Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (207)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНЮК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Чернюк О.В. 
Вдосконалення системи адміністративно-територіального устрою в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.В. Чернюк ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми системи адміністративно-територіального управління в Україні й обгрунтовано шляхи удосконалення місцевого самоврядування. Проаналізовано особливості формування міжбюджетних відносин органів управління, розглянуто тенденції їх подальшого розвитку. Розроблено нову модель відносин між державою та органами місцевого самоврядування. Запропоновано новий шлях розвитку територій. Наведено універсальну класифікацію регіонального поділу в Україні. Визначено економічні проблеми територій, відцентрові тенденції об'єктивного та суб'єктивного характеру регіонів. Узагальнено міжнародний досвід розвитку адміністративно-територіального устрою, наведено оцінку діючої системи управління територіями в Україні. Запропоновано шляхи реформування адміністративного управління. Визначено перспективи розвитку та закономірності формування адміністративних одиниць на території України. З використанням методів кластерного аналізу розроблено нову схему соціально-економічного розвитку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА352993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чернюк С.О. 
Екологія вірусів рослин заповідника "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / С.О. Чернюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено вірусологічний спектр заповідника "Асканія-Нова" на дикорослих рослинах, що дало змогу зафіксувати складні відносини хазяїн - паразит за умов мінімального впливу антропогенного фактора. На підставі отриманих даних зроблено висновок, що вірусологічне різноманіття залежить від флористичного спектра й антропогенного навантаження. Найбагатшими щодо вірусів виявилися ділянки дендрологічного парку та межові ділянки степу з агроценозами, дендропарку зі степом і агроценозами, межові ділянки дендропарку та Чапельського поду. З диких рослин виділено ізоляти ВСМП, ВТМ і ВОМ з різними властивостями (точка температурної інактивації, максимальне розведення соку, ступінь впливу на ФСА клітин), що корелює з особливостями мікроклімату місця проростання рослин. Завдяки використанню методу індукованої флуоресценції хлорофілу (ІФХ) встановлено патогенність виділених ізолятів. Порівняно вплив різних ізолятів вірусів на фотосинтетичний апарат з використанням методу ІФХ. У числовому вираженні встановлено зміни у фотосинтетичному апараті, який виявився надзвичайно чутливим до будь-яких патогенних змін, у тому числі вірусного ураження. Проведено порівняння ступеня патогенної дії різних ізолятів вірусів смугастої мозаїки пшениці, тютюнової та огіркової мозаїк. Встановлено, що кліностатування зумовлює зниження активності фотосинтетичного апарату та інших фізіологічних процесів, це призводить до зменшення репродукції та накопичення вірусу смугастої мозаїки пшениці, яке проявляється в зміні титру патогену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У30*80(4УКР) + П478.2-1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чернюк Н.В. 
Клініко-діагностичні маркери формування, особливостей перебігу та ефективності лікування бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Чернюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання встановлення клініко-діагностичних маркерів формування, перебігу бронхіальної астми й ефективності лікування. Застосовано новий методичний підхід, який базується на поєднанні класичних методів визначення форми та ступеня важкості бронхіальної астми, вивчення динаміки концентрації інтерлейкінів, ступеня ендогенної інтоксикації, імуноцитогенетичного статусу організму та якості життя пацієнтів. На базі комплексного обстеження 160 хворих і 90 здорових осіб доведено мультифакторний тип успадкування захворювання, розроблено прогностичні критерії його виникнення, обгрунтовано нові підходи до діагностики і лікування бронхіальної астми. Розроблено алгоритм ризику виникнення бронхіальної астми та схему раціональної послідовності обстеження хворих, що враховують спадкову обтяженість пацієнтів до бронхіальної астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чернюк А.А. 
Нерівноважні фазові перетворення в кристалах, індуковані зовнішнім опромінення: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.А. Чернюк ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено неоднорідну структуру люмінесцентного випромінювання за умов інтенсивного лазерного опромінення напівпровідників з подвійними квантовими ямами, а також фотоіндуковані фазові перетворення в органічних сполуках. Показано, що концентричне лазерній плямі кільце випромівання розбивається на фрагменти зі зменшенням швидкості рекомбінації електронів і дірок або зі зменшенням температури. За наявності отвору в металічному електроді вздовж межі отвору утворюється структура у випромінюванні у вигляді окремих острівців. Зі збільшенням накачки або з підвищенням температури окремі острівці зливаються в суцільне кільце. Побудовано модель фотоіндукованого фазового перетворення для органічних кристалів з комплексами з переносом заряду. Визначено, що вплив світла на фазовий перехід між нейтральним і іонним станом комплексу молекул відбувається внаслідок збудження електронного рівня та релаксації. Різке зростання частки фотоперетворених молекул відбувається після певного часу опромінення, який скорочується з ростом накачки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В372.7,022 +
Шифр НБУВ: РА358559

Рубрики:

      
5.

Чернюк С.Л. 
Образна символіка у творах Т.Осьмачки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.Л. Чернюк ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі широкого матеріалу, що включає опубліковані й неопубліковані, рукописні, варіанти поезій, прозу, епістолярій, спогади, розглянуто художній світ Т.Осьмачки з погляду символізації образів. Встановлено, що художні образи переходять у символи у насиченій консистенції міфологічного (нерівномірного, циклічного), історичного, який базується на фактах соціального, політичного, культурного життя або календарного, а також екзистенційного (індивідуально-, моментально-вічного) часопросторів, що постали унаслідок розгортання фольклорного, націанально-соціального та літературно-мистецького дискурсів. Доведено, що конфлікти, які виникають у разі зіткнення даних дискурсів, долаються у художньому світі Т.Осьмачки на сакральному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Осьмачка,Т. + Ш5(7СОЕ=УК)4 Осьмачка,Т. +
Шифр НБУВ: РА322784

Рубрики:

      
6.

Чернюк В. В. 
Регулювання інтегральних параметрів напірних потоків рідин гідродинамічно активними додатками: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.16 / В. В. Чернюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено аналіз відомих засобів керування напірними потоками. Обгрунтовано можливість керування потоками рідин за допомогою гідродинамічно активних додатків у випадках стабілізації витрати рідини у трубопроводі, перерозподіл потоків рідин, зменшення нерівномірності шляхової роздачі (збирання) рідини уздовж напірних перфорованих трубопроводів. Розроблено методику візуалізації структури потоків рідин у круглих трубах за допомогою швидкісної кінозйомки та доплерівського локатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123.7
Шифр НБУВ: РА376161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чернюк О.В. 
Сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.В. Чернюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Експериментально та математичним моделюванням доведено можливість ефективного промислового рафінування сплавів міді з великим вмістом срібла в мідно-сульфатному електроліті з домішками олефінових сполук. Визначено процеси та явища, внаслідок яких у разі електролізу на промислових густинах струму можна одержувати високочисті катодні осади міді та шлам срібла. Запропоновано принципово нову ефективну й екологічно безпечну технологію електролітичного розподілення компонентів мідно-срібних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж698 + К342.144 + К344.2
Шифр НБУВ: РА317049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чернюк С.В. 
Удосконалення окремих елементів технології вирощування телят в молочний період: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / С.В. Чернюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Одержано дані щодо позитивного впливу на організм новонароджених телят випоювання у перші дні постнатального періоду консервованого методом заморожування молозива, одержаного від повновікових корів. Доведено, що використання ЗНМ на основі молочних інгредієнтів у комплексі з гранульованими перед- та стартерними комбікормами у технології вирощування ремонтних теличок до 6-місячного віку позитивно впливає на характер обмінних процесів, ріст і резистентність організму. Підтверджено фізіологічну безпечність використання замінника на основі соєвих бобів, виготовленого методом, що грунтується на принципі гідродинамічної кавітації, у технологічних схемах вирощування телят, починаючи з 2,5-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44
Шифр НБУВ: РА372664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чернюк В. І. 
Правове регулювання інтелектуальної власності наукових парків / В. І. Чернюк. — Б.м., 2021 — укp.

Чернюк В.І. Правове регулювання інтелектуальної власності наукових парків. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Київ, 2021.Дисертація присвячена дослідженню теоретичних та прикладних проблем цивільно-правового регулювання процесу комерціалізації науковими парками об'єктів права інтелектуальної власності та інших об'єктів, що є результатами інтелектуальної діяльності. Інтелектуальна власність наукових парків розкривається через призму положень цивілістичної доктрини, національних та міжнародних нормативно-правових актів, правозастосування у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, що лежить в основі діяльності наукових парків. Розкриваються поняття та ознаки елементів інноваційної інфраструктури в Україні та світі як об'єктів правового регулювання; досліджується стан та проблеми функціонування й розвитку наукових парків за кордоном; надається характеристика цивільно-правовому статусу наукових парків в Україні, виявляються стан та проблеми їх розвитку. З метою надання характеристики цивільно-правовим відносинам, що виникають у процесі комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності, розкриваються поняття, мета та засоби правового регулювання інтелектуальної власності. Визначаються проблеми, що виникають у процесі комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності в Україні, пропонуються варіанти розв'язання таких проблем. Запропоновано напрями удосконалення цивільно-правового регулювання комерціалізації інтелектуальної власності, що створюється науковим парком.^UCherniuk V. I. Legal regulation of the intellectual property of science parks. – Qualifying scientific paper as a manuscript.Thesis for the degree of Сandidate of Juridical Science (Doctor of Philosophy) in the specialty 12.00.03 – civil law and civil process; family law; private international law (081- Law). – Scientific-research Institute of Intellectual Property, National Academy of Law Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021. The importance of the research centers around the need to clearly identify the legal mechanisms for regulating intellectual property rights in science parks. These mechanisms are being created in Ukraine in the form of financial and economic models to facilitate business activity by their founders: state-financed higher education institutions and scientific institutions. The research conducted was used to illustrate the problems of the legal regulation of intellectual property within such structures in Ukraine and to propose changes to current Ukrainian legislation regulating the activities of science parks. Section 1 «defines the concept and elements of the innovation infrastructure of Ukraine and the world, analyses the global experience of science parks, and identifies problems related to the functioning of such structures in Ukraine. Analysis was conducted of the organizational and legal types of business entities in current Ukrainian legislation, and it was found that the most appropriate type for a science park is a limited liability company. Analysis was conducted of the problems of the functioning of science parks. It was determined that they are both general – characteristic of all innovation activity, and specific – characteristic of science parks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського