Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРВІНСЬКА$<.>+<.>A=ІННА$<.>+<.>A=БОГДАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Червінська С.Л. 
Визначення та облік фінансових результатів діяльності аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.Л. Червінська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади формування та визначення суті фінансових результатів. Показано та проаналізовано особливості обліку й фінансових результатів діяльності аграрних підприємств. Розроблено узагальнювальні підходи щодо вдосконалення визначення й аналізу фінансових результатів сільськогосподарського підприємства. Показано, що для задоволення потреб споживачів усіх категорій необхідно формувати декілька видів інформації про певні явища з різним ступенем деталізації, а в окремих випадках - з різним трактуванням змісту показника фінансового результату діяльності підприємства. Доведено, що відображення фінансових результатів діяльності аграрних підприємств у звітності не має належного облікового забезпечення та потребує проведення додаткових групувань і вибірок, що ускладнює даний процес і призводить до непродуктивних витрат робочого часу обліковими працівниками. З метою розмежування інформації за фінансовими результатами від сільськогосподарської та несільськогосподарської діяльності запропоновано відкрити відповідні субрахунки до субрахунків: 701 "Дохід від реалізації готової продукції", 791 "Результати основної діяльності", 901 "Собівартість реалізації готової продукції". На підставі проведеного аналізу споживачів облікової інформації та досвіду країн з розвинутою ринковою економікою запропоновано визначати два види фінансових результатів, а саме: фінансового результату для зовнішніх користувачів (податкових державних органів, кредиторів), фінансового результату для внутрішніх споживачів інформації (для цілей управління підприємством).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 +
Шифр НБУВ: РА346219

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Червінська Т.М. 
Дослідження ролі гастрину в процесах секреції та всмоктування води та електролітів в товстій кишці: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.М. Червінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.2*03 +
Шифр НБУВ: РА360602

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Червінська Т.М. 
Дослідження ролі гастрину в процесах секреції та всмоктування води та електролітів в товстій кишці: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.М. Червінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

гіпергастринемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.2*03 +
Шифр НБУВ: РА360602

Рубрики:

      
4.

Червінська Л.П. 
Мотивація трудової діяльності в агропромисловому виробництві України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / Л.П. Червінська ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2003. — 36 с. — укp.

На підставі матеріалів соціологічних досліджень установлено визначальні чинники трудової мотивації працівників АПК. Розглянуто питання матеріального стимулювання, визначено недоліки його дієвості, обгрунтовано розміри винагород. З використанням сучасної методології сформульовано основні тенденції розвитку системи оплати праці за ринкових умов господарювання. У системі мотиваційного механізму розглянуто фактор відповідальності, установлено основні корелятиви відповідальної поведінки працівників та способи відповідального ставлення до праці на підставі делегування повноважень. Сконструйовано нові підходи до формування мотиваційного механізму з урахуванням фактора власності, визначено пріоритети здійснення приватизаційної політики в АПК. Запропоновано ефективні моделі оцінки персоналу та механізм антикризового керування та мотивування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645 +
Шифр НБУВ: РА327675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Червінська О.С. 
Організаційно-інформаційні засади адаптування машинобудівних підприємств до змін системи оподаткування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Червінська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 23 с. — укp.

Розвинуто організаційно-інформаційні засади адаптування машинобудівних підприємств до динамічних змін системи оподаткування. Висвітлено еволюцію податкових відносин від функціональних податків як тимчасового та другорядного джерела доходів держави до їх перетворення в більш зрілі та досконалі форми з визначеними єдиними правилами оподаткування. Узагальнено теоретичні основи організації управління оподаткуванням за умов економіки, що розвивається. Визначено його принципи та функції, позитивні та негативні сторони. Розглянуто аспект економічного оцінювання як основи прийняття ефективних управлінських рішень стосовно формування інформаційного забезпечення процесу адаптування підприємств до умов динамічних змін системи оподаткування. Узагальнено досвід діяльності провідних компаній розвинутих країн й економічно активних вітчизняних підприємств з проблем адаптування суб'єктів господарювання до змін зовнішнього середовища. Удосконалено алгоритм прийняття управлінських рішень стосовно організації інформаційних потоків щодо податкової діяльності машинобудівного підприємства. Розроблено практичні рекомендації щодо організації управління оподаткуванням на підприємствах. Запропоновано створити єдиний програмно-технічний комплекс для автоматизації процесів податкової роботи на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА360609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Червінська Н. В. 
Система автоматичного управління комплексом головного водовідливу глибоких шахт: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Н. В. Червінська ; ДВНЗ "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2011. — 23 с. — укp.

Вперше розроблено дискретно-подієву математичну модель комплексу водовідливу шахти в базисі Max-plus алгебри, яка відбиває часовий взаємозв'язок функціонування окремих технологічних модулів водовідливу, що дозволяє формалізувати процеси аналізу та синтезу в просторі параметрів стану. Вдосконалено методику синтезу алгоритму автоматичного дискретно-подієвого керування комплексом шахтного водовідливу. Визначено методику побудови багаторівневих ієрархічних систем керування комплексом шахтного водовідливу. Встановлено алгоритм безітераційної координації локальних систем управління окремими ділянками водовідливу шахти з використанням прогнозування припливу в водозбірники, що забезпечує синхронність і циклічність роботи комплексу водовідливу за стаціонарних і нестаціонарних режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И174-51
Шифр НБУВ: РА381958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Червінська О.Ю. 
Становлення та розвиток післядипломної педагогічної освіти в Автономній Республіці Крим: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Ю. Червінська ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено цілісний аналіз генезису післядипломої педагогічної освіти в Автономній Республіці Крим у контексті історичних і освітніх реформ у 1921 - 2006 р. Уточнено й обгрунтовано періоди становлення та розвитку післядипломної педагогічної освіти у даному регіоні: перший - до 1921 .; другий - 1921 - 1953 рр.; третій - 1954 - 1959 рр.; четвертий - 1960 - 1990 рр.; п'ятий - з 1991 р. дотепер. Виявлено й охарактеризовано особливості діяльності інститутів післядипломної педагогічної освіти Автономої Республіки Крим в кожний період. Розкрито тенденції розвитку даної освіти у цьому регіоні, а саме: демократизацію, інтеграцію, гуманітаризацію, психологізацію, ієрархізацію. До наукового обігу введено архівні матеріали щодо розвитку інститутів післядипломної педагогічної освіти та змісту їх дільності в Крим АРСР, УРСР, Україні у періоди 1921 - 2006 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 + Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА350180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Паранюк Д. В. 
Еволюція фантастики у метажанр фентезі: приклад Кліффорда Саймака / Д. В. Паранюк. — Б.м., 2019 — укp.

З'ясовуються особливості еволюції фантастики в новий метажанровий формат. Досліджується формування такого актуального зразка жанрової конфігурації, як фентезі. Еволюційний процес в означеному річищі висвітлюється на характерному прикладі текстів класика американської фантастики К. Саймака (1904–1988). Новаторство письменника в аспекті жанрового експериментування відображає загальні тенденції жанротворення у світовому фантастичному дискурсі, виразно демонструє формування метажанрової матриці фентезі. Простежено комплекс виокремлених чинників, що фіксують особливості означеного процесу.^UThe paper under studies is a complex research of a theoretical issue, related to the formation of such a significant sample of genre configuration as fantasy. Consequently, it determines the peculiarities of the evolution of science fiction into a new metagenre format. The very process of this evolution has been traced on the example of the texts by an outstanding American science fiction writer C. D. Simak (1904–1988)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Червінська І. Б. 
Теорія і методика організації соціокультурного простору загальноосвітньої школи в гірській місцевості / І. Б. Червінська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації шляхом теоретичного аналізу джерельної бази та методологічного конструкту соціокультурного простору гірської школи обґрунтовано сутність поняття «соціокультурний простір» у контексті міждисциплінарного дискурсу, окреслено теоретико-методологічні засади організації соціокультурного простору закладу загальної середньої освіти; схарактеризовано специфіку соціокультурного простору загальноосвітньої школи гірської місцевості регіону Українських Карпат як освітньо-педагогічного феномена. Розроблено концепцію та обґрунтовано структурно-функціональну модель організації соціокультурного простору загальноосвітньої школи, яка сприятиме забезпеченню оптимальних умов для професійного розвитку й саморозвитку педагога гірської школи. Узагальнено, що діяльність суб'єктів соціокультурного простору загальноосвітньої школи гірської місцевості сприяє реалізації запитів громади гірського села на якісну освіту, високий рівень культури, організованого дозвілля та спорту, який перебуває повсякчас під її постійним контролем та безпосереднім впливом. Визначено, що під час підготовки програми реалізації структурно-функціональної моделі соціокультурного простору загальноосвітньої школи гірської місцевості враховано її цільові орієнтири, завдання, принципи, концепти, компоненти методи, форми та засоби діяльності на макро-, мезо- та мікрорівнях з урахуванням якісних та просторових показників. За результатами дослідження виявлено соціокультурну спрямованість державно-громадського управління інноваційним закладом загальної середньої освіти та важливість соціально-освітнього партнерства для формування його позитивного іміджу.^UThe theoretical and methodological principles of organization of socio- cultural space of secondary school in the Ukrainian Carpathians mountain regions in the late 20th- early 21st century are outlined in the thesis, the analysis of the concept of socio-cultural space of an educational institution as a historical, ethno-social educational and cultural phenomenon and the subject of scientific studies is carried out, the historiography and the reference base of the research are emphasized, the genesis of the development of the socio-cultural space of the educational institution in the context of interdisciplinary discourse is traced. Theoretical and methodological principles of organization of socio-cultural space of modern mountain school are characterized, conditioned by the results of specially organized innovative and creative professional activity of pedagogical staff and students, which is aimed at designing and implementing its spatial components; effective mechanisms of its development are described.The structural-functional model of the socio-cultural space of the mountain school of the Ukrainian Carpathians region as an integral dynamic ecosystem containing the following blocks is substantiated: target, conceptual, content-analytical, organizational-activity, and reflexive-effective. The specifics of psychological and pedagogical support of the mountain educational institution are clarified, the options of institutional support for the organization of socio-cultural space are identified, which is carried out on achievements of the regional educational system and ethno cultural transformations, in the context of socio-cultural dimensions of the modern educati on system. It was found that the most significant for the mountain school are socio-cultural, professional-pedagogical, personality-oriented determinants of subject-subject interaction of participants in the socio-cultural space of the mountain school. The necessity to use effectively the full educational potential for sustainable development of regions in a decentralized environment and the preservation of a single socio-cultural and educational space of the country were emphasized. Institutional support, which is the basis of innovative changes in the work of mountainous educational institutions, means targeted financial and staff support provided to recipients to strengthen their institutional capacity. The main indicators and results of these structures are the formation of socio-cultural space – from the global to the local level, the organization of appropriate responsibility for the effectiveness of educational services, ensuring equal access of all citizens to quality education by creating new spaces conducive to the development of a growing personality. The essence of personal transformations in the development of schoolchildren through intellectual growth and ethno socialization, through the formation of values, spiritual culture and socio-cultural identity is substantiated. The basic sociocultural and professional-pedagogical determinants of the mountain schoolteacher are determined, the mechanisms of formation of professional-pedagogical values are revealed and the role of the teacher's professional mobility in optimizing the educational process and innovative activity of the mountain school is emphasized.Emphasis is placed on the social significance of the mountain school as an educational and pedagogical phenomenon for updating approaches to the organization of the educational process, modernization of the content of national education, taking into account regional specifics, which necessitated a comprehensive study of theoretical and methodological, socio-pedagogical, ethno cultural, axiological, synergetic principles of formation and development of the socio-cultural space of secondary schools in mountainous areas.The priority basis in the choice of alternative ways and theoretical and methodological guidelines for the formation and development of secondary schools in the mountains is the concept of socio-cultural modernization. Generally speaking socio-cultural space of the innovative mountain school is considered a complex construct of relations between subjects of the educational process, which is revealed in the following aspects: as a structured system that contains various forms and ways of interaction between subjects (subject-subject interaction); as an open system that experiences the influence of higher-order social relations (complex societal space); as a nonlinear system, due to the fact that different subjects, being in the same space, behave differently (spatial-temporal differences). The socio-cultural orientation of the state and public management of the innovative educational institution of the Ukrainian Carpathians region is revealed and substantiated, through the prism of social and pedagogical partnership and making a positive image.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського