Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (283)Книжкові видання та компакт-диски (293)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=УСАЧ$<.>+<.>A=ЮРИЙ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Усачова К.С. 
Агіографічні та епічні інтертексти в прозі Наталени Королеви: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / К.С. Усачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано інтертекстуальність творчого доробку Н.Королеви. Виявлено й охарактеризовано чотири базові джерела її творів та визначено єдиний метатекст прози. Проведено системне дослідження художніх текстів письменниці, а також наявного в них автокоментаря. З'ясовано принципи використання сакральних (Святого Письма, агіографії), апокрифічних, історичних текстів, усних легенд і переказів як протекстів. Розкрито спільні та відмінні аспекти понять "легенда" та "переказ". Розглянуто особливості літературного та релігійного контекстів творчості авторки. Проаналізовано структурні та сюжетні особливості агіографії, що відрізняють її від інших жанрів. Сформульовано визначення поняття "агіографічний твір".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ=411.4)-4 Королева,Н.А. 534 + Ш5(411.4=4ЧЕХ)-4 Королева,Н.А. 534 +
Шифр НБУВ: РА359953

Рубрики:

      
2.

Усачов В.В. 
Ацидоліз епіхлоргідрину насиченими монокарбоновими кислотами в присутності органічних основ: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.В. Усачов ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Встановлено кількісні закономірності каталітичного ацидолізу епіхлоргідрину (ЕХГ) аліфатичними монокарбоновими кислотами за присутності органічних основ. Вивчено механізми каталізу третичними амінами, піридинами та галогенідами тетраалкіламонію. З'ясовано, що ацидоліз епіхлоргідрину за даних умов має нульовий порядок реакції за кислотою та перший за основою. Зроблено висновок, що досліджувані основи є ефективними каталізаторами та мають практично однакову каталітичну активність, яка майже не залежить від їх структури й основності. Вперше встановлено, що електронодонорні й електроноакцепторні замісники в оцтовій кислоті збільшують швидкість реакції ацидолізу ЕХГ. Виявлено, що реакційна здатність аліфатичних монокарбонових кислот залежить від стеричних та індукційних характеристик замісника. Досліджено вплив температури на швидкість реакції, розраховано активаційні параметри та побудовано ізокінетичну залежність. Описано механізм каталітичного ацидолізу епіхлоргідрину, за допомогою якого пояснено встановлені порядки реакції за реагентом та основою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.21-27 +
Шифр НБУВ: РА359371

Рубрики:

      
3.

Усачова О.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування глюкокортикоїдної терапії при ускладнених формах гострих респіраторно-вірусних інфекцій у дітей раннього віку з тимомегалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Усачова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Показано, що залежно від варіанта тимомегалії в дітей раннього віку розвиваються ускладнення гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Виявлено, що кожному з ускладнень ГРВІ дітям зі збільшеною загрудинною залозою притаманні певні особливості імунного та гормонального статусів у гострому періоді та під час одужання, які є підставою для диференційованого підходу до призначення глюкокортикоїдних препаратів хворим на ускладнені форми ГРВІ з тимомегалією. Встановлено, що інфекційний процес, у цілому, стимулює систему імунітету дітей зі збільшеною загрудинною залозою і це доводить доцільність проведення даним дітям профілактичних щеплень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-37 + Р733.415.14-3
Шифр НБУВ: РА317178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Усачов О.М. 
Методи представлення й обробки інформації в експертній системі для управління телекомунікаційною мережею спеціального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Усачов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено метод обгрунтування кількісних вимог щодо ймовірнісно-часових характеристик експертної системи (ЕС) та наведено оцінку її впливу на ефективність функціонування телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТКМ СП). Удосконалено фреймову модель ТКМ СП і сформульовано оптимальне правило вибору альтернатив під час пошуку фрейму на базі використання інформаційного критерію. Розроблено метод оцінки ефективності функціонування ТКМ СП, що забезпечує можливість кількісної оцінки стану ЕС за умов невизначеності або наявності повної інформації. Запропоновано метод ухвалення рішення щодо управління ТКМ СП, що дозволяє за умов невизначеності та багатокритеріальності на основі кількісної оцінки альтернатив здійснювати вибір його прийнятного варіанта. Доведено, що застосування ЕС з використанням розроблених методів представлення та обробки інформації дозволяє зменшити час відновлення робочого стану та підвищити ймовірність зв'язності та зменшити ризик втрати повідомлень, що поліпшує ефективність функціонування ТКМ СП і коефіцієнта готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА339565

Рубрики:

      
5.

Усачук А.М. 
Найдавніші псалії доби бронзи лісостепу і степу Євразії (технологічний і функціональний аспекти): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.М. Усачук ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено технологію виготовлення та використання елементів упряжі та кінського спорядження, а саме: щиткових і жолобчастих псаліїв (початку II тис. до н. е.). З цією метою здійснено трасеологічний аналіз псаліїв кількох регіонів. Вивчено 100 щиткових і 15 жолобчастих псаліїв з 286-ти екземплярів таких знахідок на території Євразії (40,2 %). На підставі результатів дослідження виявлено спільне та відмінне у виготовленні найдавніших псаліїв у різних регіонах та виділено дві стійкі технологічні традиції виробництва цих предметів, а саме: середньодонську та південноуральську. Проведено аналіз слідів використання різних типів псаліїв, а також оцінено та запропоновано відповідні варіанти їх розташування у системі ременів оголів'я коня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)263.1-413 + Т491.3 +
Шифр НБУВ: РА351738

Рубрики:

      
6.

Усаченко Л.М. 
Обмінні процеси, продуктивні та м'ясні якості бугайців за мікроелементної корекції раціонів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Л.М. Усаченко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень, одержані за умов здійснення корекції раціонів відгодівельних бугайців дефіцитними мікроелементами (МЕ) у формі неорганічних солей або їх хелатних сполук з метіоніном (метіонатів) та їх впливу на обмін білків, вуглеводів, ліпідів, перекисне окиснення ліпідів у крові та тканинах, продуктивність: забійний вихід, морфогічний склад туш, якість яловичини, її фізико-хімічний склад та поживну цінність. Розроблено оптимальні рівні МЕ у формі неорганічних солей та їх хелатних сполук з метіоніном (метіонатів), які урегульовують фізіологічні процеси в організмі бугайців, сприяють підвищенню їх продуктивності, збільшенню забійного виходу та морфологічного складу туш, покращанню якісних показників яловичини, забезпечуючи належні ветеринарно-санітарні вимоги та її високу поживну цінність. Мікроелементна корекція раціонів бугайців на відгодівлі хелатними сполуками МЕ (метіонатами) (Scet-0,03; CoMet-0,03; FeMet-0,05; MnMet-0,1; ZnMet-0,1 мг/кг м.т.) та йодованою сіллю краще, ніж аналогічні рівні неорганічних солей МЕ сприяла фізіологічним і продуктивним ефектам. Розроблено й апробовано оптимальні дози МЕ у формі неорганічних солей та їх хелатних сполук (метіонатів) рекомендовано як мікроелементну домішку до раціону відгодівельних бугайців для підвищення продуктивності та покращання якості яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА350821

Рубрики:

      
7.

Усачова В.В. 
Організаційна культура в транзитивній економіці: політекономічний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Усачова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Висвітлено економічний зміст організаційної культури та напрями її формування за умов транзитивного стану соціально-економічної системи в Україні. Розглянуто характерні риси організаційної культури на макро- і мікрорівнях, розглянуто права власності як інститут створення організаційної культури. Доведено, що ефективна організаційна культура дозволяє скоротити трансакційні витрати взаємодії суб'єктів, бо забезпечує більш високий рівень координації їх економічної та соціальної діяльності у процесі досягнення власних цілей, що набуває особливого значення за умов переходу від централізованого механізму координації дій до ринкового. Проаналізовано загальноцивілізаційні та специфічні національні чинники, що впливають на організаційну культуру макросистеми, визначено зовнішні та внутрішньофірмові важелі формування ефективної організаційної культури мікросистеми. Наведено рекомендації щодо забезпечення рівноважного стану організаційної культури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА327075

Рубрики:

      
8.

Усач О.М. 
Особливості впливу вакцин, виготовлених на основі пухлинних клітин за різними технологіями, на специфічні і неспецифічні реакції протипухлинного імунітету (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.М. Усач ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Показано, що протипухлинна та антиметастатична активність протипухлинних вакцин, виготовлених на основі пухлинних клітин з використанням фільтрату культуральної рідини (ФКР) росту B. subtilis 7025, цитотоксичного лектину (ЦЛ) B. subtilis 7025, протеолітичних ферментів грунтується як на індукції адаптивної імунної відповіді, так і на активації реакцій природного імунітету. Установлено, що ефективність вакцинації залежить не тільки від рівня цитотоксичності лімфоцитів-ефекторів протипухлинних реакцій (цитотоксичних Т-лімфоцитів, природних кілерів (ПК), ефекторів антитілозалежної клітинної цитотоксичності), але значною мірою від ступеня та динаміки активації моноцитів/макрофагів, а саме, швидкістю переходу останніх з деструктивної фази в продуктивну. З метою стандартизації технології виготовлення вакцин за допомогою ЦЛ B. subtilis 7025 доведено можливість вирощування останнього на оптимізованому для синтезу лектинів синтетичному середовищі Гаузе. На основі кореляційного аналізу одержаних результатів обгрунтовано, що для імунологічного моніторингу ефективності застосування даних вакцин слід оцінювати рівень специфічних реакцій клітинного та гуморального імунітету, функціональну активність ПК і макрофагів, а також здатність мононуклеарних клітин до продукції in vitro ІЛ-2, ФНП, ІЛ-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25 + Р56-55 +
Шифр НБУВ: РА325092

Рубрики:

      
9.

Александрович Т.З. 
Поетика прози Григорія Сковороди: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.З. Александрович ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження художніх особливостей прозових творів відомого українського філософа Г.Сковороди. Визначено вплив творчої діяльності митця на подальший розвиток української літератури. Проведено дослідження зовнішньої та внутрішньої композиції творів, сюжетно-фабульних ліній прози українського мислителя. Розглянуто етимологію імен головних героїв діалогів, поетику цитат. Обгрунтовано твердження про наявність елементів психоаналізу у прозових творах Г.Сковороди. Систематизовано образи дискутантів та епізодичних дійових осіб. Здійснено поділ персонажів діалогів на носіїв моральних принципів, духовності, інтелекту залежно від їх ідейної позиції. Доведено, що твори Г.Сковороди є не філософією у прозі, а філософічною прозою. На підставі визначення частотності вживання художніх засобів, тематики, проблематики прози Г.Сковороди обгрунтовано припущення про симбіоз бароково-просвітницької літератури у межах творів митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Сковорода, Г.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА353688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Александрович М. В. 
Просодія українського емоційного мовлення (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. В. Александрович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Наведено методику дослідження емоційного мовлення зі створенням робочої класифікації емоційних висловлювань та визначенням набору ознакових просодичних параметрів для їх експериментально-фонетичного дослідження. На підставі проведених аудитивного й акустичного аналізів розроблено алгоритм побудови просодичних моделей українського емоційного спонтанного мовлення. Подано комплексні схеми просодичних моделей висловлювань позитивних, негативних і контекстних емоцій на основі їх тональних, темпоральних, динамічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-13
Шифр НБУВ: РА382444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Усаченко 
Теоретико-методологічні засади розвитку взаємовідносин органів державної влади з неурядовими організаціями: автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.01 / Лариса Михайлівна Усаченко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013
Шифр НБУВ: РА366353

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Усачова О.Ю. 
Удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті (на прикладі м. Харкова): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Усачова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено композиційну структуру інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі та розроблено їх типологічну характеристику. Визначено принципи композиційного формування інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі з використанням засобів ландшафтного дизайну. Розроблено методику вдосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей у містах України із застосуванням тематичних модулів і їх інтеграцією в рекреаційні комплекси, дитячі центри та інші типи середовища. Уточнено й доповнено поняття "рекреаційне середовище для дітей", "типологія об'єктів відпочинку для дітей", "рекреаційний комплекс", "тематичний модуль". Узагальнено та систематизовано особливості композиційного формування рекреаційного середовища для дітей з розважальною функцією на прикладі зарубіжного досвіду. Визначено, що найбільш поширеним типом рекреаційного середовища є рекреаційні простори типу "Діснейленд". Виявлено основні прийоми композиційного формування цих об'єктів, зокрема, функціональне, образне, динамічне моделювання. Встановлено, що в результаті еволюційного розвитку цих об'єктів виникло рекреаційне середовище з розважально-оздоровчою функцією та з'явилися в кінці ХХ ст. об'єкти відпочинку з водним середовищем. Проаналізовано їх композиційну структуру на основі досвіду проектування, будівництва й експлуатації цих об'єктів у далекому та ближньому зарубіжжі. Визначено три типи об'ємно-просторової організації, а також основні критерії диференціації та відповідну типологію рекреаційного середовища з розважально-оздоровчою функцією. Проведено аналіз сучасного стану науки та практики з досліджуваної проблематики. Уточнено задачі удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті, розглянуто існуючий рекреаційний потенціал в містах України. Встановлено, що найкращим рекреаційним потенціалом і високою мобільністю володіють мініпростори з переважанням розважальної та розважально-оздоровчої функції з системою тематичних модулів. Розроблено типологічну характеристику типів рекреаційного середовища для дітей з системою тематичних модулів. Запропоновано модель розміщення об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі (на прикладі м. Харкова).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824 +
Шифр НБУВ: РА367142

Рубрики:

      
13.

Усаченко І.Є. 
Фактори ризику захворюваності дітей з урахуванням маси тіла при народженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Є. Усаченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики ризику розвитку та профілактики гомерагічного васкуліту (ГВ) у дітей за умов урахування маси тіла під час народження, на підставі виявлення залежностей між даною масою тіла і станом окремих ланок імунітету, гемостазу та гемограми. На прикладі ГВ, що розглядається як модель неспадкового захворювання, доведено, що зв'язок між зазначеними показниками зберігається не тільки в період новонародженості, але і в інші вікові періоди. Факторами ризику розвитку та ускладненого перебігу ГВ в дітей є низька маса тіла під час народження, фенотипічні особливості: фенотип В у хлопчиків і АВ у дівчаток, сухий тип вушної сірки, світлий тип волосся і очей, невміння згортати язик трубочкою. Установлено, що у дітей з низькою масою тіла під час народження та даними фенотипічними особливостями ГВ розвивається в більш ранньому віці, має більш тяжкий перебіг, клінічне видужання не супроводжується нормалізацією лабораторних показників. Виявлено, що ГВ спричинюється імунокомплексними механізмами, недостатністю системи фагоцитозу. Обгрунтовано необхідність спрямованості профілактики ГВ у дітей з низькою масою тіла під час народження на підвищення неспецифічної резистентності дитячого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3-3
Шифр НБУВ: РА326689

Рубрики:

      
14.

Усачова Г.М. 
Формування основ гуманістичного світогляду молодших школярів засобами українського національного виховання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Г.М. Усачова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему педагогічного впливу позашкільних навчальних закладів освіти та закладів соціально-культурної сфери на формування гуманістичного світогляду у дітей молодшого шкільного віку, узагальнено вітчизняний досвід діяльності у даній сфері. У контексті основних педагогічних завдань розкрито сутність понять понять "національне виховання" та "гуманістичний світогляд". Проведено ретроспективний аналіз розвитку українського національного виховання, визначено його пріоритети, мету та завдання у сучасній Україні. Обгрунтовано методику та соціально-педагогічні умови проведення виховного експерименту. Представлено результати констатувального та формувального експериментального дослідження. Створено й апробовано методику формування гуманістичного світогляду молодших школярів засобами українського національного виховання на підставі використання моделі виховної діяльності народознавчого клубу "Сяйво" Центру дитячої творчості м.Єнакієво Донецької області. Показано суттєве значення одержаних результатів для подальшого розвитку педагогічної науки, теорії та практики культурно-просвітницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313(4УКР) + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА344558

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського