Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Федоров М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Федоров М.М. 
Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / М.М. Федоров ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1998. — 41 с. — укp.

Розглянуті теоретико-методологічні, методичні і прикладні аспекти удосконалення земельних відносин у сільському господарстві в період переходу до ринкової економіки. Обгрунтовані напрями реформування земельних відносин, а також нормативно-правове і науково-методичне забезпечення здійснення земельної реформи. Розроблені організаційна схема, механізм реформування і економічного регулювання земельних відносин. Обгрунтовані напрями розвитку оренди землі, концептуальні основи формування і розвитку ринку земель. Запропоновані принципи і порядок економічного стимулювання власників землі і землекористувачів за раціональне використання і охорону земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Федоров М.П. 
Педагогічні умови підготовки студентів до роботи з обдарованими дітьми: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.П. Федоров ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі підготовки студентів вищих освітніх закладів до виявлення, збереження та розвитку обдарованості молодших школярів. За результатами дослідження виявлено оптимальні педагогічні умови, що забезпечують ефективну підготовку майбутніх вчителів до роботи з обдарованими дітьми. Охарактеризовано структурні типи та особливості прояву обдарованості у дітей молодшого шкільного віку. Визначено критерії, показники та рівні готовності майбутніх вчителів до роботи з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА308818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Федоров М.М. 
Удосконалення методів прогнозування теплового стану електродвигунів змінного струму в нестаціонарних режимах їх роботи: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / М.М. Федоров ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Установлено відмінні риси теплових перехідних процесів у вузлах електродвигунів (ЕД) змінного струму. Досліджено вплив різних факторів на форми кривих нагрівання й охолодження. Показано, що вони мають інтегральний характер і побудовані у відносних одиницях, однакові для всіх двигунів одного типорозміру. Установлено, що можливі розходження кривих перехідних процесів мають місце у разі зміни співвідношень і величин втрат у різних машин. Криві нагрівання й охолодження можна вважати перехідними характеристиками, що відбивають властивості теплових процесів у розглянутому вузлі електричної машини. Доведено та підтверджено розрахунками й експериментальними дослідженнями, що форма кривих перехідних процесів на інтервалах циклу повторно-короткочасних режимів істотно змінюється в кожному наступному циклі, показано їх визначальний вплив на характеристики теплового стану за умов безперервно змінного навантаження. За однаково еквівалентних втрат температура обмоток ЕД у повторно-короткочасних режимах більше, ніж у тривалому рижимі. Теоретично обгрунтовано та доведено, що теплові перехідні процеси можуть бути описані аналітичними виразами, які містять дві експонентні складові з великою та малою постійними часу. Зазначено, що експонента з великою постійною часу дає змогу врахувати тривалість перехідного процесу, а експонента з малою постійною часу - особливості перехідних процесів на початкових етапах. Показано, що подібний підхід забезпечує збіг форм кривих за ненульових початкових умов, що мають місце у разі змінного навантаження. Науково обгрунтовано та розроблено методи прогнозування теплового стану ЕД змінного струму, що працюють за нестандартних режимів роботи з довільно заданим характером навантажень. Доведено можливість проведення прискорених теплових випробувань, за результатами яких можна одержати характеристики теплового стану за різних режимів роботи, обгрунтовано принципи побудови автоматизованих систем контролю та прогнозування, що дають змогу судити про температуру обмоток кожного ЕД за довільного характеру навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.62-016
Шифр НБУВ: РА326862

Рубрики:

      
4.

Федоров М.М. 
Формувальні суміші з комплексним зв'язувальним матеріалом на основі бентоніту костянтинівського родовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / М.М. Федоров ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено технологічні властивості кварцових пісків і бентонітів, що добуваються в Україні. Обгрунтовано суттєву роль рівня структурної упорядкованості у формуванні високої термостійкості костянтинівського бентоніту. Відзначено, що даний матеріал повільно набуває міцності у процесі сумішоприготування, що обумовлює збільшення часу перемішування суміші. Виявлено, що дашуківські бентонітова глина (15 %) та палигорскіт (10 %) найбільше впливають на підвищення міцності костянтинівського бентоніту. Для приготування суміші рекомендовано використання кам'яновугільних порошків, які забезпечують згідно з розробленою методикою приріст текучості суміші не менше 10 %. Доведено, що спільне перемелювання з кам'яним вугіллям забезпечує приріст міцності костянтинівського бентоніту на 10 - 23 %, залежно від кількості використаного вугілля (5 - 20 %), а також позитивно впливає на скорочення часу перемішування суміші (на 15 - 25 %) до досягнення максимальної міцності. Розроблено рецептуру та технологію виробництва комплексного зв'язувального матеріалу "Бентоніт активований комплексний" (БАК) на основі костянтинівського бентоніту з активуючими домішками дашуківської глини та вуглецевмісних компонентів. Здійснено апробацію БАК за виробничих умов та показано перспективність використання даного матеріалу під час виробництва чавунних виливків з високою якістю поверхні за умов використання сирих форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-32 +
Шифр НБУВ: РА341636

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського