Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=УМАНЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Уманець О.В. 
Кантата А.Шнітке "Історія доктора Іоганна Фауста": культурологічний аспект: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.В. Уманець ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена культурологічному дослідженню маловивченого твору А.Шнітке. На основі семантичного аналізу й системного підходу розглядається знакове поле твору, що засновано на взаємодії знаків, різних у синхронії та діахронії музичних культур. Вивчається позатекстовий аспект кантати, за допомогою художньо втілених образів простору, часу та образу людини кореспондуючий з відповідними параметрами образів світу історико-культурних епох. Встановлено філософський сенс цих кореляцій, що актуалізує суттєві для сучасної культури та образу світу проблеми етичного змісту знання людства та індивідуального морального вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Рос)6-81 Шнитке

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Уманець Т.Р. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованих реабілітаційних комплексів у дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Р. Уманець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення функціонального стану зовнішнього дихання, вегетативного гомеостазу, імунологічного та психологічного статусів визначено клініко-патогенетичні особливості періоду ремісії в дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). Науково обгрунтовано доцільність використання методів фізичного лікування та психокорекції в реабілітаційних програмах, призначених для поліпшення стану хворих дітей. Досліджено індивідуальну реакцію організму (психічний стан, імунний статус, стан вегетативної нервової системи, імунний статус) на вплив фізичних факторів у дітей, хворих на БА, з використанням методів регламентованого дихання та гідролазерного душу. Розроблено критерії диференційованого призначення методів психокорекції за системою "астма-школи", зважаючи на виявлені особливості психоемоційного реагування на хворобу. Запропоновано реабілітаційні комплекси для дітей шкільного віку з БА з використанням нових технологій відновлюваного лікування з застосуванням фізичних факторів та методів психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА316122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Уманець Т.В. 
Методологія оцінки регіонального економічного розвитку в умовах трансформації економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / Т.В. Уманець ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 38 с. — укp.

Комплексно досліджено методологічні засади управління, методи та моделі виміру й оцінювання регіонального економічного розвитку, діагностики структуротвірних чинників. Розроблено теоретико-методологічні положення щодо визначення рівня регіонального економічного розвитку. Обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення інформаційного забезпечення управління даним розвитком. Наведено нове вирішення стосовно розробки концепції синтезу механізмів управління економічним розвитком регіону на базі системно-діяльнісного підходу. На базі цієї концепції розроблено та реалізовано на практиці методику проведення інтегрального оцінювання регіонального економічного розвитку з використанням структуротвірних чинників, сучасних інформаційних технологій і економіко-математичних методів. Запропонована концепція дозволяє здійснювати інтеграцію моделей і аналітичних методів зі стандартним доступом до даних, пристосовуватись до змін середовища, надавати допомогу у процесі прийняття обгрунтованих рішень, застосованих для одержання результатів аналізу динаміки зміни показників зовнішнього та внутрішнього середовища, що впливають на економічний розвиток регіону, удосконалити процес формування стратегії та програм соцільно-економічного розвитку регіону або району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 в + У9(4УКР)212.51 в +
Шифр НБУВ: РА358600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Уманець О.І. 
Оптимізація хірургічної тактики в лікуванні хворих на рак нижньоампулярного відділу прямої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Уманець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення діагностичної, лікувальної та реабілітаційної тактики в хірургічному лікуванні хворих на рак нижньоампулярного (НА) відділу прямої кишки (ПК). Проаналізовано результати застосування традиційних лікувальних методик, виявлено основні причини незадовільних безпосередніх, віддалених та функціональних результатів лікування. Удосконалено діагностичну тактику виявлення раку НА відділу ПК з використанням ендоваскулярної комп'ютерно-томографічної ангіографії, трансректальної ендосонографії (ТЕ), яка дозволила оптимально для кожного пацієнта обрати вид оперативного втручання та термін його застосування залежно від результатів дослідження поширення пухлинного процесу. Розроблено оригінальну лікувально-реабілітаційну тактику шляхом удосконалення сучасних хірургічних методів (збереження нервових сплетень, що іннервують ПК і сфінктер, демукозації анального каналу, резекції сфінктера, сфінктеролеваторпластики, формування первинного колоанального анастомозу та гемостазу за черевно-анальної резекції (ЧАР) ПК з приводу раку НА відділу ПК), а також використання комплексу лікувальної фізкультури та нового пристрою для балонного розширення низведеної кишки за оптимального підходу до вибору хірургічної тактики, що дозволяє поліпшити функціональні результати лікування хворих на рак НА відділу ПК та якості життя. Експериментально доведено, що використання розробленої діагностичної, лікувальної та реабілітаційної тактики дозволяє досягти не лише прийнятних безпосередніх і віддалених, але й функціональних результатів лікування та якості життя хворих в основній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-59 +
Шифр НБУВ: РА343075

Рубрики:

      
5.

Уманець Д.П. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості перепелів за різних рівнів лізину та метіоніну в комбікормах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.П. Уманець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичний і експериментальний матеріал з використання у годівлі перепелів яєчного напряму продуктивності комбікормів з різними рівнями лізину та метіоніну. Виявлено напрям змін у продуктивності молодняку перепелів та амінокислотному складі грудного м'яза. Проведено оцінку морфологічного й амінокислотного складу та біохімічних показників його крові. Вивчено яєчну продуктивність, морфологічний і амінокислотний склад яєць, перетравність поживних речовин і баланс азоту в організмі перепілок залежно від рівня амінокислотного живлення. Рекомендовано під час вирощування молодняку перепелів яєчного напрямку віком 1 - 28 діб використовувати повнораціонний комбікорм з вмістом 1,21 МДж обмінної енергії у 100 г, 23 % протеїну, 1,6 % лізину, 0,75 % метіоніну. У годівлі перепілок-несучок даного напрямку запропоновано використовувати повноцінний комбікорм, в якому рівень обмінної енергії становить 1,34 МДж у 100 г, протеїну - 20 %, метіоніну - і,55 %, лізину - 1,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-4 +
Шифр НБУВ: РА341477

Рубрики:

      
6.

Уманець М.М. 
Транспупілярна термотерапія та хірургічна ексцизія в поетапному лікуванні пацієнтів з субфовеолярними неоваскулярними мембранами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.М. Уманець ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на класичні субфовеолярні неоваскулярні мембрани завдяки диференційному застосуванню транспупілярної термотерапії та її комбінації з хірургічною ексцизією. Показано, що ступінь тяжкості патологічного процесу сітчастої оболонки макулярної ділянки залежить від товщини субфовеолярної мембрани. Установлено, що транспупілярна термотерапія зумовлює зменшення товщини субфовеолярної неоваскулярної мембрани на 40 %. Запропоновано новий метод поетапного лікування, який передбачає застосування транспупілярної термотерапії незалежно від ступеня тяжкості патологічного процесу сітчастої оболонки макулярної ділянки на першому етапі та хірурічної ексцизії на другому етапі в пацієнтів за тяжкого ступеня патологічного процесу, ефективність якого за структурно-функціональними показниками становить 78 %. Установлено відсутність новоутворених судин у субфовеолярній неоваскулярній мембрані після транспупілярної термотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 + Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА356849

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського