Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОКАРЧУК$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Токарчук О. В. 
Державно-правові погляди С. П. Шелухіна: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Токарчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено комплекс чинників, що вплинули на формування світогляду С. Шелухіна та відіграли важливу роль у становленні його державницької позиції. Охарактеризовано діяльність вченого у період національно-визвольної боротьби. Висвітлено його участь у становленні й організації української науки та визначено місце в державно-правовому житті за умов еміграції. Досліджено державно-правові погляди С. Шелухіна, проаналізовано процес їх трансформації. Виокремлено його погляди на форму держави, акцентовано на його ставленні до проблем державної мови. Обгрунтовано внесок науковця у розвиток української правової думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 Шелухін С. П.
Шифр НБУВ: РА381412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Токарчук Н.І. 
Імунологічні зміни в щитовидній залозі дітей, які постійно мешкають в зоні дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено фізичному розвитку, закономірностям змін морфофункціонального та імунологічного стану щитовидної залози дітей, які постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях Житомирської області. На підставі досліджень встановлені морфофункціональні порушення щитовидної залози, накопичення тиреоїдних антитіл, які залежать від внутрішнього випромінення та району мешкання дітей. Діти, які постійно мешкають на контрольованих територіях, потребують медичного контролю, особливо при переході в інші вікові групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
3.

Токарчук О.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції реологічних та коагуляційних змін крові у хворих на геморагічний та ішемічний інсульти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.А. Токарчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено динаміку змін реологічних і коагуляційних показників крові, здійснено їх порівняльний аналіз під час гострої стадії геморагічних та ішемічних інсультів та досліджено їх вплив на перебіг захворювання у 126 хворих. На підставі порівняльної оцінки змін реологічних і коагуляційних показників крові розроблено диференційні програми лікування хворих на геморагічні та ішемічні інсульти. Доведено однорідність змін реологічних показників крові у випадках геморагічних та ішемічних інсультів: виникнення синдромів підвищеної в'язкості крові та гіперкоагуляції, які не залежали від віку та статі хворих, а визначались тяжкістю перебігу захворювання. Відзначено, що тиклопідин, ацелізин і дипіридамол покращують реологічні показники крові у гострій стадії ішемічного інсульту, найефективнішим серед них є тиклопідин. Встановлено, що стандартна терапія не впливає на реологічні зміни показників крові у разі геморагічного інсульту. Включення в комплексне лікування пентоксифіліну призводить до покращання всіх реологічних показників крові у хворих на геморагічні інсульти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА318229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Токарчук Т.В. 
Математичні моделі регулювання регіональної фінансово-економічної політики України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Т.В. Токарчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль регулювання фінансово-економічних відносин у фінансовому забезпеченні соціальної й інноваційної складової розвитку регіональної економіки. Розроблено цілісну концепцію дослідження, оцінювання та регулювання фінансово-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх особливостей і невизначеності зовнішнього середовища. Створено систему економіко-математичних моделей підтримки приняття рішень з метою фінансового стимулювання збалансованого економічного розвитку регіонів з урахуванням неоднорідності даного процесу. Доведено, що використання нових моделей дозволяє підвищити якість, надійність та ефективність рішень щодо регулювання фінансово-економічної політики стійкого економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць. Кількісно оцінено вплив трансфертів на збільшення витрат місцевих бюджетів, що є важливою складовою перевірки ефективності фінансового вирівнювання за рахунок даного інструменту, оскільки дозволяє за допомогою математичного інструментарію виявити або спростувати наявність ефекту внутрішньої реакції регіонів, який знижує значимість трансферту в системі регулювання фінансово-економічних регіональних відносин. Запропоновано методи розподілу інвестиційних грантів згідно секторних пріоритетів, в яких враховано деталізовані потреби кожної адміністративно-територіальної одиниці, що сприяє ефективному регулюванню регіонального розвитку. Запропоновано систему економіко-математичного забезпечення, алгоритми та програми, що дозволяють уніфікувати процеси моніторингу фінансово-економічного стану регіонів, забезпечити об'єктивність прийняття рішень щодо розподілу трансфертів та інвестиційних грантів, розробити сценарії стимулювання економічного зростання регіонів і виявити ефективні інструменти регулювання фінансово-економічної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 в611 +
Шифр НБУВ: РА357044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Токарчук Н.І. 
Морфофункціональний стан тимусу, гіпофізарно-тиреоїдної системи та оптимізація лікування дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострої пневмонії у дітей раннього віку та запропоновано методи прогнозування важкості її перебігу на підставі вивчення морфофункціонального стану загрудинної залози та гіпофізарно-тиреоїдної системи. Визначено діагностичну та прогностичну цінність змін функціонування загрудної залози у разі гострої пневмонії у дітей раннього віку й обгрунтовано доцільність введення до комплексу лікування гормону щитоподібної залози L-тироксину. Розроблено математичну модель залежності вмісту гормону тимусу (тимуліну) від функції щитоподібної залози. Визначено вплив особливостей морфофункціональних змін тимусу та гіпофізарно-тиреоїдної системи на перебіг гострої пневмонії у дітей раннього віку з гіпотрофією, у недоношених дітей з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку та дуже малою масою тіла при народженні. Визначено патоморфологічні особливості тимусу дітей, що померли від гострої пневмонії. Науково обгрунтовано методику комплексного лікування дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію, показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА350888

Рубрики:

      
6.

Токарчук С.В. 
Наукове обгрунтування параметрів функціональних модулів обладнання для пакування в'язких харчових продуктів у споживчу тару: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / С.В. Токарчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано конструкції функціональних модулів обладнання для пакування в'язких харчових продуктів у споживчу тару та методики розрахунку їх елементів. Установлено відсутність наукового обгрунтування визначення раціональних параметрів функціональних модулів обладнання завдяки складності технологічної топології процесу, його багатовимірності за кількістю складових елементів та за кількістю функцій, внаслідок високого ступеня взаємозв'язку та параметричного взаємовпливу. Розроблено математичну модель руху внутрішньомашинної транспортної системи, яка переміщує споживчі упаковки за коловою траєкторією, а також модель операції дозування в'язких харчових продуктів поршневим дозатором. Визначено характер впливу на процес дозування геометричних парамерів насадок дозувального пристрою. Досліджено характер залежності точності дозування в'язких харчових продуктів від геометричних параметрів елементів дозатора. Розроблено методи: вибору раціональних параметрів модуля внутрішньомашинного переміщення тари, визначення залежності зусилля виділення одиничної спорживчої тари від кількості одиниць упаковок у стопі. Експериментально підтверджено адекватність розроблених математичних моделей і проведених теоретичних досліджень реальним процесам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818.3-5 +
Шифр НБУВ: РА365413

Рубрики:

      
7.

Коваленко Ю. О. 
Корозійна стійкість цементних сухих сумішей з карбонатними і органічними добавками: автореферат дис. ... д.філософ : 161 / Ю. О. Коваленко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена дослідженю впливу на властивості сухих будівельних сумішей модифікуючих добавок та карбонатних наповнювачів в агресивних середовищах. Вперше, з використанням камери сольового туману, проводилося випробування впливу агресивного середовища безпосередньо на стійкість модифікованої цементної матриці карбонатними наповнювачами, водоутримуючими реагентами та різними видами полімерних порошків (РПП). При вивченні вихідних параметрів сумішей з використанням карбонатів, виявлено, що при низькому вмісті вапняку, збільшується міцність цементів на 28 добу, в той час як при використанні крейди марочна міцність сумішей є меншою. Рентгенографічним аналізом підтверджено подібність крейди та вапняку, що викреслює імовірність впливу додаткових включень на показники міцності.За характером дії метил гідроксиетил целюлози, міцність сумішей на стиск зменшується при збільшені як вмісту їх у сумішах так і в’язкості самих ефірів целюлози. Ефіри низької та середньої в’язкості зменшуються міцність при вмісті 0,75 мас. % добавки, що складає 40 %, в той час як максимальне зменшення міцності для ефірів високої в’язкості становить – 60 %. Ефіри високої в’язкості збільшують водопоглинання сумішей при збільшені їх вмісту у системі від 2 % до 6 %. Ефіри середньої та низької в’язкості мають менший вплив на міцність, що, у свою чергу, показує їх більшу ефективність при застосуванні у цементних сумішах.Форміат кальцію та РПП при низькому вмісті низькому вмісті у будівельних сумішах зменшують міцність сумішей на 9 – 15 %% в порівнянні до контрольних складів. При цьому значення міцності для отриманих сумішей залишається в межах 42,5 – 50 МПа на стиск. Вже більші концентрації (від 3 до 5 мас. % добавки) знижують міцність сумішей. Через що, можна стверджувати, що при подальшому твердненні сумішей марочна міцність лишатиметься в межах значень, що були отримані на 28 добу тверднення за умови, що не відбуватиметься деструкційного впливу на вироби.Для сумішей з карбонатним наповнювачем, визначено, що найбільшу агресивність має розчин морської води. В даному середовищі відбуваєтсья значна втрата міцності цементів від 20 і аж до 50 % у порівнянні із зразками, які зберігалися у водопровідній воді. Показовий вплив на стійкість зразків з цементно-вапняковою сумішами можливо побачити у зразках з вмістом карбонатного компоненту до30 - 40 %. Втрата міцності в порівнянні до контрольних зразків у даному середовищі морської води 6 – 10 %.Ефіри целюлози низької в’язкості за низьких концентрацій проявляють здатність до зменшення руйнуючого впливу сульфат-іонних середовищ на стійкість цементних сумішей у віці зразків 196 діб. Це передбачено відносною інертністю утворених полімерних плівок у матриці цементної суміші. За низької концентрацій (0,25 мас. %) метил гідроксиметил целюлози, відбувається сповільнення процесів руйнації і збільшення відносної довговічності цементної суміші при дії руйнуючого середовища на 5 – 10 %. При використанні 0,5 мас. % і більше добавки, відбувається сильне згущення суміші, що призводить до утворення пустот, тим самим збільшуючи проникність агресивного середовища і відповідно сильніше зменшуючи стійкість сумішей.Форміат кальцію, так само як і вініл-ацетату/версатату (Neolith 4400), можуть виступати у якості антикорозійних добавок за рахунок низьких втрат у міцності зразків. Добавка Neolith 6700 проявляє значну стабільність до 5 мас. % добавки у суміші на 168 добу витримки у агресивних середовищах. При цьому використання Neolith 4400 має більш позитивний характер дії на суміш при впливі агресивного середовища. Так, при тривалому перебуванні у кальцій-сульфатному середовищі, при вмісті у суміші 1 % та 5 % вініл-ацетату/версатату, втрата міцності складає 4 – 10 МПа, в той час як в розчині натрій сульфату відбувався приріст міцності на 2 – 6 МПа в порівнянні до контрольного чистого цементного розчину.Методом електронної мікроскопії визначено структуру сумішей до та після випробувань у агресивних середовищах.Методом ІЧ-спектроскопії вивчено вплив та визначено поведінку полімерних добавок при безпосередній дії лужного середовища.На основі отриманих даних спроектовано рецептуру комплексної добавки «ANTICOR 1Var». Ефективність розробленої добавки полягає у сповільнені процесів втрати міцності при довготривалому перебуванні цементних виробів у агресивних середовищах. Доведено, що застосування комбінації добавок з наповнювачем призводить до зменшення впливу агресивного середовища у пізні експлуатаційні строки. При цьому, при подальшій експлуатації виробів з цементних в’яжучих, або зменшені дії агресивного середовища на розчини, відбувається часткове відновлення міцності розчинів. На основі отриманих результатів розроблено комбіновану добавку та розроблено проект технологічного регламенту.^UThe dissertation is devoted to the study of the influence of modifying additives and carbonate fillers on the properties of dry construction mixtures in aggressive environments. For the first time, using a salt fog chamber, the impact of an aggressive environment on the stability of a modified cement matrix with carbonate fillers, water-retaining reagents, and various types of polymer powders (RPP) was tested.Studying the initial parameters of mixtures with carbonates, it was found that with a low content of limestone, the 28-day strength of cements increases, while when chalk is used, the grade strength of the mixtures is lower. X-ray analysis confirmed the similarity of chalk and limestone, which eliminates the possibility of the influence of additional inclusions on strength indicators.By the nature of the action of methyl hydroxyethyl cellulose, the compressive strength of the mixtures decreases with an increase in both their content in the mixtures and the viscosity of the cellulose ethers themselves. Ethers of low and medium viscosity decrease in strength with a content of 0.75 wt. % additive, which is 40%, while the maximum reduction in strength for high-viscosity esters is 60%. Ethers of high viscosity increase the water absorption of mixtures when their content in the system is increased from 2% to 6%. Medium and low viscosity esters have less effect on strength, which in turn shows their greater effectiveness when used in cementitious mixtures.Calcium formate and RPP at a low content in construction mixes reduce the strength of the mixes by 9-15%% compared to the control compositions. At the same time, the compression strength value for the obtained mixtures remains within the limits of 42.5-50 MPa. Already higher concentrations (from 3 to 5 wt.% of additives) reduce the strength of the mixtures. Because of this, it can be argued that during further hardening of the mixtures, the grade strength will remain within the limits of the values obtained on the 28th day of hardening, if there will be no destructive effect on the products.For mixtures with a carbonate filler, it was determined that the seawater solution has the greatest aggressiveness. There is a significant loss of cement strength from 20 to 50% compared to samples stored in tap water. A demonstrable effect on the stability of samples with cement-limestone mixtures can be seen in samples with a carbonate component content of up to 30 - 40%. Loss of strength compared to control samples in this seawater environment is 6-10%.Low-viscosity cellulose ethers at low concentrations demonstrate the ability to reduce the destructive effect of sulfate-ion environments on the stability of cement mixtures at the age of samples of 196 days. This is provided by the relative inertness of the formed polymer films in the matrix of the cement mixture. At low concentrations (0.25 wt. %) of MHEC, destruction processes are slowed down and an increase in the relative durability of the cement mixture by 5-10% is seeing. At 0.5 wt. % and more of the additives, a strong thickening of the mixture occurs, which leads to the formation of voids, thereby increasing the permeability of the aggressive environment and, accordingly, reducing the stability of the mixtures more strongly.Calcium formate, as well as vinyl acetate/versatate (Neolith 4400), can act as anti-corrosion additives due to low losses in the strength of samples. Additive Neolith 6700 shows significant stability up to 5 wt. % additives in the mixture for 168 days of aging in aggressive environments. At the same time, the use of Neolith 4400 has a more positive effect on the mixture under the influence of an aggressive environment. Thus, with a long stay in a calcium-sulfate environment, with a mixture containing 1% and 5% of vinyl acetate/versatate, the strength loss is 4-10 MPa, while in the sodium sulfate solution there was an increase in strength by 2-6 MPa compared to the control cement mortar.The structure of the mixtures was studied by the method of electron microscopy before and after tests in aggressive environments.The influence of polymer additives under the direct action of an alkaline environment was studied by the method of IR spectroscopy.Based on the received data, the mix of the complex additive "ANTICOR 1Var" was designed. The effectiveness of the developed additive consists in slowing down the processes of loss of strength during long-term stay of cement products in aggressive environments.It has been proven that the use of a combination of additives with a filler leads to a reduction in the impact of an aggressive environment in the late operational period. At the same time, under the continuous exploitation of products made of cement binders, or the reduction of the effect of an aggressive environment on solutions, a partial restoration of the strength occurs. Based on the obtained results, a combined additive was developed and a draft technological regulation was developed


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського