Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕХОВЦОВ$<.>+<.>A=ЛІЛІЯ$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Шеховцова О.М. 
Дослідження процесів лептон-адронної взаємодії з міченими фотонами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.М. Шеховцова ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів" Ін-т монокристалів. — Х., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Вперше з точністю до константи розраховано повну радіаційну поправку першого порядку до перерізу процесу електрон-позитронної анігіляції в адрони, який супроводжується випроміненням колінеарного фотону. Відзначено, що інклюзивний підхід більш привабливий для сканування перерізу електрон-позитронної анігіляції в адрони, оскільки в цьому випадку переріз факторизується не тільки на борнівському рівні, а й з урахуванням радіаційних поправок. Виявлено, що для вимірювання перерізу цієї реакції з відсотковою точністю треба враховувати неколінеарність пучків. Процес випромінювання колінеарного фотона в кінцевому стані розглянуто для повного та урізаного фазових просторів піонів. Розглянуто випромінювання міченого атома в процесі глибоко непружного розсіяння електрона на тензорно поляризованій дейтронній мішені. На борнівському рівні обчислено частину перерізу, яка залежить від спіну мішені. Розраховано радіаційні поправки для різних постановок експерименту. Обчислено диференціальну ширину процесу п'ятилептонного розпаду позитивно зарядженого мюона з швидким електроном. Виявлено, що виникає істотне заглушення спектрального розподілу електронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.582.2,022 + В382.527.2,022 +
Шифр НБУВ: РА323453

Рубрики:

      
2.

Шеховцова Л.І. 
Емоційний стан особи, яка вчинила злочин, за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.І. Шеховцова ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження емоційного стану особи, яка вчинила злочин, за кримінальним законодавством України. Обгрунтовано актуальність і важливість для кримінально-правової науки розгляду питань емоційного стану особи та його значення для правозастосовчої діяльності. Охарактеризовано стан наукової розробки проблеми емоційного стану особи, яка вчинила злочин, у кримінально-правовій доктрині. Визначено місце емоційного стану особи у системі ознак суб'єктивної сторони складу злочину, обгрунтовано необхідність урахування особливостей емоційного стану особи у процесі кваліфікації злочинів. Розкрито сутність кожного виду емоційного стану особи. Досліджено вплив емоційного стану особи на норми та інститути Загальної частини кримінального права України. Проаналізовано вплив емоційного стану особи на кримінальну відповідальність за окремі види злочинів, що передбачені в Особливій частині Кримінального кодексу України. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства України щодо врахування емоційного стану особи, яка вчинила злочин у процесі встановлення кримінальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.0 + Ю947.1-78 +
Шифр НБУВ: РА350216

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
3.

Шеховцов В. І. 
Міцність залізобетонних плит при продавлюванні штампами різної геометрії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / В. І. Шеховцов ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Одержано експериментальні дані про тріщиноутворення, переміщення та форми поверхні руйнування за продавлювання залізобетонних плит штампами різної конфігурації. Наведено пропозиції з вдосконалення методики розрахунків за діючими нормативними документами для визначення межового навантаження за продавлювання для штампів різної геометрії. Визначено адаптацію загальної моделі механіки залізобетону з тріщинами М. І. Карпенка у чисельних дослідженнях плит на продавлювання. Розкрито реалізацію моделі деформування залізобетону з тріщинами у програмі нелінійного розрахунку конструкцій методом скінчених елементів, результати розв'язку тестових задач, які підтверджують достовірність даної методики. Висвітлено результати чисельних дослідження зразків залізобетонних плит на продавлювання штампами різної конфігурації, результати порівняння розрахункових і дослідних даних. Розглянуто результати розрахунків реального вузла з'єднання колони та перекриття будинку з безригельним каркасом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028
Шифр НБУВ: РА378026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шеховцов А.В. 
Нові праворадикальні партії в сучасних європейських країнах: причини електоральної підтримки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А.В. Шеховцов ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 17 с. — укp.

Розроблено пояснювальну модель, яка дозволяє пояснити причини електоральної підтримки нових праворадикальних партій. Зазначено, що центральним джерелом електорального успіху крайньо правих партій є протестні настрої громадян, їх реакція на міграційні процеси й етнокультурну поляризацію, страх перед суспільною ізоляцією, втратою соціального стану й економічної безпеки, а іншою умовою електоральної підтримки є їх легітимність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4),83 + Ф3(4)12
Шифр НБУВ: РА372093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шеховцов В.В. 
Право приватної власності на об'єкти тваринного світу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / В.В. Шеховцов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику правової природи права приватної власності на об'єкти тваринного світу, описано механізми його правового регулювання у законодавстві України. Проаналізовано історію формування та розвитку інституту права приватної власності на об'єкти тваринного світу. Наведено характеристику форм власності на тваринний світ, визначено місце та співвідношення інституту права приватної власності серед них. Узагальнено правові підстави виникнення, зміни та припинення прав приватної власності на тваринний світ, описано порядок їх реалізації. Розроблено правові механізми, які дозволяють забезпечити ефективну реалізацію суб'єктивних прав власників об'єктів тваринного світу, зокрема, економічного стимулювання та юридичної відповідальності у досліджуваній сфері. Висвітлено досвід інших країн щодо регулювання права приватної власності на тваринний світ. Визначено основні напрямки реалізації міжнародно-правових стандартів права приватної власності та міжнародної співпраці у цій сфері. Обгрунтовано шляхи удосконалення чинного законодавства з метою комплексного вирішення проблем реалізації права приватної власності на тваринний світ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Х916.32
Шифр НБУВ: РА370323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шеховцов С.Ю. 
Прояви і значення гетерозису при трансплантації ембріонів великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / С.Ю. Шеховцов ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено прояви гетерозису у разі трансплантації ембріонів великої рогатої худоби. Одержано нові дані про рівень ембріопродуктивності корів-донорів, приживлення вилучених ембріонів і приріст телят-трансплантатів залежно від генотипних особливостей батьків і реципієнтів. Експериментально доведено, що в помісей першого та другого поколінь виявляється ефект гетерозису за кількістю вилучених ембріонів. Встановлено прояви гетерозису щодо приживлюваності зародків та у збільшенні приросту ембріотрансплантантів від помісних корів-донорів. Зафіксовано негативний вплив гетерозиготних реципієнтів на подальший розвиток їх приплоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344 +
Шифр НБУВ: РА336639

Рубрики:

      
7.

Шеховцов О.М. 
Радіаційно-індуковані дефекти в кристалах боратів LaBsub3/sub Osub6/sub і Lisub6/sub Gd(BOsub3/sub)sub3/sub, активованих церієм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Шеховцов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В372.7,022 +
Шифр НБУВ: РА334114

Рубрики:

      
8.

Шеховцова Т. А. 
Творчість Л. Добичина в динаміці естетичних пошуків російського модернізму: контекст, онтологія, поетика: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.02 / Т. А. Шеховцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Проведено аналіз естетичних і аксіологічних параметрів авторської свідомості та засобів її відображення у прозі письменника, виявлено форми втілення онтологічних інтуїцій митця, продемонстровано онтологічну природу маргінальної ментальності Л. Добичина, розглянуто її конкретні вияви в художніх та епістолярних текстах. Досліджено константи художнього світу письменника, особливості функціонування архетипних, міфопоетичних і жанрових моделей. Висвітлено витоки й інтертекстуальні зв'язки творчості Л. Добичина, вивчено шляхи використання його новацій у сучасній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Добичин Л. І. 417 + Ш5(4РОС)6-317
Шифр НБУВ: РА375931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шеховцова В.І. 
Формування проектної культури майбутніх інженерів-педагогів комп'ютерного профілю в процесі вивчення системотехнічних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.І. Шеховцова ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено основи методичної системи формування проектної культури у майбутніх інженерів-педагогів в галузі комп'ютерних технологій, які дозволяють розвинути необхідний рівень проектних знань, умінь і особистісних якостей для швидкої адаптації до роботи в сучасному комп'ютеризованому та роботизованому виробництві та підвищити їх конкурентоспроможність на ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970р(4УКР)З-2 +
Шифр НБУВ: РА370951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Виниченко В. В. 
Проза М. В. Баршева: система мотивів, міфопоетика, інтертекст / В. В. Виниченко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено аналіз поетики прози Миколи Баршева – письменника, який належить до когорти нині забутих майстрів слова 20–30-х років ХХ століття. Розглянуто мотиви, пов'язані з онтологічними та екзистенційними параметрами художнього світу письменника, в проекції на їхню міфопоетичну та інтертекстуальну природу. Установлено, що базовим для моделі світу М. Баршева є поняття стихії, а головним законом буття в смертному «пузирі» існування є «обмін речовин», згідно з яким ніщо у світі не зникає безслідно. Аналіз виявив численні міфологеми, що актуалізуються в прозі М. Баршева (міфологеми польоту, всесвітнього потопу, сліпоти-смерті тощо), інтертекстуальні включення класичних та сучасних для М. Баршева творів (проза О. Пушкіна, М. Гоголя, А. Чехова, поезія О. Блока та С. Єсеніна тощо), контекстуальні перегуки з філософськими концепціями П. Успенського, П. Флоренського, М. Федорова, В. Вернадського, ОБЕРІУ та ін. Виявлений у творчості М. Баршева синтез елементів різних художніх систем (неореалістичної, авангардистської, модерністської та постмодерністської) дає змогу відкорегувати та уточнити прийняту в сучасному літературознавстві концепцію літературної еволюції в російській літературі 20–30-х років ХХ століття.^UNicolai Barshev belongs to the group of Leningrad writers, who created their works in the third decade of the 20th century and are entirely unknown for readers nowadays. In the same time, profound and all-around studying of the second row writers' prose is necessary for better understanding the process of literal evolution of the first half of the 20th century. The motives connected with basic ontological and existential motifs turned out to be in the field of our studying. It was identified that the main concept for the writer's world model is a water element, which defines the mortal bubble of human existence as a basic cell of the Universe. The fundamental law, due to which the march of time is cyclized, is referred to as material exchange. It states that things don't appear everywhere from nothing and don't disappear. Barshev's character creates a conception of earth cycles, which can be applied to the world view of other characters; at first everything in life is small and foggy, than life substance becomes consolidated and turns into trifles, after that it turns into big substance, while the basis remains the same. The research reveals that water is predominant over other elements (air, fire, and earth), which can be endowed with liquid characteristics. The substantial origin of Barshev's world has impact on time. Due to the performed research different temporal types of Barshev's prose are identified, in which the historical and mythopoetical models proved to be interconnected. While the natural time keeps to be undisturbed by cataclysms in human world, the historical (social) time, after still another apocalypse coming, changes its march, can speed up or, on the contrary, slow down, becomes spoiled. The death of a man in mortal world is the main collision of Barshev's prose. The feeling of continuous death presence makes the writer's character strive to find the way of its overcoming, to get support in this permanently destroying universe. It determines the specific sensual palette of Barshev's hero, that includes envy, bafflement and madness. The analysis reveals numerous mythologems that are involved in Barshev's prose (mythologems of flight, Noah's Flood, death-blindness), intertextual inclusions of classic and modern writers (A. Pushkin, N. Gogol, M. Lermontov, A. Chekhov, the poems of A. Blok and S. Yesenin), connection with different philosophical conceptions (including works of P. Uspensky, P. Florensky, N. Fedorov, V. Vernadsky ect.). Several types of Barshev's heroes can be singled out: – algae (that refers to people who can't accustom to new, post-revolutionary reality – Kronid Semenovich (The Fourth)); – cosmos victims, silent majority, who are not completely capable for self-reflection (Schukina (The Big Bubbles)); – mediators who are doomed for machinelike activity connected with the words without art (Piotr The Great (Anton's Trifles)); – creative persons who can overcome death (Shamshurenkov (Incombustible Fireworks)). Synthesis of different artistic system in Barshev's stories (including neorealism, avant-gard and postmodernism) gives an opportunity to correct the common conceptions of literal evolution of the first half of the XXth century in Russia.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шеховцов О. М. 
Технології отримання монокристалів боратів, ванадатів, вольфраматів та молібдатів для активних елементів лазерів з довжинами хвиль 1,06 і 1,5 мкм / О. М. Шеховцов. — Б.м., 2020 — укp.

Розроблена нова технологія вирощування монокристалів подвійних ортоборатів Ca3RE2(BO3)4 (RE = Y, Gd), в основі якій лежить ступінчатій твердофазний синтез при температурах 110-140°С, 210-230°С, 450-500°С, 730-750°С тривалістю 10-12 годин для кожного температурного інтервалу, що забезпечує отримання шихти стехіометричного складу. Продемонстрована можливість вирощування методом Чохральського чистих та активованих іонами РЗЕ (Nd, Yb, Er) монокристалів без домішкових фаз з використанням Pt або Ir тиглів і кристалізації до 70% розплаву. Вперше здійснено повне заміщення рідкісноземельного катіона (Y або Gd) в кристалах Ca3RE2(BO3)4 на Nd. Вирощено новий монокристал Ca3Nd2(BO3)4, розшифрована його кристалічна структура. Вперше отримана лазерна генерація на довжині хвилі 1,06 мкм при використанні активних елементів кристала Ca3Y2(BO3)4:Nd при ламповому накачуванні, а при використанні активних елементів кристала Ca3Gd2(BO3)4:Nd – з параметрами, що значно перевищують опубліковані в літературі при аналогічному тестуванні. На основі монокристалів Ca3RE2(BO3)4:Yb,Er (RE = Y, Gd) створені нові активні елементи для лазерів з довжиною хвилі 1,53 мкм та сумісно з Білоруським національним технічним університетом розроблені макети лазерів з параметрами: довжина хвилі 1,53 мкм, диференціальний ККД 13%, вихідна потужність до 0,5 Вт в режимі безперервної генерації. Вперше розроблена технологія вирощування кристалів подвійних ортованадатів, які не містять центрів розсіювання. Вперше при використанні активних елементів Сa9La(VO4)7:Nd та Ca10Li(VO4)7:Nd при ламповому накачуванні отримана лазерна генерація на довжині хвилі 1,06 мкм з диференціальним ККД 0,99% та 0,87% в режимі вільної генерації, відповідно. Вперше отримані нові нецентросиметричні монокристали Сa9Nd(VO4)7, Ca10M(VO4)7 (М – Li, Na, K) та Ca10,5–xPbx(VO4)7 (х=1,8; 3,5; 4,9), які розширюють номенклатуру лазерних та нелінійно-оптичних матеріалів. Для кристала твердого розчину Ca9Y(VO4)3(PO4)4 не зафіксовано фазового переходу R c  R3c, отримана високотемпературна центросиметрична модифікація R c, яка зберігається в інтервалі температур Тпл-Тк, визначені параметри елементарної комірки цієї модифікації.Вирощені, вперше досліджені та ідентифіковані лінії в спектрах КР монокристалів твердих розчинів вольфрамату-молібдату свинцю PbW0,5Mo0,5O4. Для цих кристалів і кристалів SrWO4, CaMoO4 отримано ВКР випромінювання першої, другої і третьої стоксових компонент.^UThe new crystal growth technology of binary borate Ca3RE2(BO3)4 (RE = Y, Gd) has been developed. The technology is based on solid state synthesis at 110-140°С, 210-230°С, 450-500°С, 730-750°С for 10-12 hours for every temperature interval. These conditions supply synthesis of stoichiometric charge. The growth of pure and Nd, Yb, Er – doped crystals free of impurity phases by the Czochralski method with the use of Pt or Ir crusibles and crystallization up to 70% melt has been demonstrated. Full substitution of rare earth cations (Y or Gd) by Nd has been done and new Ca3Nd2(BO3)4 single crystal has been grown for the first time. Its crystal structure was identified. Laser operation at 1.06 m for the active element of Ca3Y2(BO3)4:Nd crystal under flash lamp pumping in free running mode has been demonstrated for the first time. Parameters of laser operation for the active element of Ca3Gd2(BO3)4:Nd crystal were better than published erlier and obtained under the same conditions. New active elements of Ca3RE2(BO3)4:Yb,Er (RE = Y, Gd) single crystals for 1.53 m lasers have been produced. The working model of laser operating at 1.53 m under diode pumping has been developed together with Belarusian National Technical University. The parameters of working model of laser: wavelength - 1.53 m, slope efficiency – 13%, output power – up to 0.5 W, contnious wave operation.The crystal growth technology of binary vanadates free of scattering centers has been developed. Laser operation at 1.06 m for the active elements of Сa9La(VO4)7:Nd and Ca10Li(VO4)7:Nd crystals under flash lamp pumping in free running mode with slope efficiencies of 0.99% and 0.87%, respectively has been demonstrated for the first time. New single crystals Сa9Nd(VO4)7, Ca10M(VO4)7 (М - Li, Na, K) and Ca10.5-xPbx(VO4)7 (х=1.8; 3.5; 4.9) with non-symmetrical crystal structure have been grown for the first time. These crystals extend the range of non-linear optic materials. The R cR3c phase trasition was not observed for Ca9Y(VO4)3(PO4)4 crystal. High temperature structure modification R c has been obtained at room temperature and its unit sell parameters have been studied.The lead tungstate molybdate solid solution, SrWO4 and CaMoO4 crystals have been grown. Raman spectra of the crystals have been studied and peaks identified. For PbW0,5Mo0,5O4, SrWO4 and CaMoO4 crystals 1nd, 2nd and 3rd Stokes have been observed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лукієнко О. О. 
Дефектна структура лейкосапфіру, вирощеного методом горизонтальної спрямованої кристалізації, яка утворюється при збільшенні розмірів кристала / О. О. Лукієнко. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена встановленню та характеризації дефектів кристалічної структури, які утворюються в лейкосапфірі великої площини, вирощеному методом ГСК при переході з розміру 200×200×30 мм3 на 300×230×30 мм3. Встановлено, що в кристалах розміром до 300×230×30 мм3, вирощеному методом ГСК, утворюються області з величинами внутрішніх напружень 4 МПа та більше, які випадково розподілені в об'ємі та обумовлені існуванням малокутових дислокаційних границь крутіння, розорієнтованих в межах 5-50 кутових секунд. Кути розорієнтації між блоками у вирощених кристалах становлять від 1 до 5 градусів, що призводить до формування структурно неоднорідних областей перерізом ~ 1 мм і довжиною до декількох сантиметрів. Отримані залежності інтегральної потужності відбиття рентгенівських променів від густини дислокацій ρ для кристалографічних площин , , , . Вперше показано, що в лейкосапфірі вирощеному методом ГСК, розміром до 300×230×30 мм3 спостерігається аномальне проходження (ефект Бормана) рентгенівських променів та експериментально визначена область товщин (0,45-1,50 мм), для якої розсіювання рентгенівських променів описується динамічною теорією.Дані про дефектну структуру лейкосапфіру були використані технологами для вдосконалення теплових вузлів, що підвищило вихід кінцевого продукту до 70-80%.Ключові слова: лейкосапфір, метод ГСК, дефекти кристалічної структури, рентгенівська дифракція.^UThe work is devoted to the establishment and characterization of crystal structure defects, which are formed in sapphire of grown by the horizontal directed crystallization method (HDC) at transition from the size of 200×200×30 mm3 to 300×230×30 mm3. It is established that in 300×230×30 mm3 crystals grown by the (HDC) method contain randomly distributed regions with values of internal stresses of 4 MPa and more. There regions are caused by the existence of small angular dislocation torsion boundaries mismatched within 5-50 arc seconds. The angles of mismatching between the blocks in the grown crystals are ranged 1 to 5 degrees, which leads to the formation of structurally inhomogeneous regions with a cross section of ~ 1 mm and a length of few cm. The dependences of the integrated X-ray reflection intensity on the dislocation density ρ for the crystallographic planes , , , are obtained.An anomalous X-ray propagation (Bormann effect) in 300×230×30 mm3 sapphire grown by the HDC method was observed for the first time. The integral absorption coefficient of an abnormally X-ray beam μi and the thickness of sapphire (0,45-1,50 mm) where X-ray scattering is described by dynamic theory, were experimentally determined. Data on the defect structure of 300×230×30 mm3 sapphire were used by technologists to improve crystallization units. It increased the yield of the perfect crystals to 70-80%.Keywords: sapphire, horizontal directed crystallization method, defects of crystal structure, X-ray diffraction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського