Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (107)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУДН$<.>+<.>A=РАДА$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Чудновець А.Я. 
Гігієнічні особливості та основні закономірності формування мікробного забруднення виробничого середовища підприємств комбікормової промисловості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / А.Я. Чудновець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні дослідження, спрямовані на вивчення біологічних шкідливостей у комбікормовому виробництві, а саме: контамінацію виробничого середовища, кормів та їх інгредієнтів мікроорганізмами; особливостей формування мікробного пейзажу у виробничих приміщеннях залежно від потужності підприємства, технологічного обладнання, сировинного матеріалу, пори року, а також дослідження в установленні спектра токсиноутворювальних мікроміцетів у повітрі виробничого середовища, в сировині та готовій продукції. Вивчено продукування мікотоксинів найбільш поширеними штамами грибів. Визначено роль мікроорганізмів та їх токсинів у формуванні професійних захворювань. Встановлено, що мікроорганізми, їх спори та токсини, які широко контамінують виробниче середовище комбікормових підприємств, можуть негативно впливати на здоров`я та самопочуття працівників даної галузі, а також служити ризиком у виникненні професійних захворювань робітників. Розроблено та запропоновано санітарно-гігієнічні заходи щодо зниження мікробного забруднення виробничого середовища комбікормових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183-28 + Р11(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА314628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чудновець І.В. 
Митно-тарифне регулювання імпорту м'яса в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.В. Чудновець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади оптимізації системи митно-тарифного регулювання імпорту товарів. Розглянуто економічний зміст мита та систематизацію його функцій. Визначено місце митно-тарифного регулювання у системі зовнішньоторговельної політики держави. Розкрито історичні передумови становлення митної політики України. Виявлено причини зростання імпорту м'яса до України на сучасному етапі. Проаналізовано зміну ввізних ставок на традиційні види м'яса. Розроблено методику розрахунку оптимального розміру ставок імпортного мита. Визначено фактичний розмір оптимального ввізного мита на яловичину, свинину, м'ясо птиці та баранину. Запропоновано алгоритм визначення обсягів імпорту м'яса, який дозволяє обчислити результативний показник за різних умов фінансової ситуації в Україні. Показано неефективність митно-тарифного регулювання в контексті збалансування внутрішнього ринку м'яса. Доведено необхідність посилення ролі технічних бар'єрів у системі регулювання імпорту для покращання рівня суспільного добробуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 +
Шифр НБУВ: РА370163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Раданович Н.М. 
Національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження конвенції про захист прав і основних свобод людини): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Раданович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено загальні особливості національної імплементації міжнародних договорів про права людини на основі аналізу наукової літератури у галузі прав людини, міжнародно-правових актів, практики діяльності міжнародних (європейських) правозастосовчих органів, національного законодавства України та інших країн. Сформульовано низку положень і рекомендацій, спрямованих на вдосконалення законодавства і судової практики щодо забезпечення виконання на національному рівні міжнародно-правових зобов'язань держави у галузі прав людини (насамперед, Конвенції про захист прав і основних свобод людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-383.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чудна Р.В. 
Обгрунтування структури та змісту навчальної дисципліни "Адаптивне фізичне виховання" в системі вищої фізкультурної освіти: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Р.В. Чудна ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу літератури та документації, з використанням індуктивного та дедуктивного методів, а також методів синтезу, систематизації, теоретичного моделювання та експертної оцінки визначено передумови та перспективи розвитку наукової та навчальної дисциплін з адаптивного фізичного виховання в галузі вітчизняного фізичного виховання неповносправних, розроблено методологію навчальної дисципліни "Адаптивного фізичного виховання" та концепцію даного виховання. Досліджено стан та актуальні питання галузі фізичного виховання неповносправних в Україні, її науково-методичне та кадрове забезпечення. Розкрито поняття адаптивного фізичного виховання, структуру та зміст підготовки фахівців у даній сфері і науково-методичне забезпечення цього процесу в США та Росії. Досліджено питання щодо фізичного виховання неповносправних в Україні. Розроблено методологію навчальної дисципліни "Адаптивне фізичне виховання" та визначено наукове підгрунтя, структуру та зміст цієї дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.147 р30 +
Шифр НБУВ: РА323123

Рубрики:

      
5.

Чудновець І.Б. 
Організаційно-економічний механізм формування життєзабезпечення населення в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Чудновець ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено, вдосконалено та систематизовано методологічні засади життєзабезпечення населення. Розроблено організаційно-економічний механізм життєзабезпечення в регіоні та визначено його головні соціально-економічні індикатори. Комплексно оцінено продуктивні сили Чернігівщини, їх потенційні можливості та перспективи розвитку. Запропоновано узагальнюючий показник, з використанням якого диференційовано структурні підрозділи регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-94 + У9(4Укр-4Чер)0-94
Шифр НБУВ: РА317781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чудненко В. О. 
Оцінка перекладення тягаря податку на прибуток підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. О. Чудненко ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вирішення актуального завдання розробки теоретичного, методологічного та методичного забезпечення дослідження механізму перекладення тягаря податку на прибуток підприємств на господарську діяльність підприємств. Розроблено концепцію оцінювання перекладення тягаря податку на прибуток підприємств. Обгрунтовано науково-методичний підхід до оцінювання перекладення податкового тягаря між власниками праці та капіталу в найкоротшому, коротко- та довгостроковому періодах. Встановлено науково-методичний підхід щодо оцінювання наслідків зміни ставки податку на прибуток для рівноваги на ринку товарів. Висвітлено загальні рекомендації щодо вдосконалення оподаткування прибутку підприємств, які включають необхідні заходи для підвищення економічної активності в Україні в коротко- та довгостроковому періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.871
Шифр НБУВ: РА377062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чуднявцев С.Є. 
Прогнозування постконтузійних дистрофічних змін сітківки та зорового нерва: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / С.Є. Чуднявцев ; Державна установа "Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України". — О., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше виявлено достовірне збільшення товщини сітківки травмованого ока у зовнішніх і центральному секторах на 7 - 11 мкм, що свідчить про розвиток набряку ретинальної тканини за рахунок процесу транссудації у парафовеолярній області макули та в фовеолі. У внутрішніх секторах, які відповідають безсудинній зоні макули, змін товщини сітківки не зафіксовано. Вперше виявлено, що контузія ока супроводжується достовірною зміною товщини перипапілярного шару нервових волокон на 10 мкм. Встановлено, що збільшення товщини цього шару у темпоральному секторі супроводжується зменшенням його у нижньому секторі, що обумовлено нерівномірним набряком сітківки, зокрема, шару нервових волокон, найбільш вираженим в області папіло-макулярного пучка. Доведено, що відсутність потовщення шару нервових волокон у сусідньому нижньому секторі зумовлена анатомічним відокремленням аксонів папіло-макулярного пучка від аксонів інших зон сітківки. Вперше виявлено достовірний зв'язок змін марфометричних показників макулярної області сітківки та диска зорового нерва у ранньому періоді після контузії ока і структурно-функціональних змін у віддаленому періоді, що свідчить про патогенетичне значення ранніх морфоструктурних змін у постконтузійному процесі та є підставою для прогнозування розвитку постконтузійних дистрофічних змін сітківки та зорового нерва у віддаленому періоді після контузії ока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.83 +
Шифр НБУВ: РА367713

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Чудний О.Ю. 
Трубний млин замкненого циклу з підвищеною швидкістю руху матеріалу, що подрібнюється: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / О.Ю. Чудний ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено питання збільшення продуктивності роботи трубного млина за рахунок підвищення швидкості руху матеріалу шляхом подачі крупки у першу камеру млина, а також підвищення якості цементу завдяки подачі поверхнево-активних речовин у сепаратор. Науково обгрунтовано вірогідність місця повернення крупки у першу камеру млина, де знаходиться найбільша кількість матеріалу того ж розміру, що і крупка, показано можливість такої подачі. Визначено продуктивність трубних млинів замкненого циклу з підвищеною швидкістю руху матеріалу. Одержано математичну модель руху двофазного турбулентного потоку в середовищі зі змінними характеристиками. Проведено експериментальні досліди та підтверджено відповідність їх результатів даним, одержаним завдяки теоретичним дослідженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.85 +
Шифр НБУВ: РА357396

Рубрики:

      
9.

Чудненко В. О. 
Публічне адміністрування сфери навколишнього природного середовища в умовах особливого періоду: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / В. О. Чудненко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження публічного адміністрування сфери навколишнього природного середовища в умовах особливого періоду.Доведено, що публічне адміністрування сфери навколишнього природнього середовища в умовах особливого періоду – це діяльність публічної адміністрації, наділені владними повноваженнями в межах встановленої нормативно-правовими актами компетенції, спрямованої на охорону та захист системи природних компонентів України, що природно існують на даній території і зазнають загроз та ушкоджень під час воєнних операцій та війни. Механізм публічного адміністрування сфери навколишнього природного середовища в умовах особливого періоду – це система взаємозалежних спеціальних засобів, що забезпечують публічне адміністрування публічною адміністрацією природних компонентів України, що природно існують на даній території і зазнають загроз та ушкоджень під час воєнних операцій та війни. Аргументовано доцільність розформування Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття і утворення Департаменту природно-заповідного фонду та Департаменту біорізноманіття, оскільки система управління збереженням біорізноманіття в Україні має складну, розгалужену й багаторівневу структуру. Доведено необхідність затвердження Стратегії державної програми протидії екоциду завданого воєнною агресією Росії проти України навколишньому природному середовищу України, якою запровадити систему фіксування всіх порушень у сфері охорони навколишнього природного середовища, що дозволить фіксувати реальний обсяг завданої шкоди та вжити найефективніших заходів для уникнення подальшого погіршення ситуації та відновлення екосистеми до безпечного стану - і для людини, і для дикої природи.^UIn the dissertation, a comprehensive and systematic study of the public administration of the environment in the conditions of a special period was carried out.It has been proven that the public administration of the natural environment in the conditions of a special period is the activity of a public administration endowed with powerful powers, within the limits of competence established by regulatory and legal acts, aimed at the protection and protection of the system of natural components of Ukraine that naturally exist in this territory and undergo threats and injuries during military operations and war. The mechanism of public administration of the surrounding natural environment in the conditions of a special period is a system of interdependent special means that ensure public administration by the public administration of natural components of Ukraine that naturally exist on this territory and are subject to threats and damage during military operations and war.The expediency of disbanding the Department of Nature Reserve Fund and Biodiversity and the creation of the Department of Nature Reserve Fund and the Department of Biodiversity is argued, as the management system of biodiversity conservation in Ukraine has a complex, branched and multi-level structure.The necessity of approving the Strategic State Program for countering the ecocide of the Russian occupiers of the natural environment of Ukraine has been proven. This program should introduce a system for recording all violations in the field of environmental protection, which will allow recording the real volume of damage caused and taking the most effective measures to avoid further deterioration of the situation and restore ecosystems to a safe state for both humans and wildlife.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського