Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Терещенко Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Терещенко Т.В. 
Мовленнєві акти з перформативними виразами в сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено мовленнєві акти з перформативними виразами (ПМА) на матеріалі сучасної німецької мови. Зазначено, що ПМА - акти, які експлікують власну ілокутивну силу за допомогою матричного (перформативного) дієслова типу danken, bitten, versprechen usw. (експліцитні перформативи), або, маючи певне лексико-граматичне оформлення, набувають перформативного значення в певній ситуації комунікації (імпліцитні перформативи). Визначено форми, характерні ознаки та особливості ПМА, досліджено семантичний, структурний та функціональний аспекти перформативів, виділено варіантні модифікації інваріантної структури перформативних висловлювань з їх детальним внутрішнім членуванням. Зазначено, що варіювання способів вираження перформативу пов'язано з повнотою репрезентації його інваріантної структури. Ступінь варіативності ПМА залежить від експлікації/елімінації актантів перформативного дієслова та варіативності його граматичних форм. За результатами аналізу ілюстративного матеріалу визначено, що периферійні елементи перформативного поля (імпліцитні ПМА) належать до сегментів, утворених перетином перформативного поля з полями констативності та спонукання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24- 1/7
Шифр НБУВ: РА316138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Терещенко Т.В. 
Науково-методичні основи забезпечення розвитку транскордонного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Терещенко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено наукові підходи щодо забезпечення розвитку транскордонного співробітництва (ТКС) в Україні. Досліджено особливості взаємодії прикордонних адміністративно-територіальних одиниць України та суміжних держав. Узагальнено теоретичні засади розвитку транскордонної співпраці, уточнено сутність основних понять і сформульовано базові принципи, систематизовано фактори ТКС. Проаналізовано європейський і вітчизняний досвід функціонування єврорегіональних об'єднань. Запропоновано методику оцінки результатів транскордонної діяльності й обгрунтовано основні напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення ТКС. Розроблено концептуальні засади розвитку транскордонного співробітництва за участю прикордонних регіонів України на середньо- та довгострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА336592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Терещенко Т.М. 
Синтаксичні особливості простого речення у турецькому розмовному мовленні: взаємодія вербальних і невербальних засобів спілкування: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Т.М. Терещенко ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше в українському сходознавсті на матеріалі турецької розмовної мови проведено комплексний аналіз неповних речень у формально-синтаксичному та комунікативному аспектах. Описано функції неповних речень як своєрідної семантико-граматичної категорії, що бере участь у формуванні висловлювань, реплік-питань і реплік-відповідей, а також текстотворенні відповідно до виконання комунікантами прагматичної настанови мовлення. Розкрито граматичну природу опущення членів речення й еліпсису як явищ динамічного (експресивного) синтаксису сучасного турецького розмовного мовлення. Уперше проведено структурний аналіз особливостей функціонування вербальних і невербальних компонентів комунікації, визначено вплив гендерної належності комуніканта на вибір ним невербальних засобів комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-22 + Ш163.12-711.2 +
Шифр НБУВ: РА368494

Рубрики:

      
4.

Терещенко Т.А. 
Синтез і властивості $Ealpha , omega-біс-(гідроксиметил) олігодиметилсилоксанів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Т.А. Терещенко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З застосуванням ГМДС уперше синтезовано ряд кремнійорганічних йоногенних і нейоногенних біанкерних поверхнево-активних речовин олігомерного типу та встановлено, що їх поверхнева активність на поверхні розподілу "водний розчин - повітря" залежить від конформації олігодиметилсилоксанового фрагмента. З застосуванням функційних похідних ГМДС одержано уретановмісні органо-силікатні гібридні композити (ОСК), які відрізняються від відомих варійованим вмістом силікатної фази, показано шляхи регулювання структури і властивостей ОСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г727.42-4 + Л715.42 +
Шифр НБУВ: РА333856

Рубрики:

      
5.

Терещенко Т.В. 
Соціально-побутова сфера села центральних областей України в період відбудови (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Терещенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено питання відновлення й розвитку соціально-побутової сфери в сільській місцевості центральних областей України у 1943 - 1950 рр. Розкрито зміст та особливості реалізації соціальної політики радянської влади у селах на різних етапах відбудови. Висвітлено основні заходи влади з відбудови та забезпечення діяльності житлово-побутової, медико-санітарної, культурно-освітньої мережі у селах. На підставі результатів дослідження визначено головні причини низького рівня розвитку соціально-побутової сфери сіл центральних областей України в даних роках, проаналізовано наслідки війни та окупації, адміністративно-командну систему з формування державного бюджету, перерозподілення коштів на важку промисловість та військові програми, соціальні потреби селян, покращання добробуту народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2 +
Шифр НБУВ: РА350917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Терещенко Т.М. 
Удосконалення технології і обладнання переробки вторинних полімерних матеріалів комбінованим видавлюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Т.М. Терещенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 18 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності технологічних процесів переробки вторинних полімерних матеріалів методом соекструзії на базі математичного моделювання процесу створення багатошарової структури та встановлення взаємозв'язків між технологічними та конструктивними параметрами процесу. Розроблено конструкцію соекструзійної головки, призначеної для роздільної переробки вторинних полімерів промислового та побутового походження. Показано, що дана конструкція дозволяє виготовляти виріб з вторинної полімерної сировини, яка має такі ж властивості, як і виріб з первинного полімеру. На підставі принципу електрофізичних аналогій вперше розроблено математичну модель роботи соекструзійної головки, з використанням якої встановлено взаємозв'язок технологічних і конструктивних параметрів процесу створення багатошарової структури. Визначено раціональні конструктивні параметри соекструзійної головки, що забезпечують підвищення якості готового виробу. Проведено експериментальні дослідження на фізичній моделі та промисловому обладнанні, результатами яких підтверджено адекватність математичної моделі та визначено вплив технологічних параметрів процесу соекструзії та вмісту вторинних полімерних матеріалів на межу міцності одержаних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-37 + Л710.514-52 +
Шифр НБУВ: РА350487

Рубрики:
  

      
7.

Клепач Л. Є. 
Керування електроспоживанням за вартісним критерієм в MicroGrid / Л. Є. Клепач. — Б.м., 2021 — укp.

Розвиток відновлюваної електроенергетики є одним з пріоритетів енергетичної політики України - це передбачає "Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року". Переорієнтація принципів в енергетиці локальних об'єктів стала основою появи нової концепції MicroGrid. Це концепція повністю інтегрованої, саморегулюючої і самовідновлювальної електроенергетичної системи, що має мережеву топологію і включає в себе генеруючі джерела, розподільні мережі і споживачів електричної енергії, що керуються єдиною інформаційною системою в режимі реального часу. Концепція енергетичної системи, побудованої на принципах MicroGrid, полягає у тому, що вона передає не тільки енергію, але й інформацію. У цьому випадку споживач, крім енергії, отримує ряд можливостей про взаємодію з енергосистемою, зокрема може більш гнучко вибирати тарифи, планувати енергоспоживання і, як наслідок, знижувати витрати на електроенергію. Тому MicroGrid є зручною платформою для відпрацювання та реалізації передачі електроенергії. Електрична енергія від відновлюваниї джерел електроенергії (ВДЕ) генерується, споживається і має власну вартість в залежності від типу джерела, якість енергії і особливості потоків енергії циркуляції в електротехнічних системах і комплексів - від приватного домогосподарства до MicroGrid, Smart Grid, енергетичної установки і великої генеруючої станції. Таким чином, електрична енергія може розглядатися як товар на ринку. І, як для будь-якого виду товару, необхідно розглянути три аспекти товару: законодавчу базу, економічну доцільність та технічну реалізацію передачі електроенергії. Саме тому розгляд різних взаємопов'язаних аспектів передачі електроенергії є досить актуальним завданням.^UThe development of renewable electricity is one of the priorities of Ukraine's energy policy - it is envisaged by the "National Renewable Energy Action Plan for 2020". The reorientation of local energy principles has become the basis for the emergence of the new MicroGrid concept. It is a concept of a fully integrated, self-regulating and self-renewing electricity system that has a network topology and includes generating sources, distribution networks, and consumers of electricity managed by a single, real-time information system.The concept of an energy system based on the principles of MicroGrid is that it transmits not only energy but also information. In this case, the consumer, in addition to energy, gets a number of opportunities to interact with the energy system, in particular, can more flexibly choose tariffs, plan energy consumption and, consequently, reduce electricity costs. Therefore, MicroGrid is a convenient platform for testing and implementation of electricity transmission. Electricity from renewable energy sources (RES) is generated, consumed and has its own cost depending on the type of source, energy quality and features of circulating energy flows in electrical systems and complexes - from private household to MicroGrid, Smart Grid, power plant and large generating plant . Thus, electricity can be considered as a commodity in the market. And, as for any type of product, it is necessary to consider three aspects of the product: the legal framework, economic feasibility and technical implementation of electricity transmission. That is why consideration of various interrelated aspects of electricity transmission is a very important task.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського