Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОЛКАЧ$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Толкачова О.В. 
Комплексна фізична реабілітація дітей 9 - 10 років, які часто хворіють, із застосуванням одорантів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.В. Толкачова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості показників фізичного здоров'я, фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи й адаптивних можливостей хлопчиків і дівчаток молодшого шкільного віку під впливом традиційних і реабілітаційних заходів. Наведено авторську програму фізичної реабілітації, яка складається з загартовування, щіткового масажу, динамічних перерв, лікувальної фізичної культури з застосуванням одорантів. Розроблено програму реабілітаційних заходів для дітей молодшого шкільного віком 9 - 10-ти років, які часто хворіють, з застосуванням одорантів, що сприяє підвищенню ефективності процесу фізичної реабілітації цієї категорії школярів. Зазначено, що використання у реабілітаційному процесі даних дітей програми реабілітації сприяє оптимізації фізичного здоров'я, фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи, адаптивних можливостей їх організму та суттєвому зниженню рівня функціональної напруги регуляторних механізмів системи кровообігу. Встановлено, що після проведення реабілітації у хлопчиків основної групи спостерігається помітніше, ніж у контрольній групі, зменшення кількості пропущених занять з причин захворювання на 17,3 % , а у дівчаток основної групи - на 21,2 %. Розширено теоретичні відомості щодо оцінки фізичного здоров'я та функціонального стану цих дітей в процесі їх фізичної реабілітації на основі використання сучасної комп'ютерної програми експрес-діагностики "Оберіг".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-54 +
Шифр НБУВ: РА369695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Толкач Н.С. 
Поетапна реабілітація репродуктивного здоров'я дівчаток, народжених матерями з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.С. Толкач ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено компллексне обстеження 102-х дівчаток-підлітків віком 13 - 16 років, народжених матерями з прееклампсією в різні терміни гестації, та 40 їх здорових ровесниць, народжених від фізіологічних вагітності та пологів. Встановлено особливості фізичного і статевого розвитку, дані ультразвукового дослідження (УЗД) репродуктивних органів у дівчаток, народжених матерями з прееклампсією. Проведено комплексне дослідження стероїдних і пептидних гормонів, охарактеризовано стан системи адаптації (рівні дофаміну, норадреналіну, адреналіну, альдостерону і кортизолу) у дівчаток порівнюваних груп. На підставі аналізу процесу сенсибілізації імунокомпетентних клітин організму до кори, стовбура і мозочка головного мозку визначено фактори ризику виникнення порушень репродуктивного здоров'я у дівчаток, народжених матерями з прееклампсією. Розроблено та апробовано схеми поетапної реабілітації їх репродуктивного здоров'я. У дівчаток, народжених в терміни гестації 36 - 38 тижнів, відзначено позитивний вплив запропонованої терапії, а народжених у раніші терміни (зокрема, 31 - 32 тижні) - її незначний позитивний ефект. Зроблено висновок, що для відновлення репродуктивного здоров'я дівчаток, народжених матерями з прееклампсією, необхідно проводити вимогливу диспансеризацію і лікувально-профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-5 + Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА329620

Рубрики:

      
3.

Толкач С.І. 
Фізичний розвиток, стан кісткової системи та шляхи корекції їх порушень у першого покоління дітей, які народилися у жінок, опромінених у дитячому і підлітковому віці внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.І. Толкач ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати клініко-параклінічних досліджень дітей, народжених від матерів, опромінених у дитячому та підлітковому віці. Показано, що формотворчий процес будови тіла цієї категорії дітей відбувається переважно гармонійно, але біологічна зрілість будови маси тіла відстає від мешканців "умовно чистих" територій. Установлено, що у першого покоління нащадків радіаційно опромінених у дитячому віці матерів ранній розвиток адаптаційних змін у структурі кісткової тканини, характер яких залежить від величини та виду радіаційного опромінення їх матері у дитинстві та віку у період опромінення - зі збільшенням величини дозового навантаження на організм матері у нащадків відбувається ранній розвиток остеофіброзу, остеопорозу, особливо у дівчачої статі, за менших доз - остеопенії, остеомаляції. Виявлено, що ранній вік радіаційного опромінення матері за будь-яких доз спричинює остеофіброз у нащадків з раннього дитячого віку. Відзначено, що радіаційне опромінення матері у пубертатному періоді сприяє також більш ранньому розвитку сколіозу у нащадків. З'ясовано, що ранні зміни гістоархітектоніки кісткової тканини супроводжуються не тільки змінами фізичних властивостей кісток, а й порушенням мінерального гомеостазу в організмі, змінами структурно-функціональних властивостей остеогенних клітин. На підставі комплексного вивчення структурно-функціонального стану, метаболізму, мінералізації кісткової тканини, гормональної регуляції процесів кісткоутворення, формутворення у нащадків опромінених у дитячому та підлітковому віці матерів удосконалено заходи щодо профілактики та реабілітації їх порушень з метою покращення якості локомоторних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.11-3 +
Шифр НБУВ: РА337832

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського