну та програмну забезпеченість процесу інформатизації освіти. Зроблено висновок, що в Україні цей процес знаходиться у початковому (зародковому) стані. Визначено основні етапи інформатизації освіти в Україні, обгрунтовано методику психолого-педагогічного забезпечення процесу інформатизації освіти, сутність якої полягає у збереженні та зміцненні суб'єкт-суб'єктних відносин учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:З81 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА371881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
5.

Ткачук М. М. 
Ботанічна лексика говірок Чорнобильської зони: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. М. Ткачук ; НАН України, Ін-т укр. мови. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу відновити фрагмент структури редуктивних переселенських говірок Київського Полісся за матеріалами тематичної групи ботанічної лексики. Досліджено склад і структуру фітономінації говірки Чорнобильської зони, змодельовано внутрішньодіалектне членування цього ареалу на підставі картографування флороназв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Е5 + Ш141.14-671
Шифр НБУВ: РА380796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ткачук О. В. 
Відновлення сигналів зображень в умовах шумових завад методом інверсії вибіркових оцінок кореляційної матриці спостережень / О. В. Ткачук. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процес відновлення сигналів зображень в інформаційній системі з адаптивною антенною решіткою. Предмет дослідження – методи та алгоритми відновлення сигналів зображень в умовах шумових завад довільної інтенсивності в інформаційній системі з адаптивною антенною решіткою. Методи дослідження. Дослідження дисертаційної роботи виконано із застосуванням теорії матричного числення, математичного аналізу, комплексного аналізу, обчислювальної лінійної алгебри, теорії звичайних диференціальних рівнянь, методів рішення некоректних задач, методів багатомірної оптимізації, теорії випадкових процесів, за допомогою яких розроблено математичні моделі та метод відновлення сигналів зображень в умовах шумових завад в інформаційній системі з адаптивною антенною решіткою. Для оцінки адекватності запропонованого методу застосовано статистичне (імітаційне) моделювання в середовищі програмування MATLAB. Теоретичні та практичні результати: Вперше запропоновано використання методу, заснованого на інверсії кореляційної матриці спостережень для відновлення сигналів зображень в інформаційній системі з адаптивною антенною решіткою, що дозволяє відновлювати сигнали зображень на фоні шумових завад довільної інтенсивності; вперше запропоновано метод динамічної регуляризації вибіркових оцінок кореляційної матриці спостережень з оптимальним параметром, рівним розмірності адаптивної антенної решітки, що дозволяє отримати рішення оберненої задачі в режимі реального часу без залучення апріорних даних та додаткових обчислювальних затрат на пошук оптимального параметра регуляризації; розроблено інваріантний до кореляції корисних сигналів метод, який базується тільки на результатах просторового спектрального аналізу, що дозволяє вести прийом довільної кількості, як сигналів зображень, так і шумових завад довільної інтенсивності від незалежних джерел в інформаційній системі з адаптивною антенною решіткою.^UThe object of research is the process of restoring image signals in the information system with adaptive antenna array. The subject of research is methods and algorithms for restoring image signals under conditions of arbitrary intensity noise interference in the information system with adaptive antenna array. Methods of research. The research of dissertation work was carried out using the theory of matrix calculus, mathematical analysis, complex analysis, computational linear algebra, the theory of ordinary differential equations, methods for solving incorrect problems, methods of multidimensional optimization, the theory of random processes, with the help of which mathematical models and the method for restoring image signals in noise interference conditions were developed. Statistical (simulation) modeling in the MATLAB programming environment is used to assess the adequacy of the proposed method. Theoretical and practical results: For the first time use of method based on inversion of correlation matrix of observations for restoring image signals in information system with adaptive antenna array is proposed, which allows to restore image signals against arbitrary intensity noise interference background; method of dynamic regularization of sample estimates of correlation matrix of observations with optimal parameter equal to dimension of adaptive antenna array is first proposed, which allows to obtain solution of inverse problem in real time without involvement of a priori data and additional computational costs for search of optimal parameter of regularization; method invariant to correlation of useful signals is developed, which is based only on results of spatial spectral analysis, which enables to receive an arbitrary number of both image signals and noise interference of arbitrary intensity from independent sources in the information system with adaptive antenna array.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ткачук С.А. 
Вікові зміни скелета стило- та зейгоподія грудної і тазової кінцівок американської норки: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.А. Ткачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено мікро- та макроморфологічні, біомеханічні особливості скелета стило- та зейгоподія грудної і тазової кінцівок американської норки від її народження до 635 доби життя. Застосовано морфометричні, біомеханічні та гістологічні методики досліджень. Встановлено, що ріст маси тіла та розвиток кісток грудної і тазової кіцівок (стило- та зейгоподія) в постнатальному періоді онтогенезу американської норки відбувається за експоненціальним законом, що призводить до нерівномірності росту в різні вікові періоди (від народження до дворічного віку). У прирості трубчастих кісток кінцівок визначено основні періоди відносного приросту. Показники межі міцності, несучої можливості діафіза, умовного запасу міцності скелетних елементів кінці - змінні величини. Структурні зміни кісткової тканини на гістологічному рівні відбуваються поряд зі змінами біомеханічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-266 + Е60*698.133 + Е60*698.134.2
Шифр НБУВ: РА315109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ткачук А.В. 
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr} - Mn - {Sn,Sb},кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / А.В. Ткачук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію компонентів у системах {Ti,V,Zr} - Mn - {Sn,Sb}, побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану цих систем за температур 770 К і 870 К і визначено області гомогенності твердих розчинів на базі бінарних сполук. Окремі зразки досліджено в системах Ti - {Cr,Fe,Co,Ni} - Sb. Виявлено шість нових тернарних сполук. Для двох тернарних антимонідів уточнено структуру. Розглянуто три типи кристалізованих сполук. Вивчено температурні залежності питомого електроопору, диференціальну термо-електрорушійну силу та магнітну сприйнятливість тернарних сполук та сплавів твердих рочинів на основі бінарних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1
Шифр НБУВ: РА318052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ткачук О.О. 
Взаємодія лантаноїдних зсуваючих реагентів з біфункціональними флавоноїдами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Ткачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію лантаноїдних зсувальних реагентів (ЛЗР) з похідними флавоноїдів, за якої виникають різні аномалії, а саме: розширення сигналів, зумовлені обмінними процесами; незвичний вплив введення замісників; зміна основної конформації молекули за впливу ЛЗР; нестандартний напрямок магнітної осі комплексу. Завдяки цьому для конформаційного та конфігураційного дослідження слід застосовувати зсуваючі реагенти на основі ітербію, а для вивчення асоціативної динаміки молекул - ЛЗР на основі європію. За умов взаємодії різних ЛЗР з тозилатами хромон-3-ілтіазолію утворюються ізоструктурні комплекси, що свідчить про відсутність ефекту хелатування. Установлено будову адукту, знайдено переважну конформацію хромонового фрагмента відносно тіазольного кільця та показано можливість вивчення атропоізомерії у сполуках такого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16-5 +
Шифр НБУВ: РА341084

Рубрики:

      
10.

Ткачук Н.М. 
Власний капітал банку та проблеми капіталізації банківської системи України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Н.М. Ткачук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування власного капіталу банку у контексті нарощення капіталізації банківської системи України. Запропоновано методи збільшення рівня достатності власного капіталу банків. Визначено економічну сутність, функції капіталу банку та власного капіталу, доведено доцільність застосування ринкового підходу щодо визначення його величини. Проаналізовано структурну будову власного капіталу та стану капіталізації банківської системи. Обгрунтовано необхідність здійснення інтегрального оцінювання достатності власного капіталу банку з урахуванням впливу фінансового важеля та рівня іммобілізації капіталу. Доведено суттєве значення використання внутрішнього потенціалу банку для нарощення обсягів капіталізації. Обгрунтовано можливі шляхи консолідації іноземного капіталу з вітчизняними банками. Наведено рекомендації щодо застосування банками сек'юризації активів з метою підвищення рівня достатності власного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.4 +
Шифр НБУВ: РА357246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мельнічук Н. С. 
Вплив олігорибонуклеотидів на інфекційність вірусу грипу in vitro та грип-індуковану експресію генів вродженого імунітету in vivo / Н. С. Мельнічук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню можливого інгібування інфекційністі вірусу грипу шляхом взаємодії ОРН з НА та перешкоджання ОРН гіперекспресії генів вродженого імунітету у відповідь на інфекцію вірусу грипу.Вперше показано, що препарати ОРН мають пряму інактивуючу дію на вірус грипу A/FM/1/47/H1N1, яка проявлялася у інгібуванні цитопатичної дії вірусу грипу у клітинах MDCK. З'ясовано, що ОРН та ОРН-D-M знижують інфекційність вірусу грипу та інгібують зв'язування білків НА вірусу грипу до залишків сіалової кислоти гліканів еритроцитів. На ізольованому НА, показано взаємодію між HA і ОРН, ОРН-D-М з доволі низькою афінністю, яка призводить до інгібування активності НА. Досліджено, що вірус грипу штаму A/FM/1/47/H1N1 викликає гіперекспресіїю мРНК генів уродженого імунітету (Xdh, Nos2, Arg2, Oas1α, Oas2, Oas3, Mx1, Eif2αk2, Ifnε, Ifnk, Ifnα2, Ifnβ1, Ifnγ, Ccl3, Ccl4, Ccl5, Cxcl9, Cxcl10, Cxcl11, Il6, Il1β, Il12α, Tnfα, Nfkb1, Nfkbia, Tlr3, Tlr7 та Тlr8) у тканинах легенів мишей лінії BALB/c. Вперше визначено підвищену експресію мРНК Ifnε, Ifnk за умов інфекції грипу у тканинах легенів мишей. Введення ОРН та ОРН-D-M мишам за профілактичною та лікувальною схемами призводило до зниження рівнів мРНК генів вродженого імунітету, чия транскрипція була індукованою грипом. Ослаблення надекспресії генів вродженого імунітету (Nfkb1, Nfkbia, Xdh, Nos2) терапевтичними ОРН спостерігалося також на рівні трансляції. Запропоновано, що за умов інфекції вірусу грипу у легенях мишей препарати ОРН та ОРН-D-М пригнічують гіперекспресію Tlr3, Tlr7, Tlr8, яка призводить до перешкоджання підвищення експресії TLR-стимульованих генів вродженого імунітету. Природні ОРН інгібують інфекційність вірусу грипу за рахунок взаємодії з НА та модулюють надмірну вроджену імунну відповідь на вірус грипу шляхом взаємодії з TLR-3, TLR-7, TLR-8.^UThe manuscript is dedicated to the study of possible inhibition of influenza virus infectivity by interaction of the ORNs with HA and prevention of the overexpression of the innate immunity genes in response to the influenza virus infection by the ORNs.For the first time, it has been shown, that the ORNs have the direct virucidal action on the influenza virus A/FM/1/47/H1N1, which manifested in the suppression of the cytopathic action of the influenza virus in MDCK cells. It was also found that ORNs and ORNs-D-M reduce the virus infectivity and have an inhibitory effect on the binding of influenza HA proteins to sialic acid residues of erythrocyte glycans. Experiments with isolated HA demonstrated the interaction between HA and ORNs, ORNs-D-M with a quite low affinity, which leads to the inhibition of HA activity. It was found out that the influenza virus A/FM/1/47/H1N1 causes hyperexpression mRNA of innate immunity genes (Xdh, Nos2, Arg2, Oas1α, Oas2, Oas3, Mx1, Eif2αk2, Ifnε, Ifnk, Ifnα2, Ifnβ1, Ifnγ, Ccl3, Ccl4, Ccl5, Cxcl9, Cxcl10, Cxcl11, Il6, Il1β, Il12α, Tnfα, Nfkb1, Nfkbia, Tlr3, Tlr7 та Тlr8) in the lungs tissue of BALB/c mice. Up-regulation of Ifnε and Ifnk mRNA expression in lung tissues of influenza-infected mice was determined for the first time. Both prevention and treatment of the influenza infection with the ORNs and ORNs-D-M decrease the mRNA levels of the innate immunity genes, whose transcription was induced by the influenza virus. The attenuated upregulation of the innate immunity genes (Nfkb1, Nfkbia, Xdh, Nos2) by the therapeutic ORNs was also observed at the translational level. It has been suggested that the ORNs and ORNs-D-M inhibit the overexpression mRNA of the Tlr3, Tlr7, Tlr8 that leads to suppression of the up-regulation of TLR-stimulated innate immune genes during influenza in the mice lungs. The natural ORNs inhibit the infectivity of the influenza virus by interaction with the HA and modulate the innate immune response to the influenza virus infection by interaction with the TLR-3, TLR-7, TLR-8.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Марчишак Т. В. 
Гепатопротекторна дія комплексу олігорибонуклеотидів з D-манітолом при тіоацетамід-індукованій гепатотоксичності у експериментальних моделях тварин / Т. В. Марчишак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню гепатопротекторної дії комплексу олігорибонуклеотидів з D-манітолом при тіоацетамід-індукованій гепатотоксичності у експериментальних моделях тварин. Вперше показано, що застосування препарату OРН-D-М зменшує ураження паренхіми печінки та рекрутинг клітин імунної системи до місця запалення. Визначено, що комплекс OРН-D-М призводить до інгібування ТАА-індукованого вільнорадикального пошкодження біомолекул гепатоцитів мишей за рахунок зниження рівня генерації продуктів оксидативної деградації та підвищенню активності ферментів і вмісту компонентів неферментативної ланки системи антиоксидантного захисту. Вперше виявлено, що введення ОРН-D-М у дозі 200 мг/кг маси тіла тварин знижує рівень відносної експресії універсального транскрипційного фактору Nfkb1, що перешкоджає індукції цитокінів, зокрема, інтерлейкіну 6 (Il6) та фактору некрозу пухлин α (Tnfα) за умов гострої гепатотоксичності. Встановлено, що комплекс OРН-D-M впливає на активацію стелатних клітин печінки при гострій гепатотоксичності. Виявлено знижений рівень відносної експресії гена α-актину гладеньких м'язів (Acta 2) при застосуванні препарату з лікувальною метою. Показано, що OРН-D-M знижує профілі відносної експресії генів трансформуючого ростового фактору β1 (Tgfβ1) та колагену А-1 (Col1a1) при гострому токсичному ураженні печінки. Встановлено, що препарат не змінює профілів відносної експресії ростових факторів – гепатоцитарного ростового фактору (Hgf), трансформуючого фактору росту α (Tgfα) та епідермального фактору росту (Egf), які беруть участь у регенеративних процесах при гострому токсичному ураженні печінки. Вперше показано, що виявлена гепатопротекторна дія комплексу OРН-D-M у моделі гострої гепатотоксичності зберігається і при хронічному токсичному ураженні печінки. Встановлено, що довготривале лікування препаратом ефективно знижує підвищені рівні відносної експресії генів Nfkb1, Nfkbia, прозапальних цитокінів (Il6, Tnfα) та профіброзних генів (Tgfβ1, Col1a1, Acta 2) в паренхімі печінки, що призводить до зменшення відкладень сполучної тканини та зменшення розвитку фіброзу печінки за умов хронічного токсичного ураження.^UThe dissertation is devoted to the study of the hepatoprotective effect of the complex of oligoribonucleotides with D-mannitol in thioacetamide-induced hepatotoxicity in experimental animal models. For the first time, it has been shown, that the use of the drug ORN-D-M reduces damage to the liver parenchyma and the recruitment of immune cells to the site of inflammation. It was determined that the ORH-D-M complex leads to inhibition of TAA-induced free radical damage of mouse hepatocyte biomolecules by reducing the generation of oxidative degradation products and increasing the activity of enzymes and the content of non-enzymatic components of the antioxidant defense system. For the first time, it has been shown, that the ORN-D-M at a dose of 200 mg/kg body weight of animals reduces the level of relative expression of universal transcription factor Nfkb1, which inhibits the induction of cytokines, in particular, interleukin 6 (Il6) and tumor necrosis factor α (Tnfα) under acute hepatotoxicity. A low level of relative expression of the smooth muscle α-actin gene (Acta 2) was detected when using the drug for therapeutic purposes. It is shown that ORH-D-M reduces the profiles of relative expression of transforming growth factor β1 (Tgfβ1) and collagen A-1 (Col1a1) genes in acute toxic liver damage. It was found that the drug does not change the profiles of relative expression of growth factors - hepatocyte growth factor (Hgf), transforming growth factor α (Tgfα), and epidermal growth factor (Egf), which are involved in regenerative processes in acute toxic liver disease. For the first time, it has been shown, that the detected hepatoprotective effect of the ORH-D-M complex in the model of acute hepatotoxicity persists in chronic toxic liver damage. It was found that long-term treatment with the drug effectively reduces the elevated levels of relative expression of genes Nfkb1, Nfkbia, proinflammatory cytokines (Il6, Tnfα), and profibrotic genes (Tgfβ1, Col1a1, Acta 2) in the liver parenchyma, which leads to a decrease in extracellular proteins under chronic liver damage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ткачук Ю.В. 
Глобалізація в сфері політики: інститути і механізми наддержавного впливу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.В. Ткачук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено зміст, основні ознаки, переваги та недоліки процесу глобалізації, проаналізовано його вплив на національну державу. Охарактеризовано співвідношення між глобалізацією та демократизацією, встановлено багатомірність та неоднозначність їх зв'язків. Визначено соціально-політичні механізми ринкової глобалізації, висвітлено тенденції розвитку даного суспільного явища. Досліджено емпіричні характеристики антиглобалістичного руху, його основні суперечності та перспективи. Проаналізовано сучасний соціально-економічний стан розвитку України, запропоновано його визначення як періоду інтернаціоналізації, що є поступовим взаємопроникненням технологічних та культурних стандартів і не впливає на державний суверенітет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА329415

Рубрики:

      
14.

Ткачук Л.Л. 
Діагностично-прогностичне значення дослідження пре- та внутрішньоплацентарного кровоплину у другому триместрі вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л.Л. Ткачук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Вдосконалено пренатальне прогнозування за результатами дослідження пре- і внутрішньоплацентарного кровоплину у II триместрі вагітності. Показано діагностичне і прогностичне значення доплерометричного дослідження гемодинамічних процесів у функціональній системі мати - плацента - плід у першій половині вагітності. Визначено роль розладів гестаційної трансформації судин плацентарного ложа матки у затримці формування низькорезистентної судинної системи у плодово-плацентарному басейні. Доведено, що у 34 % вагітних з високим плацентарним опором плину крові спостерігається розвиток гестаційної гіпертензії, обумовленої гіперфункцією міокарда, збільшенням об'ємних показників серцевої діяльності материнського організму. Показано роль затримки формування низькорезистентного преплацентарного кровоплину у виникненні порушень феталізації плаценти. Визначено, що у 72 % випадків за розладів гестаційної перебудови кровообігу у функціональній підсистемі мати - плацентарне ложе матки спостерігається затримка формування низькорезистентної судинної системи у плодово-плацентарному басейні. Встановлено, що за наявності високого судинного опору плаценти у 63 % випадків розвивається дистрес плода, а у 37 % - діагностується затримка розвитку плода. Доведено, що оцінка пре- та внутрішньоплацентарного кровоплину у II триместрі вагітності дозволяє здійснити ефективне пренатальне прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р716.212.2 +
Шифр НБУВ: РА366881

Рубрики:

      
15.

Ткачук О.О. 
Дія ретардантів на морфогенез, період спокою і продуктивність картоплі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Ткачук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних за механізмом дії ретардантів - декстрелу, паклобутразолу та хлормекватхлориду - на морфогенез, перерозподіл асимілятів та продуктивність рослин картоплі (Solanum tuberosum L.). Встановлено здатність даних препаратів регулювати ростові процеси, гістогенез, гормональний статус та вихід бульб картоплі зі стану спокою. Доведено, що найбільшу рістгальмуючу дію викликає 0,025 % паклобутразол. Виявлено, що у разі підвищення доз азотних добрив дія ретардантів менш виражена. Доведено найбільшу ефективність застосування ретардантів з метою підвищення продуктивності пізньостиглого сорту картоплі "Ласунак". Для ранньостиглих, середньоранніх та середньостиглих сортів ефект нестійкий, але у всіх варіантах виявлено збільшення кількості бульб у кущі. Встановлено, що дія ретардантів реалізується через уповільнення активності маргінальних меристем та, відповідно, зменшення площі листка рослин. За даних умов виявлено потовщення листової пластинки за рахунок більш активного розвитку стовпчастої асиміляційної паренхіми. Доведено, що ретарданти викликають зміни гормонального балансу рослини. Зокрема показано, що паклобутразол впливає на зміщення метаболізму фітогормонів терпенової природи, проявом якого є утворення абсцизової кислоти. Виявлено, що уповільнення росту на перших етапах розвитку рослин супроводжується збільшенням у листках і стеблі основної транспортної форми - сахарози. Встановлено відсутність достовірної різниці вмісту крохмалю у бульбах контрольних та оброблених ретардантами рослин. Експериментально виявлено вплив ретардантів на підвищення вмісту основних елементів мінерального живлення - азоту, фосфору та калію. Доведено, що застосування препаратів з антигібереліновим механізмом дії призводить до уповільнення проростання бульб внаслідок зменшення активності амілазного комплексу. Встановлено, що уповільнення росту паростків за дії ретардантів у зимовий період супроводжується тимчасовим депонуванням надлишку вуглеводів у них у вигляді крохмалю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-468.5 +
Шифр НБУВ: РА353573

Рубрики:

      
16.

Солоненчук І. В. 
Державне регулювання ринку енергоресурсів в Україні / І. В. Солоненчук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації теоретично та емпірично доведено, що виконання Україною міжнародних зобов'язань, розвиток і впровадження сучасних новітніх технологій та інтеграція до європейського ринку електричної енергії суттєво змінюють вітчизняний ринок енергоресурсів, трансформуючи його з урахуванням таких головних трендів як декарбонізація, діджиталізація, демонополізація. Запропоновано до практичного застосування розроблені підходи регулювання ринку енергоресурсів через оцінку методу визначення пріоритетності регіонів за інвестиційною привабливістю, який дозволяє на основі кластеризації та розрахунку таксономічного показника побудувати рейтинг інвестиційно привабливих регіонів в енергетичному секторі і врахувати співвідношення загального постачання первинної енергії й рівня ВРП регіону. У дослідженні обґрунтовано методичний інструментарій для практичної реалізації трьох сценаріїв державного регулювання розвитку ринку енергоресурсів: «Інерційно-стагнаційний», «Базових стратегій», «Інноваційно-низьковуглецевий» та механізмів їх реалізації, де «Інерційностагнаційний» сценарій практично не передбачає змін у енергетичній політиці України; сценарій «Базових стратегій» за своєю структурою повністю відповідає можливості досягти запланованих показників Енергетичної стратегії України до 2035 року; «Інноваційно-низьковуглецевий» сценарій орієнтує на перехід до економіки з низьким рівнем викидів вуглецю з поступовим зниженням використання ядерної енергетики або переходу до використання реакторів на швидких нейтронах і замкнутого ядерного паливного циклу. Розроблено комплексний підхід щодо виокремлення сценаріїв економічного прагматизму та неоліберальної політики за ступеню активності втручання держави, які, передбачають активну участь держави в процесах забезпечення розвитку економіки за рахунок створення інституцій захисту власного виробника енергоресурсів і відрізняються ліберальними підходами щодо ринкового регулювання діяльності енерговиробників в окремих секторах енергетики із застосуванням запропонованих у роботі інструментів регулювання: ціноутворення на світових ринках енергоносіїв, ліцензування, розробка державних програм, що дозволяє вибудовувати ефективне державне регулювання ринку енергоресурсів з урахуванням місця та ваги кожної складової та призведе до системних змін у забезпеченні заходів регулювання базуючись на оцінці наслідків змін для галузі.^UThe dissertation is devoted to the substantiation of theoretical and methodical bases, deepening of theoretical positions and development of scientific and practical recommendations directed on the perfection of measures, tools, mechanisms of public regulation of the energy market development in Ukraine. Within thedissertation, the methodical tools for practical implementation of three scenariosof public regulation of the market development of energy resources are substantiated, namely: «Inertial-stagnant», «The basic strategies», and «Innovative-low carbon»and the mechanismsfor their implementation, where the «Inertial-stagnant» scenario providesvirtually no changes in the Ukraine's energy policy; the scenario of «The basic strategies» in itsstructure fully corresponds to the ability to achieve the planned indicatorsof the Energy Strategy of Ukraine till 2035; the «Innovation low-carbon» scenario focuses on the transition to a low-carbon economy with a gradual reduction in the use of nuclear energy or the transition to the use of fast neutron reactors and a closed nuclear fuel cycle. A comprehensive approach to isolating the scenariosof economic pragmatism neoliberal policy accordingto the degree ofstate intervention, which provides for active for active participation of the state in the economic development through the creation ofinstitutionsof institutionsto protect itsown energy producer and differ in liberal approachesto market regulation of the energy producers in certain sectors using the proposed regulatorytoolsis developed, namely: pricing in the world energy markets, development of state programs, which allows to build the effective public regulation of the energy market taking into consideration the location and importance of each component, and will lead to systematic changes in providing regulatory measures based on the impact assessment for the industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ткачук Л.Г. 
Динамічна теорія розсіяння рентгенівських променів в циліндрично вигнутих кристалах з мікродефектами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.Г. Ткачук ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для коефіцієнтів відбиття та проходження когерентних, квазідифузних і дифузних хвиль у випадку циліндрично вигнутих монокристалів, які містять однорідно розподілені дефекти кулонівського типу. Показано, що вплив вигину помітніший для від'ємної кривизни, а збільшення кривизни вигину призводить до уширення всіх компонент кривої дифрикаційного відбиття. З'ясовано, що за сильних вигинів з'являються додаткові максимуми та осциляції кривої відбиття, а за достатньо сильних вигинів виявлено зміщення когерентної компоненти кривої відбиття по відношенню до точного брегівського положення, напрямок якого залежить від знаку радіуса вигину. З'ясовано, що дане зміщення для випадку Лаує супроводжується зменшенням висоти центрального піку. Для випадку Лаує виявлено також виникнення ефекту фокусування дифрагованого випромінювання за певних умов. Проаналізовано вплив макроскопічної деформації на картини розподілу інтенсивності дифузного розсіяння від мікродефектів двох типів (сферично-симетричних кластерів і дислокаційних петель) та показано, що вплив вигину помітний для менших радіусів дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА348753

Рубрики:

      
18.

Ткачук Н. В. 
Допустимість касаційної скарги в адміністративному судочинстві України / Н. В. Ткачук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація є одним із перших досліджень, присвячених науковому осмисленню допустимості касаційної скарги в адміністративному судочинстві в контексті забезпечення права кожного на справедливий суд та доступ до правосуддя, у якому визначено механізм реалізації допустимості касаційної скарги, чинники впливу на такий механізм, розглянуто особливості застосування оціночних понять при визначенні допустимості касаційної скарги, здійснено ґрунтовний аналіз практики застосування норм адміністративного процесуального закону, що регулюють питання допустимості касаційної скарги, запропоновано практичні способи підвищення їх ефективності, сформульовано висновки, рекомендації та пропозиції щодо удосконалення адміністративнопроцесуального законодавства у цій сфері.^UThe dissertation represents one of the first studies devoted to scientific and practical comprehension of cassation appeal admissibility in administrative proceedings in the context of ensuring the right of everyone to a fair trial and access to justice, which defines the mechanism of determining the admissibility of cassation appeal and factors influencing such mechanism. The peculiarities of evaluation concepts application in determining the admissibility of a cassation appeal are analyzed. The dissertation also provides an in-depth analysis of practical application of administrative procedural law which governs the admissibility of cassation appeal, suggests practical ways to improve their effectiveness, draws conclusions, recommendations and proposals to improve administrative procedure legislation in this area.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ткачук В.М. 
Дослідження перехідних шарів монокристалічних плівок залізо-ітрієвого гранату, вирощених методом рідкофазної епітаксії: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.18 / В.М. Ткачук ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено проблему дослідження магнітної та крісталічної мікроструктури приповерхневих шарів епітаксійних плівок ЗІГ. Розроблено методику числового аналізу експериментальних КЕМ спектрів гранатових структур з великою кількістю близьких нееквівалентних положень з використанням інформації про їх мікрокристалічну будову, яка забезпечила повноту та достовірність отриманих результатів. Методика базується на квазінеперервному описі експериментального КЕМС. Вивчено вплив особливостей процесу рідкофазної епітаксії на властивості поверхневого шару плівка-повітря. Досліджено спотворення концентраційних профілів розподілу елементів за ВІМС пошарового аналізу, зумовлене виходом розпилених іонів матриці з різних глибин, селективним іонним перемішуванням компонент мішені та ефектом кратеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225в,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА313896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ткачук Л.М. 
Економіко-організаційні фактори забезпечення якості на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Ткачук ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено організаційно-економічну модель управління якістю на підприємствах з урахуванням факторів: рівня досконалості філософії організації; організаційної культури на підприємстві та ступеня мотивації; фахової компетентності менеджменту; лідерства; ефективності управління витратами на якість; рівня інвестиційного забезпечення модернізації; ефективності системи логіки; якості промислово-виробничого персоналу, інноваційного менеджменту, комунікацій та інформаційного забезпечення, а також на базі використання стратегії постійних інновацій виробничих процесів, організаційного контролю та моніторингу якості, посилення ролі внутрішньої конкуренції та навчання персоналу. Розкрито суть поняття "якість функціонування підприємства" як економіко-організаційної категорії. Наведено метод комплексного аналізу якості з використанням апарату нечіткої логіки. Запропоновано показник "витрати на якість інноваційного змісту", виявлено кореляційну залежність між кількісними та якісними показниками витрат на якість. Удосконалено механізм визначення динаміки та ідентифікації цих витрат, а також факторів ефективності управління якістю на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-823.2 + У9(4УКР)301-823.2
Шифр НБУВ: РА335370

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського