Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (200)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕКЕР$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шекера Я.В. 
Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Я.В. Шекера ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено джерела та еволюцію художніх образів у китайській поезії доби Тан (618 - 907), розкрито сутність та специфіку образу як такого в естетичній системі та літературній думці давнього Китаю. На підставі вивчення танської поезії у контексті системи світосприйняття давніх китайців визначено сутність художнього образу у китайській літературі й особливості образного мислення китайських поетів. За допомогою контекстно-описового методу філологічного аналізу досліджено функціонування образотворчого інструментарію танської поезії (метафори, гіперболи, градації, алегоричного зачину), розглянуто специфіку зображення пейзажу та вираження почуттів у китайській ліриці дотанського періоду. Визначено особливості зародження пейзажної лірики (IV ст.) та її подальшого розвитку до танської доби включно. Висвітлено вплив даоського та буддійського віровчень, а також концепції простору на танську поезію, простежено еволюцію основних образів природи у пейзажній ліриці доби Тан. На підставі дослідження генези художніх образів визначено спільні та відмінні риси образотворення й образних конотацій поезії дотанського та танського періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5КИТ)-335 +
Шифр НБУВ: РА348148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
5.

Шекера О.Г. 
Обгрунтування системи медичного забезпечення Збройних Сил України в умовах впливу соціально-економічних та медико-демографічних чинників: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / О.Г. Шекера ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця МОЗ України. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення системи медичного забезпечення Збройних сил (ЗС) України на принципово новій методологічній основі з метою підвищення рівня медичного обслуговування військовослужбовців і створення умов щодо комплектування ЗС України здоровим контингентом. Досліджено стан здоров'я допризовників, призовників і військовослужбовців різних категорій за повсякденних умов та під час виконання миротворчої місії. Розроблено систему реабілітаційних і профілактичних заходів для покращення здоров'я військовослужбовців. З метою удосконалення системи диспансерного нагляду розроблено формалізовану модель медичного обслуговування військовослужбовців, яка дозволяє оцінювати ефективність лікувально-профілактичних заходів. Встановлено залежність комплектування ЗС здоровим контингентом від демографічних процесів. Розроблено механізм фінансування медичної служби ЗС України за рахунок впровадження медичного страхування, що забезпечить більш якісне надання медичної допомоги військовослужбовцям і комплектування ЗС України здоровим контингентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89 +
Шифр НБУВ: РА369681

Рубрики:

      
6.

Шекера О.О. 
Особливості клініки, діагностики, профілактики та лікування захворювань пародонта у вагітних із акушерською патологією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Шекера ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено пародонтологічний статус і гормональний фон у вагітних з акушерською патологією. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності профілактики та лікування захворювань тканин пародонта у даної категорії пацієнток. Виявлено, що характер перебігу та тяжкість патологічних процесів у тканинах пародонта визначається строками, особливостями перебігу вагітості та віком пацієнток. З'ясовано, що достовірне зниження вмісту прогестерону на фоні зниження естрогенів, зафіксоване у частини вагітних з акушерською патологією, призводить до порушення структурно-функціонального стану тканини пародонта. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, щодо запобігання розвитку та подальшому прогресування хвороб пародонта у вагітних з акушерською патологією. Експериментально доведено ефективність його застосування для лікування даної категорії пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р716.216.66 +
Шифр НБУВ: РА360081

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
8.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мельник Д. В. 
ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ШКОЛЯРІВ: МЕДИЧНІ ТА ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ / Д. В. Мельник. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано раннє виявлення та удосконалення системних заходів профілактичної медицини виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в дітей шкільного віку на рівні первинної медичної допомоги. У дисертаційній роботі детально проаналізовано показники захворюваності на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки та поширеності зазначеної хвороби серед дітей у розрізі регіонів України, а також проведено ретроспективне (1966 р., 2016 р.) дослідження виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в дітей шкільного віку Київської області та м. Києва. Інформаційною базою дослідження обрано амбулаторні карти дітей з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (форма № 026/о): 220 сільських і 225 міських дітей (425), а також карти пацієнтів, які вибули зі стаціонару (форма № 066/о): 220 сільських і 225 міських дітей – усього 445. Відповідно до програми дослідження за спеціально розробленою анкетою22опитано 445 дітей та їхніх батьків, серед яких 225 (50,56±2,37 %) міських та 220 (49,44±2,37 %) сільських жителів (за формулою визначено необхідний обсяг вибіркової сукупності). Досліджено та проаналізовано вищезазначені особливості дітей з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки, а також вплив хвороби на якість життя дітей шкільного віку. досліджено комбінацію статистично значущих факторів ризику формування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в дітей шкільного віку та надано пропозиції щодо зниження рівня захворюваності за допомогою прогностичної формалізованої моделі. Вивчено кількісну оцінку впливу різних чинників на працездатність дітей шкільного віку, зокрема, рівня захворюваності, своєчасного звернення по медичну допомогу тощо.Водночас обґрунтовано та розроблено систему профілактичних заходів на рівні первинної медичної допомоги щодо попередження виникнення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в дітей шкільного віку^UThe dissertation substantiates the early detection and improvement of the systemic measures of prophylactic medicine of duodenal ulcer disease in schoolchildren at the level of primary care.During the analysis of literary sources, an increase in the prevalence of diseases of the gastrointestinal tract among school-age children was revealed.In the dissertation work, the indicators of the morbidity of duodenal ulcer disease and the prevalence of this disease among children in the regions of Ukraine are analyzed, and a retrospective (1966, 2016) study of duodenal ulcer in children of school age in the Kyiv region and in Kyiv. In Kyiv outpatient card for children with duodenal ulcer disease (form No. 026/o) was selected as the information base of the study: 220 rural and 225 urban children (425), as well as cards of patients who left the hospital (form No. 066 / o): 220 rural and 225 city children – together 445.According to the study program, 445 children and their parents were interviewed with a specially designed questionnaire, among which 225 (50,56 ± 2,37 %) of urban and 220 (49,44 ± 2,37 %) of rural residents. The above-mentioned features of children with duodenal ulcer disease and the effect of the disease on the quality of life of school-age children are investigated and analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського