Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (509)Книжкові видання та компакт-диски (271)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕЙК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ПАВЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Шейкіна Н.В. 
Амплітудно-частотні залежності дії комбінованих магнітних полів на гравітропичну реакцію та випромінювання рослин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Шейкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив комбінованих магнітних полів (КМП) на біооб'єкти, генерацію електромагнітного поля (ЕМП) біооб'єктами, а також взаємодію цих явищ з використанням високочастотної техніки екранування, зокрема, надпровідної. ЕМП, що генерується біооб'єктами, реєстровано за допомогою ферозондового та СКВІД магнітометрів. Вивчено вплив КМП на біологічний процес - гравітропічну реакцію (ГТР) коренів крес-салату. За результатами дослідження виявлено, що біологічний ефект залежить від змінної складової КМП. Одержані дані дозволяють зробити припущення, що ці іони беруть участь у процесі ГТР, що підтверджується результатами світлової мікроскопії. Виявлено поріг впливу постійного МП на ГТР. Проведено вимірювання власного МП об'єкту та показано, що воно може суттєво викривлятися зовнішніми предметами. Проведено розрахунки таких викривлень для металу, діелектрика, магнетика та надпровідника. Розрахункові значення добре збігаються з виміряними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА364083

Рубрики:

      
2.

Шейкіна О.Г. 
Електроосадження цинку із розбавлених слабокислих електролітів імпульсним струмом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Г. Шейкіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню нових технологічних процесів електроосадження цинку із низькоконцентрованих, зокрема, слабокислих, електролітів. Вивчена кінетика катодних процесів електроосадження металу із розбавлених електролітів при сумісному використанні поверхнево-активних речовин типу "ДХТІ" та імпульсного поляризуючого струму. Встановлені закономірності впливу параметрів поляризуючого струму різних форм на основні технологічні показники процесу осадження одношарових (масивних) цинкових покриттів. Одержано із одного електроліта і електролізера та досліджено багатошарові мікрошарові цинкові осади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5

Рубрики:

      
3.

Шейко В.М. 
Історико-культурологічні концепції цивілізаційної еволюції в добу глобалізму (кінець ХІХ - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02; 17.00.01 / В.М. Шейко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 36 с. — укp.

З використанням комплексу літературних джерел системно проаналізовано історико-культурологічні концепції еволюції цивілізації за умов глобалізму наприкінці ХІХ - початку ХХІ ст. Вперше у всесвітній історико-культурологічній теорії науково визначено та обгрунтовано парадигми генези континууму культур і планетарної цивілізації, співіснування культур і поліетносфери у глобальному розвитку людства. Розроблено методологію дослідження культурологічних трансформацій різних етносів, зокрема українського, а також охарактеризовано можливості синергетичної парадигми під час розгляду всесвітнього історико-культурного процесу. Запропоновано вдосконалену класифікацію глобальних проблем планетарної макроцивілізації. Доведено, що наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. разом із формуванням глобальної системи склалася і планетарна цивілізація, яка в подальшому трансформується із техногенної в інформаційну. Особливу увагу приділено проблемам історії становлення та розвитку української культури у всесвітньому контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-7
Шифр НБУВ: РА318203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шейко Н. В. 
Історія наукової думки з механізації подрібнення кормів у тваринництві: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Н. В. Шейко ; Держ. наук. с.-г. б-ка НААН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено спеціальне комплексне дослідження історії наукової думки з механізації подрібнення кормів у тваринництві. Розроблено періодизацію історії наукової думки зі створення засобів подрібнення кормів. Розкрито історичні аспекти еволюції структури засобів подрібнення кормів. Проведено аналіз розвитку наукової думки в запатентованих оригінальних технічних рішеннях конструкцій подрібнювачів кормів. Вдосконалено бібліографію наукових розробок вчених в частині доповнення джерельної бази маловідомими документами та матеріалами з механізації подрібнення кормів у тваринництві. Висвітлено напрям наукової роботи з історії становлення вдосконалення конструкцій засобів подрібнення кормів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.91 г
Шифр НБУВ: РА376025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шейко С.Ю. 
Методи синтезу та властивості оптично активних амінофосфонових і гідроксифосфонових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.Ю. Шейко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено стереохімію реакцій Пудовика, Кабачника - Філдса, Абрамова, реакції приєднання хіральних ді- та триалкілфосфатів до основ Шиффа та сполук, що містять активований C=C зв'язок. Виявлено ефект подвійної асимеричної індукції в реакції приєднання диметилфосфіту до основ Шиффа. Синтезовано та виділено в індивідуальному стані ряд нових оптично активних функціоналізованих фосфонових кислот та їх похідних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.24
Шифр НБУВ: РА317223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шейкін С.Є. 
Наукові основи технологічного управління мікрорельєфом поверхні та зміцненням поверхневого шару при деформуючому протягуванні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / С.Є. Шейкін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено наукові засади технологічного керування процесами створення мікрорельєфу поверхні та та зміцнення поверхневго шару за деформуючого протягування деталей. Запропоновано математичні моделі, які дозволяють керувати висотою мікронерівностей обробленої поверхні за деформуючого протягування, а також параметрами деформаційного зміцнення поверхневого шару (мікротвердістю, глибиною), з ухуванні положення, за яким розподіл інтенсивності напруг за глибиною поверхневого шару має нелінійний характер. Розроблені моделі дають змогу керувати величиною використаного ресурсу пластичності у цьому шарі у разі обробки деталей різної товстостінності. Установлено, що за деформуючого протягування за кількості циклів деформування до двох висота мікронерівностей залежить лише від механічних характеристик оброблюваного металу та середнього контактного тиску на контактних поверхнях. За кількості циклів обробки більше двох висоту мікронерівностей обробленої поверхні зумовлює також сумарна питома робота тертя на контактних поверхнях. Виявлено закономірності впливу технологічних факторів процесу (робочого кута інструменту, кількості циклів деформування) за умови нелінійної зміни інтенсивності напруг за глибиною поверхневого шару на напружено-деформований стан локальної області пластичного деформування і, як наслідок, мікротвердість, глибину, використаний ресурс пластичності шару деформаційного зміцнення за деформуючого протягування деталей з нескінченною товщиною стінки. Установлено, що у разі обробки деталей з кінцевою товщиною стінки форма зони локального пластичного деформування відповідає схемі, що має місце під час обробки заготовки з нескінченною товщиною стінки. За цих умов закономірності механіки формування зміцненого поверхневого шару деталей з кінцевою товщиною стінки відповідають установленим закономірностям у разі обробки деталей з нескінченною товщиною стінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К636-1 +
Шифр НБУВ: РА355887

Рубрики:

      
7.

Шейко І.В. 
Нові технології та обладнання для індукційної плавки металів і сплавів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / І.В. Шейко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено фізичну модель системи індуктор - кристалізатор - завантаження та методику досліджень, які дають змогу визначати виділення тепла й електричні втрати в елементах системи. Установлено залежність між тепловими втратами в секційному кристалізаторі, температурою металевої ванни та висотою наплавленого зливка. Показано, що теплові втрати в кристалізаторі лінійно зростають за умов підвищення температури металевої ванни, а у разі збільшення висоти наплавленого зливка ця залежність має характер близький до експоненціального. Установлено взаємозв'язок технологічних режимів процесу індукційної плавки в секційному кристалізаторі (ІПСК) з геометричними та тепловими параметрами металевої ванни. Показано, що об'ємом металевої ванни та її температурою можна управляти шляхом зміни частоти струму на індукторі. Запропоновано критерії оцінки геометричних параметрів відтиснутої частини ванни: коефіцієнт форми і відносний об'єм ванни, що дає змогу порівняти параметри ванни для різних діаметрів кристалізатора. Описано механізм утворення дефектів поверхні зливків, на базі якого розроблено методи їх запобігання шляхом підвищення частоти струму. Визначено особливості й описано механізм плавлення витратних заготовок у разі ІПСК, а також оптимальні співвідношення між масою порції шихти, обсягом металевої ванни й інтервалом подачі порцій. Установлено кінетичні закономірності випару легкоплавких домішок за умов ІПСК. Досліджено кінетику випару легуючих елементів з високою пружністю пари на прикладі цинку під час переплаву латуні у плазмово-індукційній печі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.1 +
Шифр НБУВ: РА325453

Рубрики:

      
8.

Шейко В. І. 
Патогенетичні взаємозв'язки функцій системи імунітету і діяльності центральної нервової системи у людей з короткозорістю, які мешкають у промисловому регіоні: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.04 / В. І. Шейко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання взаємозв'язків системи імунітету та вищої нервової діяльності у людей з набутою короткозорістю середнього ступеня, а також імуностимуляції й її впливу на діяльність центральної нервової системи. Імунореабілітацію проведено імунотропними препаратами центральної дії вілозеном і тимогеном, а також використовували поліхроматичне видиме та інфрачервоне світло як імуностимулюючий засіб. У разі вживання вілозену та тимогену в осіб з набутою короткозорістю середнього ступеня вивчено зміни в показниках імунного статусу та нейродинамічних функціях, які характеризували стан діяльності центральної нервової системи. Встановлено, що вживання вілозену протягом 14-ти діб і тимогену протягом 3-х діб та опромінення поліхроматичним видимим та інфрачервоним світлом протягом 10-ти діб носило імунореабілітаційний характер у короткозорих осіб, тому що короткозорість супроводжувалась імунними порушеннями І - ІІІ ступеня. Встановлено, що імуностимуляція викликала односпрямовані позитивні зміни в показниках функціональної рухливості нервових процесів. За умов імуностимуляції встановлено кореляційні зв'язки між показниками системного імунітету неспецифічного антиінфекційного захисту організму та функціональною рухливістю нервових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-37 + Р252.325 + Р252.797
Шифр НБУВ: РА379073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шейко В.Д. 
Прогнозування та профілактика поліорганної недостатності у постраждалих з поєднаними торакальними та абдомінальними ушкодженнями при політравмі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Д. Шейко ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 30 с. — укp.

З використанням сучасних методів дослідження виконано комплексне вивчення змін основних клінічних, функціональних і метаболічних параметрів гомеостазу, на підставі багаторівневого статистичного аналізу встановлено ступінь їх взаємозв'язку з характером перебігу травматичної хвороби, ускладнень, органних і поліорганної дисфункцій, причини незадовільних результатів лікування в потерпілих з поєднаними торакальними і абдомінальними ушкодженнями у разі політравми. Встановлено, що провідними чинниками, які визначають характер і наслідки травматичної хвороби в даних потерпілих є тяжкість політравми та тяжкість функціональних розладів основних систем життєзабезпечення в гострому посттравматичному періоді. Запропоновано та впроваджено до практики нові способи оцінки тяжкості політравми, стану потерпілих з прогнозуванням наслідків, а також прогнозування розвитку поліорганної дисфункції, на підставі яких розроблено нові підходи до визначення хірургічної тактики, що дозволило значно покращати результати лікування цієї категорії потерпілих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.13 +
Шифр НБУВ: РА324207

Рубрики:

      
10.

Шейко С.О. 
Просторово-часові характеристики поля, розсіяного турбулентною атмосферою, та їх вплив на параметри радіотехнічних систем вимірювання профілю вітру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / С.О. Шейко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Одержано числові оцінки впливу просторово-часових характеристик поля, розсіяного турбулентною атмосферою, на коефіцієнт спрямованої дії приймальних антен радіолокаційних систем (РЛС) вимірювання профілю вітру та середньоквадратичну помилку оцінювання середньої частоти і ширини спектра відбитих сигналів. Зазначено, що дослідження базуються на представленні об'єму розсіяння у вигляді сукупності парціальних джерел вторинного випромінення - лінійних гратів. Проведено теоретичний аналіз, визначено статистичні характеристики джерел вторинного випромінення та розсіяного поля. Розраховано втрати підсилення приймальних антен. Шляхом імітаційного моделювання визначено величину розширення спектра відбитих сигналів за умов дрібномасштабних змін структури середовища. Зазначено, що одержані результати дозволяють уточнити розрахунок тактико-технічних характеристик систем, зменшити енергетичні втрати, підвищити точність вимірювань метеорологічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-045 + Д242.147 +
Шифр НБУВ: РА330093

Рубрики:

      
11.

Шейко Ю.П. 
Розподіл вуглецю по фазах і станах у гартованих, підданих термоциклуванню і відпущених сталях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Ю.П. Шейко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано класифікацію фаз і станів вуглецю в сталях. Встановлено концентраційну залежність питомої намагніченості залізо-вуглецевого мартенситу. Вдосконалено розрахункові методики диференційного термомагнітного та диламертичного аналізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043
Шифр НБУВ: РА312832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шейко Р.В. 
Соціальний статус працівника органів внутрішніх справ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Р.В. Шейко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації розкривається поняття "соціальний статус працівника органів внутрішніх справ", пропонується система показників для його вимірювання, приводяться результати емпіричних досліджень престижу міліцейської професії в сучасному українському суспільстві, а також рівень його самооцінки з боку працівників органів внутрішніх справ. Результати досліджень дозволяють зробити висновок, що, з одного боку, міліція є силовою структурою, яка у змозі захистити інтереси тих, хто цього потребує. З другого боку, респонденти відмітили такі характеристики міліції як бюрократизм, грубість, байдужість до проблем населення, які не сприяють ефективності діяльності ОВС. Негативні оцінки української міліції превалюють серед населення і не зв'язані з їх соціальним статусом. Більшість розділяє думку, що міліція не заінтересована у захисті їх інтересів. Принцип, коли основним напрямком діяльності міліції повинна бути повага до інтересів особистості як до інтересів держави, є тільки декларативним. Виявлено зниження самооцінки престижу у залежності від посади, що вказує на гостру кризу індентифікації працівників органів внутрішніх справ з групою, кризу належності до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.1

Рубрики:

      
13.

Шейко О.С. 
Традиція як фактор саморозвитку суспільства: Автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.03 / О.С. Шейко ; Запоріз держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено традиції як фактор саморозвитку суспільства. Конкретизовано діяльнісну сутність традиції, що має ціннісно-нормативний характер. Зміст традиції розкрито у формах її прояву на різних рівнях суспільної практики. Проаналізовано діалектичний взаємозв'язок традиції та новаторства як закономірності розвитку суспільної системи. Акцентовано увагу на особливості функціонального навантаження цих явищ. Виявлено соціально-психологічний механізм дії традиції, необхідний для забезпечення ефективної взаємодії суспільства й особистості. Розглянуто основні тенденції розвитку традицій українського суспільства й наведено детермінанти їх оптимізації за умов сучасного трансформаційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3 + Ю6*326.3
Шифр НБУВ: РА315339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Єфросінін Д. В. 
Технологічне забезпечення точності та шорсткості поверхні головки ендопротеза кульшового суглобу з титану / Д. В. Єфросінін. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шейко К. В. 
Запобігання злочинам, що вчиняються у сфері виробництва і обігу алкогольних напоїв / К. В. Шейко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є кримінологічним дослідженням злочинів, що вчиняються у сфері виробництва і обігу алкогольних напоїв, особи злочинця, детермінуючого комплексу злочинної поведінки. За результатами емпіричного дослідження тенденцій вчинення зазначених злочинів, механізму функціонування ринку збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв та узагальнення міжнародного досвіду протидії цьому явищу, розроблено комплекс заходів загальносоціального і спеціально-кримінологічного запобігання цим злочинам. На практиці незаконне виробництво та обіг алкогольних напоїв відбувається переважно у формі незаконного підприємництва (злочинного бізнесу). Одноразові злочини в цій сфері трапляються рідко. Метою нелегального підприємництва є отримання максимального доходу від продажу алкогольних напоїв незаконного походження. Було встановлено, що підпільна галузь незаконного виробництва алкогольних напоїв в Україні в основному працює на задоволення попиту на дешеві та неякісні алкогольні напої на внутрішньому споживчому ринку. Основними каналами збуту алкогольних напоїв нелегального походження на споживчому ринку України є оптовий та роздрібний продаж через Інтернет; продаж через мережу торгових точок; продаж на розлив через заклади громадського харчування.Основну роль у визначенні злочинів, що розглядаються, відіграють економічні чинники. Серед них - зростання споживання алкоголю в Україні та світі; низька купівельна спроможність населення; значна різниця в цінах на алкогольні напої легального та нелегального походження; високі ставки акцизного податку тощо.Запропоновано системний підхід до вирішення проблеми незаконного виробництва та обігу алкогольних напоїв, який охоплює такі сфери: продумане реформування спиртової та алкогольної промисловості; виконання рекомендацій міжнародних програмних документів ВООЗ, ООН, ЄС щодо запобігання та зменшення шкідливого споживання алкоголю; перенесення пріоритетів профілактичної діяльності з виробництва алкогольних напоїв на ринок та незаконної торговельної діяльності; запровадження в Україні міжнародної системи виявлення та відстеження підакцизних товарів під час їх руху вздовж ланцюга поставок (Track & Trace); лібералізація цінової політики на алкогольні напої; удосконалення механізму державного контролю за якістю та безпекою алкогольних напоїв; виявлення та припинення злочинної діяльності, пов'язаної з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв.^UThe dissertation is a criminological research of crimes committed in the field of production and circulation of alcoholic beverages, the identity of the offender, determining the complex of criminal behavior. Based on the results of an empirical study of trends in these crimes, the mechanism of the market for illicit alcohol and the generalization of international experience in combating this phenomenon developed a set of measures for general social and special criminological prevention of these crimes. In practice, the illicit production and trafficking of alcoholic beverages is mainly in the form of illegal entrepreneurship (criminal business). One-time crimes in this area are rare. The purpose of illegal entrepreneurship is to obtain maximum income from the sale of alcoholic beverages of illegal origin. It was found that the underground industry of illegal production of alcoholic beverages in Ukraine mainly works to meet the demand for cheap and low-quality alcoholic beverages in the domestic consumer market. The main sales channels of alcoholic beverages of illegal origin in the consumer market of Ukraine are wholesale and retail sales via the Internet; sales through a network of retail outlets; sale for bottling through catering establishments. The main role in determining the crimes under investigation is played by economic factors. Among them is the growth of alcohol consumption in Ukraine and the world; low purchasing power of the population; significant difference in prices for alcoholic beverages of legal and illegal origin; high rates of excise tax, etc. A systematic approach to solving the problem of illegal production and circulation of alcoholic beverages is proposed, which covers the following areas: thoughtful reform of the alcohol and alcoholic beverages industry; implementation of recommendations of international program documents of the WHO, UN, EU on prevention and reduction of harmful alcohol consumption; shifting the priorities of preventive activities for the production of alcoholic beverages to the market and illegal trade activities; introduction in Ukraine of an international system for detection and tracking of excisable goods during their movement along the supply chain (Track & Trace); liberalization of pricing policy for alcoholic beverages; improving the mechanism of state control over the quality and safety of alcoholic beverages; detection and cessation of criminal activity related to the illegal production and circulation of alcoholic beverages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кас’ян В. В. 
Диференційована хірургічна тактика при гострому тяжкому панкреатиті ускладненому асцит-перитонітом / В. В. Кас’ян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми лікування гострого панкреатиту ускладненого асцит перитонітом. Гострий панкреатит є одним з найпоширеніших захворювань органів травлення, що потребують ургентноїгоспіталізації, і існує глобальна тенденція до збільшення захворюваності. Впровадження алгоритму лікування хворих з гострим тяжким панкреатитом ускладненим асцит-перитонітом з використанням способу прогнозування розвитку стійких органних дисфункцій та інфекційних ускладнень в динаміці захворювання, шляхом визначення рівня вільного трийодтироніну та прокальцитоніну на момент госпіталізації дозволило підвищити клінічну ефективність лікування даної категорії хворих.^UThe dissertation is devoted to the study of the problem of treatment of acute pancreatitis complicated by ascites peritonitis. Acute pancreatitis is one of the most common diseases of the digestive system, requiring urgent hospitalization, and thereis a global trend to increase the incidence. Тhe introduction of an algorithm for the treatment of patients with acute severe pancreatitis complicated by ascites-peritonitis using a method for predictingthe development of persistent organ dysfunctions and infectious complications in the dynamics of the disease, by determining the level of free triiodothyronine and procalcitonin at the time of hospitalization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Студенець С. Ф. 
Підвищення експлуатаційних характеристик різальних протяжок з швидкорізальних сталей для обробки чавунних деталей модифікуванням поверхневого шару безводневим іонним азотуванням / С. Ф. Студенець. — Б.м., 2021 — укp.

В результаті виконання роботи вирішено науково-технічне завдання, що має важливе значення для машинобудування, яке полягає у підвищенні експлуа-таційних характеристик різального протяжного інструменту, що застосовується при обробці чавунних деталей, за рахунок модифікації робочих поверхонь ін-струменту безводневим іонним азотуванням (БІА). Встановлено, що найбільше підвищення експлуатаційних характеристик ін-струменту відбувається при формуванні БІА на його робочих поверхнях модифі-кованого поверхневого шару товщиною ~ 80 мкм у складі: γʹ-фаза (Fe4N) – 20%, ε-фаза (Fe2N + Fe3N) – 70%, інші сполуки - 10%. Проведені дослідження показа-ли, що застосування БІА для модифікації робочих поверхонь різальних протяжок зі сталі Р6М5 забезпечує підвищення їх стійкості до 12 разів при обробці отворів в чавунних деталях (НВ 1,6 – 2,2 ГПа). Подальший розвиток отримало положен-ня про вирішальну роль характеристики оброблюваного матеріалу Sк (справжнє напруження руйнування) в визначенні сили різання. Отримано рівняння на її ос-нові для розрахунку сили протягування при обробці отворів в чавунних деталях. Встановлено, що використання азотованих різальних протяжок забезпечує фор-мування шорсткості обробленої поверхні Ra 2,7 – 3,8 мкм (в 1,4 рази менше, ніж при використанні звичайних протяжок) при зберіганні сталого характеру форму-вання такої шорсткості протягом всього періоду економічної стійкості інструменту. Результати роботи пройшли дослідно-промислову перевірку в умовах під-приємства ПАТ "Гідросила АПМ" м. Кропивницький.^UAs a result of the work, a scientific and technical task was solved, which is im-portant for mechanical engineering, which is to improve the performance of cutting broaching tools used in the processing of cast iron parts, by modifying the working surfaces of the tool with anhydrous ion nitriding ion nitriding (AIN).Studies have shown that the use of AIN to modify the working surfaces of cut-ting broaches made of steel P6M5 provides an increase their tool life up to 12 times when machining holes in cast iron parts (HB 1.6 - 2.2 GPa).It is established that the greatest increase in the performance of the tool occurs during the formation by AIN on its working surfaces of a modified surface layer with a thickness of ~ 80 μm in the composition: γ'-phase (Fe4N) - 20%, ε-phase (Fe2N + Fe3N) - 70%, 10% - other compounds.The method of X-ray spectral analysis shows that by varying the parameters of the AIN mode it is possible to obtain in the modified layer different levels of residual microstresses, which directly affect the formation of microcracks when applying to the contact surface of the tool workloads.It is proved that the increase in the stability of the tool is explained by the for-mation on its working surfaces of a stable (active) build-up, which protects the tool from wear and ensures stable accuracy of the hole and the roughness of the treated surface.Qualitative differences in the wear of nitrided and conventional broaches have been experimentally established, namely, the period of tool life of the nitrided tool is divided into three distinct stages, which differ in wear intensity: initial (tool running), normal wear and catastrophic wear. In conventional broaches, the intensity of wear during the entire period of stability does not change.Further development was the provision on the crucial role of the characteristics of the processed material Sk (true fracture stress) in determining the cutting force. An equation based on it is used to calculate the tensile strength when machining holes in cast iron parts.It is established that the use of nitrided cutting broaches provides the formation of the roughness of the treated surface Ra 2,7 – 3,8 μm (2 times less than when using conventional broaches) while maintaining a stable nature of the formation of such roughness throughout the period of economic tool life of the tool.The results of the work were tested and industrial in the conditions of the enter-prise PJSC "Hydrosila APM" Kropyvnytskyi.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мащенко І. О. 
Репрезентації спортивно-художніх дійств у ХХ – поч. ХХІ ст.: соціокультурні виміри / І. О. Мащенко. — Б.м., 2022 — укp.

Визначено провідні види існування протоформ спортивно-художніх дійств (навмахії, гладіаторські бої, лицарські турніри, турніри з фехтування та гри в м'яча, марші, проходження військ, стрільба, їзда верхи)у полі видовищньої культури.Доведено, що окремі ознаки спортивно-мистецької колаборації простежуються в культурі, починаючи від доби Античності й до початку ХХ ст. Основуючись на фактологічному матеріалі воєнно-фізкультурних парадів, Всесоюзних парадів фізкультурників, Спартакіади народів СРСР, Всесвітніх фестивалів молоді та студентів і церемоній відкриття й закриття Олімпійських ігор, показано, що спортивно-художні дійства виокремлюються як морфологічне ціле в соціокультурному просторі протягом ХХ ст. у СРСР. Установлено, що спортивно-художні дійства як елемент святкової культури, залежно від масовості та регіонального спрямування,розкривають пошану спортивним традиціям та ідеалам, а також у знаково-символічній формі презентують історико-культурну складову міста й країни.З'ясовано, що візуально-звукове оформлення в спортивно-художніх дійствах здійснюється через символічні знакові системи (кольорову драматургію, побудову художнього фону, світлове оформлення та музичну експлікацію). Такі елементи семантичної складової спортивно-художніх дійств стають інструментом транслювання ідейних засад авторів-постановників у міжнародний глядацький простір.Охарактеризовано спортивно-художні дійства як цілісну культуротворчу систему, формами передачі культурного коду якої стає репрезентація спортивних ритуалів, обрядів та культурних цінностей міста або країни. Так, культуровмісна цінність ритуально-обрядової частини залежить від масштабу дійствта їх локального рівня, в яких репрезентуються спортивні традиції та міфологічні сюжети як ретроспекція культурного минулого країни й еталонного зразка. У процесі дослідження було виявлено, що домінуюча складова в дійстві ритуально-обрядової частини наявна вцеремоніях відкриття й закриття Олімпійських, Європейських, Азіатських ігор, Універсіади, а другорядна – у масових музично-гімнастичних виставах «Аріран», у відкритті стадіонів «Донбас Арена», «Арена Львів», НСК «Олімпійський», 75-річчі ФК «Шахтар» та передматчевих церемоній EURO 2012. Визначено, що художня частина в дійстві через міфологічне, історичне світосприйняття та культурне надбання, залежно від регіональних та етнічних особливостей, сценічно репрезентує історико-культурне минуле та сучасне території проведення спортивно-художніх дійств.Визначено специфіку складових суб'єкта спортивно-художніх дійств, які реалізуються в трьох культурно-мистецьких модусах: сценічної експлікації ідейними модератором інститутів влади; задіяні учасників дійства як персонажів та глядача як інструменту впровадження спортивно-художніх дійств у світову культуру. Ідейний модератор (художньо-постановча група) виступає розробником художнього задуму і спрямовує комунікативне повідомлення на споживання глядачем. Образ влади в спортивно-художніх дійствах тоталітарних країн презентується персоніфіковано та маніпулятивно, у демократичних країнах – імпліцитно, де відбувається апелювання до національної гідності й формування позитивного іміджу на міжнародній арені.Доведено, що суб'єктом-персонажем у соціокультурних вимірах є історичні, міфологічні й алегоричні герої, які стають учасниками сценічного дійства. Художня інтерпретація історичної постаті залежить від побудови самого образу (ознака певного історичного часу, життєвий шлях та результат діяльності), а також від його репрезентації на сценічній площині (людина-минулого, людина-сьогодення; герой як продукт діяльності митця). Сценічний показ міфологічних персонажів (хтонічних істот, першопредків, богів та культурних героїв) дає підстави говорити про актуалізацію міфу та його втілення в сучасному полі культури в різних символічних і змістовних модифікаціях.^UThe leading types of proto-forms of sports and artistic events (navmakhii, gladiatorial fights, knightly tournaments, fencing and ball-playing tournaments, marches, passing troops, shooting, horseback riding) in the field of visual culture have been identified.It is proved that some signs of sports and art collaboration can be traced in the culture from the time of Antiquity to the beginning of the XX century. Based on the actual material of military sports parades, All-Union parades of sportsmen, the Spartakiad of the peoples of the USSR, World festivals of youth and students and the opening and closing ceremonies of the Olympic Games, it is shown that sports and artistic events stand out as a morphological unit in the twentieth century in the USSR.It is defined that sports and artistic events as an element of festive culture, depending on the mass and regional direction, reveal respect for sports traditions and ideals, as well as in a symbolic form present the historical and cultural component of the city and country.It was found that the visual and sound design in sports and artistic events is carried out through symbolic sign systems (color drama, construction of artistic background, lighting design and musical explication). Such elements of the semantic component of sports and artistic events become a tool for translating the ideological foundations of authors-producers into the international audience.Sports and artistic events are characterized as a holistic cultural system, the forms of transmission of the cultural code of which is the representation of sports rituals, ceremonies and cultural values of the city or country. Thus, the cultural value of the ritual part depends on the scale of actions and their local level, which represent sports traditions and mythological stories as a retrospective of the cultural past of the country and the reference model.In the course of the research it was found that the dominant component in the ritual part is present in the opening and closing ceremonies of the Olympic, European, Asian Games, Universiade, and secondary - in mass musical and gymnastic performances "Ariran", in the opening of stadiums "Donbass Arena", Arena Lviv, NSC Olimpiysky, 75th anniversary of FC Shakhtar and EURO 2012 pre-match ceremonies.It is determined that the artistic part in action through the mythological, historical worldview and cultural heritage, depending on regional and ethnic features, stage represents the historical and cultural past and present of sports and artistic events.The specifics of the components of the subject of sports and artistic events are determined.They are realized in three cultural and artistic modes: stage explication by the ideological moderator of the institutions of power; involved participants of the action as characters and the spectator as a tool for introducing sports and artistic events into world culture.The ideological moderator (artistic and production group) acts as the developer of the artistic idea and directs the communicative message to the viewer's consumption. The image of power in the sports and artistic events of totalitarian countries is presented in personified and manipulative way, in democratic countries - implicitly, where there is an appeal to national dignity and the formation of a positive image in the international arena.It is proved that the subject-character in the socio-cultural dimensions are historical, mythological and allegorical heroes who become participants in the stage action. Artistic interpretation of a historical figure depends on the construction of the image itself (a sign of a certain historical time, life path and result of activity), as well as on its representation on the stage (man-past, man-present; hero as a product of the artist).The stage show of mythological characters (chthonic creatures, ancestors, gods and cultural heroes) provides a basis to talk about the actualization of the myth and its embodiment in the modern field of culture in various symbolic and meaningful modifications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шейко Д. В. 
Продуктивність пшениці озимої залежно від елементів біологізації при вирощуванні в умовах Лісостепу західного: автореферат дис. ... д.філософ : 201 / Д. В. Шейко. — Б.м., 2024 — укp.

Актуальними є питання впровадження елементів біологізації при вирощуванні пшениці озимої. Метою наших досліджень було встановлення залежності показників формування продуктивності рослин різних сортів пшениці озимої, біометричних показників та урожайності сортів пшениці озимої залежно від способів застосування біологічно активних препаратів в умовах Лісостепу західного. Дослідження включали вивчення впливу біологічно активних препаратів: Триходермін, Агат 25 К та ПМК-ЗР за різних способів їх застосування (обробка насіння, обприскування посівів, обробка насіння+обприскування посівів) на трьох сортах пшениці озимої: Аріївка, Здобна, Кубус.Встановлено, що в умовах Лісостепу західного доцільно вирощувати сорти пшениці озимої Здобна та Кубус, які сформували середню урожайність зерна в середньому за три роки досліджень 5,1–5,5 т/га. Найбільш доцільно при вирощуванні цих сортів застосовувати дворазову обробку (насіння+посів) біологічним препаратом ПМК «Захист рослин», яка забезпечила прирости урожайності 0,9 т/га.^UTopical issues are the introduction of elements of biologization in the cultivation of winter wheat. The purpose of our research was to establish the dependence of indicators of the formation of plant productivity of various varieties of winter wheat, biometric indicators and the yield of winter wheat varieties depending on the methods of using biologically active drugs in the conditions of the Western Forest-Steppe. The studies included the study of the effects of biologically active drugs: Trichodermin, Agat 25 K and PMK-ZR for various methods of their use (seed treatment, crop spraying, seed treatment + crop spraying) on three varieties of winter wheat: Arievka, Dobna, Kubus.It was established that in the conditions of the Western Forest Steppe, it is advisable to grow winter wheat varieties Zdobna and Kubus, which formed an average grain yield of 5.1–5.5 t/ha over the three years of research. When growing these varieties, it is most appropriate to apply two-time treatment (seeds + sowing) with the biological preparation PMK "Plant Protection", which ensured yield increases of 0.9 t/ha.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського