Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (257)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ТРИФОНОВ$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ВАЛЕРИЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Трифонова О.М. 
Взаємозв'язки принципів науковості та наочності в умовах кредитно-модульної системи навчання квантової фізики студентів вищих навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Трифонова ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методику навчання новітніх понять квантової фізики у педагогічних ВНЗ за умов кредитно-модульної системи. Зміст і структуру розділу "Квантова фізика" досліджено у контексті забезпечення реалізації принципів науковості та наочності на основі системного підходу та технології структурно-логічного аналізу навчального матеріалу. Обгрунтовано доцільність його побудови на основі логічного упорядкування змісту навколо фундаментальних і наскрізних понять і доповнення новітніми поняттями. Визначено методи, прийоми, форми та засоби навчальної діяльності з урахуванням раціонально-логічних та емоційно-ціннісних основ навчально-пізнавальної діяльності студентів. Встановлено, що доповнення змісту курсу загальної фізики новітніми поняттями та визначення шляхів реалізації принципів науковості та наочності в експериментальному відтворенні фізичних понять сприяє підвищенню рівня засвоєння навчального матеріалу та розвитку якості особистості майбутнього вчителя фізики. Експериментально доведено ефективність застосування теоретичних і дидактичних засад розробленої методики навчання у процесі формування фізичних знань з квантової фізики за умов кредитно-модульної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314 р(4УКР)3-26,022 +
Шифр НБУВ: РА363477

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Трифонова Г. В. 
Властивості кріоконсервованих культур клітин в регенераційних середовищах, що містять низькомолекулярну фракцію з кордової крові: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Г. В. Трифонова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено у порівняльному аспекті дії фракції до 5 кДа з кордової крові великої рогатої худоби та препарату актовегін на ріст диплоїдної та двох перещеплюваних клітинних культур за додавання до складу ростових середовищ та їх здатності прискорювати відновлювальні процеси у клітинах. Встановлено здатність фракції до 5 кДа з кордової крові й актовегіну прискорювати вступ клітин до розподілу та підвищувати мітотичну активність культур, що вивчаються. Показано покращання процесів адгезії клітинних культур і загальної морфології клітин за додавання фракції до 5 кДа з кордової крові чи актовегіну до середовищ культивування. Доведено доцільність створення регенераційних середовищ для клітинних культур, підданих кріоконсервуванню, де в якості активного начала застосовується фракція до 5 кДа з кордової крові великої рогатої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*337*55 с8 + Е70*732.2 с8 + Р353.52 с25
Шифр НБУВ: РА376204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Трифонова О.С. 
Методика виховання звукової культури мовлення дітей середнього дошкільного віку засобами фольклору: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.С. Трифонова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджена специфіка засвоєння дітьми середнього дошкільного віку звукової культури мовлення, розроблено експериментальну методику виховання звукової культури мовлення дітей засобами фольклору, визначено рівні розвитку звукової культури мовлення та рівні обізнаності дітей з фольклорними жанрами, виявлено педагогічні умови, тенденції, стадії виховання звукової культури мовлення дітей засобами фольклору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Трифонов Д.В. 
Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладі вугільних шахт): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / Д.В. Трифонов ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення енергоефективності гірничодобувних підприємств. У роботі розвивається новий підхід в енергозбереженні гірничодобувних підприємств на основі енергетичного аудиту, ураховуючи взаємозв'язок поміж технологією вугледобування та електроспоживанням. Сформований факторний простір ефективності електровикористання. Виконані типологічна і політетична класифікція, в результаті яких одержані дві групи однотипових за умовами виробництва і однорідних по електровикористанню вугільних шахт. Побудовані багатокритеріальні оптимізаційні моделі енергоефективності (питомого електроспоживання, продуктивності і собівартості) та установлені оптимальні значення управляючих технологічних параметрів, що сприяє обгрунтованому прийманню проектних та менеджерських рішень по енергоефективності вугільних шахт. Запропоновано новий комплексний таксономічний показник оцінки енергоефективності, побудована його аналітична модель і обгрунтована методика прогнозування, яка дозволяє виділити фактори, за рахунок яких виникає неефективне споживання електроенергії, розробити управляючі дії на його підвищення. Розроблена методика енергетичного аудиту (електрична частина), що забезпечує якість роботи групи енергоаудиторів при дослідженні та оцінці енергоефективності шахтних виробничих систем (ШВС). Основні результати роботи використані при розробці державних стандартів по енергозбереженню України та СНД, доведені до методичних вказівок і фрагментів програмного забезпечення АРМ енергоаудитора і впроваджені на вугільних шахтах Західного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-42

Рубрики:

      
5.

Трифонова М.Ю. 
Поведінка поверхнево-активних речовин на межах розподілу фаз: розчин/повітря та розчин/поверхня органозаміщених шаруватих силікатів: автореф. дис. ... канд. хім. наук: 02.00.11 / М.Ю. Трифонова ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження структурно-сорбційних властивостей каолініту та гідрослюди, заміщених катіонною поверхнево-активною речовиною (ПАР) - бромідом цетилпіридинію (ЦПБ) і катіонним поліелектролітом - гідрохлоридом полігексаметиленгуанідину (ПГМГ-ГХ). Для з'ясування механізмів адсорбції ПАР і барвників на цих сорбентах застосовано новий підхід, що полягає у паралельному дослідженні взаємодії сорбату з модифікатором у водному розчині та на поверхні сорбенту. Встановлено механізми взаємодії органічних речовин аніонної, катіонної та неіоногенної природи у водних розчинах і на поверхні ЦПБ- і ПГМГ-ГХ-заміщених шаруватих силікатів. Виявлено, що в залежності від будови сорбату та модифікатора адсорбція відбувається за рахунок утворення асоціатів сорбатів/модифікаторів, гідрофобної взаємодії, іонного обміну. Розроблено сорбент для вилучення неіногенних ПАР з водного середовища, а також методику твердофазно-фотометричного визначення прямого червоного в природних водах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.1,0
Шифр НБУВ: РА370731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Трифонов Р.А. 
Роль мовної дискусії початку ХХ ст. у процесі формування літературних норм української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Р.А. Трифонов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто ряд мовознавчо-публіцистичних статей 1906 - 1913 рр., присвячених проблемі норми в українській мові, авторами яких були В.Гнатюк, Б.Грінченко, М.Грушевський, Д.Дорошенко, А.Кримський, М.Левицький, І.Нечуй-Левицький, І.Стешенко, М.Сумцов, І.Франко та ін. Досліджувані виступи об'єднано в мовну дискусію, у межах якої виділено "наддніпрянський" і "галицький" дискурси. Узгодження західно- і східноукраїнської традицій становило основний зміст полеміки, яка характеризується широким діапазоном поглядів на мову та її норму - від пуризму до антинормалізаторських тенденцій. З'ясувано мовний стан конкретного періоду та його найголовніші проблеми; вона, зокрема, свідчить про поєднання галицької та наддніпрянської діалектних баз у нормах наукового та публіцистичного стилів української мови, гетерогенності норм, особливо в певних лексичних сферах. Історичне значення дискусії полягає у високому, для того часу, рівні активізації уваги до нормотворення та кодифікації норм, в усвідомленні специфіки самої літературної норми як явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-61 + Ш141.4-85*03 + Ш1г(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА310364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Трифонова О.В. 
Управління параметрами, що визначають інвестиційну привабливість вугільних шахт: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Трифонова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми управління параметрами, що визначають інвестиційну привабливість вугільних шахт, для забезпечення адресного інвестування у просте та розширене відтворення шахтного фонду. Визначено, що для одержання комплексної оцінки стану та потенціалу окремої шахти необхідно враховувати технологічну надійність основних виробничих ланок як головних споживачів інвестиційних коштів. Запропоновано показник інвестиційної пріоритетності, що визначається за дев'ятьма коефіцієнтами та надає відносну характеристику інвестиційної привабливості шахти як складної природно-виробничої системи. Доведено необхідність оцінки інноваційних можливостей шихти та запропоновано відповідний інноваційний ідекс, що базується на коефіцієнті загальної характеристики шахти та показнику інноваційної активності, який враховує взаємовплив продуктивності праці робітника з видобутку, швидкості посування лав і собівартості. Економічно обгрунтовано блокову побудову функції мети й обмежень запропонованої економіко-математичної моделі управління параметрами, що визначають інвестиційну привабливість вугільних шахт, за якою є можливим визначення наслідків градієнтного регулювання ліміту ресурсів. Доведено, що універсальним способом установлення рівня ефективності використання ресурсів і впливу його зміни на показники роботи підприємства є визначення двоїстих оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-56-21 +
Шифр НБУВ: РА345734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Аннаєв Б. С. 
Наукові засади формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в економіці знань / Б. С. Аннаєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; мета – розробка та обґрунтуванні теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; методи – діалектичний пізнання та спостереження; морфологічний, узагальнення, систематизації, системного підходу, декомпозиції націленого пошуку, структурно-семантичного перетворення, економіко-статистичного та динамічного аналізу, анкетування та емпіричного дослідження, графічний, порівняльного аналізу структурно-логічного моделювання, логічний новизна – полягає в розробці теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; впроваджено – ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 03/17-04 від 17.04.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 21/02 від 21.02.2018 р.), ТОВ «Одеспромпак» (довідка №1/15 від 15.03.2018 р.)., в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження від 20.04.2018 р.).^UObject – process of formation of innovative potential of a production enterprise in the conditions of knowledge economy; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for the permanent formation of the innovative potential of the manufacturing enterprise in the conditions of the knowledge economy; methods – dialectical knowledge and observation; morphological, generalization, systematization, systematic approach, decomposition of the target search, structural-semantic transformation, economic-statistical and dynamic analysis, questioning and empirical research, graphical, comparative analysis of structural-logical modeling, logical novelty – is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations on the permanent formation of the innovative potential of a production enterprise; results – scientifically substantiated and methodically completed recommendations regarding the formation of innovative potential of a production enterprise;implemented – LLC "S-Engineering" (certificate number 03 / 17-04 dated April 17, 2018), LLC "Polyplast" (certificate number 21/02 of 21.02.2018), LLC "Odespromak" (certificate number 1/15 of March 15, 2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of Implementation dated April 20, 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського