Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ФАТЄЄВ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Фатєєва Е.М. 
Організаційно-педагогічні засади управління центром довузівської підготовки вищого навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.М. Фатєєва ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано організаційно-педагогічні засади управління центром довузівської підготовки вищого навчального закладу. На підставі вивчення генезису інституцій довузівської підготовки при вищих навчальних закладах визначено її сутність як психолого-педагогічної проблеми особистості. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід діяльності у даній сфері. Обгрунтовано та реалізовано концептуальні положення управління центром довузівської підготовки майбутніх студентів як складової вищого навчального закладу. Розроблено структурно-функціональну модель управління центром довузівської підготовки, показано специфіку його організації, охарактеризовано структуру та розкрито сутність навчального процесу. Обгрунтовано зміст довузівської підготовки та трикомпонентну структуру навчальних планів (зокрема, розроблено 34 навчальні плани для 42-х спеціальностей університету). Розглянуто сучасні вимоги до навчального процесу, що дозволяють реалізувати особистісно орієнтований підхід до слухачів центру довузівської підготовки. Досліджено динаміку зміни та виявлено фактори впливу на якість засвоєння знань слухачів під час навчання у центрі довузівської підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)760 +
Шифр НБУВ: РА345321

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Фатєєва Н.М. 
Синтез високонадійних гідропневмоагрегатів металорізального устаткування: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.17 / Н.М. Фатєєва ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення надійності гідропневмоагрегатів шляху синтезування схем з урахуванням одержаних залежностей кількісних показників і нормування надійності на етапі проектування. У порівняльному аспекті оцінено схеми, побудовані з використанням різних формалізованих алгоритмів синтезу пневмоагрегатів. Для гідропневмоагрегатів, реалізованих з використанням сучасних методів, розроблено алгоритми розрахунку кількісних показників надійності й алгоритми розподілу нормовних показників надійності на етапі проектування. Використання запропонованого підходу дозволяє на ранніх етапах проектування гідропневмоагрегатів нормувати показники надійності, що дає змогу одержувати раціональні розв'язки задач щодо надійності на подальших етапах розробки життєвого циклу агрегатів. Оцінювання показників надійності гідропневмоагретагів на етапі проектування дозволяє здійснити вибір конструктивної схеми та параметрів, підібрати відповідні матеріали й елементи реалізації схем. Проведено динамічний аналіз пневмоагрегатів та їх типових ланок з метою одержання часу спрацьовування пневматичних ланок і виконавчих пристроїв, що дозволяє у порівняльному аспекті проаналізувати, а також скоротити терміни проектування пневмоагрегатів нового металорізального устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-041.7 +
Шифр НБУВ: РА365120

Рубрики:

      
4.

Фатєєва М. С. 
Психологічні особливості самоусвідомлення осіб з орторексією / М. С. Фатєєва. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі представлено результати дослідження особливостей самоусвідомлення осіб з порушенням харчової поведінки – орторексією. Актуальність дослідження зумовлена тим, що практична допомога особам зорторексією вимагає всебічного аналізу та осмислення психологічних механізмів виникнення й розвитку цього порушення, тоді як більшість сучасних наукових пошуків присвячено медичним аспектам орторексії та не розкривають суспільного значення зазначених її механізмів.^UThe paper presents the results of a study of the characteristics of self-awareness of people with disordered eating – orthorexia. The relevance of the study is due to the fact that practical assistance to persons with orthorexia requires a comprehensive analysis and understanding of the psychological mechanisms of the beginning and development of this disorder, while most modern scientific researches are devoted to the medical aspects of orthorexia and do not reveal the social significance of its mechanisms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського