Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=Федоренко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Федоренко В.О. 
Генетичний контроль стійкості актиноміцетів до антибіотиків та його роль у біосинтезі антибіотиків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / В.О. Федоренко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності генетичного контролю стійкості актиноміцетів до антибіотиків та вплив генетичних детермінантів антибіотикорезистентності на біосинтез полікетидних антибіотиків еритроміцину в Sacch. erythraea, спіраміцину в S. ambofaciens, даунорубіцину та доксорубіцину в S. peucetius subsp. caesius, а також аміноглікозидного антибіотика канаміцину в S. kanamyceticus. Установлено, що у досліджених штамів відбуваються спонтанні та індуковані мутагенами множинні зміни ознак резистентності до антибіотиків. Показано, що мутанти Sacch. erythraea стійкі до рифампіцину, хлорамфеніколу, гіострептону та стрептоміцину, мутанти S. peucetius subsp. caesius стійкі до даунорубіцину та доксорубіцину, а також мутанти S. kanamyceticus стійкі до аміноглікозидів та є перспективними для селекції штамів з підвищеним синтезом антибіотиків. З бібліотеки генома продуцента ландоміцину E S. globisporus 1912 клоновано та секвеновано кластер генів біосинтезу цього антибіотика. У ньому вивлено 30 генів та визначено ймовірні функції 28-ми з них. Ідентифіковано п'ять класів мутацій генів, що контролюють утворення канаміцину в S. kanamyceticus. Клоновано та секвеновано ген kmrB, що кодує метилазу 16S pРНК та зумовлює стійкість S. kanamyceticus до канаміцину, гентаміцину, сизоміцину та тобраміцину. Опрацьовано схеми клонування генів у штамах S. kanamycenticus та S. globisporus за допомогою кон'югаційного перенесення плазмід з E. coli.доксорубіцин та продукції нових ландоміцинів H, F та G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.38*444*801-642:Г296 + Е422.38*725.31 +
Шифр НБУВ: РА334395

Рубрики:

      
2.

Федоренко В.П. 
Діагностика і комплексне хірургічне лікування некротично-запальних уражень стопи у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.П. Федоренко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 32 с. — укp.

Розглянуто проблему покращання результатів комплексного хірургічного лікування (КХЛ) хворих на цукровий діабет (ЦД), ускладнений некротично-запальними ураженнями стопи (НЗУС) шляхом чіткого окреслення даної патології, визначення критеріїв її класифікації у хворих на ЦД, обгрунтування механізмів виникнення НЗУС, частоти ранніх і пізніх ускладнень ЦД, порушень метаболізму та гомеостазу, ризику розвитку феномену взаємообтяження, розробки стратегічних принципів і критеріїв ефективності КХЛ. Проаналізовано результати застосування КХЛ, проведено обстеження 634-х хворих на ЦД (148-м осіб, хворих на ЦД типу 1 та 486 - типу 2), ускладнений НЗУС, за період з 1991 р. до 2002 р. Зокрема, виявлено, що НЗУС виникають пізніше у хворих на ЦД типу 1 молодших за віком зі збереженим кровопостачанням НК (ЗКНК), яким від початку захворювання постійно призначають інсулін, ніж у хворих на ЦД типу 2 старших за віком з порушеним кровопостачанням НК (ПКНК), які одержують пероральні гіпоглікемізувальні препарати. Підтверджено, що постійна гіперглікемія, необізнаність хворих про необхідність дотримання раціональної дієти та фізичної активності зумовлюють розвиток інших ускладнень ЦД (ретинопатії - у 14,7 Вперше для прогнозування перебігу захворювання здійснено комплексну оцінку значення наявності ішемії НК, протеїнурії, анемії, лімфоцитопенії, біохімічних та імунологічних маркерів запального процесу, ендогенної інтоксикації, розладів імунітету. Доведено, що численні некректомії за ПКНК безперспективні, а тривале неефективне лікування НЗУС збільшує ризик виникнення сепсису-синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ), анемії, серцево-судинних ускладень, ниркової недостатності. З'ясовано, що за відсутності умов для реваскуляризації стопи вичікування вкрай небезпечне, показано здійснення високої ампутації нижньої кінцівки (ВАНК). Зазначено, що у межах компетенції та відповідальності хірурга під час лікування хворих на ЦД, ускладнений НЗУС, передусім є: збереження життя хворого, повне загоєння (епіталізація) операційної рани, збереження опороздатності стопи, зменшення тривалості стаціонарного лікування. Виявлено, що порушення даних стратегічних принципів обумовлює збільшення частоти повторних операцій, летальності та матеріальних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5 + Р457.865.7-4 +
Шифр НБУВ: РА344595

Рубрики:

      
3.

Федоренко В.Л. 
Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.Л. Федоренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджуються теоретичні та практичні проблеми всеукраїнського референдуму як однієї з основних форм безпосередньої демократії та самостійного виду конституційно-правових відносин. Виходячи з діючих конституційних норм, розглядаються питання вдосконалення правового регулювання інституту українського референдуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Федоренко В.С. 
Становлення ринкової форми обміну в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.С. Федоренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню обміну в системі суспільного виробництва та становлення його ринкової форми. Розкрито суть, місце та роль обміну в економічній системі. Висвітлено головні умови та основні тенденції процесів формування ринкової форми обміну, його особливості у перехідній економіці України. Розроблено систему рекомендацій, спрямованих на процеси демонополізації та дебартеризації економіки, які сприяють становленню ринкової форми обміну. Проаналізовано проблеми еквівалентності обміну на національному та світовому ринках. У міжнародному аспекті розроблено систему аналізу внутрішньогалузевого обміну як одного з показників якості функціонування ринкової форми обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА310742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Федоренко В. Л. 
Теоретичні основи системи конституційного права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / В. Л. Федоренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію багатоаспектної системи конституційного права України як історично сформованої й обумовленої об'єктивними чинниками суспільного розвитку системи природного та позитивного, загальної й особливої частини, матеріального та процесуального, національного та міжнародного конституційного права, які складаються з інститутів і норм конституційного права та регулюють суспільні відносини. Визначено особливості методології дослідження відповідної галузевої системи права. Висвітлено юридичну природу норм конституційного права як першооснови багатоаспектної системи конституційного права України й особливості їх внутрішньої будови, класифікації та систематизації. Наведено характеристику системи інститутів конституційного права та її структурних елементів. Досліджено проблемні питання структуризації багатоаспектної системи конституційного права України на сучасному етапі її розвитку. Встановлено особливості диференціації системи конституційного права на загальну й особливу частини. Розглянуто проблему щодо виокремлення та систематизації норм та інститутів міжнародного конституційного права в складі системи національного конституційного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-03
Шифр НБУВ: РА371188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Киртока М. П. 
Державне регулювання концесійної діяльності в Україні / М. П. Киртока. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішено актуальне завдання в науковій галузі державного управління щодо обґрунтування теоретичних та правових засад державного регулювання концесійної діяльності в Україні і розроблено рекомендації щодо його вдосконалення.Досліджено напрацювання вітчизняних і зарубіжних учених, проаналізовано концесійне законодавство України з метою визначення стану розробленості зазначеної проблематики. Уточнено сутнісні характеристики та зміст дефініції поняття «державне регулювання концесійної діяльності». Узагальнено міжнародний досвід державного регулювання концесійної діяльності з метою адаптації його кращих рис до умов України. Досліджено правовий, організаційний та економічний механізми державного регулювання концесійної діяльності в Україні.^UThe thesis has solved the preset task in the scientific branch of state administration, substantiated the theoretical and legal principles and developed recommendations aimed at the improvement of the state regulation of the concession activity (SRCA) in Ukraine.The legal, organizational and economic mechanisms of the concession agreement in Ukraine were studied. It was proved that the public power bodies and the business entities (legal entities) are the entities of the concession legal regulation. It is indicated that one of the main problems pertaining to the successful accomplishment of concession projects in Ukraine is an absence of such important preliminary organizational stage as the efficiency analysis of the private-public partnership (PPP) which should precede the procedures and stages envisaged by the concession legislation proper.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Медвідь Я. А. 
Жуки-сонечка (Coleoptera: Coccinellidae) в агроценозах Правобережного Лісостепу України та їх роль у контролі чисельності фітофагів / Я. А. Медвідь. — Б.м., 2021 — укp.

Родина Coccinellidae Latr. має важливе економічне значення у господарській діяльності людини. Більшість видів є хижаками попелиць,щитівок, червчиків, трипсів, павутинних кліщів, листоблішок, білокрилок, яєць і личинок інших дрібних членистоногих. Кокцинелідам властива висока ненажерливість, багатоїдність, плодючість. Жуки та личинки сонечок відіграють значну роль у регуляції чисельності шкідників сільськогосподарських, лісових і декоративних рослин. У результаті досліджень уточнено кокцинелідофауну типових агроценозів Правобережного Лісостепу України. Виявлено 16 видів кокцинелід, серед них домінантними були сонечко семикрапкове (Coccinella septempunctata L.) і сонечко мінливе (Hippodamia variegata Gz.), субдомінантними — пропілея чотирнадцятикрапкова (Propylea quatuordecimpunctata L.) і сонечко азійське (Harmonia axyridis Pall.). У виробничому досліді на посіві кукурудзи після обробки інсектицидами середня чисельність кокцинелід була: на контролі — 3,5 екз./м2, Ампліго 150 ZC, ФК (хлорантраніліпрол, 100 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) — 0,4 екз./м20, Белт 480 SC, КС (флубендіамід, 480 г/л) — 0,7 екз./м2, Кораген 20 — 2,4 екз./м2. Оцінка економічної ефективності показала найбільшу рентабельність інсектициду Кораген 20 (440,16 %), обприскування яким сприяло збереженню урожаю на 0,96 т/га і забезпечило чистий прибуток — 3 817,5 грн/т. Застосування препарату Ампліго 150 ZC дозволило одержати збереженийурожай 0,73 т/га, з чистим прибутком 2 647,4 грн/т та рівнем рентабельності 289,33 %. За обробки інсектицидом Белт 480 SC збережений урожай складав 0,32 т/га, чистий прибуток — 873,1 грн/т, рівень рентабельності — 126,81 %.^UThe Coccinellidae Latr. family has an important economic value in the human business activities. Most species are predators of aphids, scale insects, thrips, spider mites, leafhoppers, whiteflies, eggs and larvae of other small arthropods. Coccinellids are marked by their high gluttony, polyphagous, fertility. Beetles and larvae of ladybirds play a significant role in the quantity control of pests of agricultural, forest and ornamental plants. As a result of the researches the coccinellids fauna of typical agrocoenosis of Ukrainian Right-Bank Forest Steppe was specified. Also there were educed 16 species of coccinellids, among them seven spot ladybird (Coccinella septempunctata L.) and variegated lady beetle (Hippodamia variegata Gz.) were marked as dominants, fourteen spot ladybird (Propylea quatuordecimpunctata L.) and Asian lady beetle (Harmonia axyridis Pall.) as subdominants. In the production experiment on corn crop after insecticides application the mean quantity of coccinellids was: on control — 3,5 exemplars/m2 , Ampligo 150 ZC (chlorantraniliprole, 100g/l+lambda-cyhalothrin, 50g/l) — 0,4 exemplars/m2, Belt 480 SC (flubendiamide, 480 g/l) — 0,7 exemplars/m2, Coragen 20 SC — 2,4 exemplars/m2. The estimation of economic efficiency showed the highest profitability of theinsecticide Coragen 20 SC (440,16 %) spraying of which contributed to the preservation of the yield on 0,96 t/ha and provided the net profit on the level 3 817,5 UAH/t. The use of preparation Ampligo 150 ZC allowed to obtain a preserved yield of 0,73 t/ha with a net profit of 2 647,4 UAH/t and the level of profitability 289,33 %. After application of insecticide Belt 480 SC a preserved yield was 0,32 t/ha, a net profit —873,1 UAH/t, the level of profitability — 126,81 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Горновська С. В. 
Агроекологічне обґрунтування контролю чисельності основних фітофагів соняшника в Лівобережному Степу України / С. В. Горновська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на основі результатів багаторічних досліджень та їх узагальнення розроблено агроекологічне обґрунтування контролю чисельності основних фітофагів соняшника в Лівобережному Степу України. Встановлено домінантні фітофаги соняшнику: південна соняшникова шипоноска (Mordellistena parvuliformis Stscheg.-Bar.), лучний метелик (Loxostege sticticalis L.), сірий буряковий довгоносик (Tanymecus palliatus F.), кравчик-головач (Lethrus apterus Laxm.), піщаний мідляк (Opatrum sabulosum L.). Досліджено особливості біології, розповсюдження, шкідливості, заходи захисту проти цих фітофагів. Узагальнено багаторічні показники динаміки чисельності комплексукомах-фітофагів залежно від погодно-кліматичних факторів, а також технології вирощування соняшнику. Особлива увага акцентується на ролі та значенні систем захисту посівів від основних шкідливих видів комах у Лівобережному Степу України. Теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено високу ефективність контролю чисельності шкідливих організмів за використання хімічних препаратів (інсектицидів). Удосконалено систему контролю чисельності фітофагів соняшнику. Розроблено високоефективні й екологічно безпечні системи захисту рослин соняшника від шкідливих організмів. Ефективною системою захисту культури є застосування інсектицидів Кораген 20, КС ‒ 0,2 л/га; Децис fЛюкс 25 ЕС, КЕ ‒ 0,5 л/га; Енжіо 247 SC, КС ‒ 0,2 л/га. Порівняно високий умовно-чистий прибуток отримано за використання інсектициду Кораген 20, КС ‒ 7196 грн/га. До того ж рівень рентабельності за внесення цього інсектициду становив 108,1 %. Економічно вигідним виявилося і використання Енжіо 247 SC, КС та Децис f-Люкс 25 ЕС, КЕ, за якого чистий прибуток становив 6366 і 7159 грн/га за рівня їх рентабельності 106,3 та 113,7 % відповідно. Ефективність дії інсектицидів Енжіо 247 SC, КС, Кораген 20, КС та Децис-f Люкс 25 ЕС, КЕ забезпечувала збереження врожаю в обсязі 0,39‒0,72 т/га й отримання чистого доходу в розмірі понад 7000 грн/га.^UResults of the dissertation aim to reflect the generalization of agroecological substantiation of control of the number of basic phytophages of sunflower in the Left Bank Steppe of Ukraine is developed. Dominant phytophages of sunflower have been established: southern sunflowertumbling beetle (Mordellistena parvuliformis Stscheg.-Bar.), meadow butterfly (Loxostege sticticalis L.), gray beet weevil (Tanymecus palliates F.), tailor-headed (Lethrus apterus Laxm.), laxus aphid (Opatrum sabulosum L.). Features of biology, distribution, harmfulness, measures of protection against them are investigated. The generalization of long-term indicators of the dynamics of the number of phytophagous insects depends on weather and climatic factors, as well as the technology of sunflower cultivation are generalized. Particular attention is paid to the role and importance of crop protection systems against major pests in the Left Bank Steppe of Ukraine. The system of control of the number of sunflower phytophages has been improved. Highly effective and ecologically safe systems of protection of sunflower plants from harmful organisms are developed. An effective system of crop protection is the use of insecticides Koragen 20, KS ‒ 0.2 l/ha; Decis f-Lux 25 EU, KE ‒ 0.5 l/ha; Engio 247 SC, KS ‒ 0.2 l/ha. The use of insecticides against harmful phytophagous helps to preserve the crop and improve its quality. Relatively high conditional net profit was obtained with the use of insecticide Koragen 20, KS (7196 UAH/ha). The level of profitability when applying the insecticide was 108.1 %. The use of Engio 247 SC, KS and Decis f-Lux 25 ES, KE, where the net profit was 6366 and 7159 UAH/ha at the level of their profitability 106.3 and 113.7 %, respectively, turned out to be economically profitable. The effectiveness of the insecticides Engio 247 SC, KS, Koragen 20, KS and Decis f-Lux 25 ES, KE ensured the preservation of the yield of 0.39‒0.72 t/ha and a net income of over 7000 UAH/ha.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського