Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАРАНК$<.>+<.>A=ЕМАНУИЛ$<.>+<.>A=ДИМИТР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Димитрова 
Епіфітні лишайники та мохоподібні як індикатори стану атмосферного повітря міста Києва: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Людмила Володимирівна Димитрова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-2К),022 + Е50*801.4(4УКР-2К) + Е522.2*80(4УКР-2К)
Шифр НБУВ: РА366211

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Димитрієва Н. Ф. 
Моделювання турбулентних течій розведених розчинів полімерів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Н. Ф. Димитрієва ; НАН України, Ін-т гідромеханіки. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено турбулентні течії з домішками високомолекулярних полімерів малої концентрації, які за великих чисел Рейнольдса здатні знижувати опір тертя. Проаналізовано структуру пристінної градієнтної течії за умов турбулентного режиму та механізм її зміни під впливом молекулярної ваги домішок полімеру та його концентрації в розчині. Розроблено математичну модель турбулентної течії розведеного розчину полімеру, основою якої є модель переносу напружень Рейнольдса для турбулентної течії ньютонівського розчинника. Визначено функціональну залежність значення ефекта Томса від концентрації та молекулярної ваги полімеру. Запропоновано напівемпіричну модифікацію констант моделі переносу напружень Рейнольдса, що враховує вплив фізичних властивостей полімеру на зміну механізму турбулентної дифузії та перерозподілу пульсаційної енергії між компонентами тензора напружень Рейнольдса. Визначено характеристики турбулентного примежового шару розведеного розчину полімеру. Показано домінуючу роль впливу домішок полімерів на зміну інтенсивності енергетичного обміну між компонентами турбулентних напружень, яке пояснює збільшення анізотропії, зменшення породження енергії турбулентності, що призводить до зниження опору в потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.61 + В253.320.43,022
Шифр НБУВ: РА382413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Димитрієв А.С. 
Розвиток теорії внутрішкільного управління в Україні в другій половині ХХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А.С. Димитрієв ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток теорії внутрішкільного управління в Україні у другій половині XX ст. Визначено основні соціально-історичні чинники, що впливали на розвиток школознавства в Україні. Встановлено критерії оцінки стану теорії внутрішкільного управління. Запропоновано періодизацію розвитку школознавства в Україні. Визначено основні тенденції розвитку теорії внутрішкільного управління та перспективи подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41 + Ч33(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА331350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Димитров М.Ф. 
Роль сучасних професійних громадських організацій України у формуванні спеціалістів (філософсько-освітній аспект): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / М.Ф. Димитров ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Зазначено, що наявність у суспільстві багатоваріантної сукупності різних за своїм спрямуванням молодіжних об'єднань свідчить про рівень його демократичного, толерантного ставлення до прояву соціальної самотворчості молоді, яка має реалізовуватися у межах правового, конституційного простору. За допомогою мережі молодіжних громадських організацій та їх структур держава має змогу сприяти самореалізації молоді. Доведено ефективність функціонування професійної компетентності майбутнього спеціаліста засобами позанавчальної роботи у професійно орієнтованих громадських організаціях. Запропоновано співпрацю органів державної влади, вищих навчальних закладів і молодіжних громадських організацій розглядати як чинники, що визначають нову філософію освіти, оскільки активно впливають на формування особистості та здійснення державної молодіжної політики. Участь молодих громадян у діяльності своїх професійно орієнтованих громадських організацій підвищує їх суспільну активність, прискорює соціальне становлення та професійний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ф79(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343520

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Димитрова Л.М. 
Філософія історії як світоглядна і методологічна парадигма: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Л.М. Димитрова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 42 с. — укp.

Дається аналіз головних теоретико-методологічних засад і сучасних наукових метапарадигм, на яких базується філософія історії, а також простежується багатовіковий процес формування цих засад, досліджуються етнічний і есхатологічний аспекти філософсько-історичних підходів. Здійснена теоретична реконструкція процесу генези, становлення і розгортання філософської рефлексії стосовно історичних реалій, починаючи з часів Античності і до сьогодення. Проаналізовані найбільш значні концепції філософської інтерпретації історії в ХХ-му столітті, такі, як морфологія історії О.Шпенглера, концепція локальних цивілізацій А.Тойнбі, історіософські погляди П.Сорокіна, теорія етногенезу Л.М.Гумильова як проявів домінантного в нашому столітті історіоциклізму. Значна увага приділяєтья евристичній і прогностичній ролі історіософської інтенціональності в національному філософському спадку для розбудови української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6в

      
6.

Димитрюк В.М. 
Формування та функціонування мережі залізниць Буковини Австро-Угорського періоду: 1866 - 1918: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.М. Димитрюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Встановлено цілісну картину формування та функціонування мережі залізниць Буковини австро-угорського періоду (1866 - 1918 рр.), розкрито значення цієї мережі для народного господарства та визначено основні етапи її розвитку. Охарактеризовано грунтові дороги Буковини кінця XVIII - початку XIX ст. як своєрідні попередники залізничних колій, описано проект першої дерев'яної колійної дороги як приклад боротьби за впровадження залізниць на Буковині. З'ясовано чинники спорудження першої залізничної магістралі на Буковині - Львів - Чернівці, висвітлено будівництво залізниці Львів - Чернівці - Ясси, встановлено їх міжнародне значення. Проаналізовано особливості формування та функціонування локальних (місцевих) залізниць на Буковині, надано їх економічну характеристику, встановлено народногосподарське значення, проаналізовано взаємовідносини з державою та банками. Доведено, що створення мережі залізниць на Буковині означеного періоду відчутно прискорило розвиток капіталізму та народногосподарського комплексу у буковинському краї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-24
Шифр НБУВ: РА330634

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського