Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (421)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИНКАРЕНК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Шинкаренко 
Асимптотичні зображення розв'язків диференціальних рівнянь n-го порядку з експоненціальною нелінійністю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Володимир Миколайович Шинкаренко ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.612,0 + В161.617.1,0
Шифр НБУВ: РА348088

Рубрики:

      
2.

Шинкаренко С.В. 
Економічні границі повноти вилучення покладів корисних копалин на вугільних шахтах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.В. Шинкаренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання, пов'язані з обгрунтуванням границь видобування запасів вугілля залежно від стану конкретного підприємства з точки зору підвищення ефективності природокористування та скорочення втрат вугілля у надрах. Досліджено способи кількісної оцінки стану шахти як суб'єкта природокористування. Розкрито суть, побудовано економіко-математичну модель та розраховано значення коефіцієнтів економічної надійності шахт. Встановлено залежність показника економічної надійності шахт з повнотою видобування запасів. Запропоновано засоби оцінки доцільності витрат запасів у випадках складних гірничогеологічних умов, охорони земної поверхні та закриття шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-28
Шифр НБУВ: РА314008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шинкаренко В. І. 
Експериментальні методи оцінки часової та функціональної ефективності алгоритмів у програмно-апаратних середовищах: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.03 / В. І. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Вирішено важливу науково-практичну проблему зі створення основ експериментальних досліджень алгоритмів, підвищення ефективності процесів алгоритмізації програмного забезпечення, що функціонує в сучасних програмно-апаратних середовищах масового використання з неявним розпаралелюванням обчислень і кешуванням даних. Запропоновано показники часової та функціональної ефективності алгоритмів, вони застосовані для дослідження малих і великих алгоритмів, вирішення задач альтернативної та структурної адаптації алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11
Шифр НБУВ: РА377395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шинкаренко О.Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.Д. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644
Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шинкаренко І.О. 
Особливості соціально-перцептивної регуляції професійного спілкування працівника ОВС: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / І.О. Шинкаренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено залежність рівня розвитку соціальної перцепції від індивідуально-психологічних особливостей особистості, навчально-професійної підготовки, специфіки професійної діяльності та спілкування. Показано значення неварбальної мови спілкування, зокрема, виявлено її суттєву роль у формуванні комунікативної компетентності професіоналу системи людина - людина. Встановлено залежність особливостей невербальної поведінки особистості від її індивідуально-психологічних якостей, змісту навчальної та професійної діяльності, спілкування. На підставі результатів системного теоретичного аналізу процесу соціальної перцепції сформовано її структурно-функціональну модель, що відображає регулятивну функцію та функціональні зв'язки даної якості з іншими когнітивними та регуляторними підсистемами особистості у професійному спілкуванні працівника ОВС. На підставі результатів проведеного дослідження здійснено попереднє прогнозування професійно важливих якостей особистості, необхідних для формування адекватного сприйняття людей. Визначено перспективи корекції низького рівня соціально-перцептивної регуляції процесу професійного спілкування працівника ОВС. Доведено доцільність впровадження у систему професійної перепідготовки працівників ОВС соціально-психологічного тренінгу. Показано можливості застосування даної методики для корекції негативних стереотипів сприйняття інших людей та формування соціально-перцептивних якостей особистості оперативного працівника ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.1 + Ю953.41 + Х819(4УКР)112.010.22 +
Шифр НБУВ: РА340586

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Шинкаренко 
Структурна релаксація нанорозмірних плівок Tasub2/subOsub5/sub, вирощених на підкладках p-Si, стимульована мікрохвильовою обробкою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Володимир Вікторович Шинкаренко ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.236,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА364071

Рубрики:

      
7.

Шинкаренко Л. І. 
Тенденції розвитку освіти дорослих в Україні (1946 - 2007 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л. І. Шинкаренко ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено на системному рівні аналіз архівних джерел, комплексне порівняння наукової літератури, законодавчих актів і дисертацій щодо розвитку освіти дорослих у період від 1946 до 2007 року, що дозволило визначити напрями дисертаційного дослідження: вивчення історичного досвіду освіти дорослих в Україні, виявлення його тенденцій та особливостей розвитку. Обгрунтовано етапи розвитку освіти дорослих на підставі узагальнення результатів теоретичного аналізу, вивчення архівних матеріалів і літературних джерел: 1946 - 1965 pp. - організація загальної освіти дорослих без відриву від виробництва, 1965 - 1990 pp. - формування мережі установ післядипломної освіти дорослих, 1991 - 2007 pp. - модернізація освіти дорослих за умов становлення незалежності України та входження в європейський вимір освіти. Виявлено на підставі детермінованого аналізу, конкретно-історичних обставин основні тенденції розвитку освіти дорослих в Україні у визначених межах дослідження (створення мережі вечірніх, заочних шкіл для дорослих, формування в усіх галузях народного господарства, культури, освіти системи підвищення кваліфікації кадрів), забезпечення системного характеру освіти дорослих з багатьох галузей знань, скорочення базового навчання дорослих та обсягів професійної освіти на виробництві, масове запровадження в Україні другої вищої освіти, поширення дистанційної освіти, розвиток освіти впродовж життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч443(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА376721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шинкаренко О.М. 
Удосконалення регулювання економічних взаємовідносин в молокопродуктовому підкомплексі регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Шинкаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано механізм регулювання економічних взаємовідносин у молокопродуктовому підкомплексі. Розроблено організаційну структуру молочної кооперації товаровиробників молока та молокопереробних підприємств у межах адміністративних районів, яка передбачає формування інтеграційних зв'язків особистих селянських господарств з сільськогосподарськими підприємствами шляхом встановлення договірних відносин на підставі розробки системи стимулювання та забезпечення виробництва. Обгрунтовано механізм державної підтримки товаровиробників на регіональному рівні, який забезпечує розширене відтворення в молочному скотарстві за рахунок виплати прямих бюджетних дотацій. Розкрито сутність економічних взаємовідносин у молокопереробному підкомплексі як комплексної системи виробництва, переробки, реалізації та зв'язків і організаційних форм ведення виробництва. Визначено складові механізму регулювання економічних взаємовідносин у молокопродуктовому підкомплексі як сукупність інструментів ринкового, державного та внутрішньогосподарського регулювання. Виявлено закономірності та тенденції розвитку молокопродуктового підкомплексу й основних факторів, що визначають рівень ефективності виробництва та переробки молока. Обгрунтовано напрями державного регулювання діяльності суб'єктів молокопродуктового підкомплексу з урахуванням галузевих особливостей їх розвитку шляхом впровадження політики підтримки товаровиробників молока та доходів споживачів та механізму регулювання діяльності сфери переробки. Удосконалено методичні підходи щодо ціноутворення як основного фактора внутрішньогосподарського регулювання взаємовідносин між виробниками, переробниками та сферою реалізації молочної продукції, які базуються на концепції ціни виробництва, розрахованої на основі норми прибутку на вкладені ресурси з урахуванням коефіцієнта оборотності. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації розміщення сировинної бази молокопереробних підприємтсв на основі мінімізації витрат на виробництво та транспортування молока на переробку у відповідності з регіональними особливостями розвитку молокопродуктового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)325.250-451.51 +
Шифр НБУВ: РА337229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сай П. О. 
Омічні контакти до нітрид індієвих епітаксійних плівок / П. О. Сай. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню багатошарових омічних контактів до n InN, напівпровідникового матеріалу перспективного для високочастотних транзисторних структур. В роботі проаналізовано використання швидких термічних обробок з метою оптимізації властивостей отриманих омічних контактів. Встановлено, що омічні контакти Pd/Ti/Au до n-InN можуть формуватися в об'єднаному технологічному процесі, який полягає в одночасному використанні методів магнетронного напилення металізації та термічної обробки при 350 °С. Статистичними методами визначено оптимальні параметри технологічних обробок та показано, що додаткові швидкі термічні обробки призводять не лише до зниження середнього значення питомого контактного опору, а й до зниження значення дисперсії його розподілу.Виявлено, що в діапазоні температур 4,2-380 К для досліджених омічних контактів до n-InN з рівнями легування 2 • 1018 см-3, 8 • 1018 см-3 та 4 • 1019 см-3 характерний металічний механізм струмопереносу по шунтах, що спряжені з дислокаціями в плівках нітриду індію. Показано, що дані шунти можуть формуватися як в процесі дифузії атомів паладію в процесі магнетронного напилення металізації, так і дифузії атомів індію по дислокаціях у випадку збагачення поверхні епітаксійних плівок індієм, що може відбуватися завдяки специфіці епітаксійного росту плівок InN. Для всіх цих випадків досягнуто узгодження густини металевих шунтів, розрахованої аналітично з теоретичної моделі, та густини дислокацій, визначеної експериментально за допомогою високороздільної X-променевої дифрактометрії.^UThe dissertation is devoted to the multilayer ohmic contacts to n-InN, as semiconductor material that is perspective for high-frequency transistor structures. The rapid thermal annealing is analyzed in order to optimize the properties of the received ohmic contacts. It has been established that Pd/Ti/Au ohmic contacts to n-InN can be formed in the combined process, which involves the simultaneous use of methods of magnetron metallization sputtering and in-situ thermal treatment at 350 °C. The statistical methods have determined the optimal parameters of technological treatments and it has been shown that additional rapid thermal annealing not only lead to the decrease of mean value of the contact resistivity, but also to the dispersion decreasing of its distribution. It was found that in 4.2 - 380 K temperature range for the investigated ohmic contacts to n-InN with the levels of doping 2•1018, 8•1018 and 4•1019 cm-3, the metallic mechanism of the current transport was observed through the metal shunts associated with the dislocations in the InN films. It is shown that these shunts can be formed both in the process of diffusion of palladium atoms during the process of magnetron sputtering of metallization or due to diffusion of indium atoms into dislocations in the case of enriching the surface of InN by indium, which may occur due to the specificity of the epitaxial growth of indium nitride films. For all these cases, good agreement between the density of metallic shunts, calculated analytically from the theoretical model, and the density of dislocations, determined experimentally with high-resolution X-ray diffractometry, was achieved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Куроп'ятник О. С. 
Конструктивно-продукційні моделі природомовних текстів для виявлення запозичень у структурованих документах / О. С. Куроп'ятник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної задачі розробки моделей природомовних текстів для виявлення запозичень у структурованих документах На основі розроблених конструктивно-продукційних моделей мови, мовних конструкцій (текстів) та їх графового представлення запропоновано метод і алгоритми зіставлення текстів та структурованих документів для виявлення за-позичень. Запропонована модель процесу маскування запозичень дозволила формалізувати сценарії маскування, створити платформу для моделювання нових змін тексту, автоматизувати побудову тестів для систем антиплагіату. Розроблено програмні засоби виявлення запозичень у текстових фрагментах та структурованих документах. Розроблено програмний засіб автоматизованого формування тестів для перевірки здатності демаскування запозичень систем анти плагіату. Комплексне використання отриманих у роботі результатів дозволяє виконувати автоматизовану перевірку текстових фрагментів і структурованих документів на наявність запозичень; тестувати системи антиплагіату та постійно збільшувати тестову базу, будуючи нові сценарії маскувань.^UThe dissertation is devoted to solving the relevant scientific applied problem of development natural language texts models for detecting borrowings in structured documents. The dissertation reviews and analyzes existing models of natural languages, methods for processing language constructions (texts) and comparing natural language texts. Most models do not take into account the performer model and its features, and ignore human thinking processes. Most methods for preprocessing text do not allow restoring the input data after working with them. Methods based on simple comparisons (fingerprints, greedy comparisons, etc.) are sensitive to borrowings disguise mechanisms. Existing software, including those developed using these methods and algorithms, does not take into account the structure of the docu-ment to which the text belongs, when checking for borrowings. According to the results of the analysis of the current state and tendencies of development of linguistic constructions formalization methods and constructions comparison, the necessity of developing effective models and methods of natural language texts for borrowings detection in structured documents is shown. Constructive-synthesizing modeling (CSM) based on the use of formal languages and grammar apparatus, graph theory, methods and means of set theory, regression analysis were used to solve tasks of developed models of natural language texts and methods for its processing. In the framework of the CSM constructors and methods of their transformation (specialization, concretization, interpretation and realization) are used. Formalization of the forming human images processes by means of object-oriented modeling was performed. That allowed constructing a hierarchy of images based on the commonality of attributes in order to represent the meaning of the word and to reflect its connection with the objects of reality within the concept of word semantics. It was used in constructing the constructive-synthesizing languages model. Constructive-synthesizing and object-oriented models of the natural language and text, structured document model, process model of disguise of borrowings text were developed. Based on the developed models of the language, language constructions (texts) and their graph representation, method and algorithms are proposed for compare text fragments and structured documents to borrowings detection. Computer implementations of models the text graph representation and processes of disguise was created. The text-weighted graph compression method was developed to improve the performance of the computer implementation of the graph representation model, which made it possible to use the object serialization mechanism to form a structured documents database. These implementations are software for detecting borrowings in text fragments and structured documents and automated test generation to test the ability to unmask borrowings of anti-plagiarism systems. The developed models and tools form a single complex, which covers: language and speech - the creation of language constructions; lexical, syntactic, semantic components of language constructions; processes of disguise and detection of borrowings text. The time effectiveness of the implementation of models the graphical representation text is investigated. The check time for one document was from 11 to 65 sec for the database from 0.6 to 3.8 million characters. Restore graphs spent about 94% of the time. The influence of masking borrowings on increasing the originality of documents amounted to about 0.007%. Functional effectiveness metrics of developed software for borrowing in text-unstructured documents was compared to its counterpart (WCopyfind). The difference does not exceed 5%. The factors that cause the difference in the performance of the programs have been identified. The proposed model of the borrowing disguise process allows formalizing masking scenarios, creating a platform for modeling new text changes, and automating the construction of tests for anti-plagiarism systems. The integrated use obtained results allows performing an automated borrowings check of text fragments and structured documents; performing test anti-plagiarism systems and constantly increasing the test base by building new disguise scenarios. The developed software allows completing the requirement of the Law of Ukraine "On Higher Education" regarding the academic plagiarism detection in the diploma works of students in the specialty 121 "Software Engineering" at Dnipro National University of Railway Transport named after Acad. V. Lazaryan.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Жеваго О. О. 
Моделювання і аналіз процесів розробки та налагодження комп'ютерних програм / О. О. Жеваго. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню і вирішенню актуальної науково-практичної задачі аналізу процесів розробки та налагодження комп'ютерних програм, для підвищення якості навчання студентів програмуванню.У першому розділі виконано огляд та аналіз наявних підходів до отримання інформації щодо процесів розробки та налагодження програмного забезпечення.У другому розділі за допомогою інструментів конструктивно-продукційного моделювання формалізовано процеси розробки та налагодження програмного забезпечення.На основі конструктивних моделей створено доповнення до середовища розробки Visual Studio для реалізації можливості відслідковування роботи кожного студента як на лабораторних заняттях, так і під час самостійної роботи, в якому всі дії по розробці та налагодженню фіксуються в журналах подій.Використано методи Process Mining для аналізу і побудови моделей процесів розробки та налагодження програм.У третьому розділі приведені результати експериментальних досліджень. Перевірено та підтверджено можливість застосування сформованих конструктивно-продукційних моделей та розроблених на їх основі інструментальних засобів для відстеження процесів розробки та налагодження програмного забезпечення.Виконано експеримент у вигляді олімпіади з налагодження, під час якого за допомогою розроблених інструментів відстежувалися та фіксувалися дії учасників в середовищі розробки.У четвертому розділі продемонстровано інструменти для автоматичного моніторингу та візуалізації процесів розробки та налагодження програмного забезпечення.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому що в роботі вперше:- виконано формалізацію процесів розробки та налагодження програмного забезпечення засобами конструктивно-продукційного моделювання, що на відміну від існуючих дозволяє розглядати ці процеси як послідовність елементарних дій за продукційними правилами, формалізувати процеси формування журналів подій та візуалізувати ці процеси;- розроблені моделі процесів розробки та налагодження програм засобами Process Mining, що на відміну від існуючих дають можливість автоматизувати аналіз цих процесів;- розроблені інструменти для збору даних щодо дій програміста у процесі розробки та налагодження програмного забезпечення з середовища розробки Visual Studio.Дисертація є частиною науково-дослідної роботи «Конструктивно-продукційне моделювання в задачах розробки програмного забезпечення» (2021 р. № держреєстрації 0121U109167), яка виконана на кафедрі «Комп'ютерних інформаційних технологій» Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.^UThe dissertation is devoted to research and solving the urgent scientific and practical task of analyzing the processes of developing and debugging computer programs, in order to improve the quality of students' programming education.The first chapter reviews and analyzes existing approaches to obtaining information about software development and debugging processes. development environment.The second chapter formalizes the processes of software development and debugging by using constructive-synthesizing modeling tools.Based on constructive models, extension to the Visual Studio development environment were created to implement the ability to track each student's work both in labs and during independent work, where all development and debugging activities are recorded in event logs.Process Mining methods are used to analyze and build process models for software development and debugging.The third chapter presents the results of experimental research. The possibility of using the generated structural models and the tools developed on their basis for tracking the software development and customization processes is tested and confirmed.An experiment in the form of a debugging olympiad was conducted in which participants' actions in the development environment were tracked and recorded using the developed tools.The fourth chapter demonstrates tools for automatic monitoring and visualization of software writing and debugging processes.The scientific novelty of the results is that for the first time in the work:– formalization of software development and debugging processes by means of constructive-synthesizing modeling, which, unlike the existing ones, allows to consider these processes as a sequence of elementary actions according to production rules, to formalize the processes of event logs formation and visualize these processes;– developed models of processes of development and debugging of programs by means of Process Mining that unlike existing give the chance to automate the analysis of these processes;– developed tools for collecting data on the actions of the programmer in the process of developing and debugging software from the Visual Studio development environment.The dissertation is part of the research work «Modeling in software development tasks» (2021 year, registration number 0121U109167), which performed at the «Department of Computer Information Technologies», Dnipro National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Квасниця Г. А. 
Побудова та аналіз h-адаптивних схем методу скінченних елементів для задач теорії пружності / Г. А. Квасниця. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота стосується побудови та дослідження h-адаптивних схем методу скінченних елементів (МСЕ) для розв'язання задач теорії пружності, зокрема, сингулярно збурених. Класична схема МСЕ з використанням кусково-квадратичних апроксимацій векторів зміщень на тріангуляціях Делоне доповнюється побудовою поелементно визначених неявних залишкових апостеріорних оцінювачів похибок Діріхле і Неймана, здатних обчислювати нижню та верхню межі істинної похибки. Теоретично обґрунтовано надійність та ефективність таких оцінювачів для задач теорії пружності. Запропоновано критерії локального покращення тріангуляцій Делоне з багатократним поділом елементів та на їх основі розроблено стратегію ітераційного обчислення збіжної послідовності апроксимацій, яка гарантує відшукання наближених розв'язків згаданих задач з необхідною точністю. В оригінальному програмному забезпеченні здійснено реалізацію h-адаптивної схеми МСЕ для розв'язання двовимірних задач теорії пружності. Вірогідність теоретичних висновків та положень дисертації підтверджено результатами числових експериментів із сингулярно збуреними задачами. Запропоновану методику конструювання апостеріорних оцінювачів похибки поширено на задачі про усталені гармонічні коливання в'язкопружного тіла з короткочасною пам'яттю, для яких доведено коректність відповідної варіаційної задачі, збіжність схем МСЕ та побудовано локальні індикатори апостеріорної похибки. Для задачі кручення призматичного стрижня запропоновано критерій адаптування з точною оцінкою похибки МСЕ для двоїстих задач в формулюваннях Сен-Венана і Прандтля.^UThe dissertation is devoted to the construction and research of h-adaptive schemes of the finite element method for solving elasticity problems, in particular, singularly perturbed. The classical finite element scheme with the piecewise-quadratic approximations of the displacement vectors on the Delaunay triangulations is supplemented by the construction of element-wise implicit residual Dirichlet and Neumann a posteriori error estimators, which are capable of calculating the lower and upper bounds of the true error. The reliability and efficiency of such estimators for the elasticity problems are proved. There have been proposed criteria for the local refinement of Delaunay triangulations with multiple element subdivision, and on their basis have been developed a reliable and effective strategy of iterative calculation of a convergent sequence of approximations, which guarantees finding approximate solutions of the mentioned problems with the required accuracy. In the original software has been implemented the h-adaptive finite element scheme for two-dimensional elasticity problems. The probability of theoretical conclusions and dissertation provisions has been confirmed by the results of numerical experiments with singularly perturbed problems. The proposed method of constructing a posteriori error estimators has been extended to the problem of time-harmonic vibrations of a viscoelastic body with short-term memory, for which have been proved the correctness of the corresponding variational problem, convergence of finite element schemes and have been constructed local a posteriori error indicators. For the torsion problem has been proposed an adaptation criterion with an exact total error estimate for dual problems in the Saint-Venant's and Prandtl's formulations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського