Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ХІМІЧ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Хіміч О.В. 
Ефективність використання сапоніту, селену та комплексних мінеральних добавок на їх основі в раціонах молочних корів і бичків на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Хіміч ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше вивчено вплив застосування сапоніту, а також сапоніту з селеном на продуктивність і відтворювальну здатність корів. Розроблено комплексні мінеральні (КМД) та вітамінно-мінеральні домішки на основі сапоніту для балансування раціонів корів у стійловий і пасовищний періоди, досліджено їх вплив на обмінні процеси в організмі та продуктивність, а також значущість вживання сапоніту та розробленої мінеральної домішки на адаптивні зміни, що відбуваються у структурі та функціях рубця, сітки, книжки, сичуга, печінки та наднирників у бичків на відгодівлі. Установлено, що згодовування коровам сапонітових домішок у кількості 17 г - 20 г на 1 кормову одиницю раціону сприяє підвищенню середньодобових надоїв на 7 % - 17 % та відтворювальній здатності корів. Показано, що згодовування сапоніту і КМД-2 бичкам на відгодівлі підвищує їх середньодобові прирости на 7,3 % - 18,8 %, суттєво не впливає на морфологічні та біохімічні показники крові та посилює функціональну активність деяких структур органів травної системи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 +
Шифр НБУВ: РА338338

Рубрики:

      
2.

Хіміч О.М. 
Забезпечення екологічної безпеки адміністративно-правовими заходами, які застосовуються міліцією: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Хіміч ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових заходів забезпечення екологічної безпеки, які застосовуються у діяльності міліції. Розроблено положення та рекомендації, спрямовані на удосконалення чинного законодавства України та поліпшення організації системи управління у зазначеній сфері за умов реформування українського суспільства. Розкрито зміст екологічної безпеки та ефективності її забезпечення. З'ясовано, що екологічна безпека є одним зі змістових елементів екологічної функції держави та як соціально-правове явище знаходиться у співвідношенні з громадським порядком, правопорядком, законністю, суспільною та державною безпекою, особистою безпекою громадян та благоустроєм. Встановлено, що правова концепція екологічної безпеки містить систему нормативно-правових актів різної юридичної сили, що регулюють дані відносини. Удосконалено систему засобів адміністративно-правового забезпечення екологічної безпеки, які застосовуються у діяльності міліції. Виявлено фактори, що сприяють підвищенню ефективності діяльності органів внутрішніх справ щодо забезпечення екологічної безпеки та запропоновано шляхи її поліпшення. Обгрунтовано доцільність прийняття Закону України "Про екологічну безпеку в Україні", внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та внесення до чинного законодавства, що регулює відносини у сфері забезпечення екологічної безпеки, положень щодо встановлення відповідальності за екологічні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)112.011-9 +
Шифр НБУВ: РА345326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хіміч О.М. 
Методи комп'ютерного дослідження математичних моделей з наближено заданими вихідними даними: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.М. Хіміч ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 30 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та запропоновано методи комп'ютерного дослідження та розв'язування математичних задач з наближено заданими вихідними даними, які виникають у процесі математичного моделювання процесів, явищ, систем у різних предметних областях, де розв'язування задач лінійної алгебри (систем лінійних алгебричних рівнянь та алгебричної проблеми власних значень) є самостійним або проміжним етапом. Розроблено методологічні засади створення інтелектуального програмного забезпечення для дослідження та розв'язування математичних моделей з наближено заданими вихідними даними та оцінкою вірогідності одержуваних результатів. Методологія комп'ютерного дослідження математичних моделей з наближено заданими вихідними даними та програмного забезпечення для автоматичного розв'язування задач, що розглядаються, базується на вивченні математичних властивостей машинних моделей задач, побудові алгоритму одержання наближеного розв'язку залежно від виявлених властивостей машинної моделі та оцінці вірогідності машинного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 с5 + З973-018.121 +
Шифр НБУВ: РА327673

Рубрики:

      
4.

Хімічева Г.І. 
Наукові основи проектування інтегрованих систем управління якістю продукції (послуг) на базі міжнародних стандартів: автореф. дис... д-ра. техн. наук: 05.01.02 / Г.І. Хімічева ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади проектування інтегрованих систем, що гарантовано забезпечують задану якість виробів (послуг) за умов швидкозмінних вимог споживача. Одержано теоретичні й експериментальні дані, на підставі яких установлено закономірності та розроблено наукові принципи формалізованої моделі інтегрованої системи управління якістю продукції (ІСУ ЯП), оцінено структурну ефективність і стабільність конфігурації моделі системи, розроблено методологію оцінювання нормативної складової стандартів та визначено ступінь їх сумісності, установлено вплив лімітувальних параметрів головних процесів на якість продукції, що виробляється, обгрунтовано наукові положення концепції побудови універсального стандарту ІСУ ЯП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА353171

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хіміч В.В. 
Особливості діяльності командирів прикордонних підрозділів з розв'язання міжособистісних конфліктів серед підлеглих: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / В.В. Хіміч ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність командирів прикордонних підрозділів з вирішення міжособистісних конфліктів серед підлеглих. Уточнено сутність і наведено психологічну характеристику міжособистісних зіткнень. Визначено характерні ознаки деструктивних міжособистісних конфліктів серед прикордонників. Обгрунтовано основні вимоги до командира прикордонного підрозділу як суб'єкта вирішення міжособистісних конфліктів серед підлеглих. Розроблено програму діяльності командира прикордонного підрозділу з вирішення міжособистісних конфліктів серед підлеглих, експериментально підтверджено її ефективність. Наведено практичні рекомендації командирам прикордонних підрозділів щодо надання психологічної допомоги підлеглим, які є учасниками міжособистісних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю954.04 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА359287

Рубрики:

      
6.

Хіміч І. Ю. 
Формування спеціальних умінь та навичок студентів вищих навчальних закладів у процесі навчання оздоровчого плавання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. Ю. Хіміч ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено та обгрунтовано методику навчання з оздоровчого плавання студентів ВНЗ, побудовану на варіативності диференційованого підходу в залежності від фізичних можливостей організму студентів і рівня розвитку їх загальної витривалості. Запропоновано модель формування спеціальних умінь і навичок з оздоровчого плавання у студентів в динаміці навчальних занять у ВНЗ, яка базується на оптимізації рівня навантажень відповідно до мотиваційного спрямування та руховії підготовленості. Обгрунтовано систему поліпшення плавальної підготовленості, функціонального стану , кардіо-респіраторної та загальної витривалості системи організму студентів. Удосконалено організацію процесу занять. Зроблено внесок у розвиток педагогічної технології покращення стану показників фізичних можливостей організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175
Шифр НБУВ: РА381184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Хіміч В. Л. 
Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності / В. Л. Хіміч. — Б.м., 2021 — укp.

У дослідженні здійснено теоретичне узагальнення та вирішено наукове завдання щодо підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності. Обґрунтовано основні принципи, закономірності й методологічні підходи підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності. Уточнено сутність поняття «підготовка майбутніх учителів фізичної культури» як процесу, що передбачає формування професійної спрямованості особистості, засвоєння нею сукупності теоретичних знань, формування практичних умінь і навичок, накопичення досвіду, результатом якого є готовність майбутніх учителів фізичної культури до професійної діяльності.Встановлено, що готовність майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності – це інтегральне особистісне утворення, що містить знання сутності народної хореографічної діяльності, характеризується зацікавленістю студентів та їх активною участю у творчій діяльності, застосуванням необхідних професійно-педагогічних умінь та навичок.Обґрунтовано структуру готовності майбутніх вчителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва в єдності її компонентів: мотиваційно–ціннісного, когнітивного і діяльнісного.Ураховуючи напрацювання науковців і компонентний склад готовності майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва, визначено критерії її сформованості, зокрема: особистісний, змістовий і творчий. Диференційовано рівні (високий, середній, низький) готовності майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності.Проведено діагностику аналізованого процесу визначено й науково обґрунтовано педагогічні умови, спроектовано модель підготовки майбутніх учителів до використання засобів народного хореографічного мистецтва (лексика народного танцю, хореографічні композиції, рухи народних танців, музика).Ураховуючи результати аналізу наукової літератури, досвіду роботи закладів вищої освіти, результатів констатувального етапу експерименту щодо підготовки майбутніх учителів до використання засобів народного хореографічного мистецтва, визначено педагогічні умови: формування позитивної мотивації майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності; удосконалення змісту підготовки майбутніх учителів фізичної культури на основі впровадження міждисциплінарного спецкурсу «Танцювальний хортинг»; використання інноваційних методів навчання у підготовці майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності.Теоретично обґрунтовано авторську модель підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у єдності її складових: цільової, теоретико-методологічної, організаційно-змістової та діагностично-результативної.У цільовому блоці моделі відображено соціальне замовлення суспільства на підготовку конкурентоздатних і висококваліфікованих учителів фізичної культури, мета і завдання освітньої діяльності. Теоретико-методологічний блок містить методологічні підходи і принципи організації підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності. В організаційно-змістовому блоці моделі конкретизовано зміст, форми, методи і організацію підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності. Діагностично-результативний блок моделі репрезентує очікувані результати впровадження педагогічних умов шляхом виявлення рівнів (високий, середній, низький). За результатами формувального етапу експерименту підтверджено дієвість запропонованих педагогічних умов підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності. Його методика охоплювала сукупність комплексних і системних педагогічних заходів впливу на майбутніх учителів фізичної культури з метою поетапного формування в них усіх компонентів готовності до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності.Удосконалено навчально-методичне забезпечення підготовки майбутніх учителів фізичної культури до використання засобів народного хореографічного мистецтва у професійній діяльності, зокрема розроблено: авторський спецкурс «Танцювальний хортинг»; методичні рекомендації «Ритміка і хореографія: методичні вказівки до вивчення дисципліни та самостійної роботи для студентів спеціальностей 014.11 «Середня освіта (Фізична культура)» і 017 «Фізична культура і спорт»».^UThe research makes theoretical generalization and accomplishes the scientific task in training future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art on professional activities.The research substantiates the main principles, consistent patterns and methodological approaches of training future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in professional activities.Itclarifies the essence of the concept “training of future Physical Training teachers” as the process that provides professional orientation of a personality, their acquiring of accumulated theoretical knowledge, formation of practical skills, gaining experience resulting in readiness of future Physical Training teachers for professional activities.It is determined that readiness of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in professional activities is an integral personal entity comprising knowledge of the essence of folk choreographic activity and is characterized with application of necessary professional and pedagogical skillsand means of their usage.The research substantiates the structure of readiness of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in integrity of its components:motivational and axiological, cognitive and activity-oriented.Taking into consideration best practices of scientists and composition of the readiness of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art, there were determined criteria of its formedness including incentive, content-related and creative.There were differentiated the levels (high, medium, low) of readiness of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in professional activities.There was made the diagnosis of the analyzed process,were identified and scientifically grounded pedagogical conditions and was designed the model of training future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art (lexis of a folk dance, choreographic compositions, movements of folk dances, music).Taking into consideration the results of the analysis of scientific literature, work experience of higher educational institutions, results of the ascertaining stage of the experiment concerning training of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art, there were determined the following pedagogical conditions: formation of positive motivation of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in their professional activities; updating of the contents of educational and instructional materials of the educational process of future Physical Training teachers and implementation of an interdisciplinary special course “Dancing khorting”; usage of innovative methods of training future Physical Training teachers for using means of choreographic art in their professional activities.There was theoretically grounded an authoring model of training futurePhysical Training teachers for using means of folk choreographic art in unity of its components: target, theoretical and methodological, organizational and content, diagnostically resultative.The target block of the model reflects social demand of the society for training competitive and highly qualified Physical Training teachers, aims and tasks of educational activities.Theoretical and methodological block comprises methodological approaches and principles of organizing the process of training future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in their professional activities.Organizational and content block specifies content, forms, methods and organization of training future Physical training teachers for using means of choreographic art in professional activities. Diagnostically-resultative block of the model represents the anticipated results of implementation of pedagogical conditions by identifying the levels (low, medium, high). According to the results of the forming stage of the experiment, there was confirmed the efficacy of the suggested pedagogical conditions of training of future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in their professional activities. It was proved that implementation of pedagogical conditions of training future Physical Training teachers for using means of choreographic art in their professional activities contributed to statistically significant changes.There were elaborated educational and instructional materials for training future Physical Training teachers for using means of folk choreographic art in their professional activities including the special course “Dancing khorting”; methodological recommendations “Eurhythmics and Choreography”: methodological recommendations for teaching the discipline and independent study of students of the specialty 014.11 “Secondary Education (Physical Training)” and 017 “Physical Training and Sport”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Волівач А. П. 
Удосконалення нормативного забезпечення з оцінювання якості освітніх програм закладів вищої освіти / А. П. Волівач. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливого науково-практичного завдання щодо удосконалення нормативного забезпечення з оцінювання якості освітніх програм закладів вищої освіти. Застосування розроблених механізмів та інструментів дозволяє удосконалити нормативне забезпечення освітньої програми та освітнього процесу, в рамках якого вона функціонує, шляхом використання багатокритеріальних принципів, методів і підходів, з урахуванням швидкоплинних вимог стейкхолдерів.На основі вимог ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 21001, ДСТУ ISO 31010 удосконалено схему освітнього процесу та побудовано класифікацію ризиків. Застосування даної класифікації дозволяє виявляти ризики освітньої програми та освітнього процесу в рамках якого вона функціонує.Доведено, що для удосконалення нормативного забезпечення з оцінювання якості освітньої програми та освітнього процесу, в рамках якого вона функціонує доцільно застосовувати багатокритеріальні методи. В роботі побудовано три багатофакторні моделі: для переводу якісних характеристик в кількісні – дворівневу кваліметричну модель, яка дозволяє оцінити рівень досконалості освітньої програми, що досліджується; для оцінювання рівня якості освітньої програми та терміну дії сертифікату – регресійну модель; для прогнозування ймовірності настання ризику втрати компетентності від зниження вимог до якості надання освітніх послуг – математичну модель, в основу якої покладено ризик-орієнтований підхід та швидкоплинні вимоги стейкхолдерів.Практична реалізація результатів досліджень являє собою комплект нормативних документів, програмний комплекс «Експерти ЗВО» та електронний каталог ризиків, побудований на основі застосування реляційної бази даних та пошуково-інформаційної функції.Результати дисертаційних досліджень апробовано та впроваджено у вигляді методик, алгоритмів, комп'ютерної програми, нормативних документів у закладах вищої освіти МОН України^UThe thesis is devoted to the solution of an important scientific and practical task on improving the regulatory framework for assessing the quality of educational programs of higher education institutions. The application of the developed mechanisms and tools allows improvement of the regulatory framework of the educational program and the educational process in which it operates through the use of multi-criteria principles, methods, and approaches, taking into account the fleeting requirements of stakeholders.Based on the requirements of DSTU ISO 9001, DSTU ISO 21001, DSTU ISO 31010, the scheme of the educational process has been improved and the classification of risks has been built. The application of this classification allows identifying the risks of the educational program and the educational process within which it operates.It has been proved that in order to improve the regulatory framework for assessing the quality of the educational program and the educational process, it is expedient to use multi-criteria methods. The paper constructs three multifactor models: for the transition of qualitative characteristics into quantitative - a two-level qualimetric model, which allows determining the optimal educational program level under study; to assess the quality level of the educational program and the certificate validity - a regression model; to predict the probability of the competence loss risk from reducing the requirements for the quality of educational services – a mathematical model, based on a risk-oriented approach and short-term requirements of stakeholders.The practical implementation of the research results is a set of normative documents, a software package «HEI Experts» and an electronic catalog of risks, based on the relational database and search and information function application.The results of the research have been tested and implemented in the form of methods, algorithms, a computer program, and regulations in higher education institutions of the Ministry of Education and Science of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Хіміч М. І. 
Генеза, сучасний стан та туристсько-рекреаційне значення об’єктів сакральної сфери Івано-Франківської області: автореферат дис. ... д.філософ : 103 / М. І. Хіміч. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено виявленню закономірностей формування сакральної сфери Івано-Франківської області в просторово-часовому вимірі. У першому розділі роботи – «Теоретичні та методологічні засади сакрально-географічних досліджень» – окреслено основні положення сакральної географії як науки, що розвинулася впродовж ХХ ст. на пограниччі географії та богословських наук і релігієзнавства. Відзначено, що з розвитком економічної географії в економічну та соціальну, а згодом – у суспільну географію, сакральна географія набула статусу галузі соціальної географії як сучасної складової суспільної географії.У другому розділі дисертації – «Природні та суспільно-історичні передумови формування об’єктів сакральної сфери Івано-Франківської області» – представлено аналіз фізико-географічного положення, головних рис геолого-геоморфологічної будови, гідрокомпоненту, ґрунтово-рослинного покриву, тваринного світу та сучасної ландшафтної структури території дослідження. Доведено, що Івано-Франківська область має достатньо природних ресурсів для формування об’єктів туристсько-рекреаційної сфери. Складність фізичної поверхні території дослідження, виражене в коливаннях амплітуд перепаду висот від 230 м на північному сході до 2061 м на півдні, вплинуло на формування численних пам’яток природи, окремі з яких набули сакрального значення. Сучасну ландшафтну структуру Івано-Франківської області формують різні класи, типи та підтипи антропогенних ландшафтів, у просторовій будові Карпатського регіону значне поширення мають заповідні ландшафти.У третьому розділі дисертації – «Походження та територіальне поширення об’єктів сакральної сфери Івано-Франківської області» – охарактеризовано сакральні об’єкти природної і природно-антропогенної, антропогенної ґенези. Поєднання сакральних об’єктів Івано-Франківської області утворює досить складну просторово-часову матеріальну сакральну систему, що функціонує відповідно до закономірностей взаємопов’язаного розвитку.Сакральні об’єкти природного походження в межах Івано-Франківської області представлені вершинами гір, скельними комплексами, різними гідрооб’єктами, флористичними об’єктами тощо. Антропогенні сакральні споруди Івано-Франківщини представлені церквами (дерев’яними та кам’яними), монастирями, костелами та синагогами. У четвертому розділі дисертації – «Комплексна оцінка об’єктів сакральної сфери Івано-Франківської області та районування території дослідження на основі кластерного аналізу» – виконано комплексну оцінку сакральних об’єктів в межах досліджуваної території. З метою проведення оцінки туристсько-рекреаційного значення сакральних об’єктів і ландшафтних комплексів застосовано математичні методи, які дали можливість розрахувати комплексний показник сакралізації простору. Для виконання зазначених обчислень розраховано й використано деякі часткові показники, а саме – комплексної статусної потужності сакральних об’єктів і коефіцієнт локалізації сакральних об’єктів.^UThe dissertation is devoted to revealing the regularities of the sacred sphere formation of the Ivano-Frankivsk region in the spatio-temporal dimension.The structure of the thesis is determined by the research logic, the tasks and consists of the introduction, four chapters, chapter conclusions, thesis conclusions, references and appendices.The first chapter of the work – «Theoretical and methodological foundations of sacred-geographical research» – outlines the main fundamentals of sacred geography as a science that developed during the 20th century on the borders of geography and theological and religious studies. It was noted that with the development of economic geography into economic and social, and later into social geography, sacred geography acquired the status of a branch of social geography as a modern social geography component.The second chapter of the dissertation – «Natural and socio-historical prerequisites for the formation of the sacred sphere objects of the Ivano-Frankivsk region» – presents an analysis of the physical and geographical position, the main features of the geological and geomorphological structure, the hydraulic component, soil and plant cover, animal life and modern landscape structure of the research area. It has been proven that the Ivano-Frankivsk region has sufficient natural resources for the formation of tourist and recreational facilities.In the third chapter of the dissertation – «Origin and territorial distribution of the sacred sphere objects of the Ivano-Frankivsk region» – sacred objects of natural and natural-anthropogenic, anthropogenic genesis are characterized.The combination of sacred objects of the Ivano-Frankivsk region forms a rather complicated spatio-temporal material sacred system that functions according to the laws of interconnected development.Sacred objects of natural origin within the Ivano-Frankivsk region are represented by mountain peaks, rock complexes, various water bodies, floristic objects, etc. Anthropogenic sacred buildings of Ivano-Frankivsk region are represented by churches (wooden and stone), monasteries, churches and synagogues.In the fourth chapter of the dissertation – «Comprehensive assessment of the sacred sphere objects of the Ivano-Frankivsk region and the research area zoning based on cluster analysis» – a comprehensive assessment of sacred objects within the studied territory was performed. In order to evaluate the tourist and recreational value of sacred objects and landscape complexes, mathematical methods were applied, which made it possible to calculate a comprehensive indicator of the sacralization of space. To perform these calculations, some partial indicators were calculated and used, namely, the complex status power of sacred objects and the coefficient of localization of sacred objects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Єршов П. С. 
Інтелектуальна система комп’ютерної математики для математичного моделювання в науці і інженерії: автореферат дис. ... д.філософ : 113 / П. С. Єршов. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню принципів, алгоритмічного та програмного забезпечення інтелектуальної системи комп’ютерної математики для автоматизації процесу дослідження та розв’язування систем лінійних алгебраїчних з розрідженими матрицями на комп’ютерах гібридної архітектури. У вступі обґрунтовано актуальність теми, сформульовано мету та задачі досліджень, розкрито наукову новизну та практичну цінність роботи, представлено її загальну характеристику. Перший розділ присвячений огляду літератури за темою дисертації та обґрунтуванню вибору напрямку досліджень. У другому розділі досліджено математичний апарат комп’ютерного дослідження лінійних систем з наближеними даними; розроблено паралельний блочний алгоритм LLT-розвинення «хмарочосної» матриці, досліджено прискорення та ефективність паралельного алгоритму. У третьому розділі розроблено алгоритми автоматичного визначення структури розріджених матриць та їх регуляризації на основі методів машинного навчання та нейромережевих технологій. Побудовано згортковану нейронну мережу «Sparse Matrix Vision». Виконана програмна реалізація та проведено чисельні експерименти. У четвертому розділі розроблено принципи, архітектуру та склад інтелектуальної системи комп’ютерної математики (ІСКМ) для автоматизації процесу дослідження та розв’язування задач, запропоновано її комп’ютерну реалізацію. Наведено результати практичних розрахунків. Досліджено ефективність алгоритмічного і програмного забезпечення ІСКМ на низці задач математичного моделювання в будівельній галузі.^UThe dissertation is devoted to the development of principles, algorithmic support and software of an intelligent system of computer mathematics for automating the process of analysis and solving linear algebraic systems with sparse matrices on hybrid architecture computers. The introduction substantiates the relevance of the topic, formulates the purpose and tasks of the research, reveals the scientific novelty and practical value of the work, and presents its general characteristics. The first chapter is devoted to the review of the literature on the topic of the dissertation and justification of the choice of research direction. The second chapter explores the mathematical apparatus of computer research of linear systems with approximate data; a parallel block algorithm for LLT-factorization of "cloud" matrix was developed, the acceleration and efficiency of parallel algorithms were investigated. In the third chapter, algorithms for automatic identification of the structure of sparse matrices and their regularization based on machine learning methods and neural network technologies are developed. A convolutional neural network "Sparse Matrix Vision" was built. Software implementation and numerical experiments were carried out. In the fourth chapter, principles, architecture, and composition of the intelligent system of computer mathematics (ISCM) for automating the process of research and problem solving are developed, and its computer implementation is proposed. The results of practical computations are presented. The effectiveness of algorithmic and software of ISCM on a number of problems of mathematical modeling in the construction industry was studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського