Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (123)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ФІЛІППОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Філіппова А.О. 
Екзистенційна парадигма в творчості Л.М.Толстого: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / А.О. Філіппова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст й охарактеризовано засоби вираження екзистенційної парадигми у творчості Л.М.Толстого. Розкрито сутність та специфіку "межової ситуації", показано особливості оповіді, зумовлені осмисленням екзистенційних проблем. Розроблено типологію екзистенційного героя, проведено дослідження категорій-екзистенціалів: "туга", "нудота", "абсурд буття", "страх смерті", "самотність", "паніка рефлективної свідомості". Проаналізовано опозицію "реальне/ірреальне", а також позитивний екзистенціал "любов". Наведено опис екзистенційного типу свідомості, об'єктивованого повною мірою та актуалізованого у всіх жанрових формах. Доведено, що по відношенню до "межової ситуації" екзистенційний герой набуває рис "приреченого, заблукалого, бунтівного, пробудженого героя", а також "людини зв'язаної". На підставі дослідження екзистенційної парадигми у творчості Л.М.Толстого доведено, що письменник випередив основні тези екзистенційної проблематики в літературі та філософії XX ст., визначив вектори розвитку літературного процесу межі століть.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Толстой, Л.М. 54 +
Шифр НБУВ: РА353577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Філіппова Т.М. 
Епістемологічні засади формування поняття розвитку в науках про культуру (В.Дільтей, Баденська школа, М.Вебер): Автореф. дис... канд. філос. наук: 17.00.01 / Т.М. Філіппова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі застосування нового методу апостеріорного іманентного аналізу проведено дослідження епістемологічних схем, що застосовуються для формування поняття розвитку у критичних науках про культуру. Відзначено, що даний метод передбачає первинність дослідного підходу як основи для розвитку теоретичних побудов щодо об'єкта вивчення. Шляхом комплексного розгляду іманентної для критичних наук про культуру проблематики визначено спільні теми, для яких у кожній концепції здійснено особливу інтерпретацію. Окреслено сукупність епістемологічних проблем, зумовлених історичною констеляцією критичних наук про культуру. Показано, що методологічний підхід дуалізму визнає подвійне значення поняття розвитку: як руху наукової рефлексії та як теоретичної схеми для конструювання поступу реальності та упорядкування фактів дійсності у причинно-наслідковий ряд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.12 + Ю3(4НІМ)6-632.3 + Ю3(4НІМ)6-649.1 +
Шифр НБУВ: РА341799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Філіппова Л.В. 
Каталітична активність в окисненні CO та фізико-хімічні властивості Fe - Mn та Fe - Cu оксидних систем: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.В. Філіппова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено каталітичну активність та фізико-хімічні властивості оксидних залізо-марганцевих каталізаторів. За результатами досліджень виявлено, що з оксидної Fe - Mn системи найбільшу каталітичну активність має зразок 30 мас. % Fe - 70 мас. % Mn, а з оксидної Fe - Cu системи зразок з 15 мас. % Fe - 85 мас. % Cu. Виявлено, що поступове додавання оксиду заліза до оксиду міді (в оксидній Fe - Cu системі) або до оксиду марганцю (в оксидній Fe - Mn системі) призводить до підвищення питомої поверхні. На підставі результатів термосорбційних досліджень показано, що на поверхні оксидних Fe - Mn та Fe - Cu каталізаторів є гідроксильні групи, які відповідають за перебіг реакції за гетерогенно-гомогенним механізмом. За даними рентгенофотоелектронної спектроскопії виявлено на поверхні бінарних оксидних систем три форми кисню: кристалічної гратки, адсорбованого та гідроксильної групи. Виявлено, що наявність у поверхневому шарі адсорбованого кисню та кисню гідроксильної групи призводить до підвищення каталітичної активності. Визначено механізм окиснення CO на оксидних Fe - Mn та Fe - Cu системах, на підставі якого одержано кінетичне рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА328157

Рубрики:

      
4.

Філіппова М.В. 
Методи та засоби автоматизованого проектування технології складання вісесиметричних складальних одиниць оптико-механічних приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.В. Філіппова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вирішено задачу підвищення ефективності процесу проектування технології складання вісесиметричних складальних одиниць оптико-механічних виробів шляхом використання автоматизованої системи проектування технологічних процесів механоскладальних робіт. З використанням методів аналізу та синтезу, теорії множин і математичної логіки розроблено принципи формування інформаційних і математичних моделей та імітаційного моделювання за умов проектування технології механоскладальних робіт. Розроблено методи класифікації оптико-механічних виробів та їх технологічного поділу за складовими елементами. Розроблено маршрути й операції, які враховують реальні умови виробництва, з їх використанням створено таблиці і методику формування маршруту складання конкретного виробу з урахуванням його конструкторсько-технологічних особливостей. На базі одержаних інформаційних моделей і створених алгоритмів розроблено автоматизовану систему проектування технології складання оптико-механічних виробів "Оптик", з використанням якої, а також системи твердотільного проектування SolidWorks, є можливим комплексне вирішення задачі складання цих виробів та одержання технологічної документації. Впровадження результатів дослідження - автоматизованої системи проектування технологічних процесів складання - дозволяє підвищити продуктивність праці технологів-проектувальників у 2 - 2,5 разів і поліпшити якість прийняття технологічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К942 +
Шифр НБУВ: РА351744

Рубрики:

      
5.

Філіппова Л.О. 
Місцева терапія ран слизової оболонки рота з застосуванням восків кримської троянди, лаванди і шавлії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Філіппова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше на сучасному морфологічному рівні вивчено результати застосування пов'язки, виготовленої з суміші восків кримської троянди, лаванди і шавлії у комплексному лікуванні ран слизової оболонки рота. Встановлено, що найбільш виражений лікувальний ефект проявляється завдяки використанню суміші восків. Запальні зміни усунуто на третю добу експерименту, ніжноволокниста сполучна тканина утворилася через тиждень від початку досліду, що, у підсумку, призвело до утворення менш вираженого рубця. Доведено терапевтичний ефект післяопераційної пов'язки, яка містить воски кримської троянди, лаванди та шавлії, за умов її застосування значно зменшується місцева запальна реакція на травму, скорочуються терміни відновлення кровопостачення в оперованих тканинах і загоєння рани в цілому. Вдосконалено методику зняття реограм у зоні операційної травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.622-52
Шифр НБУВ: РА317010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Філіппова Л.С. 
Розслідування кримінально-правових проявів вандалізму: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.С. Філіппова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено кримінально-правові прояви вандалізму, наведено їх класифікцію за різними критеріями. Установлено елементи криміналістичної характеристики цих злочинів. Показано кореляційні взаємозалежності між окремими елементами. Проаналізовано особливості початкового етапу розслідування. Визначено обставини, що підлягають встановленню, заходи щодо перевірки заяв і повідомлень про вчинений вандалізм, приводи та підстави для порушення кримінальної справи. На підставі узагальнення слідчої практики запропоновано типові версії та слідчі ситуації дослідженої категорії злочинів, алгоритм дій слідчого щодо їх вирішення. Розглянуто особливості підготовки та проведення огляду місця події, допиту, обшуку, виїмки та призначення судових експертиз. Сформульовано криміналістичні рекомендації щодо вдосконалення організаційно-тактичних основ проведення певних слідчих дій під час розслідування кримінально-правових проявів вандалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х894.9(4УКР)312.2 +
Шифр НБУВ: РА361542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Філіппова Л. В. 
Теоретико-методичні засади професійно орієнтованогонавчання хімічних дисциплін майбутніх магістрів фармації / Л. В. Філіппова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вперше на основі комплексного наукового аналізуосвітнього процесу в закладах вищої освіти теоретично обґрунтовано концептуальніоснови та розроблено методику професійно орієнтованого навчання хімічнихдисциплін, структурно-компонентний склад якої містить цільовий, методикоорганізаційний, змістовий, методологічний контрольно-оцінювальний компоненти іорієнтований на дидактично обґрунтоване поєднання інноваційних форм, засобів,методів і технологій навчання з традиційними; розроблені загально дидактичні таспецифічні принципи професійно орієнтованого навчання хімічних дисциплін:реалізація міждисциплінарних зв'язків базових і фахових хімічних дисциплін;системи наскрізних змістових ліній; формування когнітивної та процесуальнодіяльнісної складових професійної компетентності по висхідній спіралі;структурування змісту за предметним та проблемним принципом з виокремленнямваріативної та інваріантної складових.Ефективність розробленої методичної системи професійно орієнтованогонавчання хімічних дисциплін майбутніх магістрів фармації перевіреноекспериментально. Основні результати дослідження впроваджено в освітній процесз професійної підготовки студентів фармацевтичних спеціальностей.^UImproving the quality of professional training of future masters of pharmacy is asocially determined public demand for the training of a competent and competitivespecialist in the pharmaceutical sector of the healthcare sector, capable of competently andresponsibly implementing the accompaniment of rational pharmacotherapy andpharmaceutical care for proper drug provision of the population.Solving problems that meet the requirements of the time requires an integratedapproach to improving the system of higher pharmaceutical education. The pharmaceuticalsector of health care is one of the most knowledge-intensive and high-tech, and then -dynamic and sensitive to innovation, determining the appropriate level of requirements forthe preparation of future Masters of Pharmacy. In this context, knowledge in chemicaldisciplines, which form the basis of the professional competence of future masters ofpharmacy, gains more weight.The theory and methodology of teaching chemical disciplines as a significantcomponent of pharmaceutical education requires constant creative search, updating thecontent, forms and methods of teaching, dynamic changes in approaches to theimplementation of innovative teaching technologies and their effective combination withtraditional educational technologies. Today's demand for the quality of teaching chemicaldisciplines in medical (pharmaceutical) institutions of higher education is largelydetermined by the current and future needs of the pharmaceutical industry, the projectedrequirements for professional competence and competitiveness of specialists in the labormarket, and its implementation is due to effective interaction in the triad «educationscience-production»


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кривошей В. В. 
Якість життя та особливості клінічного перебігу хронічного панкреатиту в поєднанні з артеріальною гіпертензією: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. В. Кривошей. — Б.м., 2024 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського