Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (495)Книжкові видання та компакт-диски (405)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ТУРЧИН$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Турчин М.М. 
Багаторівнева поетика українського неокласичного сонета: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.М. Турчин ; Києво-Могил. акад. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано наукові підходи літературознавців материкової України та діаспори до проблеми поетики неокласичного сонета, виявлено тенденції та закономірності розвитку наукової думки від дискусій навколо жанру до потрактування сонетних текстів у дискурсі сучасних літературознавчих теорій. Розкрито, що тексти сонетів неокласиків прочитано як багаторівневу образну структуру, у котрій образ твору проявляється на ейдетичному, хронотопному, композиційному, лексико-стилістичному та версифікаційному рівнях і втілює різні способи переживання неокласичного ідеалу київськими, львівськими та празькими сонетярами. Використано новітній літературознавчий інструментарій та охарактеризовано міру дотримання канону та відхилень від нього у творчості кожного з неокласиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(4УКР=40/79)-335 +
Шифр НБУВ: РА367145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Турчин Я. Б. 
Державотворчі ідеї О. Ейхельмана: еволюція інституційних вимірів політики: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / Я. Б. Турчин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 35 с. — укp.

Проаналізовано науково-теоретичну спадщину та суспільно-політичну діяльність О. Ейхельмана - відомого науковця, громадсько-політичного діяча й ідеолога українського визвольного руху 1917 - 1920 рр., представника національно-демократичного напряму української політичної думки міжвоєнного періоду. Концептуалізовано його погляди на сутність, особливості та принципи функціонування політичних інститутів та їх інституційних основ як важливих складових національно-державного будівництва. Доведено, що теоретична спадщина О. Ейхельмана є завершеною інтелектуальною системою, структурованою навколо таких проблем, як політико-правові підстави української державності, правові та соціальні аспекти держави як основного політичного інституту, взаємовідносини держави з елементами громадянського суспільства, реалізація ідеї народоправства та демократичних принципів в організації системи державної влади та їх конституційне оформлення, визначення місця України в системі міжнародних відносин і виділення пріоритетних напрямів зовнішньої політики, правові основи системи міжнародних відносин, стратегія розвитку української національної держави. Визначено актуальність теоретичних розробок О. Ейхельмана для сучасної політичної практики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Ейхельман О.
Шифр НБУВ: РА381749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
6.

Турчин Є.В. 
Збіжність зображень випадкових процесів у вигляді рядів, породжених вейвлетами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Є.В. Турчин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено розклади випадкових процесів у ряди. Одержано результати щодо розкладів випадкових процесів у ряди з некорельованими членами, побудовані на базі вейвлет-базисів. Визначено умови рівномірної збіжності з ймовірністю 1 для рядів з незалежними членами й умови рівномірної збіжності за ймовірністю для розкладів строго phi-субгауссівських випадкових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.521,0 +
Шифр НБУВ: РА368371

Рубрики:

      
7.

Турчина Т. Я. 
Інтенсифікація тепловологопереносу при розпилювальному сушінні термопластичних матеріалів з рослинної сировини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Т. Я. Турчина ; НАН України ; Ін-т техн. теплофізики. — К., 2011. — 26 с. — укp.

Показано, як через змінення властивостей матеріалів шляхом дії дискретно-імпульсного введення енергії (ДІВЕ) та структурувальної домішки досягається мікрокапсулювання термолабільних складових рослинного матеріалу під час сушіння, значне зменшення вологості та гігроскопічності порошків, а охолодженням за запропонованою схемою покращується їх сипкість. Все це сприяє інтенсифікації тепловолого переносу, підвищенню ефективності висушування рослинних термопластичних матеріалів, зниженню енерговитрат, одержанню якісних відновлювальних продуктів і наповнювачів для кондитерської, хлібобулочної галузей харчових виробництв. Запропоновано методику уточненого розрахунку габаритів дискових сушарок, методику визначення рівня структурувальної здатності плодово-ягідної сировини, норми й умови введення домішок, прозроблено рекомендації щодо промислового виробництва порошків на базі сушарок ІТТФ HAH України з пропозиціями з енергозбереження, згідно з якими у 1,3 - 1,4 раза можна збільшити к.к.д. сушарок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26
Шифр НБУВ: РА379502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Турчин В.І. 
Йодний дефіцит і патологія щитоподібної залози серед дитячого населення у Північному регіоні України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.І. Турчин ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 10 682-х дітей у населених пунктах Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей України. Стан щитовидної залози (ЩЗ) цих дітей був оцінений на підставі пальпаторного обстеження, ехографічного дослідження та визначення екскреції йоду з сечею. На Житомирщині за даними пальпаторних обстежень установлено частоту випадків зоба у межах від 26,4 % до 43,4 %, а за даними ультразвукових досліджень у різних вікових групах - від 16,01 % до 35,61 %. Медіана ескреції йоду з сечею у середньому в області становила 46,7 мкг/л. На Київщині за даними пальпаторних досліджень частота випадків зоба I - II ступеня у середньому становила від 27,85 % до 40,6 %. За результатами ультразвукових досліджень частота випадків, коли об'єм ЩЗ перевищував рекомендовані норми, становила від 1,6 % до 67,24 %. Медіана йодурії становила від 46,3 мкг/л до 223,2 мкг/л. На Рівненщині за результатами пальпаторних обстежень частота випадків зоба I - II ступеня становила від 23,53 % до 55,22 %. Ці дані підтверджуються результатами ультразвукових досліджень. Медіана екскреції йоду з сечею становила від 47,72 мкг/л до 67,2 мкг/л. У Чернігівщині медіана екскреції йоду з сечею була у межах від 25,8 мкг/л до 63,4 мкг/л. Шляхом пальпаторного обстеження дифузний зоб I ступеня виявлено у 29,34 % дітей, які мешкають у Києві. Виявлено, що населення Північного регіону України недостатньо забезпечене йодованою харчовою сіллю, постійно вживають йодовану сіль від 0,4 % до 4,6 % опитаних. Для профілактики тиреоїдної патології може бути використана вода "Йодіс". Вживання йодованої води протягом року дозволяє підтримувати показники йодурії на рівні норми у 95 % дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р120.121.2 + Р733.415.12 +
Шифр НБУВ: РА357383

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Турчин О.Ю. 
Квазістатичні задачі термопружності плоско-шаруватих тіл при локальному нагріві: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.Ю. Турчин ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено нестаціонарні температурні поля та напружено-деформовані стани у плоско-шаруватих тілах і середовищах, що перебувають за умов вісесиметричного та плоского теплового навантаження. Розв'язки відповідних початково-крайових задач одержано в аналітичному вигляді з використанням інтегрального перетворення Лагерра за часовою змінною та інтегрального перетворення Ганкеля чи Фур'є за просторовою змінною. Шляхом кусково-сталої апроксимації фізико-механічних властивостей побудовано аналітичний розв'язок вісесиметричної квазістатичної задачі термопружності для функційно-градієнтного шару. З використанням інтегрального перетворення Фур'є - Лапласа та рівнянь квазістатичної термопружності в напруженнях побудовано аналітичний розв'язок просторової квазістатичної задачі для півпростору, що нагрівається рухомим джерелом тепла у формі прямокутника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 +
Шифр НБУВ: РА327715

Рубрики:

      
10.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
11.

Турчин В.В. 
Лінгвопрагматичні аспекти німецького філософського терміна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Турчин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лінгвопрагматичні аспекти німецького філософського терміна з урахуванням його філософсько-історичного розвитку на кожному конкретному етапі становлення філософії. Проаналізовано причини виникнення терміна. Простежено прагматику слова і терміна в контексті філософії історії. Доведено, що термінологічна система філософії німецької мови - безпосередня складова частина загальнонародної мови зі своєю обмежувальною специфікою. Досліджено мовну генезу німецького філософського терміна. Викладено чітку класифікацію термінів-запозичень. Встановлено особливості процесу запозичень термінів-інтернаціоналізмів та виділено їх основні групи. Виявлено, що філософській терміносистемі німецької мови притаманні явища полісемії, синонімії, антонімії. Цінним практичним виходом є низка укладених спеціальних термінологічних словників - запозичень, інтернаціоналізмів, полісемії, синонімії, антонімії. На основі лінгвопрагматичного підходу до філософської терміносистеми виявлено дистинктивні ознаки терміна, який розглянуто з точки зору прагматики. Враховано всебічні фактори розвитку науки: прагматику конотації та прагматику експресивної конотації, які обумовили процес розвитку наукового знання та пізнання, термін виступив інструментом-ідентифікатором і має свої яскраво виражені лінгвопрагматичні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:Ю 687
Шифр НБУВ: РА312852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Турчинова Г.В. 
Методика підготовки майбутніх учителів до викладання біології англійською мовою: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.В. Турчинова ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підготовки майбутніх вчителів-біологів з викладання англійською мовою. Визначено психолінгвістичні та психологічні передумови оволодіння іноземною мовою для спеціальних цілей студентами вищих навчальних закладів. Теоретично обгрунтовано виділення спеціальностей, де іноземна мова вивчається як другий фах, в окремий напрям і запропоновано їх назву. Вивчено проблему мети навчання за цим напрямком. Показано доцільність визначення соціально-комунікативної позиції студентів після закінчення навчання. Розроблено систему вправ для навчання професійно орієнтованого монологічного та діалогічного мовлення. За допомогою експериментального навчання доведено ефективність наведеної методики, виявлено шляхи навчання професійно спрямованої іншомовної усномовленнєвої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913-2 + Е.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341997

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Турчин О. Я. 
Моделі та методи комбінаторної оптимізації та їх застосування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.04 / О. Я. Турчин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено класифікацію методів розв'язання задач комбінаторної оптимізації (ЗКО) на основі понять метаевристик першого та другого роду. Розроблений підхід дозволяє класифікувати не лише існуючі, але й розроблювані алгоритми комбінаторної оптимізації (АКО). Розроблено нові наближені алгоритми стохастичного локального пошуку, які належать до метаевристик першого роду. Запропоновано підхід до побудови гібридних алгоритмів на базі генетичних алгоритмів і GS-алгоритмів, які відносяться до метаевристик другого роду. Проведено теоретичний аналіз ефективності та досліджено практичну застосовність розроблених алгоритмів. Розроблено математичну модель оптимізації прийняття рішень за планування технологічних процесів на великому металургійному комбінаті (МК), яка враховує найбільш суттєві обмеження та технологічні норми на типовому МК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1,0
Шифр НБУВ: РА380793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Турчин О.А. 
Оперативна корекція деформацій стопи у хворих на спадкову моторно-сенсорну нейропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Турчин ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено провідну роль симетричної деформації (порожнистої стопи) у патогенезі порушень ходьби у хворих на спадкову моторно-сенсорну нейропатію. Проаналізовано результати хірургічного лікування деформацій стопи у таких хворих, доведено доцільність та ефективність оперативного лікування на скелеті стопи. Показано неефективність операцій на м'язово-сухожильному апараті гомілки та стопи як основних методик. На підставі результатів біомеханічного дослідження встановлено однотипність змін часових і силових показників опорних реакцій у пацієнтів зі спадковою моторно-сенсорною нейропатією та порожнисто-варусними стопами іншої етіології, визначено функцію м'язів гомілки та стопи у формуванні переднього еквінусу, показано його провідну роль у механогенезі порожнистої стопи. Виявлено покращення силових характеристик згиначів і розгиначів корегованої стопи внаслідок нормалізації геометрії стопи. Вперше розроблено систему діагностики й ортопедичного лікування хворих на спадкову моторно-сенсорну нейропатію, що включає клініко-рентгенологічний, електронейроміографічний, біомеханічний методи дослідження й оперативне лікування порожнистої стопи залежно від її рентгенологічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.6-59 + Р628 +
Шифр НБУВ: РА369138

Рубрики:

      
15.

Турчин В.В. 
Особливості формування проектно-образного мислення дизайнера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / В.В. Турчин ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем специфіки процесу формуванння проектно-образного мислення дизайнера як основної складової його професійної підготовки. Введено нові поняття щодо професійного та проектно-образного мислення дизайнера. Розглянуто існуючі фундаментальні, евристичні та навчально-методичні засоби активізації даного мислення, використання яких сприяє розвитку відчуття форми, ритму, кольору, матеріалу. Проаналізовано принципи формування професійного мислення за різних історичних умов. Значну увагу приділено дослідженню принципів, методів і прийомів навчання сучасних європейських шкіл дизайну, що ефективно впливають на процес формування професійного мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 р +
Шифр НБУВ: РА332247

Рубрики:

      
16.

Турчина К.П. 
Оцінка агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів Західного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / К.П. Турчина ; УААН, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методики оцінювання агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів. Для оцінювання впливу опадів і сум активних температур на продуктивність сільськогосподарських культур проведено регресійний аналіз даних за опадами та продуктивності сільськогосподарських культур. На підставі дослідження режиму РГВ і вологості осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів встановлено, що на режим вологості даних грунтів суттєво впливають рівень грунтових вод і метеорологічні умови. Виявлено, що продуктивність сільськогосподарських культур залежить від показників, які характеризують родючість грунту, зокрема, вмісту гумусу, гранулометричного складу, рівноважної щільності, вмісту макро- та мікроелементів. Розроблено методику інтегрованого оцінювання агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів Західного Полісся, в якій враховано метеорологічні та меліоративні умови формування урожаю, екологічну стійкість, рівень родючості грунту та деградаційні процеси. Проаналізовано результати регресійного аналізу даних за врожайністю кукурудзи на силос і вмісту в осушуваному дерново-глейовому карбонатному грунті обмінного та необмінного калію, встановлено залежність між даними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.133-2(4УКР) + П063.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Турчин Т.М. 
Педагогічні засади естетичного виховання учнів дитячих музичних шкіл: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.М. Турчин ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу психолого-педагогічної, філософсько-естетичної та музикознавчої літератури, вивчення й узагальнення практичного досвіду обгрунтовано й експериментально апробовано засади естетичного виховання учнів дитячих музичних шкіл (ДМШ), якими є: єдність навчання музики та виховання засобами музичного мистецтва; опора на специфічну природу музики як мистецтва інтонованого смислу; реалізація всіх напрямів освоєння інтонаційної природи музики; збагачення традиційних методів навчання музики завдяки педагогічній адаптації до специфіки ДМШ, організацію змісту естетичного виховання з пріоритетним загальнокультурним розвитком; посилення соціокультурного збарвлення дитячої творчості. Запроваджено методику естетичного виховання учнів ДМШ на уроках зі спеціальності. Вона грунтується на освоєнні музики як мистецтва інтонованого смислу та передбачає розв'язання завдань опанування учнями "комплексного" інтонування, формування в них відчуття жанрово-стильової характеристики музики, виховання аналітико-синтетичного ставлення до музичного мистецтва. Зроблено висновок, що реалізація методики естетичного виховання учнів ДМШ на уроках зі спеціальності сприяє позитивній динаміці кількісних і якісних показників їх естетичної вихованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)23:Ю8 + Ч421.355.23 +
Шифр НБУВ: РА346162

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Турчина Н.І. 
Педагогічні особливості моделей фізичного виховання студентів вузів на різних курсах навчання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.І. Турчина ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми фізичного виховання студентів ВНЗ. Розроблено поетапні моделі організації фізичного виховання згідно мети, завдань, принципів, контрольних нормативів на різних курсах навчання з урахуванням вимог професійно-прикладної фізичної підготовки, гігієнічних норм рухової активності й інтересів студентів до виду спорту. Поетапні моделі фізичного виховання студентів створено на базі концепції функціонального призначення, яка реалізується у процесі поступовго переходу від прямого педагогічного управління на початкових етапах навчання до опосередкованого на старших курсах, надалі - до самоуправління. У даних моделях здійснено поетапну конкретизацію умов реалізації методичних принципів фізичного виховання студентів, що включає засоби, методи, форми й організацію занять. Одержано дані про формування мотивації до занять фізичним вихованням у межах навчальних і позанавчальних форм на підставі вивчення результатів впровадження фізичних вправ і видів спорту, які відповідають інтересам студентів. Обгрунтовано положення про організаційну структуру та зміст роботи кафедри фізичного виховання ВНЗ за сучасних умов реорганізації системи вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч481.354 +
Шифр НБУВ: РА362816

Рубрики:

      
19.

Турчина Л. О. 
Педагогічні умови підготовки старшокласників до вибору професії в умовах профільного навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Л. О. Турчина ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки старшокласників до вибору професії за умов профільного навчання. Проаналізовано теоретичні засади підготовки старшокласників до вибору професії, уточнено та науково обгрунтовано поняття "профорієнтація старшокласників за умов профільного навчання", "вибір професії старшокласниками". Доведено, що вибір професії здійснюється старшокласником на основі системної зовнішньої дії, від якої залежить подальший його особистий та професійний шлях, у результаті чого формується особистість випускника, який готовий до усвідомленого професійного вибору. Визначено педагогічні умови підготовки старшокласників до вибору професії за умов профільного навчання. Перевірка ефективності виділеного комплексу педагогічних умов, що забезпечують дієвість розробленої моделі підготовки старшокласників до вибору професії за умов профільного навчання, відбувалється в процесі підготовчого, стимулювально-мотиваційного, операційно-дієвого, змістовного етапів. Доведено, що визначені умови позитивно впливають на підвищення рівня готовності учнів старших класів до вибору професії. Розроблено методичні рекомендації щодо організації підготовки старшокласників до вибору професії за умов профільного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА382316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Турчина С.І. 
Про участь мелатоніну у статевому дозріванні і формуванні затримки статевого розвитку хлопців-підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.І. Турчина ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі мелатоніну в механізмах становлення чоловічої статевої системи і формування затримки статевого дозрівання у хлопців. Встановлено, що статеве дозрівання супроводжується зміною рівня добової екскреції мелатоніну і характеру його циркадного ритму. Показано існування річного ритму продукції мелатоніну і залежність характеру добового ритму екскреції гормону від сезону року. У підлітків із затримкою статевого розвитку (ЗСР) вміст мелатоніну не відповідає досягнутому ними рівню біологічної зрілості і залежить від ступеня патологічного процесу, морфотипу, супутніх захворювань. Річний ритм екскреції гормону у хворих із ЗСР має ряд відмінностей у порівнянні зі здоровими перевесниками. Запропонований принципово новий метод лікування ЗСР, заснований на пригнічуванні продукції мелатоніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.66-2
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського