Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ШКВАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Шкварковський І.В. 
Використання великого чепця в профілактиці та лікуванні неспроможності швів кукси бронха після пульмонектомій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Шкварковський ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2002. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання лікування та профілактики бронхіальних нориць і емпієми після операцій на легенях з використанням тканини великого сальника. В експерименті на тваринах досліджено ефективність оментопластики кукси бронха, прцеси регенерації бронхіальної стінки за участю тканини сальника вивчено на гістологічному рівні. За допомогою топографо-анатомічних досліджень розв'язано проблему вибору оптимального шляху проведення сформованого шматка в плевральну порожнину. Доведено можливість викроювання шматка зі збереженням лівої та правої шлунково-сальникових судинних ніжок. На підставі проведених спостережень за 82 хворими зроблено висновок, що найоптимальнішим шляхом є використання штучних діафрагмових отворів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.220.51
Шифр НБУВ: РА317028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шкваря М.М. 
Вплив техногенного навантаження на обмін речовин у корів та його корекція: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.М. Шкваря ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Уперше досліджено рівень енергетичного та білкового обмінів, функціональний стан молочної залози та якість молока у період лактації у корів, вирощених за умов техногенного забруднення Західного Донбасу. Теоретично обгрунтвано й експериментально підтверджено доцільність використання у раціонах тварин комплексних сполук мікроелементів міді, цинку та кобальту з бджолиним обніжжям. Досліджено вплив окремого та поєднаного застосування мікроелементів міді, цинку кобальту та комплексних сполук на основі бджолиного обніжжя на процеси газоенергетичного та білкового обміну у корів. Встановлено позитивний вплив комплексних сполук бджолиного обніжжя з мікроелементами міді, цинку та кобальту на функціональний стан молочної залози корів та якість молока, одержаного від них, за умов техногенного забрудення кормів і води свинцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 + П60-28 +
Шифр НБУВ: РА368050

Рубрики:

      
3.

Шкварун Р.В. 
Дослідження радіального розподілу важких елементів в дисках спіральних галактик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Шкварун ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено вміст кисню в Галактичних НП областях. Встановлено параметри радіального розподілу вмісту кисню у диску Галактики. Показано, що знайдений вміст кисню на сонячній галактичній відстані узгоджується з вмістом кисню у міжзоряному середовищі, який визначений з високою точністю за міжзоряними лініями поглинання в спектрах зір. Відзначено, що даний факт підтверджує правильність використання двозонної моделі НП областей. Проведено дослідження вмісту неону та кисню в НП областях семи спіральних галактик за допомогою P-методу. Визначено параметри радіального розподілу вмісту неону та кисню в дисках даних галактик. На підставі порівняльного дослідження розподілів вмісту неону та кисню в кожній галактиці показано, що нахили розподілів узгоджуються. Встановлено, що відношення вмісту неону та кисню є постійним у межах похибок. Визначено радіальні розподіли вмісту кисню у дисках восьми спіральних галактик. Виконано дослідження глобальної азимутальної асиметрії в розподілі вмісту кисню в дисках досліджуваних галактик. Виявлено, що розподіл вмісту кисню у дисках восьми спіральних галактик є азимутально симетричним, принаймні у першому наближенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.1,022 + В642.2,022 +
Шифр НБУВ: РА342314

Рубрики:

      
4.

Шкварчук С. С. 
Ептоніми Й. В. Гете: системно-функціональний та лінгвокультурологічний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / С. С. Шкварчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено системно-функціональні та лінгвокультурологічні характеристики ептонімів (крилатих висловів) німецького класика. Проаналізовано цитатно-афористичний фонд письменника (понад 14 тис. одиниць), вибудовано авторську картину світу та визначено її основні концептуальні домінанти. Із використанням даних лексикографічних джерел і результатів психолінгвістичного експерименту серед носіїв мови проведено формалізовану інвентарізацію ептонімів автора та з'ясовано чинники, які сприяли їх входженню у загальнонімецьку фразеологію. Розкрито специфіку мовленнєвої реалізації ептонімів Й. В. Гете та виявлено їх функціонально-прагматичне навантаження. Шляхом експериментальних досліджень встановлено характеристики ептонімності досліджуваних крилатих висловів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)5-4 Гете Й. В. 457
Шифр НБУВ: РА386001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шкварковський І.В. 
Комплексне хірургічне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / І.В. Шкварковський ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено проблему діагностування та лікування хворих на гастроезофагеальну рефлюсну хворобу (ГЕРХ). З використанням результатів проведеного топографо-анатомічного дослідження розроблено спосіб корекції ГЕРХ і грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) за рахунок пластики змодельованим полімерним імплантатом і проведення інвагінаційної езофагогастроплікації. Ефективність розробленої експериментальної моделі гастроезофагеального рефлюкса доведено на підставі визначених гістологічних і біохімічних ознак рефлюкс-езофагіту. Експериментальне використання розробленого комплексного способу корекції ГЕРХ дозволило ефективно усунути шлунково-травохідний рефлюкс, що доведено на підставі результатів гістопатологічного та біохімічного дослідження біоптатів стравохідно-шлункового переходу. За результатами ретроспективного аналізу розроблено діагностично-лікувальний алгоритм, використання якого дозволяє систематизувати основні та позастравохідні прояви захворювання, визначити найбільш повну діагностичну програму й здійснити вибір оптимальної лікувальної тактики. Наведено результати обстеження та лікування 305-ти хворих на ГЕРХ. За результатами лікування першої групи хворих проведено порівняльний аналіз ефективності різних методів лікування та вивчено постфундоплікаційні ускладнення. У другій групі хворих проведено клінічне застосування розробленого способу інвагінаційної езофагогастроплікації з пластикою ГСОД змодельованим полімерним імплантатом, що дозволило уникнути типових постфундоплікаційних ускладнень та зменшити тривалість госпіталізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6-5 +
Шифр НБУВ: РА364834

Рубрики:

      
6.

Шквар Є. О. 
Математичне моделювання турбулентних течій при комбінованому управлінні: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.02.05 / Є. О. Шквар ; НАН України, Ін-т гідромеханіки. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізовано значний обсяг відомого експериментального матеріалу, в результаті чого виділено найсуттєвіші механізми впливу методів управління на різні за масштабами вихрові складові турбулентного руху, а також визначено особливості їх фізичної взаємодії за спільного використання. Розроблено гібридну математичну модель турбулентності, що адаптована до врахування впливів даних методів управління як за окремого їх застосування, так і в ряді комбінацій. Проведено широкомасштабний обчислювальний експеримент, який переконливо довів коректність ідей та припущень, використаних під час побудови даної моделі й її втілення в числові методи розрахунку характеристик примежових шарів для ряду практично важливих типових геометричних конфігурацій на напівемпіричному (RANS) рівні модельного наближення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.43-01,022
Шифр НБУВ: РА379443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шкваріна Т.М. 
Підготовка студентів педагогічних училищ до навчання дошкільників англійської мови: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.М. Шкваріна ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концепцію, зміст, освітньо-професійну програму та структурно-логічну схему підготовки спеціаліста. Експериментально визначено ефективність запропонованої технології навчання та її інноваційний характер, педагогічні умови впровадження розробленої технології в навчальний процес. Подано практичні рекомендації щодо шляхів поліпшення підготовки у педагогічних училищах вихователів з правом навчання англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.518.1 + Ш143.21-912.0
Шифр НБУВ: РА310584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шкварчук Л.О. 
Управління інноваціями в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.О. Шкварчук ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертаційній роботі розглядаються основні принципи організації ефективної системи управління інноваціями в перехідній економіці України з метою забезпечення реалізації виконання принципу інноваційного шляху розвитку держави. Проаналізовано основні причини інноваційної інертності виробництва та шляхи їх усунення, підвищення інноваційного сприйняття економіки України. Запропоновано заходи по стимулюванню інноваційної діяльності підприємства та шляхи активізації інноваційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського