Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Харченко Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Харченко Л.А. 
Діагностика та інтенсивна терапія біліарного сепсису: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Л.А. Харченко ; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів диференціальної діагностики хворих на лихоманки нез'ясованого генезу (ЛНГ), зокрема, на ангіохоліт і холангіт, ускладнені сепсисом, а також раціональних методів лікування. Встановлено, що у 23,4 % хворих з діагнозом ЛНГ мали вогнище в біліарній системі. Досліджено особливості імунної реактивності у хворих з ангіохолітами та холангітами, а також проаналізовано їх зміни після санації біліарної системи. Розроблено новий спосіб диференціальної діагностики запальних процесів біліарної системи із застосуванням осмометрії жовчі для більш точного диференціювання її порцій у разі дуоденального зондування. Доведено ефективність використання даної методики обстеження та лікування хворих на біліарний сепсис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52
Шифр НБУВ: РА318410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Харченко Л.П. 
Закономірності морфофункціональної організації травної системи птахів різних трофічних спеціалізацій: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.08 / Л.П. Харченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 40 с.: рис. — укp.

У порівняльному аспекті здійснено комплексні дослідження (анатомічні, гістологічні, ембріональні, біохімічні) морфофункціональної організації травної системи птахів різної трофічної спеціалізації. Теоретично обгрунтовано найважливіші групи факторів, взаємопов'язаних з особливостями локомоції (польотом), трофікою та кормодобувним стереотипом, які впливали у процесі еволюції та становлення морфологічної організації травної систем птахів. Значну увагу приділено виявленню компенсаторних факторів в організації травної системи птахів. Обгрунтовано положення про відносну універсальність її будови, лабільність травних ферментів та їх високу активність. На підставі узагальнених даних щодо морфофункціональної організації та процесу травлення у птахів, взаємопов'язаних зі складністю рельєфу слизової оболонки кишечнику, з наявністю чи відсутністю симбіотичного травлення, активністю ферментів підшлункової залози та механізмами пролонгації контакту травних ферментів з хімусом розроблено положення про дві головні стратегії травлення у птахів з маргінальними трофічними спеціалізаціями. Показано роль і значення наявності у будові травної системи птахів анцеснтральних та просунутих ознак. Обгрунтовано висновок про високу адаптивну й еволюційну пластичність представників класу Aves та "потенційну" поліфагію у більшості представників класу, оптимістичний прогноз щодо виживання більшості видів пахів в урбанізованих і трансформованих ландшафтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694 +
Шифр НБУВ: РА350825

Рубрики:

      
3.

Харченко Л.Л. 
Теоретико-методичні аспекти застосування ігрового методу фізичного виховання у розвитку психомоторики розумово відсталих дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання: 24.00.02 / Л.Л. Харченко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Вперше з застосуванням інтегрованих психологічних тестів розроблено систему оцінки рівня розвитку психомоторики дітей молодшого шкільного віку з легкою формою розумової відсталості. Запропоновано програму з переважним застосуванням ігрового методу для покращення рівня розвитку психомоторики дітей молодшого шкільного віку з легкою формою розумової відсталості у процесі фізичного виховання. Поглиблено уявлення про особливості їх психомоторного розвитку та обгрунтовано провідну роль ігрового методу у фізичному вихованні учнів допоміжних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241.6 +
Шифр НБУВ: РА333466

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського