Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (93)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАТИЛ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=БРОНІСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шатилович К.Л. 
Диференційований підхід до надання допомоги при розладах стану функціональної системи мати-плацента-плід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.Л. Шатилович ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію надання допомоги за гіпоксичних станів у перинатальній медицині шляхом розробки нових підходів щодо комплексної оцінки та диференційованої терапії розладів гомеостазу функціональної системи мати - плацента - плід (ФСМПП). Виявлено, що одніє з причин високих показників перинатальної смертності у разі розладів стану ФСМПП є похибки у проведенні оцінки умов життєдіяльності плода, несвоєчасна діагностика прогресування фетального дистресу або необгрунтована активізація акушерської тактики. Встановлено особливу діагностичну прогностичну цінність за розладів стану ФСМПП таких біопараметрів, як варіабельність частоти серцевих скорочень, кількість генералізованих і дихальних рухів плода, індекс амніотичної рідини, індекси судинного опору в матковій та спіральній артеріях, артерії пуповини та середній мозковій артерії плода. Доведено, що доплерометричне дослідження матково-плацентарного кровообігу та плодово-плацентарного кровообігу має суттєве значення під час вибору тактики ведення вагітних з розладами стану ФСМПП. У разі наявності компенсованого дистресу плода, зниженні тільки МПК та терміні гестації до 34-х тижнів виправдано консервативно-вичікувальне ведення вагітності з проведенням моніторингу стану ФСМПП. Ізольоване порушення ППК незалежно від гестаційного терміну, а також поєднання зміни МПК та ППК після 34-х тижнів вагітності виявлено у разі загрози гіпоксичного ураження плода. Показано роль порушення МПК у розладах підготовки материнського організму до пологів і виникненні аномалій родової діяльності. На підставі результатів комплексного вивчення доплерометричних, ехографічних і кардіотахографічних параметрів розроблено шкалу для визначення стану ФСМПП, в якій виключається імовірність домінуючого впливу одного показника на загальну оцінку. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено доцільність диференційованого підходу щодо надання допомоги у разі розладів стану ФСМПП. Показано, що дотримання основних принципів алгоритму пренатального моніторингу за розладів стану ФСМПП дозволяє знизити перинатальну захворюваність в 2,6 і смертність в 3 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 +
Шифр НБУВ: РА344709

Рубрики:

      
2.

Шатило В.Й. 
Медико-соціальне обгрунтування системи медичного забезпечення хворих на парентеральні вірусні гепатити B і C: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.Й. Шатило ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано медико-соціальну значимість патології - парентерального вірусного гепатиту - її важливих наслідків та швидкого розповсюдження - зокрема, молоді та людей працездатного віку. На підставі комплексного соціально-гігієнічного дослідження встановлено неадекватність існуючої системи організації медичної та та медико-профілактичної допомоги пацієнтам з хронічними парентеральними вірусними гепатитами. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено до практичної охорони здоров'я якісно нову систему, яка дозволила за зберігання наявних елементів існуючої системи, ввести до неї та функціонально поєднати їх між собою. На підставі результатів впровадження підтверджено її високу медичну й економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.1 + Р194.16-3 +
Шифр НБУВ: РА348811

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Шатило О. А. 
Механізми забезпечення національних інтересів в інвестиційній сфері геоекономічних процесів: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. А. Шатило ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто завдання щодо забезпечення національних економічних інтересів в Україні, узагальнено напрацювання вітчизняних і зарубіжних дослідників у даній сфері. Встановлено, що в чинному законодавстві відсутнє безпосереднє визначення національних економічних інтересів, не наводиться їх класифікація. Досліджено аналіз розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності як ключовий елемент забезпечення національних інтересів в інвестиційній сфері. З'ясовано, що на цей час в Україні не проводиться єдина та послідовна інноваційно-інвестиційна політика. Обгрунтовано необхідність переходу до активної державної політики регулювання інноваційно-інвестиційних процесів. Наведено пропозиції з вдосконалення чинної нормативно-правової бази інноваційно-інвестиційної діяльності, організаційних та економічних заходів підтримки просування вітчизняних інновацій, а також класифікацію національних інтересів за галузевою ознакою та примірний перелік національних економічних інтересів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА382340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шатило В.Б. 
Механізми зниження стійкості людей літнього віку до дії стресових чинників та можливі шляхи корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / В.Б. Шатило ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2001. — 38 с. — укp.

На підставі комплексного обстеження 400 здорових людей різного віку визначено механізми зниження стійкості організму літніх людей до дії стресових чинників. Розроблено засоби корекції надмірних стресових реакцій серцево-судинної системи для зазначеної категорії осіб. Встановлено, що зниження стійкості організму літніх людей за умов стресового фізичного навантаження зумовлене недостатністю периферійної ланки гіпофізарно-надниркової системи, аеробних механізмів одержання енергії, значним посиленням симпатичної активності на тлі послаблення парасимпатичних і барорефлекторних впливів на серцево-судинну систему (ССС), низьким рівнем фізичної тренованості. Розроблено підходи до визначення оптимальної інтенсивності та тривалості фізичних навантажень для людей похилого віку. Доведено, що стрес-протекторний ефект спричиняють фізичні тренування тривалістю понад 3 міс., бета-адреноблокатор анаприлін, геропротекторні засоби - пептидні препарати тимуса й епіфіза, комплекс препаратів метаболічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА316462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шатилович Н. В. 
Удосконалення діагностично-профілактичних заходів при звичному невиношуванні вагітності невизначеної етіології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. В. Шатилович ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Одержано нові дані про особливості гестаційної трансформації матково-плацентарного кровоплину за неускладненого перебігу I триместру вагітності. Доведено роль зниження інвазивної активності цитотрофобласту, розладів перебудови спіральних артерій у матково-плацентарні судини в етіології звичайних викиднів. З'ясовано діагностично-прогностичну цінність ехографічного дослідження тонусу міометрію, величини порожнини матки та її передньо-заднього розміру, довжини шийки матки й її діаметра на рівні внутрішнього вічка, розмірів внутрішнього діаметра плідного яйця та куприко-тім'яного розміру плода у разі загрози переривання вагітності. Запропоновано оригінальну наукову концепцію технології допомоги у разі ідіопатичного звичайного викидня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12
Шифр НБУВ: РА383975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського