Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАЦЬК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шацька З.Я. 
Адаптивний механізм реалізації стратегії підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / З.Я. Шацька ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення, прикладні рекомендації щодо формування та впровадження адаптивного механізму (АМ) реалізації стратегії на підприємстві. Досліджено розвиток теорії та практики стратегічного управління від зародження наукових шкіл стратегії до сучасних поглядів вітчизняних і зарубіжних науковців. Проаналізовано досвід вітчизняних і зарубіжних підприємств стосовно реалізації даної стратегії. Описано АМ стратегії підприємства з метою забезпечення безперервного процесу прийняття своєчасних управлінських рішень стосовно стратегічних змін відповідно до впливів зовнішнього середовища та протиріч, що виникають між зовнішнім і внутрішнім середовищами у процесі реалізації корпоративної стратегії підприємства. Запропоновано поетапну методику впровадження на підприємстві АМ. Надано оцінку ефективності АМ реалізації стратегії з використанням методів економічної доданої вартості (EVA), SPASE-аналізу. Проведено апробацію АМ реалізації стратегії на підприємствах легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА367802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шацький В.В. 
Підвищення якості функціонування механізованих процесів приготування кормів на молочних фермах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.В. Шацький ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сільськ. госп-ва". — Глеваха, 2004. — 42 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методологію оптимізації технологічних рішень, параметрів механізованих процесів і технічних засобів приготування кормів, що забезпечують задані рівні якості приготування їх на фермі та продуктивність тварин, а також ефективність виробництва продукції тваринництва на етапі проектування. Виробництво тваринницької продукції розглянуто як складну багаторівневу біотехнічну систему виробничих процесів етапів життєвого циклу її продукції з елементами виробництва, які також проходять ці етапі. Створено математичні моделі технологічних процесів дозованої видачі подрібнених стеблових та сипких кормів, мікронізації соєвих бобів, механічної очистки коренеплодів та приймання грубих стеблових кормів з самоскидних транспортних засобів підвищеної місткості. Запропоновано метод оптимізації, обгрунтовано параметри процесів, розроблено та створено обладнання для приготування кормів, які забепечують підвищення їх якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.91 +
Шифр НБУВ: РА334646

Рубрики:

      
5.

Шацький І.В. 
Поезія О.Ольжича: суб'єктна сфера, засоби вираження: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Шацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено поетичну спадщину О.Ольжича в аспекті її суб'єктивної організації, розглянуто засоби вираження авторської свідомості-чуттєвості. Обгрунтовано твердження про неперехідну вагомість категорії ліричного героя, його характеру як духовно-психологічного креативного центру суб'єктної сфери. Вперше досліджено засоби творення художньої цілості на поетологічному рівні. Проаналізовано особливості втілення категорій ліричного героя, його характеру, їх еволюції та взаємозв'язку з образом власне автора у суб'єктній сфері лірики та ліро-епосу О.Ольжича. Розглянуто засоби художнього втілення "естетики чину", досліджено особливості ідеостилю Ольжича-поета, його світовідчуття, висвітлено історичний, літературний і філософський контексти творчості митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ=411.4)-4 Ольжич, О. 535 + Ш5(411.4=4ЧЕХ)-4 Ольжич, О. 535 +
Шифр НБУВ: РА355544

Рубрики:

      
6.

Шацька Е. Ш. 
Стратегія інноваційного розвитку підприємств виноградарства і плодівництва Автономної Республіки Крим: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Е. Ш. Шацька ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні основи розробки стратегії інноваційного розвитку підприємств виноградарства та плодівництва АР Крим. Розкрито теоретичні передумови формування стратегій інноваційного розвитку, викладено теоретичні та методологічні основи формування інноваційної стратегії розвитку підприємств. Обгрунтовано особливості змісту інноваційних стратегій та загальні принципи та підходи щодо їх реалізації. Проведено оцінювання сучасного стану та встановлено тенденції розвитку інноваційної діяльності підприємств галузі виноградарства та плодівництва регіону, оцінено рівень розвитку інноваційного потенціалу АР Крим та його використання підприємствами вказаної галузі, виявлено фактори, які перешкоджають впровадженню інновацій. Запропоновано рекомендації щодо позитивних змін в інноваційному розвитку за рахунок залучення інвестицій, розроблено організаційно-економічний механізм формування стратегії інноваційного розвитку, обгрунтовані підходи щодо підвищення ефективності інновацій в підприємствах галузі виноградарства та плодівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)325.154.11 + У9(4УКР-6КРИ)325.154.2
Шифр НБУВ: РА378014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Щербій А. Б. 
Гранична рівновага пологих оболонок з тріщинами за наявності гнучкого покриття. / А. Б. Щербій. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено вплив одностороннього гнучкого покриття на напружено-деформований стан та граничну рівновагу пологих оболонок з тріщинами. В рамках класичної теорії оболонок Кірхгофа-Лява тріщина в оболонці з гнучким покриттям трактується як розріз, береги якого з'єднані шарнірно у лицьовій поверхні оболонки. Сформульовано задачу статики пологої оболонки із взаємопов'язаними крайовими умовами на розрізі. Методом сингулярних інтегральних рівнянь побудовано асимптотичні розв'язки для оболонок довільної форми з тріщиною вздовж лінії кривини та числові розв'язки для сферичної та циліндричної оболонок. Визначено діапазон застосовності асимптотичних результатів. Досліджено взаємодію колінеарних тріщин у оболонках з покриттям. Для оцінки граничної рівноваги вкритих оболонок з тріщинами запропоновано використовувати два критерії: енергетичний критерій крихкого розтріскування оболонки та класичний критерій міцності покриття. Виявлено, що підкріплення оболонок ззовні є вигіднішим, ніж зсередини.^UThe influence of the one-sided flexible coating on the stress-strain state and the limit equilibrium of cracked shallow shells are studied in the thesis. Within the framework of the classical Kirchhoff-Love theory of shells, a crack in a shell with a flexible coating is interpreted as a cut, the edges of which are hinged at the front surface of the shell. The problem of statics of shallow shell with connected boundary conditions on the cut is formulated. The asymptotic solutions for coated shells of arbitrary shape with a crack along the line of curvature and numerical solutions for a spherical shell with a meridional crack and a cylindrical shell with a longitudinal or circumferential crack are constructed by singular integral equations method. The range of applicability of the asymptotic results is determined. The interaction of collinear cracks in shells with a coating is investigated. To assess the limit equilibrium of coated cracked it is proposed to use two criteria: the energy criterion for brittle fracture of the shell and the classical criterion for the coating strength. It was found that the reinforcement of the shell from the outside is more advantageous than from the inside.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шацька З. Я. 
Інтеграційний розвиток підприємництва агропромислового сектору національної економіки: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.03 / З. Я. Шацька. — Б.м., 2024 — укp.

Метою дисертаційної роботи є розроблення теоретико-методологічних і науково-практичних основ формування та розвитку підприємництва в агропромисловому секторі національної економіки на засадах інтеграції.В роботі вперше відповідно до сформульованих завдань дослідження запропоновано науково-методологічний підхід дослідження та аналізу інтеграційного розвитку підприємництва в агропромисловому секторі національної економіки, який базується на посиленні взаємодії між суб’єктами підприємництва, владою, науковими та освітніми установами задля формування агропродовольчого ланцюга та забезпечення формування регіональної агропромислової агломерації, що створює наукове підґрунтя для підвищення рівня ВВП в агропромисловому секторі. Розроблено концептуальну модель інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, базисом якої слугує науково обґрунтована необхідність активізації співпраці між учасниками інтеграційного розвитку підприємництва, що надасть можливість суб’єктам агропромислової підприємницької інтеграції підвищити ефективність виробництва в регіональних агропромислових агломераціях, посилити соціально-економічний розвиток регіонів. Запропоновано організаційно-економічний механізм інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, що дозволить доповнити ланки агропродовольчих ланцюгів та сформувати агропромислові агломерації на регіональному рівні. Доповнено понятійно-категоріальний апарат у сфері інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, що дозволило синергетично поєднати їх у визначеннях понять «інтеграційний розвиток підприємництва», «агропромислова підприємницька інтеграція» та «суб’єкт агропромислової підприємницької інтеграції». Це створює наукову базу формування дієвих механізмів здійснення підприємницької діяльності в агропромисловому секторі в умовах обмеженості доступу до вичерпних ресурсів та впливу глобалізаційних процесів. Удосконалено методологію оцінювання ефективності інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, що надало можливість удосконалити модифіковану виробничу функцію Кобба-Дугласа для агропромислового сектору та спрогнозувати рівень зростання ВВП в агропромисловому секторі під впливом інтеграційного розвитку підприємництва. Доповнено систему чинників, що впливають на інтеграційний розвиток підприємництва в агропромисловому секторі, що дозволило визначити системоутворюючі, структуроутворюючі та процесоутворюючі чинники, а також здійснити моніторинг стану інтеграційного розвитку підприємництва. Ідентифіковано науково-методичний інструментарій аналізування ключових сфер інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, що створює підґрунтя для поглиблення взаємодії між цими сферами та сприяє активізації розвитку підприємництва. Удосконалено методику оцінювання стану інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, що надало можливість узагальнити перспективи інтеграційного розвитку підприємництва з акцентуванням на сучасну динаміку його розвитку в Україні в умовах воєнного стану. Доповнено принципи управління інтеграційним розвитком підприємництва агропромислового сектору національної економіки, що надає змогу комплексно оцінити та активізувати цей процес в контексті формування суб’єктів агропромислової підприємницької інтеграції. Удосконалено методичні підходи до визначення перспектив відновлення та інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, які надають можливість здійснити оцінку привабливості регіону, що сприятиме відновленню та активізації підприємництва в агропромисловому секторі в умовах військового екоциду та післявоєнного відновлення країни. Отримала подальший розвиток систематизація наукових підходів до дослідження процесу інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, що надало змогу сформувати нову парадигму управління суб’єктами агропромислової підприємницької інтеграції для активізації підприємництва. Проаналізовано наукові підходи дослідження процесів інтеграційного розвитку підприємництва в агропромисловому секторі, що надає змогу виявити та використати моделі забезпечення інтеграційного розвитку підприємництва в агропромисловому секторі. Отримав подальший розвиток методичний підхід до оцінювання впливу військового екоциду на інтеграційний розвиток підприємництва в агропромисловому секторі національної економіки, що сприятиме активізації підприємництва та відновленню агропромислового сектору в умовах післявоєнних реалій в Україні. Сформовано рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правової бази інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору, які базуються на особливостях функціонування суб’єктів агропромислової підприємницької інтеграції та можливостях формування регіональних агропромислових агломерацій на основі розроблення стратегії післявоєнного відновлення та інтеграційного розвитку підприємництва агропромислового сектору України.^UThe purpose of the dissertation is to develop the theoretical-methodological and scientific-practical foundations of the formation and development of entrepreneurship in the agro-industrial sector of the national economy on the basis of integration.In the work, for the first time, in accordance with the formulated research objectives, a scientific-methodological approach to research and analysis of the integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector of the national economy is proposed, which is based on strengthening the interaction between business entities, the government, scientific and educational institutions for the formation of agro-food chain and ensuring the formation of a regional agro-industrial agglomeration, which creates a scientific basis for increasing the level of GDP in the agro-industrial sector. A conceptual model of the integration development of entrepreneurship in the agro-industrial sector has been developed, the basis of which is the scientifically substantiated need to intensify cooperation between the participants of the integration development of entrepreneurship, which will provide an opportunity for the subjects of agro-industrial entrepreneurial integration to increase the efficiency of production in regional agro-industrial agglomerations, to strengthen the socio-economic development of the regions. An organizational-economic mechanism for the integration development of entrepreneurship in the agro-industrial sector is proposed, which will allow to supplement the links of agro-food chains and agro-industrial agglomerations at the regional level. The conceptual-categorical apparatus in the field of integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector was supplemented, which made it possible combine them in the definitions "integrative development of entrepreneurship", "agro-industrial entrepreneurial integration" and "subject of agro-industrial entrepreneurial integration". This creates a scientific basis for the formation mechanisms for the implementation of entrepreneurial activities in the agro-industrial sector in conditions of limited access to exhaustive resources and the influence of globalization processes. The methodology for evaluating the effectiveness of the integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector was improved, which made it possible to improve the modified Cobb-Douglas production function for the agro-industrial sector and to forecast the level of GDP growth in the agro-industrial sector under the influence of the integrated development of entrepreneurship. The system of factors affecting the integrative development of entrepreneurship in the agro-industrial sector was supplemented, as well as to monitor the state of the integrative development of entrepreneurship. A scientific-methodological toolkit for analyzing key spheres of integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector has been identified, which creates the basis for deepening the interaction between these spheres and contributes to the activation of entrepreneurship development. The method of assessing the state of integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector was improved, which made it possible to generalize the prospects of integrated development of entrepreneurship with an emphasis on the modern dynamics of its development in Ukraine under martial law. The principles of managing the integration development of entrepreneurship in the agro-industrial sector have been supplemented, which makes it possible to comprehensively evaluate and activate this process in the context of the formation of subjects of agro-industrial entrepreneurial integration. Methodical approaches to determining prospects for recovery and integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector have been improved, which provide an opportunity to assess the attractiveness of the region, which will contribute to the restoration and activation of entrepreneurship in the agro-industrial sector in the conditions of military ecocide and post-war reconstruction of the country. The systematization of scientific approaches to the study of the process of integration development of entrepreneurship in the agro-industrial sector received further development. Scientific approaches to researching the processes of integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector have been analyzed, which makes it possible to use models for ensuring the integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector. The methodical approach to assessing the impact of military ecocide on the integrated development of entrepreneurship in the agro-industrial sector has received further development. Recommendations for improving the regulatory and legal framework for the integration development of agro-industrial sector entrepreneurship have been formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського